Mistrem ČR 4členných družstev ŠK ZIKUDA TURNOV A

19.07.2021 15:42 | Domácí zprávy

V termínu od 15. do 18. července 2021 se na pardubickém festivalu šachu a her odehrálo MČR čtyřčlenných družstev. Za účasti 84 týmů z 6 zemí světa se nejvíce dařilo týmu ŠK Zikuda Turnov „A“, které kromě celkového prvenství získalo titul mistra ČR.

Během 7 kol k jednotlivým zápasům nominovali Turnovští tyto hráče: IM Tomáš Kraus, IM Jan Vykouk, GM Pavel Šimáček, FM Lukáš Vlasák a IM Tomáš Studnička.

Vlevo tým SACHSEN-ANHALT, uprostřed ŠK Zikuda Turnov „A“ a vpravo ŠK Zikuda Turnov „B“

Na druhém místě v turnaji ČESKÝ LEV KOLEŠOVICE OPEN se umístil německý tým SACHSEN-ANHALT ve složení FM Robert Stein, FM Biastoch Bennet, Kitze Alexander a Hartge Gedeon. Na celkovém třetím místě se umístilo, a zároveň vícemistrem ČR se stalo, béčko ŠK Zikudy Turnov, které do bojů za 64 poli povolalo tyto hráče: IM Pavel Čech, IM Jan Sodoma, FM Jiří Liška, Jiří Viták a Zdeněk Maršálek. V celkovém pořadí se na nepopulárním 4. místě umístil tým Moravské Slavie Brno „A“, který však získal cenu útěchy v podobě 3. místa na MČR.

Vlevo ŠK Zikuda Turnov „B“, uprostřed mistr ČR ŠK Zikuda Turnov „A“ a vpravo Moravská Slavie Brno

Mile nás překvapila účast na turnaji družstev, kde v letošním ročníku startovalo 84 družstev a celkově se do bojů zapojilo přes 300 hráčů. Oproti minulému roku se jedná o nárůst 28 týmů. Lze tedy vidět, že po delší zimní a jarní odmlce je po šachu doslova hlad. Celý turnaj proběhl v přátelské atmosféře a nemuseli jsme řešit žádné větší prohřešky. Pevně věříme, že si turnaj všichni náležitě užili a těší se na další turnaje, které náš festival nabízí.dodává Petr Laušman, zástupce ředitele festivalu šachu a her Czech Open.

Kompletní výsledky můžete zhlédnout na webu chess-results, případně na webu organizátora Czech Open.

O prvním festivalovém víkendu se však v hracích sálech kongresového centra Ideon nehrály pouze šachy, ale zájemci si mohli zahrát hned několik turnajů napříč herním světem. V Bridži se hrál turnaj dvojic a také 4členných družstev. V turnaji dvojic se nevíce dařilo dvojici Klemš Erik - Kopecký Michal, mezi 4člennými družstvy pak dominoval tým P.S. Výsledky naleznete zde. V turnaji GO se prezentovalo 49 hráčů. Nejvíce se dařilo Lukášovi Podpěrovi, kompletní výsledky naleznete na webu organizátora. První festivalový víkend hostil také turnaj ve SCRABBLE. Za účasti 28 hráčů se celkového prvenství dočkal Martin Sobola. Výsledky ke zhlédnutí zde. V turnaji Backgammonu zvítězila Pavla Vidanová, výsledky k nalezení zde. Prostor dostala také SHOGI, kde se stal vítězem Peter Constantinou. Výsledky k nastudování na webu. Proběhl také turnaj v Mezinárodní a České dámě, kde v prvním zmíněném turnaji zvítězil Václav Křišťa a ve druhém Filip Kareta. Odkaz na výsledky zde. Do Ideonu se dostavilo také 22 hráčů Rubikovy kostky. Na metu nejvyšší dosáhla Veronika Bečková. Odkaz na výsledky naleznete zde.

Všem vítězům gratulujeme! Velké poděkování patří také všem účastníkům turnajů a sponzorům festivalu.

Kompletní zpravodajství z festivalu, fotogalerie, propozice, online přenos a další informace naleznete na webu Czech Open.

V následujících dnech pokračuje festival maratónem (19. - 20. 7.), turnajem ve Fischerových šachách (20. 7.), turnaji v rapid šachu (21. - 22. 7.) a v pátek 23.7. poté startují hlavní turnaje. Z mimošachových her ještě čeká případné zájemce například turnaj v piškvorkách nebo Hospodský kvíz.