Miniaturky našich reprezentantů 3.díl Zbyněk Hráček

17.03.2021 05:12 | Trénink

Zbyněk byl dlouhodobě naší jedničkou, pak dvojkou a nakonec trojkou. Nyní už kapitánuje. I Zbyněk má docela dost miniaturek a sám se stal obětí.

Jak jsme si psali minule, důvod rychlé prohry bývá hlavně v neznalosti zahájení, ale také ve špatném (obecně) rozehrávání zahájení. Tedy když se lidově řečeno "kašle na vývin." A také na schování krále (rošády).

Je tu však ještě jeden rozměr - neklid a spěch. Často se stává, že někdo přijde pozdě k partii, nebo "tak tak" a pak se snaží tam rychle sázet tahy. Obzvláště, když se mu v té rychlosti zdá, že to zná. Pak se lehce udělá chyba. 

Ne tak fatální, ale také špatné je, když se nemůžete dostat do správné "provozní teploty." Hlava vůbec nefunguje a člověk se cítí jako médium hypnotizéra. Na to si dávejte pozor.

Jak na obě věci? Nejlépe je chodit k partii zavčas a několik minut i déle se už plně koncentrovat na boj a dostávat se do správné teploty. Nejlépe tedy se s nikým nebavit, nic neřešit a pomalu, ale jistě vplouvat do světa 64 polí.

Robert Cvek

-
. kolo -
1x 4469x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
giocozo
S tou správnou provozní teplotou zcela souhlasím. Mám to také tak. Samozřejmě si jí každý navozuje vlastním způsobem. Každému vyhovuje něco jiného.
+0 /-0 | 17.03.2021 11:33