Nejen o šachu s Vojtou Plátem

22.07.2022 06:06 | Rozhovory

Vojta Plát včera vyhrál MČR v rapid šachu. Samozřejmě velká gratulace, která se potkala s myšlenkou, zeptat se Vojty na spoustu témat, které stále nemají odpovědi.

Vojto gratuluji k titulu MČR v rapid šachu, který jsi v Pardubicích právě vyhrál. Předem díky za rozhovor a držím ti pěstí k tomu, abys uhrál co nejlepší výsledek v A turnaji! 

 - Kolikátý titul MČR  a nezáleží jestli v rapid šachu, bleskovém šachu a nebo ve vážném šachu je právě tento poslední titul mistra české republiky v rapid šachu? 

Když nepočítám mládežnické kategorie a juniory, tak v dospělých je to 3x titul z rapidu, 2x v bleskovém šachu a 2x v klasice. 


- Jaké máš ambice v šachu...Chceš být česká šachová jednička? Nebo  bys chtěl pokořit Elo 2600 ? Nebo se opět probojovat do World Cupu....? 

Těch 2600 už bylo jednu dobu blízko(LIVE 2592), takže nejbližší cíl je se 2600 co nejvíce přiblížit. Českou jedničkou bude David a pak asi Van, popravdě na to už asi nemám. 


- Jakého nejsilnějšího hráče jsi dokázal porazit? Kdy to bylo ?

Co se týče podle ela, tak je to výhra proti Kirilu Alekseenkovi. Paradoxně příprava před partií byla taková, že jsem ještě 20 minut před hrou dokončoval úlohu správného muže u jedné nejmenované šachistky :-D 


- Jaký je zatím podle tebe tvůj největší životní úspěch?

Že jsem se dokázal vymanit ze spárů gemblingu (což sám velice dobře znáš), takže si momentálně svůj život o dost více užívám :-


 - Co máš na šachách nejradši? 

 Vždycky jsem si myslel, že je to setkání s přáteli, ale po čase jsem zjistil, že těch skutečných přátel mám díky šachu naprosté minimum, takže nyní spíše cestování, poznávání nových lidí a kultur. 


- Kolik hodin denně trénuješ šachy? Jak trénuješ šachy? 

Šachy dělám denně. Akorát to rozděluji na aktivní a pasivní trénování. To aktivní znamená, že si třeba zapnu Cloudy na Chessbasi a dělám nějaké zahájení na velké hloubce, případně třeba řeším taktiku. Pasivním trénováním myslím to, že si zapnu nějaký kvalitní turnaj, přehraju si pár partií, k tomu si dám pár bleskovek na netu a tím to hasne. To pasivní trénování dělám popravdě tak z 80% oproti tomu aktivnímu. Jsem líný :-D   

I tak si ale myslím, že tomu dávám více než většina mladých talentů u nás. 


- Co bys dělal, kdybys nehrál šachy? Nebo jinak, co budeš dělat,až nebudeš hrát šachy? 

Šachy jsou teď celý můj život a nedokážu si představit, že bych dělal něco jiného. Ale když už, tak nějaké obchodování, případně měl třeba svojí šachovou hospůdku. 


- Kdy se naučíš konečně lepší zahájení? Sice jsem natolik slabým hráčem, že nemám právo tě kritizovat, ale kdybych mohl, pak bych si dovolil říct, že to těmi černými občas pořádně ulítne...

Sice mi to občas ulítne, ale furt mám větší přehled o zahájení než 99% šachistů v ČR. Já si prostě hraju to, co mě baví :-) 


Tak to byla první část, část šachová a teď samozřejmě zabrousíme na tenký led, který praská a taje, přitom spoustu českých fanoušků zajímá i tvůj názor....

- Od jedné z největších afér českého šachu uplynulo už pár týdnů, přitom nejde nezačít otázkou k Mistrovství Evropy. Potrestaný jsi byl ty vyřazením z reprezentace a myslím z pozice kapitána české reprezentace byl odejít Zbyněk Hráček. Honza Krejčí dostal napomenutí?!  Považuješ celou věc za uzavřenou a myslíš si, že kompetentní lidé z vedení svazu přijali jakoukoliv osobní odpovědnost a nebo si dokonce i připouští své pochybení? 

 Ještě jsi zapomněl napomenutí Štěpána Žilky. Z Honzy Krejčího udělali naprosto nepochopitelně alkoholika(na základě zcela vymyšleného tvrzení Jana Sikory). Když se proti tomu Honza ohradil, tak mu předseda svazu napsal, že nikde v zápisu VV není napsáno, že by z něj toho alkoholika dělali. K tomu pak přišla odpověď, že to napomenutí bylo za to, že mě Honza nevzal zpět domů. Můj argument byl prostý...Když dostal za toto napomenutí Honza, tak proč ho nedostali jiní, co byli ve Slovinsku autem? (manželka předsedy svazu, řidiči svazové dodávky, Tomáš Polák). Zkrátka a dobře jenom výmluvy a hledání senzace na úkor lidí, co nelezou lidem ze svazu do prdele...


- Současné vedení svazu je známé tím, že své oblíbence umí hostit a neoblíbence doslova a do písmene šikanuje. Osobně bych mohl povídat o zážitcích  a osobní mstě od pana Svobody, či předsedy šachového svazu Martina Petra, ale není o to mne, ale o tobě...Kromě trestů, které jsi dostal a dostával a možná budeš dostávat, protože kritika tohoto vedení se neodpouští. Splnil svaz vůči tobě vše, na co jsi měl právo? Myslím tím, jestli se neupravovaly podmínky pro Mistra ČR, když jsi ho následně vyhrál a třeba jako Mistr ČR v rapid šachu, máš na nějakou podporu právo a čekáš, že jí dostaneš? 

Pamatuju, když jsem měl 18 let a vyhrál jsem MČR juniorů, tak jsem měl hrát MS do 18 let v Turecku. Jelikož jsem byl zvyklý na cestování s občankou, tak jsem zcela zapomněl, že do Turecka je třeba pas a při kontrole jsem zjistil, že mi propadá den před odletem. Snažil jsem se to na poslední chvíli vyřešit, leč marně. Uznávám, byla to moje chyba, ale to jednání lidí ze svazu, to bylo něco... Od Piska mi přišla tehdy zpráva na facebooku, že pokud neuhradím škodu za letenky(asi 14000 korun), tak budu vyloučen ze svazu. Dneska bych je s chutí poslal někam, ať si mě klidně vyloučí. To svazu jde, vymáhat peníze. Ale když mají něco zaplatit a přiznat chybu, tak se z toho snaží všelijak vykroutit. Viz to Slovinsko. Za to byl zcela evidentně zodpovědný manažer reprezentace. Proč tedy mému kamarádovi neuhradil tu škodu on? Jakože se to zaplatí ze svazových peněz a nechá se to být? Kde to žijeme? Zpětně mě vlastně štve, že se na úhradu toho cesťáku podílela celá česká šachová komunita díky jejich poplatkům svazu. Na druhou stranu si říkám, že by si všichni tito lidé, kteří víceméně hrají šachy pro radost, měli uvědomit, na co že to vlastně přispívají.


- Tvůj osobní názor na Michala Konopku, jako manažera reprezentace? Jestli chceš, můžeš ohodnotit celé vedení a nebo většinu vedení českého šachového svazu tvými slovy a tvým pohledem. 

Řeknu to jasně a stručně. Michal je přizdisráč, který má sice šachy velice rád a snaží se pro repre dělat co může, ale zároveň se bojí postavit a říct něco jako: "Chlapi, už toho bylo dost, takhle to prostě dál nejde." Kličkuje takto mezi všemi už dobrých 20-30 let a štve mě, když se dožaduje vděku, protože pro nás dokázal zařídit "úžasných" 20000 korun na rok. Co mi bylo řečeno, tak když jeden rok kluci uhráli na Mitropě stříbro, tak díky Michalovi dostali skvělých 3000 korun jako odměnu. A jaká byla reakce Konopky? "Kluci, tytyty, mám na vás stížnost! Vy jste mi nepoděkovali za tu odměnu!" To když jsem slyšel, tak jsem si v duchu říkal, co za ješitný a egoistický hovado Michal Konopka je...

A co se týče vedení svazu, tak uvedu jeden prostý příklad. Když jsem se nadchl pro organizování MČR v blesku online, tak jsem byl denně v kontaktu s předsedou svazu. Komunikace mi připadala fakt v pohodě a zcela bez problémů. Kolikrát jsme se v debatách navezli i do tebe, Petře, protože jsi občas chodil za hranu. Co mě ale fakt překvapilo bylo to Slovinsko. Do té doby to bylo se předsedou furt v pohodě, ale když jsem po něm chtěl jednu věc(aby mě jeho žena hodila na autobus do Lublaně), tak se na mě vybodl a hodil mě přes palubu. A když jsi napsal článek o tom, že jsem zůstal ve Slovinsku, tak to bylo na mě, jelikož jsem ti to vůbec řekl. Sorry, ale já přece nejsem zodpovědný za to, co si na svém serveru napíšeš?! Proč mi to tedy bylo vyčteno? Tehdy mi poprvé došlo, že jsem byl naivní vůči všem lidem ze svazu. 

Ohledně komunikace se svazem: Nejlepší komunikaci jsem měl s lidmi ze sekretariátu, akorát mě naštval Franta Štross tím vyjádřením pro tn.cz, ale veřejně se mi omluvil, tak to ještě jakž takž beru. A vůči zbytku? Jakože jsem měl vždy za kamaráda Jana Sikoru. Hromadu let jsem hrál v Třinci a zažil jsem tam snad všechno. Ale to, jak zcela křivě a bez důkazů se vyjádřil vůči Honzovi, Štěpánovi, Zbyňkovi a mně, tak to oproti Sikorovi má mladý Biolek nad sebou trojitou svatozář...

- Šachový český rybníček je pořádně zakalen. Co si myslíš, že by pomohlo českému šachu se dostat z tohoto stavu? 

Českému šachu nebo šachu v ČR? Českému šachu ve světě by samozřejmě slušel hezký výsledek na Olympiádě, případně individuální medaile z ME/MS. Šachu v ČR by slušel nezaujatý předseda, nezaujatý VV a žádné zvýhodňování. Jak je možné, že VV odsouhlasí 200 000 korun příspěvek na Fiňka když je jeho trenérem člověk z VV? Není to náhodou střet zájmů? Proč Vašík hraje ve slovenské extralize 8.šachovnici, kde vyhrává kontumačně? Jak je možné, že Vašík dostane možnost jet na kemp s Kasparovem a jeho otec to odmítne, protože mají rodinnou oslavu? Jako jo, můj otec byl taky radikální, ale takovou nabídku by neodmítl. Rozdíl je v tom, že já od svazu nikdy nedostal 200 000 na trenéra za rok...To jsou prostě vyhozené peníze oknem. Teda pardon, houby oknem. Je to příspěvek Konopkovi...Jelikož jsem byl s tátou odlišný od jiných talentů u nás a vše mám v živé paměti, tak si o tom zkrátka myslím své a svírá se mi z toho kudla v kapse...


- Štěpán Žilka odmítl reprezentovat ČR na šachové olympiádě, pro neadekvátní finanční podmínky. Myslíš si, že český šachový svaz podporuje českou reprezentaci dostatečně?! Jestli ne, kde bys našel finance,na podporu reprezentace? Jsou možnosti, kde se  dnes podle tebe zbytečně plýtvá penězi a díky tomu,ty peníze schází zase někde jinde? 

To plýtvání jsem popsal viz výše. Za mě měl svaz kulový. A nejen za mě, tak to bylo i předtím. Zpětně si cením, že bývalý předseda svazu(Viktor Novotný) bral za svoji funkci jenom symbolický peníz. Možná kdyby současný předseda chtěl, tak se vzdá platu na úkor podpory seniorů. Nebo na úkor oddílů, které jsou na pokraji zániku. Takový Babiš si takto kupoval voliče hromadu let a jak mu to šlo :-)   


- Plní současný šachový svaz své poslání, kterým je být svazem všech šachistů? 

Jakmile se zvolí nový předseda, tak se vždy musí rok, rok a půl počkat, aby se mohlo hodnotit. Já si naivně myslel, že má Martin Petr touhu něco změnit. Bohužel jsem se spletl...


- Co bys popřál českému šachu? 

Já snad ani nevím...Ale pokud by se mělo něco změnit, tak přístup vůči veřejnosti. Umět přiznat chybu, vzít si z toho ponaučení a sjednat nápravu. Aktuálně to je ale tak, že je zakázáno kritizovat svaz a pokud možno, tak všechny možné přešlapy ututlat. Já za svůj život udělal tolik přešlapů, že bych o tom mohl napsat knížku. Ale vždy jsem se z toho snažil ponaučit a co je hlavní - nemám o tom problém mluvit. Paradoxně, i skrz všechny moje průsery, jsem u spousty svých známých zvýšil zájem o šachy. Akorát to musí umět člověk těmto lidem správně podat. 

Abych to v rychlosti uzavřel, tak jsem se kdysi na gymplu zúčastnil republikového kola v debatování a to bylo něco, co mě strašně nadchlo. Až tak, že jsem potom byl vybrán rozhodovat samotné finále. Jako jo, já vím, že moje pověst není nejlepší, ale mám v hlavě tolik myšlenek a vizí, že si myslím, že bych dokázal český šach pozvednout. Ale mé druhé já mi říká jenom prosté nasrat, co je ti do toho. Jsi přeci hráč, nic víc :-)

Takže českému šachu přeji hlavně to, aby na svaz přišli lidé, co nemají problém přiznat chybu(y), nedělali ze sebe ty nejlepší a nejchytřejší ve svém okolí a nebáli se případné konfrontace.

Těšilo mě a díky za rozhovor :-)

S pozdravem Vojta

68x 9621x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (68) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Petr Koutný

Semode, jenomže David aspoň ví o čem mluví. S něčím s ním nesouhlasím, ale tady to podepisuji....Ten finanční audit by šachovému svazu opravdu prospěl...

+2 /-3 | 25.07.2022 21:02

xdavx x

jo a ocekavam chvalozpev Viktora Novotneho jak do sachu zajistil velke mnozstvi penez.... ocekavam rovnez, ze nebude ale zminovat, ze se jednalo o vseobecny narust statni podpory VSEM sportovnim organizacim.... Tento typ chlubeni tak nejak popisuje celej sachovej svaz v cele s neskutecne trapnou a ubohou figurkou Martina Petra.

+2 /-4 | 25.07.2022 20:16

xdavx x

Kodl - pane Adamusi, velmi kvituji, ze jste prestal dotovat cernou diru, ze ktere si Martin Petr o sve vlastni vuli doufal sponzorovat kamarady a jejich projekty... 

Podvnodnik Martin Petr ukazuje, ze my mame spoustu organizatoru turnaju a dela pro sachy to nejlepsi.. Ovsem tim, ze pokud s nim nekdo neni zadobre, rozumej pokud netleska kazdemu jeho preslapu a kazde jeho lzi nebo pokusu o podvodne jednani, tak tento mstivy clovek, asi pro to, ze jedna v zajmu sachu u nas, je schopen jit pres mrtvoly a znechucovat lidem, kteri sachum u nas pomahaji, jejich veskere sachove aktivity. 

Doufam, ze nove vedeni si necha vypracovat financni audit, a ze se proveri, zda soucasne trapne a neschopne a pomstychtive vedeni, postupovalo v souladu s platnymi predpisy a nakonec i zakony, nebo zda nedochazelo k nejake sikane... verim tomu, ze by to velmi pomohlo.

+2 /-4 | 25.07.2022 20:12

Petr Koutný

Nás zase duo Svoboda-Martin Petr šikanují kde můžou. Naposledy úplně vylhaná pokuta 7 500 Kč za Luhačovice. Tomu jsem se vysmál, prý to byla jejich dobrá vůle a údajně chtěli dát pokutu 15 000 Kč. Legrace byla ta, že ty peníze vyděláme za pár dní, ale že se tito dva pánové odkopali jak malé děti, bylo k nezaplacení. Nakonec jsem rozhodl, že tito dva pánové mají doživotní zákaz se osobně účastnit jakékoliv naší akci. Například kdybychom v budoucnu pořádali MČR mužu, tak Svoboda a Martin Petr tam mají zákaz vstupu a kdyby to nepochopili, vyvede je ochranka...Mstít se umí, ale čím kdo zachází, tím taky schází....Jsou mi dnes jenom pro smích, v mých očích to jsou závistivé nuly a bavím se jejich nafoukaností a pýchou.... 

+3 /-5 | 25.07.2022 17:15

Kodl

Vážený pane Ing. Davide Bražino, PhD,se vším ,co jste napsal souhlasím,je to prostě sebranka!!Když jsem byl ještě dost radikální,dostal jsem od Bolka celoživotní ban. O tom,že mi vyhrožovali mnozí jedinci ,např. ....že se mám jít oběsit,provaz mi zašle a větev si mám najít sám,o tom jste si jistě přečetl od Marka Vokáče.Mnozí činovnici zašli ještě dál,o čem se mi vůbec už nechce psát. Šachu jsem finančně pomáhal,různým GM a IM  a pak na Vaše doporučení jsem finanční příspěvky zastavil.Ano,máte pravdu,jde o koryto!! Zdraví Fan klub CM P. Chrze,Franta KM, Martin KM, Prof.Mgr. Kodl DiS...IM ICCF.

+4 /-3 | 25.07.2022 17:02

xdavx x

Konopkovo przneni Finka jde ale jednoznacne za Martinem Petrem... Aby se Konopka nekde uchytil, nejprve se dokurvila zenska repre a obratem byl odejit Vlasta Jansa z muzske repre, po kterem to Konopka vzal na misto zen... fakt super... Nejlepsi je, ze aby se umistil neschopnej nymand Konopka, odvolal se z zenske repre kapitan, kterej s ni mel nejvetsi uspechy v historii CR... Jaka byla kvalifikace nymanda Konopky trenovat Finka a nikoho jineho k nemu nepustit? Mel snad Magnus celou svou karieru jedineho trenera? Nebo Anand? Kdyz uz si tedy klestenci na svazu hraji na vychovu budouciho mistra sveta? Kazdej vidi ze pod nymandem Konopkou Finek stagnuje, dulezite ovsem je, ze nestagnuje odmena Konopkovi za hovno, a ze lhar a podvodnik Martin Petr muze dal kseftovat se svazovymi penezmi.... hypoteku je treba mit z ceho platit, ze? 

+3 /-5 | 25.07.2022 16:50

Hospodyně

Add-Zuzanka Ten výkaz odtrénovaných hodin by stál za zveřejnění, ale to si nemuže být zveřejněno, protože by tam bylo spousty vymyšlených hodin, které vubec odtrénovány nejsou. Je všeobecně známo, že pan Konopka si Fiňka drží protože je to zlatá rybka, kde se pro jeho šachový rust až tak moc dělat nemusí a peníze za mizerně odvedenou práci jsou za  to luxusní. Tomu všemu odpovídá mizerně odvedená příprava na MČR mužů. Je to klasická snobárna, kde se vlk nažral a odměny se dočkal, ačkoliv poslední odehrané   turnaje a partie Fiňka spíš jsou k pláči a bolí z toho oči. Je dlouhodobě  známo, že pan Konopka má zcela jinou prioritu než je výkonostní růst nejnadějnějšího šachisty za několik posledních desetiletí, ale předat někomu schopnějšímu si prostě kvůli luxusním odměnám nemůže a nechce dovolit. Je zarážející, že máte vůbec tu odvahu se k tomu vyjadřovat, ačkoliv sama máte pořádný kus másla na hlavě.

+6 /-1 | 24.07.2022 17:44

MaX

Kocourek84: Dovolím si nesouhlasit. Konečně se jako běžný šachista (platící příspěvky) dozvídám věci ze šachového prostředí oficiálně. Ano, mohou být zkreslená, ale asi ne tak jak, když je slyšíte po turnajích převykládané v hospodě. A ruku na srdce, lepší nevyvážený článek, než žádny. Safra, vždyť dříve se za kritiku repre tady mazali bez ostychu příspěvky, po neúspěšném turnaji se nevydávali články natož rozhovory.

+4 /-0 | 24.07.2022 16:46

Šach

Dnes 23. 7. je to přesně 50 let kdy Fischer a Spasskij sehráli památnou šestou partii zápasu o titul mistra světa. Fischer vyhrál a ujal se vedení v zápase. Zde.

+1 /-0 | 23.07.2022 21:18

Petr Koutný

Semode - samozřejmě pan Kocourek napsal pravdu. A samozřejmě potrefená husa nejvíc kejhá. O tom žádná. Jsem rád, že si rozumíme. A že máme stejný smysl pro humor. 

+2 /-4 | 23.07.2022 17:51

Petr Koutný

Davide moc dobře vím, že za všechno, co je špatné v našem šachovém rybníčku můžu jen já...bafuňáři si můžou šikanovat koho chtějí, můžou si nahrávat granty, můžou si půjčovat peníze mezi sebou, můžou si pořádat šachové akce, tolerovat podvodné zápasy, ohýbat pravidla,  můžou tunelovat, můžou si dovolit vše,můžou si dovolit nechávat reprezentanty v zahraničí, ničit reprezentaci, vymýšlet tresty a netrestat podvody v extralize  a vlastně nemusí dělat vůbec nic a stejně za to může Koutný...Ta poslední věta se mi povedla, když nebudou  dělat nic a budou za to brát plat, udělají asi nejvíc pro šachy co můžou. Peníze si stejně najdou své páničky, ale aspoň nic nepokazí a nezničí. 

+3 /-5 | 23.07.2022 17:45

xdavx x
Není nad kritiku anonymního uživatele o jediném příspěvku... Zvlášť když dotyčný je přímo pln argumentu a faktu.... Svaz je bahno, podvodníci a lhari. Ale špatnej je ten kdo na to poukaže? A zvládl by ses pod tu kritiku Koutneho i podepsat? Ať víme koho určitě volit.
+2 /-6 | 23.07.2022 17:23

Petr Koutný

a doplním Kocourka...

RP šachy ušly pořádný kus cesty. Začali jsme natáčet videa pro deset kamarádů, po nocich, den za dnem jsme z opravdu garážového projektu vytvořili projekt, který mění šachy u nás. Můžete nás a mě kritizovat jak chcete, přesto nám nevezmete co vše jsme pro šachy udělali. na Youtube nás sleduje kolem 30 000 unikátních lidí měsíčně, na facebooku další tisíce lidí, tyto stránky mají průměrně 300 000 zhlédnutí každý měsíc, abych nezapomněl tak Youtube má kolem 80-100 000 tis zhlédnutí měsíčně, e-shop každým rokem má obrat několik miliónů korun. Vydáváme knížku pana Jansy, podepisujeme knížku pana Horta, pořádali jsme šachový festival v Luhačovicích pro cca 500 lidí a máme opravdu skvělé fanoušky a podporu sponzorů. Klidně kritizujte, ale přesto RP šachy ušly pořádný kus cesty a nejsou už jen garážovým projektem. Chceme změnit šachy k lepšímu a to taky uděláme. Určitě, ty větší věci, nás ještě čekají....

+2 /-5 | 23.07.2022 16:37

Petr Koutný

Kocourek84

- poopravím. Do žádné funkce s lidmi, kteří jsou v současném VV nikdy nepůjdu, ale rád podpořím jakkoliv jiné vedení a pomůžu jim, jak budu moct. Ta doba přijde, možná je blízko. jsou dvě možnosti. Nebudou peníze, nebude si z čeho brát, pak spoustu lidí odejde samo. Ten hlavní důvod, proč jsou v VV bude minulostí. Ta druhá možnost,jsou volby, možná lidem dojde, že toto je opravdu velká bída...

- Poopravím, další myšlenku. Kompletní špička tady psala, ano ale ne zadarmo. Bolek do toho sypal opravdu hodně peněz. My jdeme jinou cestou a za články neplatíme, stejně jak neplatíme za videa. To je ten hlavní důvod, proč je to trochu jinak. A věřte mi, není to špatné...Můžeme do webu sypat peníze, ale nechceme. Protože peníze investujeme lépe a chytřeji. 

- Banuji ostatní, když si pletou diskuzi s pouliční rvačkou, ale o tom to asi není. Bylo potřeba trošičku štípnout, jen tak se mi zdá, že se to nedaří. 

- Další kritika na naše videa, držím palce, protože každé video prochází kontrolou na youtube a nemáme ani jednu stížnost na porušení autorských práv. Já vím, rozumím tomu, je to vždy stejný příběh. Objeví se tady něco pěkného, co lidem řekne, jak svaz sám sebe korumpuje a hned se to otáčí proti mne. Je to levné,je to s velkou slevou a asi ve výprodeji, ale za snahu dávámpalce nahoru. Příště prosím trochu originality, je to trochu prošlé časem. 

- Přesto tomu komentáři rozumím. Mluvíte za všechny. Proto Vás veřeně  obdivuji, v duchu jste mě pobavil a rozesmál. Díky, hned mám lepší den. 

+3 /-4 | 23.07.2022 16:31

chess64geek

Kocourek84: plně souhlasím s vaším příspěvkem.

+4 /-1 | 23.07.2022 16:17

sarmatam
........Kocourek84 je asi taky dobrej v úvahách ......
+2 /-0 | 23.07.2022 14:49

Kocourek84

Na tomto článku jde krásně vidět, že PK je vlastně takový Tomio české šachové scény...Kritika na všechny strany, plané kecy o tom, jak by to udělal lépe, ale sám vlastně vůbec do funkcionářských pozic nechce. Ukazála by se jeho (ne)schopnost a navíc se s ním nikdo rozumný a veřejností akceptovatelný, koho by lidé i volili, nikdy nedá dohromady. Jde jen o to způsobit co nejvíce kontroverze a nasbírat co nejvíce návštěv a tudíž peněz z reklamy... Dále je čistě náhodná podobnost ve snášení vlastní kritiky a následné banování "nevhodných" uživatelů a mazání jejich příspěvků. To i ten kritizovaný svaz má koule na to odpovídat na nepříjmné otázky...  A o jeho morálních hodnotách vypovídá i to, jak neustále vykrádá cizí obsahy a vydává je za vlastní. Viz videa přebíraná z anglických zdrojů, vykrádání popisků pro eshop, atd... Případně za své chyby obviňuje všechny okolo (viz "ukradený" youtube). O tom, že podobný názor má většina šachistů vypovídá i to, že sem dříve přispívala víceméně kompletní česká špička. A s příchopem RP v podstatě všichni odešli ... 

+7 /-2 | 23.07.2022 13:56

Pavel Ch

Oki Petře, už se nebudu dál vyjadřovat. Vždyť každý čtenář si umí přečíst sám a udělat si úsudek sám, netřeba mu dělat rozbor. A zdržuju Tě od práce Petře (viz níže....)

 

Dějí se horší věci, třeba v Moskvě zlomí šachový robor malému šachistovi prst.

Pamatuji na video, jak Gríša se lekl robota co se bleskově napřáhl pro věž na "jeho" 8.řadu, až skoro spadl ze židle. 

  Teď to nedopadlo dobře a je to rychleji na seznamu.cz, než na nss, asi Petra jsem komenty zdržoval od práce.

  https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/sachovy-robot-v-moskve-zlomil-svemu-lidskemu-protivnikovi-prst-40403712#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 

Varování: Video obsahuje drastické záběry ala R.U.R. od Čapka

+2 /-0 | 23.07.2022 07:15

Jirikovka@post.cz

Na koncovky je kvanta knih! Aljechin psal,že byl Mistrem světa,že uměl koncovky! Také psali,že někteří IM když přijdou do složitější koncovky jsou bezradní! Otázkou je co je lepší napřed umět! Zda koncovky nebo zahájení? Fakt je ten,že kdo nezná řádně zahájení do koncovky se ani nedostane!

+1 /-0 | 22.07.2022 21:44

Agent Voňavka

https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/czech-open-pardubice-2022/1/1/3

Tu koncovku se stejně člověk musí naučit sám, ale je fakt, že zrovna něco takového nám kdysi na soustředění ukazoval Konopka.

+0 /-0 | 22.07.2022 21:07

sarmatam
....teď jsem četl nějaký věci o MP , a prejn v Pardubicích chodí , kouknout sem tam na pávy .....to je fájn....to se mi líbí......
+0 /-0 | 22.07.2022 20:32

Petr Koutný

Pavle jedna otázka z deseti ? A přeci....Co opravdu umí současný svaz ? Pokuty, pokuty a kdokoliv, kdo se odváží nesouhlasit a dostatečně neobdivuje duo Svoboda - Martínek, tak to jde do něčeho, co opravdu je už na hraně šikany. Mohl bych vyprávět o zážitcích s panem Svobodou z Luhačovic a co vše pak dělal v zákulisí a jak se moc snažil škodit. Mohl bych vyprávět o tom, jak Martínek se snaží škodit a mstít. Tak jen tak mimochodem, jsem si dovolil varovat i ostatní v tomto rozhovoru, před těmito pány.... Do kontextu rozhovoru to asi patří. 

- Víš Pavle, mlčet nad tou hrůzou se mi nechce. Nechce se mi ani zavírat oči, přesto si opravdu snad i citlivě vybírám, kdy lidi chceme bavit zpravodajstvím a kdy jim chceme ukázat smutnou realitu, která se plíží kolem nás. 

- Přesto jestli je výtka na jednu otázku ze všech, pak to bylo dnes docela dobré. Věř mi, že to mohlo být horší. Takže snad ok, jen jedna otázka z rozhovoru, je snad v normě..:) 

+1 /-4 | 22.07.2022 20:10

Pavel Ch

Petře, asi tady někteří mluví o této "otázce", spíše o "výkladu" tazatele tázanému, aby správně dlenot moderátora odpověděl

  Tedy otázka moderátora sportovci:

Současné vedení svazu je známé tím, že své oblíbence umí hostit a neoblíbence doslova a do písmene šikanuje. Osobně bych mohl povídat o zážitcích  a osobní mstě od pana Svobody, či předsedy šachového svazu Martina Petra...

Kromě trestů, které jsi dostal a dostával a možná budeš dostávat, protože kritika tohoto vedení se neodpouští....

 

(Vzpoměl jsem si na cimrmanovskou komedii "Vražda v saloním kupé", vyšetřovatel (asistent ispektora Trachty Hlaváček) a vyšetřovaná, také si obrátili role k úsměvnému zděšení Trachty.

--

Jinak část rozhovoru je v pořádku, abych Ti zas Petře nekřivdil. 

+3 /-1 | 22.07.2022 19:44

Petr Koutný

Petan - opravdu vadí otázky typu: Co bys popřál českému šachu, Kdy se naučíš konečně zahájení, Co bys dělal, kdybys nehrál šachy, Jaký je tvůj největší úspěch, Jaké máš ambice, Koho nejsilnějšího jsi porazil, Co máš na šachách nejradši, Jak trénuješ, Kolikátý je toto tvůj titul.....A propo, když už mám Vojtu na drátě, tak se nezlobte, ale zeptám se na Slovinkso, na repre, na názor na svaz... Já vím, že žiju ve státě, kde je jen jedna povolená kritika a to je ta, kterou povolí šachový svaz, jinak je jen dovoleno se klanět a uctívat VV....Ale takto to já nechci a nebudu takto žít...Takže se omlouvám, ale jinak to neumím a nebudu ani dělat. Samozřejmě Vojta nemusel na některé otázky odpovídat, rozhovor jsem publikoval beze změn.... 

+1 /-4 | 22.07.2022 19:31

sarmatam
.....VP a jeho povaha , neznám ? ......jinak se omlouvám jen jedu diskuzi od spodu......tak možná dojdeme k nějakému rozhodnutí .....třeba na jednom rohlíku denně .......
+1 /-1 | 22.07.2022 19:04

paulz

To JD: tak že by zrovna Konopka tlačil Fiňka do nějakých 1.d4 g3 atd nevěřím. Ať je Konopka jaký chce, pitomec není a šachu rozumí docela dost. Spíš mám obavu že se prostě nechce Fiňkovi studovat zahájení a s tyhle zahájení stojí mnohem míň práce...tím žádný i ten nejlepší trenér neudělá vůbec nic. Ale třeba se mýlím, Fiňka osobně neznám. 

+5 /-0 | 22.07.2022 18:53

Petan

Re Ciki: Pokud nevidíš v článku návodné otázky tak si ho přečti znovu.  O vyváženou žurnalistiku se nejedná ani náhodou, nicméně není povinností soukromého šachového webu suplovat jiná media. Ohledně ČT souhlas, tam to s vyváženou žurnalistikou nemá moc společného a netuším, proč to máme platit z našich daní.

+4 /-0 | 22.07.2022 18:51

paulz

To recekjiri: když za nás J.K.Duda hrál, tak vždy přijel ze svou máti, velice příjemná paní která snad šachy ani neuměla a ani jednou se nešla podívat jak syn hraje do hrací místnosti. Jinak Duda měl přiděleného polskou federací vlastního trenéra, ale co jsem pochopil trenér spíš vybíral a rozhodoval kde bude a nebude Duda hrát než přímo nějakou trenérskou práci, která samozřejmě zřejmě nějaká byla. Jinak co mě teda připadalo, že jediné co J.K.Dudu zajímalo  šachy, kterým věnoval absolutní většinu svého času. A hrál teda naprosto nekompromisní šachy.

+4 /-0 | 22.07.2022 18:09

JD

Hele ohledně Fiňka jsem slyšel tento názor."Od chvíle, kdy ho převzal Konopka, tak ho kazí, místo aby hrál 1.e4,králku, víděn apod. tak ho tlačí do 1.d4 a g3, čímž to kluka přestává bavit a taktika jde to pytle","minimálně 1 rok talentu vyhozený" (Přehrejte si partie např. MČR, jestli tento názor je opodstatněný) Což si myslím, že je škoda.(některá slova jsem napsal méně expresivněji)

+3 /-2 | 22.07.2022 15:49

Karel Havel
Re V: V zásadě souhlas, ale je třeba si taky uvědomit, že ve svém věku Vašek potřebuje na turnaje doprovod, takže záleží i na možnostech jeho rodiny a financích, kterých není neomezeně, i když nikdo z českých mládežníků od Svazu lepší podmínky nemá. No a jak už jsem psal, důležité je to s tím jeho hraním nepřepálit, aby ho to pak třeba nepřestalo vůbec bavit. Věřím ale, že toho jsou si jeho rodiče i trenéři vědomi.
+2 /-0 | 22.07.2022 15:21

Jirikovka@post.cz

Chystá se volební palácový převrat, kdy má být odstraněn především předseda ŠSČR Martin Petr! Musí být,ale připravena půda pro volební puč! Tuto půdu svými rozhovory připravuje VP! Zda se puč zdaří,nebo nezdaří uvidíme na podzim! Pokud se puč nezdaří,dá se očekávat,že se budou rebelové ,,popravovat,, tak jako vždy po nezdařeném puči!

+1 /-0 | 22.07.2022 14:35

ciki333

Od mnohých diskutérů zazněly výtky na adresu Petra Koutného ohledně "návodných otázek," "nevyvážené žurnalistiky" atd. Všem těmto kritikům doporučuji shlédnou nějaký ten diskusní pořad ve veřejnoprávní televizi (=ČT), moderovaný Václavem Moravcem, Jakubem Železným, či jiným "nestranným" výtečníkem, aby si učinili rámcovou představu o tom, jak zní "návodné otázky." V interwiev s GM Plátem výše uvedené nešvary neshledávám. Jedná se o nezávazné povídání a kdo tvrdí opak, slyší trávu růst...

+3 /-4 | 22.07.2022 13:48

xdavx x

Poutnik, vis, kdyby tady o svazu psali lzi, jak tebou, spravne zminovane ceska media, tak by je normalni sachisti uz ani necetli... jenze je pruser ceskeho sachu, ze prusery ktere tady koutny zminuuje, maji realnej zaklad... a jeste vetsi pruser je, ze se najdou lidi jako ty, nebo dokonce konkurencni vlezdoprdelovsky web, ktery ty prusery nejen omlouvaji, ale i bagatelizuji...

+2 /-6 | 22.07.2022 13:41

Agent Voňavka

Pane Havle, to sice hrál, ale žádná norma...V Budějovicích měl raději hrát GM turnaj, tam stačilo 4/9 na IM normu. Doufám, že ale začne hrávat uzavřené turnaje a kvalitní openy a další sezonu v extralize minimálně 5.šachovnice a v první lize nejhůř druhá deska. To samé na Slovensku. Ligy jsou o víkendech, takže to by neměl být skrz školu žádný problém.

+1 /-0 | 22.07.2022 13:35

Karel Havel
Re V: Určitě s Vámi souhlasím, že Vašík by měl co nejvíce hrát se silnými soupeři. Proč hrál ve Slovenské lize na 8 šachovnici nevím a taky mi to nepřijde jako dobrý nápad. Úplný přehled kde a co Vašík v poslední době hrál jsem si nedělal, ale zaregistroval jsem, že nedávno hrál MČR dospělých, hrál v Budějicích nebo mezinárodní turnaj v Praze, takže jen slabé turnaje rozhodně nehraje. A myslím, že na jeho věk toho hraje až až.
+3 /-0 | 22.07.2022 12:40

recekjiri
Jinak pěkný rozhovor. V děkuji za trochu poodhalení jak to funguje na té top úrovni v ČR
+2 /-1 | 22.07.2022 12:39

recekjiri
Paulz: Ty jsi hrál s mladým J.K.Dudou? Můžeš prosím vytáhnout nějáké histroky z natáčení? Moc by mě tohle zajímalo... jaký je rozdíl mezi takovým TOP hráčem a super hráčem... to už musím být jen střípky do skládačky..
+2 /-0 | 22.07.2022 12:38

Petr Koutný
Poutníku díky za komentář. Smutné na tom vše je, že Vojta popisuje současný stav v našem šachu. Výtku k mlčení a tiché tolerancí lumpáren odmítám.
+2 /-4 | 22.07.2022 12:25

Poutnik

Výborný materiál na téma:"proč je dobré vlastnit média". Nejen na tomto článku je zde patrno, že autoři mají své názory a ty v nepravidelné periodě, opakovaně čtenářům předkládají. Web jim patří a mohou útočit v podstatě na kohokoli, kdo se jim znelíbí. Nevyvážená žurnalistika je pro současnost typická a vždy se váže na zájmy vlastníka. Výbušné a kontraverzní články a diskuse jsou žádoucí, protože lákají sledující = generují zisk. Proto také nevadí vulgární diskuse, hlavně když bude milion zhlédnutí. Nevadí, že Plát zde uráží vulgárně jiné hráče, hlavně když uráží ty, které leží vlastníkům webu v žaludku. Před časem jsem chváli R+P web, jak dobře navázali na původní NSS. Doufám, že se situace někdy změní a bude opět co chválit.

+8 /-1 | 22.07.2022 12:14

Petr Koutný
Pane Karle- tento článek je v porovnání se současným stavem šachového svazu spíš pochvala.
+2 /-2 | 22.07.2022 12:12

Agent Voňavka

Pane Havle, rozhodně Vašíkovi podporu přeji. Ale upřímně - přijde vám normální, že hraje slabé openy a extraligu na osmé šachovnici? K čemu to je, když tam vyhrává kontumačně? To je pak zbytečný na tohle přispívat...

+2 /-2 | 22.07.2022 11:58

Karel Havel
Technická připomínka pro autora - podmínky se neupravovaly (nikoli neupravovali). Chápu, že jste nízkorozpočtová redakce, ale takové hrubice by v članku být asi nemusely... Jinak díky za rozhovor. Určitě není úplně nezajímavý, ale souhlasím s Pavlem Chrzem, že mohl být veden o dost lépe Takhle jste si jen svorně poněkolikáté zanadávali na šachový svaz a jeho předsedu, což je na dobrý rozhovor podle mě trochu málo, jakkoli si ho jeho autor v diskusi pěkně pochválil... K Vaškovi Fiňkovi-myslím, že je třeba si uvědomit, že i když se jedná asi o náš největší talent za x let, je to pořád jen 12tiletý školou povinný klučík a ne šachový stroj. Osobně si myslím, že pánové Konopka a Vlasák jsou dobří trenéři a věřím, že šachový svaz se upřímně snaží vytvořit co nejlepší podmínky pro Vašíkův šachový růst. Že v poslední době trochu stagnuje je fakt, ale nijak bych to nepřeceňoval. I on má snad právo na dětství a hlavně je třeba se snažit, aby ho šachy nepřestaly bavit. Jaké má zrovna Elo bych teď až tak úplně neřešil. Že Vojta vyčítá svazu těch 200 000 mě docela udivuje, protože sám určitě velmi dobře ví, že bez podpory rodiny by ani tyto peníze na Vašíkův šachový růst nestačily. Je ale fakt, že o co víc dostane Vašík, o to méně zbydw na ostatní včetně něj.
+7 /-0 | 22.07.2022 11:54

Playboy

Stejně jako v ostatních sportech, tak svěřenec by měl trenéra brát s respektem a vzhlížet k němu, takže ano, na trenérovi záleží! Nejsem si jistý, zda Konopka s Vlasákem mají Vaškovi co nabídnout! Souhlasím s tím, že Vašek Finěk ztratil minimálně rok šachového vývoje a pokud se s tím nic neudělá, tak nedosáhne ani na GM a bude to největší ztráta šachového talentu v historii českého šachu!

+2 /-2 | 22.07.2022 11:42

Petr Koutný
Problém nejsou peníze na podporu talentů, od toho asi i máme svaz. Problém je , že ty peníze skoro vždy jdou těm stejným lidem, kteří nenesou odpovědnost za výsledky a progres a nejhorší je to, že se tento stav léty nelepší, ale je to horší a průhlednější. Jakoby největší motivací proč bafunarit ve svazu, je být u koryta a tak to určitě nemá být.
+2 /-2 | 22.07.2022 10:53

Agent Voňavka

Nikoho v omyl neuvádím. Pokud se o peníze dělí více lidí, tak to jen ukazuje, že jde těm trenérům pouze o přiživení se a zviditelnění, ale zcela zapomínají na potenciál Vašíka a hlavně díky těmto "trenérům už Vašík stagnuje. Já od devíti let hrával uzavřené IM turnaje i za cenu toho, že jsem byl od normy několik bodů. Potom jsem hrával první a druhou ligu na vyšších šachovnicích, abych se otrkal a začal sbírat zkušenosti. Ne, že se budu plácat někde na osmé...To je o ničem. Už teď je jasně vidět, že Vašík ztratil minimálně rok a půl. A za ten rok a půl už mohl být IM, případně atakovat velmistra. Těch 2400 díky K40 ale zřejmě neodpovídá výkonnosti. Na mě byl v tomto ohledu otec přísný. Žádné mazání medu kolem huby, tak jako to dělají činovníci svazu. Neustálá kritika a touha se zlepšovat. Takže jo, budu si tu kritizovat jak chci, protože jedině v tom vidím smysl. 

+1 /-2 | 22.07.2022 10:41

Agent Voňavka

Co se uvedlo nepřesně? Že dostane 200 000 Konopka s Vlasákem a zbytek peněz jde na to, aby Vašík hrával slabý openy a extraligu CZE či SVK na osmé šachovnici, kde vyhrává kontumačně? Tak jsi debil, Kuželko? Zamysli se, jestli je tohle správné. Nemůžu za to, že jste se Zuzankou natvrdlí a nechápete pointu. 

+1 /-2 | 22.07.2022 10:35

OldřichKuželka

10:32 byla reakce na smazaný příspěvek. 

+2 /-0 | 22.07.2022 10:34

OldřichKuželka

Vojto, proč urážíš Zuzanku a vytváříš si stále nové účty? Diskutujeme o tom, jaká částka z oněch 200 000 jde na turnaje a kolik z těch peněz dostanou trenéři... a tady jsi čtenáře minimálně uvedl v omyl nepřesnou informací. 

+4 /-0 | 22.07.2022 10:32

OldřichKuželka

K rozhovoru se vyjádřím později, upozorním jen, že dole v kalendáři uvedený velmistr Krogius před týdnem zemřel... 

+1 /-0 | 22.07.2022 10:26

Pavel Ch

Jasně Petře, začátek....  

 

Ale od dotazu moderátora sportovci:

Současné vedení je známo tím...

to už přestal být "rozhovor", ale pokec dvou přátel, jako byste se sešli v pardubickém party-stanu u piva a kteří se shodují na kritice svazu.

+5 /-0 | 22.07.2022 10:00

Petr Koutný
Pavle - četl jsi prosím první část rozhovoru? Rozhovor je vymazleny tak, aby dával víc, než bere.
+0 /-1 | 22.07.2022 09:40

paulz

Jinak co se můžete s odpuštěním pos...z trenérů a jejich vlivu na hráče, tak se zeptejte třeba Sergeje Movsesjana které se dostal hodně vysoko na světovém žebříčku, který trenér ho tam dostalsmiley a dalších...Šachy nejsou třeba tenis kde bez perfektního trenéra se člověk nikam nedostane...

+3 /-0 | 22.07.2022 09:38

paulz

To playboy: jako že pro hráče s Elem 2400 musí být trenér na světové úrovni? A jestli stagnuje takový hráč tak je to vina trenéra? O můj bože....Jinak trénování i s Kasparovem pokud není na delší dobu je prakticky na h.....Hromada peněz a výsledek v podstatě žádný. 99% výsledků je na hráči, ano dobrý trenér pomůže, ale je to hodně malý díl. Jinak třeba Zbyněk Hráček, do určitého Ela mu docela pomohl pan Hora/ a ne moc vysokého ela/, ale pak už bylo všechno na něm samotném. A Zbyňa se dostal na jedno z nejvyšších míst v historii našeho šachu. A v dnešní době kdo se chce dostat v šachu vysoko musí pracovat na přípravě extrémně mnoho a věnovat šachu vše.. Hrál jsem v družstvu třeba s J.K. Dudou když byl docela mladý a to byl absolutní fanatik do šachu. 

+5 /-0 | 22.07.2022 09:17

Pavel Ch

Znovu Petře, vůbec ne.

 

a) Co se týče Vojty, psal jsem přeci, že ok.

b) Ani Tvé názory, Petře, které tu každý opakovaně zná, jsem níže nekritizoval.

... ale... Jen jsem se dovolil pozastavit nad stylem moderátora "rozhovoru". Že to není rozhovor novináře se sportovcem, ale podívání dvou, kteří shaking hands ruku v ruce kritizují třetího. Ano kritika (wiki) je i námět kritizujícího k nalezení dle něj lepší cesty.  Ale rozhovor novináře se sportovcem přeci z pohledu novináře-mederátora vypadá jinak.   

+4 /-0 | 22.07.2022 09:15

Petr Koutný
Zuzanka - s respektem, jestli naší nejlepší trenéři jsou Konopka a Vlasák, tak je mi líto každého zničeného talenta. Lidí by měli chodit do vedení svazu s tím, že budou pomáhat šachům u nás a né, že budou pomáhat sami sobě a svým kamarádům.
+1 /-1 | 22.07.2022 09:08

Petr Koutný
Pavle - díky za komentář. Budu reagovat. Křivdíš mi v tom, že si myslíš, že nemám rád svaz. Já jen chci víc od svazu. Chci aby byl svazem všech šachistů, aby se snažil o rozvoj šachu u nás a aby naslouchal lidem a jejich názorům. Pohled na to, jak jsou šachy u nás zbourány, rozhádanými a jak se stále hraje nefér, nebo jak si kamarádi nahrávají sami sobě granty a podporu mě opravdu bolí. Současnému vedení osobně nevěřím. Takové osobní zklamání z podlosti a zákeřnosti a falešnosti například od pana Svobody, to je jako facka do obličeje. Současný předseda nemá managerské schopností vézt organizaci. Může komentovat přenosy, dělat simultánky, ale tam to asi někde končí. Takže rozhovor já hodnotím tak, že každý kdo se nebojí dalších faulů od tohoto svazu a má odvahu říct svůj názor si zaslouží prostor. Mlčet znamená souhlasit a nebo rezignovat. Toto opravdu není můj šachový svaz a tento rozhovor hodnotím opravdu jako hodně povedený rozhovor, který jasně říká a nemá strach že šikany že svazu.
+0 /-1 | 22.07.2022 09:05

Zuzanka

Tak nevím zda autor článku Vojta Plát nemá přesné informace, čemuž bych se divila, ale je to možné a proto bych ráda uvedla, že částky na talenty nedostávají jen jejich trenéři, ale je to částka z které se platí turnaje talenta - startovné, cestovné, ubytování jeho a případného doprovodu (a konkrétně Finěk jezdí na všechny turnaje s otcem), takže Michal Konopka rozhodně nedostal ani nedostane 200 tisíc o kterých píše Vojta Plát. Kromě toho spolu s Konopkou trénuje Vaška Fiňka i Lukáš Vlasák a oba trenéři musí odevzdávat výkaz odtrénovaných hodin.  Nicméně o přidělené částce na talenty tady psal již i táta Jáchyma Němce a vysvětlil jak to s tou přidělenou částkou je, tak se divím, že Vojta Plát něco takového teď vypustil a autor článku to zveřejnil. Ale je možné, že autor článku příspěvky nečte. 

+6 /-1 | 22.07.2022 09:01

Playboy

Divím se, proč Vojta Plát nehraje již dávno za jinou federaci, např Slovensko, kde by byl za hvězdu? Oněch 200 000 na podporu Fiňka a to, že je dostane člen VV, tedy Konopka, je JASNÝ STŘET ZÁJMŮ! Alespoň víme, proč Vašík začal stagnovat, když nemá kvalitního trenéra a peníze se doslova vyhazují! Laxní přístup Fiňka je taky zarážející, když nejel na trénování s Kasparovem! Mezi hlavní důvody, proč Vojta Plát neměl takovou podporu vidím v tom, že se zdlouhavě zlepšoval a poté jeho povaha. Vašík Finěk sice vylítl nahoru jako meteor, ale stagnuje, spíše elově klesl a jeho hra je nic moc, něco, spíše hodně tomu chybí.

+3 /-3 | 22.07.2022 08:27

sarmatam
.......RADŠI něgdy napište , něgdo gdo tomu rozumí , co udělali VV, nebo jak tomu říkáte ? ....dobře ....a na co můžou být hrdí ....a to by mě zajímalo , jestli by jste to něgdo vyvrátil NEBO ? ....Pochválil....... Jinak k tomu rozhovoru ? ......otázek by se našlo ? .....odpovědi typu - bez komentáře.....VP si myslím nepoužívá.....a vytahovat nej....špínu....to je sice zajímavý ?....ale taky se to nedělá.....takže rozhovor ,typu pokec dobrej......
+1 /-1 | 22.07.2022 08:23

Pavel Ch

Petře, jestli chceš být lepší než dle Tebe svaz, tak jsem zvědav, jestli dokážeš přijmout i kritiku.

 

Ukaž ten "rozhovor" někomu, kdo tomu rozumí. K ohodnocení (ne Vojty), ale "moderátora" rozhovoru.

- Píšeš v diskuzi: "Vojta udělal skvělý rozhovor". Vždy se posuzuje kvalita rozhovoru podle moderátora, ne hosta. Rozhovor dobrý/špatný můžeš udělat Ty -moderátor. "Host" jen přípočaře, zajímavě pro čtenáře, odpovídat nebo se vykrucovat a spíše mlčet.  

- A k samotnému "rozhovoru". Je to spíše podívádní dvou, co nemají dobré vztahy se třetím a s myšlenkami si nahrávají. Skutečný moderátor nemá návodné otázky, kde už bere myšlenky hostovi s pusy a nahrává mu. Třeba by naopak ho chětl alespoň trošku přidusit otázkami "n tělo"... ne nahrávat.

 

 Takže, když píšeš, jak předseda svazu se vždy sám sebe chválí, jak dělá vše nej a nepřijme kritiku, i Ty Petře, podrob svoje díklo kritice, třeba s odborníkem,který tomu rozumí.

Pak by měl být přepsán začátek článku: Nikoliv rozhovor, ale něco jako: Hezky jsme si pokecali s Vojtou a na skoro všem jsme se shodlishaking hands 

+8 /-0 | 22.07.2022 08:15

Petr Koutný
Mimochodem Vojta udělal skvělý rozhovor. Je hodně nad věcí a přitom říká co chce říct. Stačí číst i myšlenky mezi řádky a nakonec hodně dobrý rozhovor.
+1 /-2 | 22.07.2022 07:48

sarmatam
......to jsem zvjedavej co tady dneska lidi napíšou ...... ,,myslím si ,, že to bude výživné ........:-) .....TAK DO TOHO ! ......
+0 /-1 | 22.07.2022 07:46

Petr Koutný
Jasně, ten kdo zná a zažil, ví o čem tento příběh je. Je toho hodně, co bolí český šach. Něco se musí stát, protože takto dál to opravdu nejde. Člověk kam se podívá, s kým se baví, je to vždy horší a horší.
+1 /-2 | 22.07.2022 07:39

sarmatam
....taki mě to napadlo.....ale napsal jsem , že si to myslím........a to proto , že ho neznám.....gdybych ho znal.....tak tu napíšu , ŽE TO VÍM..... a to by byl rozdíííííl.......jinak dík za výtku......čekal jsem ji......
+0 /-1 | 22.07.2022 07:29

Petr Koutný
Hodnotit někoho, koho neznám, není moudré.
+2 /-0 | 22.07.2022 07:00

sarmatam
.....s tačí se podívat jenom jak pán MP mluví v televizi , viz pořad v šachu , a hned vím , že ten člověk se jen vychloubá a samozřejmě se za své chyby stydí , ale nedává to najevo ......stačí se jen podívat a poslechnout jak se vyjadřuje , ten nerad prohrává , ten je ten lepší , nevím neznám ho osobně , ale myslím si , že je i namyšlený .......jinak rozhovor a některé otázky a odpovědi mě i překvapili.....dobré čtení po ránu......
+1 /-2 | 22.07.2022 06:43