Na Mitropu do země mnoha tváří

29.05.2018 04:09 | Mitropa Cup 2018

Obhajovat loňské stříbro z Mitropa Cupu sice jede úplně jiný tým, nicméně jeho složení dává českým barvám zajímavé možnosti. Češi zítra vyrazí do Itálie na tradiční desetičlenné klání evropských zemí.

České reprezentanty čeká poměrně daleká cesta do Kalábrie (Isola Capo Rizzuto), zhruba 2000 km od Prahy. Letošní 37. Mitropa Cup se totiž hraje v Itálii (30. 5. – 9. 6.). Termínově akce koliduje s Nominačním turnajem, kterého se účastní širší česká šachová špička.  Jaké tedy vůbec je složení českých týmů?

„Naše sestavy jsou následující: muži – Hráček, Černoušek, Vykouk, Biolek jr.  V sestavě ještě figuruje Petr Hába, který jede na turnaj jako kapitán ženského týmu a v nejnutnějším případě zaskočí v mužském týmu. Oproti původnímu plánu došlo ke změně v ženském týmu, místo Nataši Richterové, která se kvůli školním povinnostem nemůže Mitropy zúčastnit, jsme dodatečně nominovali Sofii Přibylovou (ročník 2002). Jedná se o mladou a perspektivní hráčku a věříme, že jí účast prospěje, stejně jako Anně Marii Koubové minulý rok. Kromě Sofie byly nominovány ještě Worek, , Kaňáková, Pýchová, Zpěváková.“ uvedl pro web ŠSČR Michal Konopka.Soupeři jim budou hráči z Rakouska, Chorvatska, Francie, Německa, Maďarska, Itálie, Slovenska, Slovinska a Švýcarska. Naši „slovenští bratři“ jedou pouze ve čtyřech ve složení Christopher Repka, Martin Nayhebaver, Martin Jablonický a Filip Haring. Ženských týmů je včetně toho českého celkem pouze osm. Srovnávat papírové předpoklady nemá v případě Mitropy příliš smysl, jelikož většinou nejde o souboje top hráčů jednotlivých zemí, spíš sbírání zkušeností a ataků na normy, každý je tak pro každého soupeř. Česká mužská výprava však může cítit jistý tlak díky výsledkům z posledních let, kdy se podařilo získat stříbro (2017, Balatonszarrzo, HUN), zlato (2016, Praha, CZE) či bronz (2013, Meissen, GER). České ženy na stupně vítězů čekají od roku 2005, kdy byly celkově druhé. Ženská sekce se také nehraje tak dlouho. Zatímco mužské souboje před sebou mají již 37. pokračování, ženská sekce doznala letos teprve svého 15. ročníku.

Hraje se na čtyřech deskách, devět kol, první kolo 31. května od 15:00. Volno si šachisté užijí 4. června, končit se tdy bude v sobotu 9. června. Tempo pro hru bylo zvoleno 90 minut / 40 tahů, po kterých následuje 30 minut / dohrání partie, to vše s přídavkem 30s / tah počínaje prvním.


Odkazy

2x 3125x Tobi
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Petr Boleslav

Nejede, vždyť je to jasné. V citaci nejdou dělat chyby.

+0 /-0 | 29.05.2018 09:17

PrazskykavarnikalykanaZmestabilehojsouc****i
Tak jede Richterová, nebo ne? Napřed že ne, pak že jo. Kdy napíše Červená článek bez chyby?
+0 /-0 | 29.05.2018 09:03