Novinky u Alien Chess

15.01.2020 06:22 | Turnaje

Do nového desetiletí přináší aplikace Alien Chess zejména nový design, intuitivnější ovládání a automatizaci mnoha operací. Samozřejmostí jsou pak drobná vylepšení a opravy chyb.

Do nového desetiletí přináší aplikace Alien Chess zejména nový design, intuitivnější ovládání a automatizaci mnoha operací. Samozřejmostí jsou pak drobná vylepšení a opravy chyb.

 

Velká tlačítka s popiskem, přehlednější design

 

I když tato část není u konce a aplikace se v tomto směru stále vyvíjí, došlo k přepracování všech cca 150 screenů, zejména pak ve spodní liště, kde ubylo tlačítek a nabobtnalo kvůli tomu menu.

 

Databáze ŠSČR

 

Čeští uživatelé mají nově možnost vyměnit výchozí databázi složenou z TWICů za tu z českých lig a z mládežnických soutěží. K takovému kroku byste dřív potřebovali značné know how, nyní vám postačí najít v aplikaci příkazovou řádku a spustit „playerbase_sscr2019“.

 

Skupinové webináře i tréninky jeden na jednoho

 

Tato funkce je dobře otestována a našim trenérům plně k dispozici. Na běžného diváka nejsou kladeny žádné nároky. Silný hardware potřebuje tvůrce a všichni, kdo budou v přenosu mluvit. Hosté jsou před technickou složitostí chráněni, vedoucí se samozřejmě pár věcí naučit musí.

 

Nové funkce

 

Za poslední měsíce přibyly dvě hry Alien Rush a Knightwalk. Nejnovějším přírůstkem je pak funkce hlavní šachovnice „Education/Hard decisions“, která vám v libovolné pozici ukáže, kde v průběhu dalších několika tahů nejčastěji a nejvíce chybovali top velmistři.

 

Leela Chess Zero

 

Knihovna zahájení má předpočítaná hodnocení všech pozic, každá 10 vteřin na RTX 2080ti. Žlutá kolečka u tahů pak ukazují graficky, že se jendá o volbu Lc0. Aplikace se umí připojit k Leele běžící na vašem herním PC. Mnoho dalších funkcí se opírá o výpočty tohoto enginu.

 
Alien Chess je šachová aplikace se všeobecným zaměřením pro Android, jejímž tvůrcem je český velmistr Štěpán Žilka.

Zde můžete stáhnout
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alienchess.android

Facebook aplikace
https://www.facebook.com/alienchess/

Kanál s pokročilými technickými návody v angličtině 
https://www.youtube.com/channel/UCHQgFSw86pQx6WekdIAcVOg
0x 5817x Štěpán Žilka
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované