Dohráno také na Moravě

29.10.2012 17:17 | Mistrovství Moravy a Slezska 2012

Po Mistrovství Čech mládeže už známe také vítěze jednotlivých kategorií Mistrovství Moravy a Slezska. Turnaj, který se hrál v Hotelu Dlouhé Stráně v Loučné nad Desnou, skončil devátým kolem v neděli. Vítězi jednotlivých kateg...

Po Mistrovství Čech mládeže už známe také vítěze jednotlivých kategorií Mistrovství Moravy a Slezska. Turnaj, který se hrál v Hotelu Dlouhé Stráně v Loučné nad Desnou, skončil devátým kolem v neděli. Vítězi jednotlivých kategorií se stali Michael Kubík (H16), Aneta Pistovčáková (D16), Ondřej Stuchlý (H14), Jana Kubošová (D14), Vojtěch Jurásek (H12), Zuzana Gřesová (D12), Petr Glozar (H10) a Kristýna Laurincová (D10).

Turnaj do 16 let měl dva hlavní favority, kteří svou roli také bez váhání potvrdili. Jakub Szotkowski sice ve vzájemném souboji Michaela Kubíka porazil, ve dvou duelech však zaváhal a musí se spokojit s druhým místem. Třetí místo bere Jiří Navrátil, který měl horší pomocné hodnocení než Szotkowski. Mezi dívkami byla nejlepší celkově dvanáctá Aneta Pistovčáková, na dalších příčkách skončily Martina Fusková a Klára Zemková.

10 Boček Tadeáš ŠK Duras BVK 5 39 50 24 28,5

Turnaj do 14 let se stal kořistí Ondřeje Stuchlého, který jako jediný nasbíral sedm a půl bodu. O polovinu bodu méně získal Jáchym Bareš, o další polovinu Daniel Daněk, který měl nejlepší pomocné hodnocení ze skupiny hráčů se šesti a půl body. Nejlepší dívkou byla celkově šestnáctá Jana Kubošová, za ní skončily Martina Hartingerová a Tereza Kocí.

10 Krčil Aleš 1766 TJ Jiskra Humpolec 5,5 37,5 48,5 27 30

V turnaji do 12 let nasbírali sedm bodů Vojtěch Jurásek a Karel Chwistek. Šest a půl bodu získala nejlepší dívka turnaje Zuzana Gřesová, což ji vyneslo celkové třetí místo. Vysoko byly v turnaji i další dívky, celkově desátá Lucie Ambrožová a třináctá Eliška Vavřínková.

10 Ambrožová Lucie 1397 TJ Štefanydes Polička 6 36 46 27 29,5

Mezi nejmladšími dětmi, v turnaji do 10 let, uspěl Petr Glozar s osmi body. O bod méně získal Tomáš Kocí, třetí místo bral s šesti a půl body Radek Halamíček. Nejlepší dívkou je devátá Kristýna Laurincová se šesti body, jen o půl bodu méně uhrály Julie Richterová a Kristýna Marková.

10 Hrabal Matěj 1356 Agentura 64 Grygov 6 37 48 30,75 32

V open turnaji byly karty rozdány jasně. Favoritem byl GM Alexej Kislinský, sekundovat mu měl IM David Kaňovský. Tak se také stalo, Kislinský zvítězil s osmi body, Kaňovský měl se sedmi body jednobodový náskok na skupinu hráčů se šesti body. Vzájemná partie obou lídrů skončila smírně, remízu s velmistrem dokázal uhrát také Roman Pilch. Třetí místo patří Lumíru Mrázkovi, který měl nejlepší pomocné hodnocení ze tří šestibodových hráčů.