Norway chess 2021 po sedmi kolech

15.09.2021 08:04 | Zprávy

Již sedm kol je odehráno na super turnaji Norway chess 2021. Skvěle hraje a turnaj vede Richard Rapport. Richard aktuálně připisuje do ela 18,4 bodů a je již na 6. místě světového žebříčku. Hraje opravdu skvěle!

Sergej nehraje nic moc, ale zase porazil mistra světa Magnuse Carlsena

Magnus sice je na druhém místě, ale nic moc. Body hlavně nahrává v rychlém tempu. Z klasických partií má jen +1 a navíc vyhrál až v šestém a sedmém kole. Na partie se podíváme. Magnus zatím odepisuje 6,7 do ela.


- pořadí po 7.kolech, foto použité z oficiálnách stránek turnaje Norway Chess - Frontpage


A jak se vede Nepovi? Také nic moc. Včera prohrál s Firouzjou. A ze sedmi bodů má padesát procent. Alireza se chytil a má také 50% bodů. Co však pro jednoho není nic moc, je pro druhého přijatelný výsledek.

Uvidíme jak to dopadne, ale hodně bych se divil, kdyby do cíle nedoběhl na prvním místě RR.
-
. kolo -

* Fotogalerie z turnaje Norway Chess použité z oficiálních stránek turnaje * 
Robert Cvek 

On-line partie můžete sledovat i zde: 

Norway Chess on-line | NSS.cz

stránky turnaje: 

https://norwaychess.no/

výsledky: 

https://norwaychess.no/resultater-2021/


4x 3229x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Bucefalos
Rusové dnes nehráli dobře. Nepo mohl remizovat v jeden okamžik po Sxg7. Šlo o tři vynucené tahy.. Leč neviděl to. A Sergej si také moc nezahrál. Magnus vyhrál třikrát za sebou. Vždy v rovné koncovce. Zvláštní:)
+0 /-0 | 15.09.2021 21:54

Petr Koutný

Komentář z FB: Valerian Valasek

Nedá sa mi pridať komentár do článku o Norway Chess-2021. Takže píšem sem a admin to môže presunúť tam: Na Firouzju to Magnus stále umí (ten hroziaci zugzwang rozhodol inak celkom remízovo vyzerajúcu partiu), ale s Karjakinom sa dostáva do pozícií, ktoré občas nezvláda.
+0 /-0 | 15.09.2021 21:51

Cnc-profi
Takze Magnus prave zdemoloval Rapporta v klasickej partii. Coze to hovoril pan Cvek? Citujem: "Magnus sice je na druhém místě, ale nic moc. Body hlavně nahrává v rychlém tempu." alebo "Uvidíme jak to dopadne, ale hodně bych se divil, kdyby do cíle nedoběhl na prvním místě RR." Pisal som uz rano, ze Carlsen je vo forme a predpoved vysla.
+0 /-0 | 15.09.2021 21:19

Cnc-profi
Rapport bude mat co robit, aby skoncil prvy. Cakaju ho traja najtazsi superi a z toho dvakrat bude cierny proti Magnusovi a Firouzjovi. Ak by Magnus neremizoval s Rapportom v suverenne vyhranej pozicii (podla stroja -11), mohlo to byt ovela tesnejsie. Nuz a Magnus hraje dvakrat bielymi, staci mu vyhra proti Rapportovi a je naspat v hre o titul. A prave sa rozbehol a hraje perfektne...
+0 /-0 | 15.09.2021 09:04

Kalendárium

Víte o významné šachové
události na dnešní den?

Dejte vědět naší redakci
petr.boleslav@nss.cz