Mistrovství ČR v šachu dětí do 8 let zná své vítěze

16.10.2021 18:48 | Domácí zprávy

Ve dnech 9. - 10. 10. se jihočeských Nových Hradech uskutečnilo Mistrovství ČR v šachu dětí do 8 let. Do Mistrovství nakonec nastoupilo 44 chlapců a 17 děvčat, takže bylo možné odehrát samostatné turnaje.

Hrálo se na 9 kol švýcarským systémem, tempem 2×20 min na partii s přídavkem 10 s na každý provedený tah.

Dívčí kategorii se ziskem 8,5 bodů z 9 partií ovládla Diana Romanko z ŠK Karlovy Vary, druhá skončila se ziskem 7 bodů Natálie Vaníčková z ŠK Joly Lysá nad Labem a třetí Amálie Martikánová z Beskydské šachové školy se ziskem 6,5 bodů.

Výsledky zde: Chess-Results Server Chess-results.com - Mistrovství ČR d 8 2021 Nové Hrady

On-line partie zde: Mistrovství ČR do 8 let, kategorie D8: round 9, game 1 (livechesscloud.com)

Chlapecká kategorie přinesla drama do posledního kola. Po prvním dni vedl s plným počtem 6 bodů Jáchym Fadrný z ŠK Spartak Čelákovice. V přímém souboji o první místo druhý den remizoval s favorizovaným Štěpánem Kroulíkem z Regionu Panda a následně překvapivě prohrál s o rok mladším Tomášem Zelenkou z TJ Plzeň Košutka, který po úvodní porážce vyhrál 7 partií v řadě. Poslední kolo přineslo rychlé vítězství Štěpána Kroulíka nad Tomášem Zelenkou, oba si tak zajistili medaili a čekalo se na výsledek partie mezi Jáchymem Fadrným a Janem Kožušníkem z Beskydské šachové školy. Partie se vyvíjela lépe spíše pro Jana Kožušníka, pěšcové ztráty se Jáchymovi Fadrnému podařilo srovnat, nicméně koncovka spěla do remízy. Po posledním pokusu Jáchyma Fadrného o prosazení volného pěšce, který byl současně jeho posledním, se soupeř dopustil chyby a umožnil zisk dámy. Jáchym Fadrný se bodově dotáhl na Štěpána Kroulíka, vzájemná partie skončila remízou, nakonec rozhodl jediný bod pomocného hodnocení ve prospěch Jáchyma Fadrného, který se tak stal mistrem ČR v chlapecké kategorii do 8 let. První a druhý hráč jsou velice vyrovnaní a zpravidla jejich souboje končí remízou, jednomu z nich pomohlo v konečném součtu nakonec i štěstí. Třetí s roční věkovou rezervou skončil talentovaný Tomáš Zelenka, který s Jindřichem Trejbalem z ŠK Velvary, představuje zatím nejvýraznější hráče ročníku 2014. Za zmínku stojí rovněž stíhací jízda Edvarda Koláře z Klubu šachistů Říčany 1925, který po prvních třech partiích měl jeden bod, aby nakonec se ziskem 7 bodů skončil na pomocné hodnocení čtvrtý. První tři hráči se kvalifikovali na Mistrovství ČR v kategorii H10.

Výsledky zde: Chess-Results Server Chess-results.com - Mistrovství ČR h 8 2021 Nové Hrady

On-line partie zde: Mistrovství ČR do 8 let, kategorie H8: round 9, game 2 (livechesscloud.com)

Doprovodný OPEN vyhrála na pomocné hodnocení  se ziskem 5 bodů Elen Heltfleischová před mistrem ČR v rapidu v kategorii H10 Václavem Kroulíkem (oba Region Panda). Třetí skončil se ziskem 4,5 bodu Petr Vojčák z TJ Zlaté Hory.

Výsledky zde:  Chess-Results Server Chess-results.com - Mistrovství ČR hd 8 2021 OPEN Nové Hrady