Norway Chess 2023 5.kolo

05.06.2023 07:31 | Zahraniční zprávy

Páté kolo přineslo velké překvapení, doposud suverénní Fabi Caruana prohrál bílými figurami se Šakem Mamedyarovem.

A protože vyhrál Hikaru Nakamura, tak se na druhé místo, pouze o jeden bod, dostává právě Hikaru. Kdo by to před turnajem čekal?-
. kolo -


Magnus Carlsen není schopen vyhrát vážnou partii. Včera jen remíza s Anishem Girim. Magnus ztrácí už 11,4 elo bodů a podle LIVE elo ratingu má tuto chvíli 2841,6. V armageddonu sice Magnus opět zvítězil, když si Anish asi popletl variantu, nicméně je to slabá náplast za nezdary v klasických partiích. Armageddon Magnuse s Anishem je zde:

Remízou skončily také boje So x Firouzja a Abdusattorov Gukesh. V odvetných armageddonech dokázali borci černými remizovat a tak si urvat jeden a půl bodu.

Hikaru porazil Aryana Tariho a nejenom, že je dvojkou turnaje, ale je také nyní světovou dvojkou podle ela (!!) Kdo by to řekl na youtubera Hikaru? :-)  Jeho video této partii je zde:

Fabi hrál doposud velmi dobře, ale partie se Shakem mu nesedla. Asi spotřeboval dost času na hledání "něčeho skvělého", ale nic extra tam za celou partii (asi) nebylo. V časovce se pak dělají lehko chyby a Fabi partii prohrál. Turnaj se tím pádem dramatizuje.


-
. kolo -
0x 2812x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované