Mitropa Cup se po 10 letech vrací na Slovensko

21.05.2014 04:00 | Mitropa Cup 2014

Připraveni? Fandit českému výběru na 33. ročníku evropského turnaje družstev Mitropa Cupu 2014! Česká výprava ve složení Babula, Žilka, Krejčí (úvodní foto), Nguyen a Hába před sebou má těžký úkol. Navázat na bronzové úspěchy z minulého ročníku.

Mitropa Cup se po 10 letech vrací do rukou slovenských pořadatelů. Ti pro místo konání vybrali pěkné slovenské město, Ružomberok. Město leží v západní části Liptovské kotliny na soutoku Váhu a Revúci a ze všech stran ho obklopují hory, Velká Fatra, Nízké Tatry a Chočské vrchy. Hrát se bude v prostorách pěkného tříhvězdičkového hotelu Kultúra. 


Ružomberok a panorama Tater, na obrázku známé vrchy např.: Salatín, Pachoľa, Baníkov, Baranec, Kriváň (autor: Ondro Budzák)Hlavní pozornost se bude točit kolem turnaje evropských družstev 33. ročníku Mitropa Cupu.  Jistě neméně zajímavé budou ale i doprovodné akce:  5. ročník FIDE Blitz šachového turnaje hraného jako Memoriál Dušana Pečnera, už 17. ročník tradičního turnaje FIDE Open Ružomberok O pohár primátora města  (zároveň MSR v RAPID šachu) a v neposlední řadě i nešachovou veřejností velmi oblíbený Živý šach v centru města.

Harmonogram MITROPA CUPU 2014

22.5. - 31.5. Mitropa CUP 2014
23.5. Živý šach
23.5. - 24.5. FIDE RAPID OPEN Ružomberok
25.5. FIDE BLITZ Memoriál Dušana Pečnera

Mitropa Cup 2014

Hrát se bude ve dvou kategoriích, OPEN a ženy. Bojů o zlaté medaile se zúčastní celkem deset mužských a deset ženských týmů, přičemž Slováci mají ve hře hned dva týmy. Stejné privilegium dostala i naše ženská výprava. Mužská družstva jsou čtyřčlenná, ženská dvoučlenná, povolený je jeden náhradník. Vítězové z loňské Mitropy Chorvaté se letos nezúčastní. Systém hry švýcarský v tempu 90minut/40 tahů + 30 minut na dohrání partie s přídavkem 30 sekund za každý provedený tah. Platit budou Sofijská pravidla, čekací doba je stanovena na 15 min. 

"Silní budou tradičně Maďaři a letos překvapivě i Slováci, kteří mohou nasadit prakticky to nejlepší, co mají. Velmi nepříjemní budou určitě i Poláci, kteří nahradí Slovince. Mají velmi mladý tým a obecně se ví, že Poláci jsou velmi, velmi nepříjemní," myslí mezinárodní mistr Vojtěch Plát, který musel z osobních důvodů svou účast odříci. Nejsilnějším hráčem turnaje bude jednička německého týmu GM David Baramidze s ratingem 2619.

Přihlášená družstva muži:

 • Maďarsko (ø rat.2560)
 • Itálie (ø rat.2533)
 • Německo (ø rat.2513)
 • Slovensko A (ø rat.2512)
 • Česká republika (ø rat.2475)
 • Rakousko (ø rat.2458)
 • Francie (ø rat.2433)
 • Švýcarsko (ø rat.2414)
 • Polsko (ø rat.2405)
 • Slovensko B (ø rat.2312)

Přihlášená družstva ženy:

 • Itálie (ø rat.2319)
 • Německo (ø rat.2286)
 • Slovensko A (ø rat.2233)
 • Maďarsko (ø rat.2195)
 • Česká republika A (ø rat.2160)
 • Slovinsko (ø rat.2146)
 • Rakousko (ø rat.2115)
 • Česká republika B (ø rat.2077)
 • Polsko (ø rat.2054)
 • Slovensko B (ø rat.1945)

5. ročník bleskového šachového turnaje na památku liptovské šachové legendy

Hrát se bude již 5. ročník, tempem 2x5 ​​minut na partii. Tento šachový turnaj mají v oblibě nejen místní handicapovaní, ale i slovenská špička z různých koutů Slovenska. „Právě na tomto turnaji si 25. května 2014 připomeneme 11 let od úmrtí liptovské šachové legendy Dušana Pečnera“ píše se  propozicích.  Tato akce je současně také MSR tělesně postižených šachistů a vozíčkářů v bleskovém šachu 2014. Hraje o ceny v hodnotě 250 €.

17. ročník šachového turnaje o pohár primátora města Ružomberok

Je jedním z největších FIDE rapid turnajů pořádaných na Slovensku. Hraje se o ceny v hodnotě 900 €. Již počtvrté bude souběžně s tímto turnajem vypsána kategorie B, která je určená pro zdravotně a tělesně postižené. Tento turnaj B tak podporuje myšlenku šachu bez bariér.

Živý šach

 O titul šachového krále města Ružomberok se bude bojovat v parku Štefana Hýroša. Partii naslepo si zahrají  dva  mladí talentovaní hráči, Fide mistr z Liptovskej Teplej, hráč ŠK Prakovce Juraj Druska, a mezinárodní mistr, hráč a rodák z Michaloviec Štefan Mazúr. Tahy mistrů budou vykonávat živé figury v historických kostýmech na velké šachovnici.  


Podle dřívějších informací se závěru akce zúčastní celosvětově uznávaný šachista a několikanásobný mistr světa v šachu Garri Kasparov, který na akci bude prezentovat svůj volební program na prezidenta mezinárodní šachové federace.


Garri Kimovič Kasparov, mistr světa v šachu v letech 1985–2000, potvrdil účast na Mitropa Cupu 2014. (zdroj: web turnaje)

ČESKÁ VÝPRAVA

Muži:

GM Vlastimil Babula, Rtg.: 2551, rok narození: 1973

IM Štěpán Žilka, Rtg.: 2549, rok narození: 1988

GM Jan Krejčí, Rtg.: 2528, rok narození  1992

GM Petr Hába, Rtg.: 2509, rok narození: 1965

CM Thai Dai Van Nguyen, Rtg.: 2239, rok narození: 2001Ženy A tým:

Kristýna Novosadová, Rtg.: 2205, rok narození: 1990

WFM Martina Marečkova, Rtg.: 2114, rok narození : 1990

Ženy B tým:

Jana Maříková, Rtg.: 2094, rok narození: 1996

WFM Magdalena Miturová, Rtg.: 2060, rok narození: 1993


ROZHOVOR

Na otázky odpovídá mezinárodní mistr, věnující se také aktivně pokeru, Štěpán Žilka. Držitel několik titulů mistra republiky z mládežnických kategorií, hráč klubu 1. Novoborský ŠK, se kterým získal titul mistra Extraligy.

Letos se jede na Mitropa Cup 2014 jenom k sousedům. Z Brna cca 3,5 hodinky autem. Jste rád, že nebudete cestovat daleko, nebo je Vám jedno, kam za šachy s reprezentačním týmem vyrážíte?

 Na Slovensku bude dobře, cenově je mnohem příznivější než západní státy, lokalita skvělá, v dojezdové vzdálenosti do Tatralandie, přímo pod horama. Loni byla Mitropa taky kousek, ale jel bych radši přes půl zeměkoule, než abych tam musel hrát znova.

Sestava Babula, Žilka, Krejčí, Nguyen, Hába,  za holky Novosadová, Marečková, Maříková, Miturová vyhovuje? Bude dobrá pohoda v týmu? Nebo byste kolem sebe viděl raději někoho jiného?

Parta bude určitě dobrá, s Vlastou hrajeme v Novém Boru, s Honzou se známe prakticky od začátku kariéry z Litovle. Nguyena zatím moc neznám, ale jako mladý supertalent zapadne určitě dobře.

Zopakovat bronzový úspěch z minulého ročníku bude asi těžká výzva. Myslíte, že se to podaří?

Objektivně nepatříme mezi nejsilnější týmy a nemůžeme čekat, že budeme vyhrávat jednu partii vedle druhé, na medaili budeme potřebovat štěstí na příznivé rozložení výsledků v jednotlivých zápasech, prohrávat vysoko a vyhrávat těsně. Pak můžeme skončit dobře...

Koukal jste už na složení ostatních týmů? Koho z potenciálních soupeřů považujete za nejtěžšího?   

Je to masakr, s čím tam letos někteří přijeli, hlavně ti Maďaři, Szabo na poslední desce, neskutečný. Jednoduše nesmíme dělat chyby, taktická přehlédnutí. Hráči 2500+ dokáží klást velmi silný odpor, jestli si s nimi dovolíte v každém utkání nějaké to pochybné rozhodnutí, nemusíte vyhrát jedinou partii za celej turnaj a hned několik jich prohrajete. Oni nejsou vyložení zabijáci jako třeba Davídek, ale to lano, na kterém se můžete oběsit, vám během partie ochotně podají hned několikrát.

Na turnaji budou platit Sofijská pravidla. Vnímáte to jako určité omezení, nebo jste si už zvyknul? Přeci jen na českých turnajích je příliš často v propozicích nenajdeme.  Také zákaz mobilů, a to i vypnutých, v hracím sále, zákaz rozpravy kapitána s hráči bez přítomnosti rozhodčího, vyjma frází "přijmi remízu, nabídni remízu, vzdej partii" přísná pravidla, ne?

Sofijské pravidlo mi nevadí, se slabými soupeři a v dobrých pozicích stejně hraju na výhru a když stojím špatně, tak zas většinou nechce remízu soupeř. Na kašpárkování s mobilem už jsme zvyklí. Ani s jedním z těchto pravidel nesouhlasím, ale respektuji je. Podle mě by to mělo být hlavně o důvěře, respektu, ne že trouba co si zapomene vypnout mobil je zločinec a borec s google glass je správňák, co si dal před partií mobil k rozhodčímu.

Před Mitropa Cupem jste měli šestidenní trénink ve Vráži u Písku v jižních Čechách, tuším pod vedením Michala Konopky a Vlastimila Jansy. Zaměřili se trenéři české reprezentace na nějakou fázi šachové hry více, nebo jste trénovali tak nějak všechno?

Dělali jsme hlavně zahájení a pak trénink propočtu a dohrávání složitých pozic s časovým omezením. Jednalo se o povedenou akci, v příjemném prostředí, v dobré partě, snad se to odrazí na našich výsledcích na Mitropě.

Soustředění bylo i přípravou na šachovou olympiádu, která se bude (doufejme) hrát v norském Tromso? Takže jste se připravovali dohromady s velmistry Navarou a Lázničkou?

Člověk se v jejich přítomnosti cítí tak trochu jako šachový začátečník, pohled do jejich kuchyně je ale velmi inspirativní a celkem jednoznačně ukazuje, proč že to oni mají 2700 a my obyčejní smrtelníci máme jen 2500. Snad nám to změstabílého odpustí...

Jak vypadá den na šachovém soustředění?

Skoro se tam nechlastá, jestli se ptáte na tohle. Je tam spousta šachového programu, sportu, člověk večer padne únavou a další den se jede znovu a ještě víc.


Odkazy:


115x 17839x Tobi
Fotogalerie
Komentáře (115) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
daniel32
Zombíku, snad nie ste útlocitný? Logicko-deduktívne súdim, že Vám riadne hrubo nadávala už Vaša teta Kateřina - viď príspevok 23.5, 15.16. Chápem, že to na Vás nechalo neblahé stopy, ale fakt sa nesnažte ma presvedčiť, že tým myslela niekoho úúúplne iného...
+0 /-0 | 24.05.2014 14:37

Zmestabileho

Ad Zdejší frajeři: Napsal jste svůj příspěvek poněkud nesrozumitelně, já se ve vašich myšlenkách úplně ztrácím. Jinak jste ale určitě zdejší diskuzi obohatil, váš příspěvek je evidentně emfaticky dedukativní, přiměřeně relevantní, adekvátně dialektický a komparativně empatický.

+0 /-0 | 24.05.2014 12:31

Zdejší frajeři

Máte to tu pěkně zařízeno: zatímco místní psanec Zmesabileho, jehož šachový rozhled je dle mého soudu velmi nízký, je zde ostentativně napomínán, tak jiný zdejší dlaždič, mezi aktivními toho času 449. hráč šachového žebříčku Štěpán "Šachové Monstrum" Žilka (povězte pánové: nazvali byste např. 449. hráče žebříčku ATP tenisovým monstrem?), jehož příspěvky jsou ještě mnohem arogantnější, je tím, kdo patrně jen trošku-emfaticky-leč-zcela-adekvátně uvádí situaci na pravou míru. Pro chlapáckého PB (a jinde i pro renesanční Tobi) je to přístup dosti symptomatický. Ó, nesmírná kultivovanosti šachově-autentické novoborské kliky!

+0 /-0 | 24.05.2014 12:01

Zmestabileho

Aby bylo jasno - vulgarity jsou zde na nss povoleny, ale pouze tehdy, pokud jsou to sprosté nadávky proti mé osobě. Pan Boleslav totiž rozhodl, že já si to zasloužím smiley.

+0 /-0 | 24.05.2014 11:46

Playboy

Doufám, že budete pane Boleslav ke VŠEM stejně spravedlivý?!!!hats off

+0 /-0 | 24.05.2014 11:33

Petr Boleslav

ZMB: Opakovaně prosím o vynechání sprostých výrazů, od příštího budu mazat. Děkuji

+0 /-0 | 24.05.2014 09:34

Morphynista

Já bych řekl, že prohra 1 : 3  s tímto francouzským týmem a předvedená hra ostuda je . Dnes nás čeká ještě silnější Slovensko A, snad dojde ke zlepšení a budeme Slovákům důstojným soupeřem ...wink 

+0 /-0 | 24.05.2014 08:54

noELO

Pan ZMB se vyjadřuje samozřejmě úmyslně netaktně, ale věcně se jeho příspěvkům v tomhle případě nedá moc vytknout, snad jen to, že počítáno z hlediska čtyřčlenných družstev jsou tito Francouzi ne třetí, nýbrž přibližně desátá liga. Coby zuřivý šachový fanda s dobrou pamětí na jména  musím  konstatovat,  že  Francouzi jsou jediní, kde jsem o nikom ze sestavy nikdy neslyšel. 

+0 /-0 | 24.05.2014 05:39

Zmestabileho

Francie je historicky nešachová země, vytahovat proti tomuto tvrzení středověkého Philidora, je zcela mimo mísu. Celé dvacáté století byli Francouzi zcela mimo z pohledu světového šachu, a když za ně hrál Alechin na šachové olympiádě, bylo to jako když učitel usedne k žákům do školní lavice. A dnes? Ano, dnes už jsou šachovou velmocí. Narozdíl od nás. A na mitropu poslali svou třetí ligu, která nás dnes rozdílem třídy vyklepla.

+0 /-0 | 23.05.2014 22:04

V.Z,

Fandíme czech flag klukům, Fandíme czech flag devčatům i czech flag děvčatům 2. Dneska hned 2 týmy ze 3 dokázaly neprohrát. Tak třeba zítra budeme ještě úspěšnější. Van už má za sebou blb partii tak teď příjde jeho čas. Však nás ještě všichni podcení enlightened 

+0 /-0 | 23.05.2014 22:03

ELOminator

Na příspěvky ZMB fakt nemá smysl reagovat. Problém je v tom, že když my nereagující nereagujeme, tak se to ostatní nedozví a reagují. Čímž nás donutí k reakci a tím dochází k řetězové reakci. Comprendo?

+0 /-0 | 23.05.2014 21:50

Rdm

Pan ZMB je zpět se svým bulvárem nejhrubšího zrna. Francie je podle něho historicky nešachová země... No, pánové Philidor, La Bourdonnais, Saint-Amant a další by asi nesouhlasili. V Paříži se v době poměrně nedávno minulé hrály zápasy o MS atd. Tahle nešachová země je taky momentálně 4. na světě v průměrném ratingu 10 nejsilnějších šachistů, ČR 18. Viz. zde http://ratings.fide.com/topfed.phtml .

+0 /-0 | 23.05.2014 20:59

Zmestabileho

... a první kolo je taky názornou ukázkou, jak ve Francii se objevují talenti, jak tato historicky "nešachová země" je najednou líhní talentů, ze které se klube řada hráčů i 2700+. Kéž by tohle naše lúzry aspoň trochu nakoplo, kéž by se tímto sračkoidním stavem našeho šachu začali konečně zabývat i odpovědní funkcionáři svazu.

+0 /-0 | 23.05.2014 20:19

Zmestabileho

Dnes jsme dostali výprask od Francie, 3:1, ten jeden čestný výsledkový bod jsme doslova ubojovali v prohraných postaveních ve dvou remízách na předních šachovnicích. Francie je přitom outsiderem Mitropy, a její hráči jsou ratingem jasně slabší, než naši (kromě Vana na čtvrté desce, který názorně dnes ukázal, že na takový turnaj jako je Mitropa prostě nemá). První kolo je názornou ukázkou, jak moc blbě na tom český šach je.

+0 /-0 | 23.05.2014 20:11

plzenak

Tak Krejčí aspoň půlku ještě zachránil. Ale celkově dnešní výkon víc než mizernej. Takhle by to nešlo.

+0 /-0 | 23.05.2014 20:00

plzenak

Biolek se ještě mohl bránit po 43...Vff4, bohužel to zahrál až o tah později. Teď už asi dlouho nevydrží.

Krejčí to taky zbabral, místo okamžitého 44.Vh1 zbytečně ztratil čas po 44.Vc2 Jac3 45.Vh2 a stojí už taky mizerně.

Vypadá to na debakl. Mohl bejt dokonce úplnej, kdyby Žilkův soupeř před cílem nezaváhal. Hoši, hoši, co nějaká příprava? To jste včera večer oslavovali či co?

+0 /-0 | 23.05.2014 19:09

plzenak

Žilka remis.

+0 /-0 | 23.05.2014 18:51

plzenak

Aha, tak ne, jen on-line na chessbomb je zaseklej (u Biolka). Na ofiko stránkách je to OK.

+0 /-0 | 23.05.2014 18:45

plzenak

Žilka podle všeho utekl hrobníkovi z lopaty, když bílému se hrubě nevyvedl první tah po kontrole a nyní poztrácí pěšce.

Co se děje u Biolka? Nepřekročil bílý čas?

Honza Krejčí má celkem slušnou pozici, uvidíme, jestli z toho něco vytěží.

+0 /-0 | 23.05.2014 18:41

Vuorin

Ale těch dobrých variant je za bílého víc, jen to znát, protože vymýšlet to za deskou není úplně easy. Hlavně je kruté, že tak logický tah jako je 19. Jf7+ je prohrávající hrubka.

+0 /-0 | 23.05.2014 17:57

Vuorin

U Vana je to škoda. Danou variantu černýma pravidelně hraju a tak vím, že po 12... J*e5?(?), když nechce bílý nic riskovat, "stačí" jít do vynucené varianty 13. J*f7, J*f7 14. V*f7, De6+ 15, D*e6, d*e6 16. V*f8+, K*f8 17. Sg5 a bílý při materiální rovnováze má koncovku kterou nikdy neprohraje, za to černý má velké problémy.

+0 /-0 | 23.05.2014 17:51

Zmestabileho

Ad plzeňák: Máte zřejmě pravdu, já žádný comp po ruce nemám, černá pozice byla asi o.k. Jinak černý to navíc evidentně zná z domácí přípravy, a Van to prohraje.

Ad Plát: mlžení a fámy nemají konce. Vojta měl vystoupit jako chlap, a říct to naplno. A vy, kdož jste jeho známí či přímo kámoši, jste mu to už dávno měli poradit, a přesvědčit ho k tomu.  

+0 /-0 | 23.05.2014 16:55

faust

A je to venku. Šachový týdeník píše, že Plát nastoupil 20. 5. do výkonu trestu. Na rok. To je hustý.

+0 /-0 | 23.05.2014 16:24

plzenak

@Zmestabileho

Nevěřte compu na chessbomb, příliš krátký čas na pořádnou analýzu.  Můj domácí comp tvrdí, že pozice černého je v pořádku.

+0 /-0 | 23.05.2014 16:11

plzenak

Tak Van sebral střelcem.

Nabízející se varianta: 14.Sxd5 Sg4+ 15.Ke1 Vae8 16.Sxf7+ Kh8 17.Dxe8 Vxe8 18.Sxe8 h6 19.Je4 a nyní černý může získat figuru zpět po 19...De6 20.Vf4 Sf5 21.Sd7 Dxd7 22.Jxc5 Dxe7+ 23.Kf1 Dxc5. Místo 19...De6 lze též pokračovat v útoku po 19...Da6 nebo 19...Db4+

Rozhodně bych to radši hrál za černého.

+0 /-0 | 23.05.2014 16:10

Zmestabileho

Van stojí na výhru, ale utekl mu čas, takže z domácí přípravy to asi nemá - asi narozdíl od jeho soupeře. Černý nemá za figuru korektní kompenzaci, ale s nedostatkem času je to jedovatá pozice, kterou může Van i snadno prohrát.

+0 /-0 | 23.05.2014 16:10

plzenak

Van má těžkou volbu. Na d5 vzít víceméně musí, ale čím? A´T tak nebo tak, logicky bude následovat 14...Sg4+. Po braní střelcem analýza ukazuje, že bílý odevzdá dámu a výsledkem je pozice by měla být po dalších komplikacích pozice V+V+S vs. D+S. Přičemž alespoň ze začátku by aktivita černé dámy měla převážit nad chybějící koordinací bílých figur. Braní dámou vede k pozici, kde má bílý dvě figury za věž, stále s dámami na desce, ovšem bílý král se uprostřed šachovnice nemůže cítit bezpečně.

+0 /-0 | 23.05.2014 16:04

plzenak

Tak už se nám rozběhly partie. U Vana hned pěkná divočina. Oběť černého jezdce - 12...Jxe5 - je velmi zajímavá. K výhodě to dle compu nevede, ale není to ani nějaká závažná chyba. Při správné hře obou stran by měl mít bílý drobné plus. Stačí ovšem jedna chybička na kterékoli straně a osudu partie může být rozhodnuto. Měl to černý připravené už doma? Vlezl mu Van do varianty? Je to známá pozice?

+0 /-0 | 23.05.2014 15:54

Pavel Ch

OK, za chvíli začíná trénink, tak zkusím jednu kapitolu vypustit, na "úkor", že si  postavíme na poslední půlhoďku pozice našich. Vana pozice mne zjímá, kdysi jsem hrál bílími i černými. Černý může vložit i d6 před Db6, snad je i lepší, ikdyž se hraje obojí. Lépe se mi hrálo (obojí) z bílé.

+0 /-0 | 23.05.2014 15:51

Eddson

U Vana to vypadá na pěknou řežbu :-) yes

+0 /-0 | 23.05.2014 15:49

Inconnu

re Tobi: Naivní pokus, jak odlákat šachisty od nejoblíbenější činnosti - drbů a pomlouvání.

+0 /-0 | 23.05.2014 15:48

Tobi

Já vím, že to bude asi házení hrachu na zeď, ale co třeba se chvíli bavit o Mitropě? To to fakt nikoho nezajímá? 

On-line přenos

 

+0 /-0 | 23.05.2014 15:40

Zmestabileho

Ad střelec: laughyes

+0 /-0 | 23.05.2014 15:28

strelec

ad ZMB: to se vůbec nedivím, že Ti to tetka říkala. 

+0 /-0 | 23.05.2014 15:23

Zmestabileho

Ad Vokáč: Vaše teta Kateřina měla pravdu, ale její přísloví se na danou situaci nehodí. Plát nemá žádnou "škodu", jemu nechcípla koza ve chlívku. To naopak on škodil druhým. Na něj se hodí spíše jiné přísloví, které zase říkala moje tetka Kateřina: "Když jsi kokot, tak buď kokotem, ale vyžer si to".  

+0 /-0 | 23.05.2014 15:16

Marek Vokáč

Opravdu vtipné. "Máš-li škodu, o posměch se nestarej", říkala teta Kateřina. Chce se mi z vás zvracet.

+0 /-0 | 23.05.2014 14:44

Zmestabileho

Předpokládám, že Plát za celý svůj dosavadní život neodpracoval dohromady 100 hodin, natož dokonce 500. Takový trest byl pro něj prostě nesplnitelný, a tak to nemohlo dopadnout ani jinak.

+0 /-0 | 23.05.2014 13:31

Ceres

No já slyšel od více zdrojů, že prý měl 500 hodin veřejných prácí...

+0 /-0 | 23.05.2014 13:23

faust

Jsem říkal, že to bude za čórky... Jestli měl 100 hodin, tak by měl sedět 100 dní, ne?

+0 /-0 | 23.05.2014 11:42

Zmestabileho

Chudáci naši přední šachisté. Když se na turnaji nedostanou v konečné tabulce systémem dobře domluvených remíz do cen, tak nemají co jíst... Aby neumřeli hlady, nezbývá jim potom, než odnést do zastavárny počítač. Ve vězení bude Vojtovi lépe - je tam pravidelná strava. 

+0 /-0 | 23.05.2014 11:33

...

Čigorin - to vysvětluje, proč sem starej Plát přestal najednou psát svoje duchaplné příspěvky zejména po návratu z hospody. Jenže za to by spíš měli Vojtovi dát medaili než ho zavřít.

Z druhé strany se vlastně nic neděje. Vojta bude za 50 dní venku a v Pardubicích už bude hrát o normu. 

 

+0 /-0 | 23.05.2014 10:31

Čigorin

Tak jsem si to našel. Otci zmyznul počítač. Otec šel na polycii. Polycie nelenila a věc vyšetřila. Počítač byl směněn v bazaru za penize. Vojtou.  Polyciie věc předala soudu. Soud nelenil a  Vojtův vykon směnil za sto hodin veřejně prospěsnych prací. Vojta nesměňoval, jedinný byl lenivý a pokaní ignoroval. Soud však nelenil a poslal obsilku. Sto hodin se smetakem je rovno sto dnum za katrem. Komu není rady, tomu není pomoci. Je i neni mi Vojty líto, lepši už to nikdy nebude. Měl dvacet. Let.

+0 /-0 | 23.05.2014 07:50

Štěpán Žilka

Playboy: Drzej seš ty, dva hráče z první desítky ČR nazýváš neperspektivní a ještě nám dáváš za vzory mladý kluky, kterejm sotva udělili fidemistra. Já těm mladejm borcům co píšeš, fandím, nemám v šachu jakýkoliv jiný ambice než sportovní, vydělávat se tím nedá, i oni na to příjdou a i oni budou muset polevit. A ty doufej, že až v momentě, kdy budou lepší než ti nabubřelí staříci, ať tady ten svůj malej boj se mnou vyhraješlaugh A věř mi, že na to se ještě hodně zapotí. Mají před sebou velkou cestu a jestli ji někdy urazí, all day long můžou hrát předemnou, dostávat lepší nabídky.

Tadeáš: Super, začnu trénovat, ať nepozapomínám, kde ty figurky stojí, a řekněme 3:2 bych považoval za solidní výsledekwink

Jinak vtipná diskuze, chudák Vojta, kokot, je mi ho trochu líto, ale ta druhá, škodolibá bestie ve mně, se baví, tak c'mon, sto příspěvečků, nebude? devil

A pomalu ale jistě začít fandit, mimochodemczech flag 

+0 /-0 | 23.05.2014 06:40

Poutnik

V zásadě se nedivím fanouškům, že chtějí informace. Je to druhá strana mince pro veřejně známé lidi. Stejně jako je obecný zájem vědět kdo se oženil, kdo změnil národnost, zajímá se fanoušek o strasti a problémy svých ikon. Možná by naopak korektní informace byly ku prospěchu věci. Nakonec si někdo spojí Vojtu s dokumentárním videem "Zásadní zlom v boji se sicilskou mafii", nebo se doopravdy našly na jeho obuvi zbytky pravých italských špaget?

 

+0 /-0 | 23.05.2014 06:37

faust

Určitě i Žilkův životní příběh stojí za zfilmování a další roli by měl dostat Vladimír Mrňa...smiley

+0 /-0 | 23.05.2014 05:19

noELO

No, aniž bychom konstruovali fiktivní blbé hollywoodské filmy, tohle už někdo přibližně podobně napsal. Tak ať jen potom Vojta porazí mistra světa.

+0 /-0 | 22.05.2014 23:19

Zmestabileho

Hlavní hrdina filmu, Voight Plat, nakonec přečká vykoupení z věznice Alcatraz, a ony nekonečné hodiny analýz na samotce, nad šachovnicí z vyřezávaných kousků suchého chleba, začne zúročovat po útěku z vězení  - vyhloubeným tunelem - v turnajích po celém světě. Z obav před prozrazením nakonec ale šachu zanechá, a plně se začne věnovat pokeru. Tuto báječnou karetní hru si užívá dodnes, a případné zájemce zveme na setkání s toutu legendou na našem pokerovém portálu. Když budete mít štěstí, potkáte i Štěpána Žilku, stačí jen složit účastický poplatek 1 999,- Kč.

+0 /-0 | 22.05.2014 23:04

nvmea
bude mít roličku i "namyšlený gambler" Žilka? (no offense :)))
+0 /-0 | 22.05.2014 22:52

JiH

Dalo by se vydělat na filmových právech. Mladý šachista vyhraje rapid (ale v Central Parku - ne někde v Bučovicích), jde do TV show, ale pak ho štěstí opustí. Zjistí, že má propadlý pas, takže nemůže odjet na turnaj, který by vyhrál. Pak jde do vězení, ale není to kvůli partii, kterou prohrál kvůli zazvonění mobilu (jak si nejdřív všichni myslí). Nakonec se přece jen stane velmistrem a uvidí plát olympijský oheň.

„Dnes je v každém ruském vězení šachový koutek s knihovnou. Experiment měl takový ohlas, že jsem byl pozván, abych ho rozběhl i ve Spojených státech.“

http://www.literarky.cz/politika/rozhovory/14204-anatolij-karpov-vzove-vech-zemi-hrajte-achy

 

+0 /-0 | 22.05.2014 22:46

Zmestabileho

Kdyby byl Vojta Plát chlap, tak už tady dávno na férovku napsal, jak se věci mají. Zvláště, když tady psal a pravidelně nss sledoval. Navíc vždy vystupoval jako frajer, co si z ničeho nic nedělá, prostě free kluk se svým be free... A mohl si tu frajeřinu nakonec i dovolit, protože je u nás ve svém věku už dlouho jasně nejlepší. Ale jak se zachoval teď? Jako srab, co tady zmizel beze slova vysvětlení, a nejsem jediný fanoušek, co o ničem nevěděl a doteď neví, a kdo při nominaci na Mitropu nechápal, proč tam není nominován Plát. Tohle je taky příznačné - šachovým fanouškům se prostě nikdo nenamáhá vysvětlit, proč není v týmu jasně předpokládaný hráč. A pawel mě ještě tady vyzývá, abych já se Plátovi omluvil! Tady je všechno postavené na hlavu, ukázkový kocourkov.

+0 /-0 | 22.05.2014 22:30

strelec

re Zdeněk Janda: problémy ano, ale soudní řízení nikoliv. Tak snad to zvládne!

+0 /-0 | 22.05.2014 22:27

Zdeněk Janda

Problémy Vojty jsou jeho soukromá věc, po které nikomu (natož pseudofanouškům) nic absolutně není. Respektujte to ...

+0 /-0 | 22.05.2014 22:07

nvmea
Bylo to za znásilnění?
+0 /-0 | 22.05.2014 21:51

faust

Kolik ten Plát teda dostal? Bylo to za čórky?

+0 /-0 | 22.05.2014 21:42

Oma z DC

ad ... jen jsem to nechtěl psát na plná ústa jako Playboy.smiley

+0 /-0 | 22.05.2014 21:34

daniel32
Je to tak, ako píše Johny the Scar. Ja len dodám, že (podľa všetkého) nie vlastnou vinou zmeškal dôležitú odvolaciu lehotu - v opačnom prípade by pravdepodobne do väzenia nešiel. K myšlienke "Fanúšikovia majú právo vedieť podrobnosti": 1) Veď nie sú utajované, nech si ich teda zistia 2) Vojta ma niekedy dosť vytáča, ale čo aj ako krátky pobyt vo väzení nie je sranda - čo keby sme mu dali pokoj... 3) Last, but not least - Zombík je všetko iné, len nie fanúšik.
+0 /-0 | 22.05.2014 21:22

pawel

Vojta se tu nemůže bránit. Tak si to ZMB zjisti, když Tě tolik zajímá a je věcí veřejnou. Pak nám senzachtivě napiš. A přitom se Vojtovi na dálku omluv, ještě jednou, omluv se mu! Vše co si nakdákal není pravda. Ani násilí (včetně nedbalostního), ani loupež ani nebyl předtím podmíněně nebo nepodmíněně odsouzen. A bude tam méně jak rok. Přeber si jak chceš, možná tomu nerozumíš, právníkem (velkým) již nejseš, nebo si ani nebyl.

Možná něco někdo zde ví více, ale má to z doslechu, ne úplně přesně a nemá potřebu tady ventilovat.

Ikdyž je smutné, že se něčeho dopustil, považuji k Vojtovi za nutnost takové spekulace vzniklé v hlavě ZMB vyvrátit, aby nemátl šachovou veřejnost.

+0 /-0 | 22.05.2014 21:17

Johny the Scar

Jde tam jenom na chvíli a to za porušení podmínky. Smazání příspěvku bylo vysvětleno a dokonce se za to i omluvili.

+0 /-0 | 22.05.2014 20:14

Zmestabileho

A jinak nechápu, proč se dělá kolem vězení Pláta tolik tajností. Jistě tady jsou někteří, co ten důvod znají. Trestní řízení je u nás veřejné, obžalovaný nemá žádnou ochranu osobnosti v tomto smyslu - pokud není mladistvý. Vynesení trestu se děje veřejně v soudní síni, a může přijít kdokoliv si to poslechnout. Stejně tak se to potom logicky může zveřejnit podrobně v médiích, s uvedením jména odsouzeného. Taky si myslím, že fanoušci mají právo tohle vědět a také i znát podrobnosti. Ale tady na nss? Tady se dokonce takový příspěvek maže...

+0 /-0 | 22.05.2014 19:50

Zmestabileho

Jestli dostal Plát jako mladý kluk nepodmíněný trest odnětí svobody, musel provést něco závažného, případně musel být alespoň trestán již v minulosti nepodmíněným odnětím svobody, a nyní se dopustil trestné činnosti opakovaně. Znám detailně současnou praxi ukládání trestů pro mladší ročníky, a naše soudy opravdu jen tak natvrdo nikoho nezavřou. Např. za vloupání do prodejny potravin, případně i vícenásobné (do dvou či tří prodejen), je u nás na poprvé zásadně  jen podmínka. Stejně tak za běžné podvody - necháte si ukrást auto, a inkasujete pojistku, na ukradenou občanku si půjčíte peníze u splátkové společnosti a pod., tohle vše je na poprvé na podmínku. Stejně tak zpronevěra peněz.

+0 /-0 | 22.05.2014 19:44

Playboy

Jsem velmi zvědavý, jak se povede Mitropa namyšlenému frajírkovi Žilkovi!indecision Je velice zarážející s jakou nadutostí dokáže urážet naše nadějné hráče a to neberu vůbec v úvahu, že s ním Tadeáš Kriebel na MČR remizoval, bijec jeden!laugh Je jasné, že hráči, kteří jsou min o 7 let a více mladší, než je on sám, že nebudou mít na české poměry hned závratná ela!surprise Potřebují ale dostávat více prostorů! smiley

+0 /-0 | 22.05.2014 18:29

pawel

To Ceres: Prostě si přejete jako v závěrečných titulkách "hepiend" filmu Vrchní prchni. Ale ten tam prý tvrdě dřel, tak dlouho tam však Vojta (naštěstí) nebude.

+0 /-0 | 22.05.2014 17:50

giocozo
Je to tvrdý. Pokud ten titul Vojta poté opravdu udělá, bude to GM, jako řemen.
+0 /-0 | 22.05.2014 15:48

Ceres

Njn, doufám, že ho rychle pustí a pokud ne, tak doufám, že bude mít vše potřebné k tréninku šachu, ale nevím jak to chodí v českých vězeních, hold není to jako Norsko, kde si Breivek po zabití 80 lidí stěžuje, že má ve vězení starou verzi playstaitionu :D Třeba se ještě zlepší, když bude mít spoustu času jen na šachy a jak tu někdo psal, snad ho to nijak nepoznamená...

+0 /-0 | 22.05.2014 14:57

pawel

Aha, tak ostatních 5 článků označil asi jen pro přátelé, pak by bylo nefér zveřejňovat jejich obsah. S obecnou informací (nic víc tam stejně není než bylo přispěvovateli řečeno) si tedy musíte vystačit.

+0 /-0 | 22.05.2014 14:42

Ceres

Když si dám jeho FB, tak vidím jako poslední fotku z 11. května od Štěpána Žilky Starej kavárenskej trikař v akci...

+0 /-0 | 22.05.2014 14:35

pawel

Re Ceres: A když si dáte na fcb "Vojta Plát", tak se Vám neobjeví? U něj poslední příspěvek plus diskuse, nic víc tam o tom stejně není.

+0 /-0 | 22.05.2014 14:31

Ceres

No já třeba Vojtu v přátelích nemám a mám s ním 14 společných přátel a daný příspěvek jsem neviděl. Ale jen tak ze zvědavosti by mě vážně zajímalo, co provedl, nemůže to někdo preentsreennout a hodit tu odkaz na obrázek?

+0 /-0 | 22.05.2014 14:20

Inconnu

Hmm, tak Vojtovi přeju, ať to nemá nadlouho a ať ho to moc nepoznamená...

+0 /-0 | 22.05.2014 14:07

strelec

ad deVillante: PB píše o korektorce, což chápu jinak než fci editorky. Tedy předpokládám, že na obsah článků to nemá vliv.

+0 /-0 | 22.05.2014 13:37

JanV

Taky se musím Tobi zastat, neřekl bych, že píše blbáboly. Viz třeba nedávná trapná diskuze kvůli tomu, že převzala/přepsala informace z Wikipedie a nenapsala to správnými slovy - málem jí kvůli tomu ukamenovali a přitom šlo o úplnou blbost. Jestli chcete stylisticky a obsahově dokonalé články, obávám se, že zdejší stránky budou zet prázdnotou...

+0 /-0 | 22.05.2014 13:18

kiklos

nebuďte na ni tak přísní, myslela to dobře, vysvětlila, omluvila se

já třeba na fb přístup nemám a tak by mě to zajímalo, mohl by někdo podat ucelenější informaci? prosím

+0 /-0 | 22.05.2014 13:05

deVillante

Nemyslím to nijak ve zlém, ale poslední měsíce je největším problém webu editor. Jsou tu psavci, kteří se snaží, ale chybí někdo, kdo promaže bláboly. Opět nic proti ní, ale Tobi, která má článek samej blábol, není na tuhle pozici zrovna ideální člověk.

+0 /-0 | 22.05.2014 12:59

Petr Boleslav

giocozo: přesně a stávat se to už nebude! Tobi má ještě funkci korektorky, takže má povolen přístup do všech článků jako hlavní admin. To jen na vysvětlenou.

Jako šéfredaktor také přidávám omluvu. Občesné mazání provádím sám, avšak pouze v případech sprostých výrazů, rozhodně ne v názorových rovinnách a neověřených a spekulativních informaci.

+0 /-0 | 22.05.2014 12:22

Vuorin

To je komické, Tobi asi ráda Orwella:-).

965 Vojtových přátel na facebooku + všichni jejich přátelé; tzn. asi všichni aktivní čeští šachisti,kteří mají fb si přečetli i vtipy jeho otce o induloně a pro Tobi je to neověřená informace.

+0 /-0 | 22.05.2014 12:15

giocozo
Omluva je na místě, ale tohle by se opravdu stávat nemělo, ať by byly úmysly sebevíce šlechetné. Přece jenom by zde měla fungovat jakási svoboda slova, nebo né ? Navíc jsem si myslel, že Tobi je jen autorkou článků a ne cenzor. Navíc zde informaci neměla ověřenu právě Tobi.
+0 /-0 | 22.05.2014 12:01

Tobi

to Pavel Capek: omlouvám se za výmaz Vašeho příspěvku. Smazala jsem ho já, jelikož tato informace nebyla potvrzená a dala by se považovat za pomluvu. Kromě toho mi přišlo samozřejmě velmi netaktní probírat tady Vojtovu nelehkou situaci a ještě mu tak přitěžovat. Stav věci jsem zjišťovala a omluvu za smazání příspěvku bych přidala, až bych si ověřila její pravdivost. Myslím, že dobře víte, že k cenzuře novoborských stránek nedochází a to ani u přispěvatelů, kteří si o to opakovaně říkají. 

+0 /-0 | 22.05.2014 11:36

giocozo
Nic se neděje. Bobbymu Fischerovi taky jednou dovolili sehrát turnaj na Kubě, aniž by byl fyzicky přítomen. :)
+0 /-0 | 22.05.2014 10:13

pawel

Tu jeho větu (formulaci že tam odchází) opravdu sem ne. Přímo stejně nevysvětluje, tak jen že je jisté, že nebylo nic, v čem by bylo od něj (i nechtěné) sebemenší násilí.

+0 /-0 | 22.05.2014 10:09

ELOminator

Tak prej Biolek jun. nastoupí. A včíl mudrujte cheeky

+0 /-0 | 22.05.2014 09:46

...

Tak to sem někdo postněte, at se nešíří pomluvy. Ne každý má facebook.

+0 /-0 | 22.05.2014 09:21

pawel

Přiznal to před odchodem v úterý 900 přátelům na facebooku (svojí mluvou) a má to tam veřejně i pro další.

+0 /-0 | 22.05.2014 09:16

...

A co provedl a na jak dlouho? Myslím, že to je věc, která zajíma každého šachového fanouška.

+0 /-0 | 22.05.2014 09:09

Petr Boleslav

Je to bohužel pravda.

+0 /-0 | 22.05.2014 09:05

...

Vojta Plát opravdu sedí? Jestli je to pomluva, tak nechutná a nepatří sem.

+0 /-0 | 22.05.2014 09:04

kiklos

Pavle Čapku, já jsem o Martinovi Petrovi psal. Líbilo by se mi, kdyby se třeba on nebo Štěpán Žilka (kterého vůbec nopokládám za bezperspektivního) nebo Jan Krejčí nebo někdo další, postupně prokousal přes hranici 2600. Není ale významné jen elo.

Jeden z našich historicky nejlepších šachistů, Pavel Blatný, má elo mizerné a snad i vždy nižší, než třeba Zbyněk Hráček. Přesto jeho sbírka "diplomů" je úctyhodná. Letos moc nechybělo, aby on byl tím největším překvapením MČR. Chodil jsem se dívat na jeho partie v Pardubicích někdy před dvaceti lety. Jeho vynalézavost a "tah na branku" jsou tím, co z něj dělá "zabijáka" (dle výrazu Štěpána Žilky).

Proč o něm píšu? Svého času sjezdil kdejaké silné turnaje, hrál na hraně rizika, protože jen tak mohl nějaký ten turnaj vyhrát a tak si vydělat. Mám pocit, že níže zmiňovaní hráči toho pro svůj posun kupředu tolik nedělají.

Na druhou stranu nesouhlasím, že by se pro mládež v ČR moc nedělalo. V poslední době je tu a tam vidět posun k větší podpoře. Někdy k tomu ani není potřeba moc peněz.

Ještě pochválím Pavla Matochu a všechny novoboráky za velkou podporu našeho špičkového šachu. Moc rád bych se jednou dočkal něčeho takového, jako byl nedávný Capablankův memoriál v ČR. Turnaj (nebo několik turnajů) ve kterém(ých) dostanou naši hráči možnost zahrát si s o trochu lepšími hráči zahraničními - každý rok.

+0 /-0 | 22.05.2014 08:50

Pavel Capek

2 giocozo : jj

2 Petr Boleslav : Já jsem to nemazal, Vy jste to nemazal.  Takže buď má někdo stejná práva jako admin, nebo je nss hacklý. wink

+0 /-0 | 22.05.2014 08:49

giocozo
Už si přesně nevybavuji, ale nebyla ta věta náhodou o tom, že náš největší talent ,od dob Navary a Lázničky, bručí ?
+0 /-0 | 22.05.2014 08:29

Petr Boleslav

Pavel Capek: žádná cenzura, nic se vědomě nemazalo!

ověřím, je to divné, příspěvek může mazat pouze autor a hlavní admin.

+0 /-0 | 22.05.2014 08:24

Inconnu

Kvůli poslední větě, řekl bych...

+0 /-0 | 22.05.2014 08:16

Pavel Capek

Ad nominace na Mitropu.

Ve výčtu jmen mladých hráčů, kteří by na to měli, mi v diskuzi chybí medailisté z nedávno skončeného mistrovství republiky ! surprise

GM Martin Petr  ročník 1988  ELO 2536

IM Richard Biolek jr. ročník 1990 ELO 2418

 

Ad Cenzura stránek.

Proč byl smazán můj komentář ? surprise

+0 /-0 | 22.05.2014 07:29

Tadeáš Kriebel

Tak jo, Štěpáne, poslepu povídáš. Pojď mi hop, jaký výsledek bys řekl, že pro tebe bude přiměřeně ponižující? laugh Jinak držím palce smiley

+0 /-0 | 22.05.2014 07:08

Poutnik

Je fajn, že naši přední hráči přispívají do chatu. Jeden si tak může srovnat projevy např. Jána Markoše a Marka Vokáče versus Vojta Plát a Štěpán Žilka. Pozorný čtenář si tak může udělat představu o tom, kdo je pokorným a kultivovaným člověkem a komu vytéká ego ušima.

+0 /-0 | 22.05.2014 06:10

pawel

Vím že Štěpáne nss sleduješwink, o to víc se divím, že si sedl na led Trojkému koni. Kdyby někdo trvale urážel mé přátele, zesměšňoval toho, na kterého jsem vzhlížel jak na boha při soustřeďku, jak v článku psáno jest, tak za jedno příspěvkem pochlebování mně (které do krámu se mi zrovna hodí) bych rozhodně mu netleskal. Lepší kritika od odborníka, než pochvala od ......

 Ale to jsem vlastně před pár dny psal, abychom ZMB ignorovali a k tomu prognosticky dodal, když se povede, začne asi psát umírněnější kritiku, aby se s ním zase někdo bavil a pak ve vhodnou chvíli, nebo tu nejnevhodnější chvíli, opět šlápne někomu na nejcitlivější místo. Proto to důrazné "psssst" v diskusi od Bolka potom, co ZMB dal po své krátké odmlce příspěvek. A krom reakcí na ZMB v diskusi vidím toho Trojského koně přímo v článku od reprezentanta. Musí ZMB jásat a za břicho se popadat. Je to však lidské, lidé jsou obecně z historie málo poučitelní a trojské koně i při znalosti dějepisu i s W+V varovnou písničkou si stále a stále budou tahat do svých obydlí.

+0 /-0 | 22.05.2014 06:10

...

Ve vší úctě Oma z DC. Proč?

+0 /-0 | 22.05.2014 01:36

Oma z DC

Ve vší úctě Mr. Žilka si myslím, že byste se měl raději věnovat pokeru smiley.

+0 /-0 | 22.05.2014 01:03

Štěpán Žilka

Zmb: Kdybych měl 2400, tak bych šel nahoru po desítkách bodů za zúčtovací období. A kdyby ti naši věhlasní junioři měli 2550, tak by byli rádi za každý období, kdy nepříjdou o 20 bodů na elo. O čem se tu vlastně mluví? Chce tu někdo dokázat, že hráči, kteří turnaj od turnaje předvádí výkon o 150 nižší výkon, jsou to nej, co máme? GL s takovým uvažovánímlaugh To player, co má 1200 a další elo mu výjde 1600, ten má teprve progreshats off

+0 /-0 | 22.05.2014 00:26

Ceres

ZMB naprosto nechápu, co máš proti 1.b3 a5, pro mě je to naprosto logické, chtěli se vyhnout prozkoumaným systémům, které jsou dle teorie do nějakého 30. tahu. Spíše naopak se mi nelíbí, když se někdo jako Karjakin naučí remízové systémy zahájení nazpaměť a pak vše rychle odremizuje a má 17 remíz v řadě...

+0 /-0 | 21.05.2014 23:58

Štěpán Žilka

pawel: Já nss čtu pravidelně, nebojwink Snad už z článku musí vyplývat, že Zmestabileho nechválím za jeho dlouhodobý projev na nss, nicméně tady se prostě vyjadřuje k věci a tak, jak mi to příjde normální.

plzenak: Já jsem na Vana hodně zvědavej a jestli to bude co k čemu, rád mu pomůžu, aby odehrál co možná nejlépe, já ho do dneška nějak moc neznal, ale to, jaký má elo ve třinácti letech, to je neskutečný hats off

Playboy: Za celou kariéru mě jen jednou předběhl mladší hráč, než jsem byl já, byl to Honza Krejčí a bylo to o jeden bod na elu. I kdyby to bylo o víc, I don't give a fuck, já jeho šachové umění nikdy nezpochybňoval, respektuju jeho hru. I kdyby mě trvale předběhl, on je jedním z těch, komu bych to i přál. Seru na pokoru, já Davida obdivuju za to, jak skvěle to umí hrát, ne za to, jak je skromnej. Ta challenge pro tvý kovboje pořád platí laughlaughlaugh Bohužel oba víme, že srovnávat Windows 3.11 s Windows XP nejde, sorry, užij si svý hrdinycheeky Uvědomuju si, kam v hierarchii patřím, ne výš než Vikror a ne níž než ti tví pseudozabijácicool

Zmb: Pane, za poslední tři roky jsem udělal z 2506 celých 2549. Dopřejte mi ještě ten pocit, že nejsem odpesanej exemplář, co je rád, že se nepropadá po stovkách dolů laugh Co se týče jména Vojty Pláta, on nastoupit prostě nemůže, i když je nejtalentovanější hráč, kterého ročník 1990+ přinesl  sad

+0 /-0 | 21.05.2014 23:56

Zmestabileho

Ad Žilka: Co tady dlouhodobě píšete, je velmi podnětné, a jestli je tady někdo, kdo si chce těch 2500 uhrát, tak ať jde za vámi, a třebas ještě za Robertem Cvekem, a nechá si za to v dobrém slova smyslu zaplatit. Jinak ale je snad všem jasné, že jak Žilka, tak i Cvek, tak i Krejčí, a kdokoliv další z našich, hrajete dnes šachy jen na údržbu svého ratingu, nic víc.

 

Ad Playboy a Plzeňák: Na tuhle Mitropu prostě není koho z mladých nominovat, otázka je pouze u jmen Plát a Kriebel. Ale to už je o konkrétních lidech a mimo tuhle diskuzi. Mladé a silné družstvo nemáme jak obsadit.

Mládežnický šach u nás je zcela K.O. A není nikdo, kdo by organizoval a řídil změnu. Jen se pasivně čeká, až se odněkud zčista jasna objeví nový talent.

+0 /-0 | 21.05.2014 23:23

...

Za 1. Nechápu, kde berete argumenty pro tvzení, že nejsme schopni postavit tým kolem 20 let, kolem 2400. Krejčí, Plát, Kriebel, Kraus (prům. 20, prům. ELO 2430). Ale o argumenty tady asi nejde. Dementi typu ZMB a Playboy tady budou flusat pořád.

2. Kdybys Playboyi tušil objem tréninku v obou disciplínách, které Š.Ž. délá, nikdy bys nemohl psát bláboly, které píšeš.

3. Štěpáne, upřímně se Ti divím, že takovým lidem odpovídáš. 

+0 /-0 | 21.05.2014 23:01

Playboy

ad Štěpán Žilka: 1. Je krásně vidět, proč se někdejší nadějní hráči zasekli, je to totiž jejich pýcha, která je brzdí! no 2. Nepohrdám hráči 2500+ a už vůbec si nemyslím, že jsou to jak jsi je sám nazval dementi! indecisionJen v tobě bohužel příští naději českého šachu nevidím a měli by dostat šanci jiní! Roky se již motáš na svém a do toho jsi se utvrdil, že jsi supermonstrum, to ti musím nechat, myslíš si o sobě, že jsi King a mladší před tebe nemohou? surprise 3.Podívej se na pana GM Davida Navaru, jeho obrovskou skromnost a pokoru, která ti viditelně chybí!

+0 /-0 | 21.05.2014 22:32

plzenak

Tak koukám, že se tu ostře diskutuje nad nominací.

No, taky mi to úplně neštymuje. Pokud chceme hrát na výsledek, nechápu nominaci Vana. To je jistě hráč se slibnou budoucností a nominaci na podobný turnaj si jistě zaslouží ne-li teď, tak v budoucnu. Ovšem co s ním tady? Jestli bude hrát pravidelně čtvrtou desku, aby se pokusil o normu, může jeho ELO handicap znamenat značnou ránu ambicím týmu na umístění. Pokud bude jen statovat a zahraje si jen jednou nebo dvakrát, tak jeho nominace jaksi postrádá smysl. Naopak, pokud boje o umístění nebereme až tak vážně a jde spíše o to pokusit se uhrát nějakou normu, je nominace Vana v pořádku, ale nechápu, co tam dělají "staří pánové" Hába a Babula. Krejčí sice už je GM, ale potřebuje hrát podobné turnaje, otrkávat se, aby někdy v budoucnu mohl hrát v reprezentačním "A" týmu (což podle mě je v jeho možnostech), ale pánové Hába s Babulou? Ti již mají své uhráno a nemusí nikomu nic dokazovat. Spíš by si zasloužili šanci další, jako Kraus a Kriebel. Jak jsem psal na začátku, nejde mi to dohromady.

+0 /-0 | 21.05.2014 22:31

pawel

Štěpáne, Vy jste se asi několik měsíců připravoval na Mitropu místo čtení nss, to  jest od Vás chválihodné.

Totiž pohrdání Vámi, Vámi a hráči 2500 jak jste po.... z naší špičky, k tomu pohrdání a zesměšňování i našeho nejlepšího hráče. A ještě pohrdání i silnějších hráčů než náš nejlepší, zde předváděl vytrvale ten, kterému teď dáváte yes.

+0 /-0 | 21.05.2014 22:14

Štěpán Žilka

Zmestabileho: yes

Playboy: Chceš mladejm lidem prostě ukázat, že můžou dosáhnout čehokoliv, ale stejně po nich v pět a dvaceti ani pes neštěkne? Že místo nich budou do repre posílat mladý kovboje, co maj o dvě stovky nižší elo? To si pogratuluj. Nechápu, kde se v některých lidech tady bere tolik pohrdání k hráčům, o jejichž výkonnosti se jim ani nesní. Pokaždý, když usedám proti hráči 2500+, vím, že je to monstrum, zabiják. Je to elita, horní patro potravního řetězce, do kterého naše malá zemička patří. Obdivuju lidi, co si o hráčích 2500+ myslí, že to jsou dementi. Jestli máš pocit, že svá ela máme nezasloužená, tak c'mon, mám spoustu času, jsem soutěživej, šachama jsem na rozdíl od těch, kdo budou hrát ve tvých barvách, posedlej. Vymysli challenge, s vysokým buyinem, kohokoliv z těch tvých talentů smetu poslepu, když bude potřeba. Uráží mě, aby se o mně někdo vyjadřoval, že jsem neperspektivníangry Ti tví borci z nás budou tak akorát posraný...hats off 

+0 /-0 | 21.05.2014 22:01

Playboy

Češi mají jednu velice silnou vlastnost, kterou by nám mohl kde-kdo závidět... A to, neustále se na něco vymlouvat!  Zcela mi v nominaci chybí hráči Kriebel, Kraus! Hráčů s elem 2200+ je hodně, rovněž oni mohli dostat příležitost, jako je to možno vidět v jiných týmech! Slovensko není daleko a po nákladové stránce není jistě náročné, to je na tom ŠS skutečně natolik špatně, že se nemohly postavit A,B v mužích? I mimo tento turnaj chybí jakýkoli impulz a snaha!!!sad

+0 /-0 | 21.05.2014 16:58

Zmestabileho

Ad Playboy: Některé země postavily opravdu tým ze samých mladíků. Ale podmínkou je, aby takové silné mladé hráče ta země vůbec měla! A kdo takové čtyři silné mlaďoše nemá, tak doplnil sestavu o jednoho až dva starší silné hráče. A to je i případ ČR. My prostě nejsme schopni postavit sestavu čtyř sotva dvacetiletých kluků, kteří jdou výkonnostně jasně nahoru, a kteří budou mít dohromady průměr aspoň 2400. A Mitropa je silný turnaj, jak uvádí v rozhovoru výše i Žilka - je tam spousta silných hráčů nad 2500. Do téhle mlýnice přijet se sestavou našich současných mlaďochů, kteří se na domácím šampiónátu zmůžou tak akorát na 1.b3 a5... to by opravdu nemělo smysl. Chyba není v nominaci na Mitropu, ale někde daleko hlouběji a jinde.

+0 /-0 | 21.05.2014 15:56

Playboy

ad Tomáš: Neskutečný blábol!laugh Zdejší situace vypadá asi takto... Kvalitních hráčů, průměrného výkonu vzhledem k ostatním zemím zde není málo, ale jsou zde minimálně 2 hrubice a to:

1. ŠSČR a jeho nominace na Mitropa cup a celkový přístup... Netvrdím, že byly vybráni špatní hráči, ale polovina je neperspektivní! Pokud se budou neustále hleda výmluvy, nikdy se nikam nic neposune!

2. Naprostá demotivace mladých hráčů! V ČR si naženou dobrá umístnění, Ela, ale na mezinárodní scéně je to smutné, protože na svá ela nehrají! Polsko ukázalo směr, kterým by se vývoj měl ubírat... Místo veteránů a ročníků, které nejdou tolik kupředu obsadili Poláci benjamínky! Proč podobná logika nenapadne také ŠS i u nás?surprise

+0 /-0 | 21.05.2014 14:50

Čigorin

A o tom to je, Kiklosi, Playboy, Zmestabileho a další, že za 1.b3 je nominace na Mitropu.....Tk to začněte hrát! Hadamczyka bychom za to ukamenovali, ten by si určitě nevzal hokejistu, který  mu na posledním mistrovství  cíleně porušoval životosprávu....... Zápis z VV87 čl. 16. Zpráva předsedy TKM: Složení družstva (Mitropa) určeno podle následujícího principu: 1.š. z vrcholové reprezentace (V.Babula), 2.š. mladší generace, připadající v úvahu na ŠO (Š. Žilka), 3.š. momentálně nejúspěšnější junior (V.Plát), 4.š. nejvýraznější talent z nejmladší generace (Nguyen Thai Dai Van). Principy nejsou dogma, alespoň pro VV a se stálým cizákem Igorsem  také nikdo nechce do spolků (vysvětlení proč nikde nefiguruje) a mentálně připraveni nejsou ani funkcionáři. Proč taky....Abych nezapomněl. Vojta Plát nehraje proto, že jsem ho viděl na bruslích v Minsku na MS, nemůže stíhat všechno a ještě platit prošvihlé letenky.....

+0 /-0 | 21.05.2014 14:46

Tomáš

ad Zmestabileho: A co? Je celkem jedno, jak partie začne, důležité je jak skončí.

+0 /-0 | 21.05.2014 14:21

Zmestabileho

Ad kiklos a Playboy: Jak je to s našimi mladými hráči? Na našem MČR v nejstarší mládežnické kategorii se hraje v partii 1.b3 a5. A nebyla to partie hráčů z konce tabulky, ale partie prvního nasazeného hráče! Názorný příklad na téma, jaká je úroveň hry a přístup ke hře našich talentovaných mladých hráčů.   

+0 /-0 | 21.05.2014 13:52

Morphynista

 O problémech. které doprovázejí letošní nominaci slovenské ženské reprezentace , vypovídá článek s výstižným názvem " Starého funkcionáře novým kouskům nenaučíš ? " a následná živá diskuse http://forum.chess.sk/viewtopic.php?f=3&t=1494&st=0&sk=t&sd=a

+0 /-0 | 21.05.2014 11:57

Playboy

Pokud chceme zaznamenat výraznější zlepšení širší škály dnešních talentů, měli bychom si vzít příklad z Polska, které má nejmladší tým!enlightenedJenže se bojím, že ČR na tento posun není mentálně připravena! sad 

+0 /-0 | 21.05.2014 08:24

kiklos

Pěkný článek, děkuji Zuzano.

Honza Krejčí je jistě pro tým posilou a nominace Vana je jistě velmi dobrý krok.

Osobně si myslím, že pánové Žilka, Petr, Krejčí, Plát a možná i další, by měli přípravě věnovat více úsilí a pokusit se prosadit mezi stálé členy reprezentace. Poté, co se přestalo dařit Honzovi Votavovi i Jiřímu Štočkovi, je jakoby jedno místo v nominaci "na divokou kartu". A Zbyněk Hráček či Vlastimil Babula taky věčně tak dobré výkony podávat nebudou.

Velmi mě těší, že Igors Rausis předvádí, že i v jeho věku lze žebříčkem stoupat. Pokud nikdo z mladé generace neumí razantně zaklepat na bránu reprezentace, pak by jeho nominace mohla být řešením. Ale asi jen jednorázovým. Už aby byl Van zas trochu starší a lepší. Věřím, že on je ten příští David / Viktor. Ale ani Tomáš Kraus nebo Jiří Rýdl by neměli zůstat nepovšimnuti. Doufám, že se práce s mládeží opravdu rozbíhá k lepším zítřkům wink

+0 /-0 | 21.05.2014 08:07