Vítězí Lokomotiva Brno

16.04.2012 08:07 | Extraliga mládeže

Mimořádně vyrovnané bylo finále nejvyšší soutěže družstev dorostenců. Nejlepší tři týmy získaly 16 bodů, o pořadí na stupních vítězů tak rozhodovalo pouze pomocné hodnocení. Vítězem mládežnické extraligy se stal tým Š...

Mimořádně vyrovnané bylo finále nejvyšší soutěže družstev dorostenců. Nejlepší tři týmy získaly 16 bodů, o pořadí na stupních vítězů tak rozhodovalo pouze pomocné hodnocení. Vítězem mládežnické extraligy se stal tým ŠK Lokomotiva Brno, druhé místo obsadilo družstvo BŠŠ Frýdek-Místek, na místě třetím skončilo družstvo 2222 ŠK Polabiny. Po závěrečných čtyřech kolech finále skupiny A mohou být spokojeni také mladí šachisté Slovanu Havířov, kteří v dorostenecké lize obsadili se 13 body čtvrtou příčku.

Finále A

Pro Brňany je triumf o to sladší, že ratingově favority rozhodně nebyli. Družstvo však bylo velmi vyrovnané a dokázalo bodovat na zadních šachovnicích. V posledním kole museli Brňané spolknout porážku s Polabinami, ta však na jejich triumfu nic nezměnila. Individuálně se dařilo především Benediktu Hofírkovi (1949), který na čtvrté šachovnici získal 6,5/7. Frýdku-Místku pomohl na první šachovnici pěti body FM Tadeáš Kriebel (2339). Polabiny mohou připravit sladké perníkové přivítání Štěpánu Seidlovi (2144), který na druhé šachovnici získal 5,5/6, Slovan Havířov si zase může pochvalovat “skauting”: Slovák FM Viktor Gažík (1977) pomohl týmu na třetí šachovnici šesti body. Za zmínku stojí také výborné vystoupení Tomáše Krause (2197), který v dresu Hořic na první šachovnici získal 5,5/7.