MČR v bleskovém šachu bez potlesku

11.12.2021 16:35 | Turnaje

MČR v bleskovém šachu v Brně vyhrává Petr Michalík, druhým byl David Navara a třetím Jakub Pulpán. Hodně slabá účast a opět stížnost na Martina Petra. To jsou důvody, proč pěkný turnaj nemá zasloužený potlesk.

Vítězem turnaje po překvapivém výsledkovém kolapsu Davida Navary se stává Peter Michalík. Gratulace si určitě zaslouží, stejně tak i štědrou odměnu za první místo, ktera byla příjemných 30 000Kč.

Druhý skočnil po překvapivé sérii porážek v desátem, jedenáctém a dvanáctém kole David Navara. Dlouho to vypadalo, že David si jde pro další vítězství, ale tyto tři kola pro něj znamenají až druhé místo. I tak druhé místo bylo odměněno částkou 20 000 Kč.

Třetím spokojeným byl Jabub Pulpán, který výsledkově přeskočil takové favority, jakými určitě byli Vojta Plát, Viktor Láznička, Štěpán Žilka a další. Třetí místo bylo odměněno částkou 15 000Kč.

Čtvrtým skončil Petr Martin. Možná díky jedné aférce, kterou budu popisovat na konci článku, si tento turnaj nezaslouží potlesk.

Mezi ženamí vyhrává Olga Sikorová, která potvrzuje, že stále patří mezi nejlepší české šachistky. První místo v této kategorii bylo ohodnoceno částkou 15 000Kč.

Na druhém místě skončila Táňa Holušová a jí určitě potěší odměna za druhé místo. 10 000Kč je pěkná cena.

Třetí skončila Nataša Richterová . Odměnou jí je nejen krásný úspěch na tomto turnaji, ale i odměna ve výši 8 000Kč.

výsledky najdete zde

Překvapila slabá účast, V mužích hrálo pouze 135 hráčů a v ženách dokonce jen 18 hráček.

Psal jsem, že pěkný turnaj má své smutné hrdiny. Tato zpráva od paní Medunové není veselá. Nejvíc mě zarazila reakce Petra Martina. Tu větu zvýrazním.

Vážení, dnes 11.12.2021 se koná v Brně Mistrovství ČR v šachu žen. Dcera byla řádně přihlášena dle propozic, předevčírem mi přišel anonym do mé emailové adresy a dnes při prezenci žádala Mgr. Venuše Souralová nějaký průkaz o očkování či co. Měla jsem pro případ buzerace s sebou námi zakoupené drahé plivací testy, ty však nikoho nezajímaly. Paní Souralovou podpořil vedle sedící sekretář svazu František Štross. Po krátké diskusi mě odeslali do hrací místnosti za předsedou svazu RNDr. Martinem Petrem, Ph.D., ať se s ním domluvím. Tomu když jsem sdělila, že mě za ním posílají lidé od prezence s tím, že nezletilou dceru nechtějí přijmout do turnaje, tak mi sdělil, že ho to nezajímá a otočil se zády. (Dcera je nezletilá, 13 let,)

Zakončím tento článek bez potlesku. Nemám rád aroganci a nadřazenost a mám rád slušnost a ochotu řešit problémy. Čekal bych, že se na předsedu svazu můžu kdykoliv obrátit, když všechny jiné možnosti selžou. Jenomže to by chtělo mít předsedu svazu, kterého víc zajímají šachisti, než on sám.

Škoda, že pěkný turnaj opět zakalí arogance a tato zpráva. Možná i toto zapadá do obrázku současného stavu naší šachové společnosti. Kdo jiný, než předseda svazu by měl jít lidem příkladem a být pro ně i jistotou, že jim někdo pomůže?

346x 18338x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (346) Aktualizovat
david brazina

patmat, dej si klidne deset davek i za me. Dokud je neco dobrovolne, je vydirani, ktere se ted deje, naprosto nepripustne.  Ale ty si jedes svoje protoze rikali v TV. A ze kdo tvrdi ze jsou poslapavana lidska prava? A jinak jsi normalni? Opravdu ti strasne moc preju aby se po tobe nekdo prosel a ty se nemohl dovolat pomoci. DOBROVOLNE to si najdi ve slovniku. 

+1 /-4 | 16.12.2021 22:23

patmat

Dúfal som, že som Davidovi Bražinovi trochu krivdil a nie je to až tak, ako som písal v predchádzajúcom komentári. No je to ešte horšie. To, že sú "pošliapavané základné práva", tvrdí kto? Ty? Advokát, naháňajúci si jednoduchšie uvažujúcich klientov, v nezmyselne vykladanom rozsudku Ústavného súdu ("dopis od právníků")? Na Slovensku bývalá advokátka "Nulitná" so svojou "Kartičkou slobody" ktorú vraj stačí len ukázať, aby zrazu protipandemické opatrenia neplatili? To stačí na na to, aby si nielen opatrenia ty nedodržiaval, ale to ešte požadoval od všetkých ostatných? Podrobnejšie, ktoré opatrenia podľa teba vraj neplatia? Všetky, alebo len tie, ktoré sa tebe nepáčia a ostatní ich musia tiež nedodržiavať, lebo to tak vidíš ty? To s tými koncentračnými tábormi je už maximálna úbohosť, pretože si asi v argumentačnej núdzi. Vzostup nacizmu v Nemecku bol práve naopak, vďaka sile úderných jednotiek "ulice", ktoré ničili všetkých, ktorý nezmýšľali a neprávali sa ako oni, teda v súčasnom vhodnejšom prirovnaní, "dezolátov", ktorý si myslia, že právo šíriť chorobu je nad právom spoločnosti tomu zamedziť, či aspoň to spomaliť.

+3 /-1 | 16.12.2021 22:14

david brazina

Moc si přeju abys ty i těch pár lidi co mají stejný názor jako ty, někdo přepadl a ohrožoval vas na zivote zatímco kolem budou lidé, co se budou dívat stranou. Z liid jako ty musi být na zvracení i ďáblu.

+1 /-6 | 16.12.2021 20:31

david brazina

14.12.2021 20:26 | patmat | samozrejme ze vyzyvam v k tomu, aby se narizeni ktera poslapavaji zakladni prava jednotlivce nedodrzovala. Lidi jako ty, lidi kteri dopousteji bezpravi, lidi kteri maji plnou hubu kecu, ze kdyz je neco jako vladni narizeni, tak se musi poslouchat, presne takovi lidi svou necinnosti a svym postojem stoji za moznosti existence totalitnich rezimu. Kdyz rusove osvobodili prvni koncentrancni tabor, nebyl ten nejvetsi prusvih fakt, ze nasli zubozene vezne, ale fakt, ze kousek od toho tabora, asi tri sta metru, byla vesnice, a tam zili lide, kteri o vsem vedeli, ale delali jakoby nic. A presne tohle jsou lidi tveho typu, lidi kteri se radeji divaji stranou, vymlouvaji se na to, ze se musi poslouchat, a vubec neresi, ze je zde skupina lidi, jejichz prava jsou poslapavana. Mel by ses stydet.

+2 /-3 | 16.12.2021 20:25

rohlíkpuklej

Ten VCH , je asi dobrá volba , ale nevím nechci kecat , není to nějaký miliardář ? Jestli se pletu , tak mě opravte , fakt to nedělám schválně . Jestli změna tak VCH , JÁ souhlasím ,trochu podvědomě mi to něco říká , a potom pan CHrz, a nějaká rozumná paní by tam taky mohla být ,mě napadá p. Obšívačová , a jinak neberte to vážně toto co píšu mám malý přehled ,ale tohle mě napadlo z Valašška pan Juříček ,ale nevím jak je na tom se zdravím ......Tak se fakt omlouvám a tímto pana SJ samozřejmě zdravím , a ještě jeden mě napadl ,ten co má ten bouwlink nebo jak se to píše v tom BRNĚ ......asi si ted' budete myslet ,že jsem blázen ,ale píšu co mě napadlo a PEPA BEDNAŘÍK ,taky by stál za ůvahu,nevím? Já osobně proti MP,panu konopkovi nic nemám ,ale pokud chcete změnu , tak to aspon' vyzkoušet......anebo poslední možnost kandidáti dobrovolníci PK,VP .....TED' mě ještě napadl jeden slušnej a hodně chytréj pán .....pan Vlastimil Jansa , na toho bych vsadil asi nejvíc a taky bych mu věřil.....on je slušnost sama to samé co DN.........možná jsem se do toho zamotal ......ale takový já su popleta :-)

+1 /-3 | 14.12.2021 20:47

patmat

Rozumný človek z diskusie pochopí, ako to s prihlasovaním dcéry pani Madunovej bolo a že vyznenie článku o arogantnom chovaní predsedu zväzu nemá so skutočnosťou asi veľa spoločné. Závažnejšie je však na diskusii, a to rovno moderátorom diskusie, presadzovanie fám, že vraj štát nemôže vynucovať žiadne protiepidemické nariadenia, že sú všetky neplatné a pod. Či dokonca vyzývanie k ich porušovaniu. Každý nech riskuje za seba, no nech to nepožaduje od iných na základe vyjadrenia zopár právnikov, či rôznych svojráznych výkladov práva. Aj na Slovensku boli rôzni právnici ako známa advokátka "Nulitná" a neboli veľmi úspešní v návodoch ako sú nariadenia neplatné. Jej "kartička slobody" má veľmi blízko k tomu, čím sa "oháňala" pani Madunová.

+10 /-1 | 14.12.2021 20:26

rohlíkpuklej

Jak to tak čtu,tak máte skoro všichni pravdu,já jsem zvědavej až co napíše p. Medunová ,jestli bude mít taky PRAVDU :-)

+2 /-1 | 14.12.2021 09:16

Petan

Re Houba: A co udělal organizátor špatně? Že chtě nechtě musel dbát na dodržování nesmyslných hygienických pravidel, protože jinak by mohl dostat mastnou pokutu? Buďte rád, že se vůbec nějaké turnaje hrajou a nekydejte špínu na ty, kteří se v bláznivé době snaží turnaje organizovat.

 

+9 /-0 | 14.12.2021 09:10

platini23

houbo a co měli dělat? Obejít vládní nařízení? Na to možná lidi jako ty čekáš. Zavoláš hygienu a pak se směješ, jak to svaz podělal a kolik musel zacálovat za pokutu...

+9 /-1 | 14.12.2021 08:58

platini23

Opavák má pravdu, že tenhle článek je dost banální. Možná by se tu mohlo napsat, jak členové VV pokárali hráče a kapitána z ME, že si dali občas pivo. To bylo v pátek na VV. Možná by ale nebylo od věci napsat, jak členové VV chlastají jak dobytci na přeborech mládeže?! Kdo by měl být novým předsedou svazu a jaké lidi okolo sebe mít? To je asi ta nejtěžší otázka do budoucna...Jako předseda Vlastík Chládek, ale jaké lidi do VV a dalších komisí? Pojďte raději debatovat o tomhle.

+6 /-0 | 14.12.2021 08:56

rohlíkpuklej

pushtaq dej si pusu a běš spát :-). omlouvá se ,ale toto jsem ještě neviděl, takovou chytrost :-)

+2 /-1 | 13.12.2021 21:56

rohlíkpuklej

HOUBO běš si taky dát něco dobrého , třeba MED :-)

+2 /-0 | 13.12.2021 21:53

rohlíkpuklej

Přímo proč nenapíše p. tečka Medunová,to by mě asi nejvíc zajímalo, a mohli by jsme na ní být aj slušní , to je jedno....ajajajajaj to mě mrzí ,víš jak ? mp udělal chibu, ale ta paní to zavinila,před turnajem má být klid, můj názor.... tak SORRY.....p.Medunová máte možnost se vypsat ......jak chcete...díky :-(

+2 /-0 | 13.12.2021 21:51

rohlíkpuklej

Dobře ,tak ted' Vám dám kapky já, můžu ?

+2 /-0 | 13.12.2021 21:46

jedovatá houba

Podle mě organizátor turnaj nezvládl. Slabá účast a velmi přísná pravidla kvůli Covidu. Jestli takhle miní Šachový svaz pokračovat tak to brzy skončíme v žumpě. A nezapomeňte mě zde smazat. Podporujete jen nabubřelou smetánku Šachového svazu. Ještě, že pan Lipanský byl schválen poděkujme panu Fialovi.

+0 /-8 | 13.12.2021 21:43

rohlíkpuklej

HÉJ ty s toho těsta, ty si dej soudek :-), na mě :-), to je moč :-), ty si správné pako jako ,sorry..... :-)

+1 /-1 | 13.12.2021 21:43

pushtaq

Z tohoto článku se mi nejdřív chtělo blinkat, ale odreagoval jsem se počítáním pravopisných chyb.

+2 /-0 | 13.12.2021 21:43

rohlíkpuklej

Woe - volga na Volze ,ty si bazén, kde na to chodíš ? Roztop si 3 deci medu a jebni to do sebe naráz, jinak to nevidím :-), doufám ,že se neurazíš ,pobavils , ajajajaajajajaaajj:-)

+2 /-0 | 13.12.2021 21:39

rohlíkpuklej

semode žd'ár ,co se děje ?

+2 /-0 | 13.12.2021 21:34

Semod

19:48 - No comment cheeky.

+2 /-0 | 13.12.2021 20:18

david brazina

 desive je, ze ti vubec neprijde divne, ze je takova doba.

+0 /-2 | 13.12.2021 19:48

Semod

K 19:37 - tož, třeba nějaká odvážná žena panu Koutnému časem zase něco nahlásí a bude o čem diskutovat.

+4 /-0 | 13.12.2021 19:46

david brazina

Ano, to je. Kez by takovych odvaznych zen, ktere jsou ochotne hlasit se o sva prava, bylo vice. Bohuzel tady je vice sterilnich stadnich Semodu, co dokazi akorat zapskle prskat.

+0 /-4 | 13.12.2021 19:37

Semod

Kamil, to nie je za čiarou ... jen obyčajný dotaz. Za čiarou je kauza madam Medunové.

+2 /-0 | 13.12.2021 19:29

Kamil Mihálik

Semod to nie je za čiarou? Vytýkať autorovi knihy Jansovi, že ochorel? To sa stane pán, dožil sa pekného veku vyše 80 rokov a je legendou. Kniha bude čoskoro. Bol o tom už aj článok....

+0 /-2 | 13.12.2021 19:20

Semod

Ano, vždyť to všichni víme, že bulvár je bažina smrdutá a nepochybně to ví i sám pan Koutný ... když ty prachy nesmrdí. Apropo pane Koutný, knihy od pana Jansy se předplatitelé dočkají na které Vánoce ?

+2 /-0 | 13.12.2021 19:09

david brazina

ano delam to. a je pro me odmenou, ze si toho vetsina z vas ani nevsimne...

+0 /-2 | 13.12.2021 18:43

strelec

ad david brazina 18:39  hmm, tak to stejně promazávej u všech diskuzí....fakt mi to připadá dost trapný....

+2 /-0 | 13.12.2021 18:41

david brazina

strelec, bral bych to v okamziku, kdyby tady clanek a diskuze na jim omylane tema nebyla. Nemyslim si, ze je uplne fer obhajovat neci chyby necim, co uz davno bylo prodiskutovano, a za co mimochodem RP uplnou zodpovednost nenesou.

+0 /-2 | 13.12.2021 18:39

david brazina

ZMB, presne tak, co je spatneho na bulvaru. Nebyt bulvaru tak dodnes nekteri lide veri CT jak svate knize. Stejne tak nebyt NSS tak si vsichni muzeme gratulovat jak super mame svaz, ten svaz, ktery rozdeluje obcany na prvni a druhou kategorii. Musi existovat brzda pro ty, kteri sachovy svaz ridi. Diky NSS skončily doby, kdy si svazovi bafunari mohli delat co chteji, a nikdo jim do toho nevidel. Z tohoto pohledu zaplatpanbuh za bulvarni NSS v tom nejlepsim slova smyslu.

+0 /-4 | 13.12.2021 18:35

strelec

ad david brazina 18.29 - pokud tady mažeš příspěvky nicka Petr_Novotny, tak to můžeš smazat úplně všechny. Co na nich bylo nevhodného? Mimo téma? To jsou i jiné (k těm se i vyjadřoval).

 

+4 /-0 | 13.12.2021 18:34

david brazina

Obsah clanku a diskuze se ponekud rozchazela. Pana Petra_Novotného jsem utl. Nechci pripustit aby se v diskuzich lide vzajemne napadali a urazeli jen proto, ze maji na veci jiny nazor. Stejne tak se mi uplne nelibi zbytecne vyhroceny konfrontacni ton, ktery absolutne nesouvisi s předmětem tohoto článku.

+0 /-3 | 13.12.2021 18:29

ciki333

13.12.2021 17:55 | Petr_Novotny

Pane Novotný, v mém příspěvku 13.12.2021 15:47 nikterak nezpochybňuji výtky autora P.M. (FB chess café) ohledně pořadatelských chyb na mistrovství dětí v Herlíkovicích. Primárně jsem reagoval na diskusní příspěvek pana X.Y. (též FB chess café) viz: "Je to smutne, ale uz i jejich web se stal bulvarem.. horkost a snaha upoutat za kazdou cenu.. Tudy cesta nevede..."  jehož identitu zde neprozradím. Až v závěru porovnávám obecně články pánů Matochy a Koutného s verdiktem, že jejich "styl novinařiny" se v ledasčem podobá. Pavel ovšem bulvár umí zabalit do líbivého celofánu. Toť vše.

+0 /-1 | 13.12.2021 18:18

Zmestabileho

Tento článek je přece jasný bulvár, a není tady na nss rozhodně jediný. Ale jak píše přiléhavě ciki333 - proč se za to stydět? Chápu také, pokud se PK bude bránit označení bulvár, no ale tohle prostě "seriózní" článek není - to snad musí vnímat každý. Za mě jen houšť - ale prosil bych poněkud zajímavější témata, ta historka předsedy svazu a paní Medunové je dosti banální.

+3 /-0 | 13.12.2021 17:54

Petr Koutný

Volga gambit - nepochopil jsem ani slovo a ani myšlenku. Ale přesto díky za komentář. 

+0 /-0 | 13.12.2021 17:19

Volgagambit

ciki333: Díky za diagnózu. Promiň, jsem ze staré školy a bulvár, který se ani nestydí za to (dokonce se tím chlubí), že se nesnaží ověřit info z druhé strany, je fakt stoka. Chápu, že národ zajímá krev, hádky, dohady, pomluvy... Třeba se tu dočkámei erotiky. Ta taky funguje ;) V médiích dělám, takže to mi vysvětlovat nemusíš. NSS jsem měl za šachový web, ne za šachový Blesk. Čas od času sem zajdu a koukám, jak to vždy od poslední návštěvy kleslo. Ego PK mezitím narostlo do takových výšin, že už se ani netají tím, že je mu jedno, zda je informace pravdivá a umí si vymyslet zdůvodnění, proč to neověřuje. Hlavně, že je co najít za špínu. A prachy z inzerce nesmrdí nikomu ;)

 

+3 /-0 | 13.12.2021 16:51

rohlíkpuklej

ciki wole ,dej si lžičku medu, a budeš za debila :-) SORRY :-)

+0 /-0 | 13.12.2021 16:38

rohlíkpuklej

13:08 -pravda.....hmmmmmm ? a ted' mluvte .....mrzí mě to co se stalo.....ajajajaj...díky vojto :-(

+0 /-0 | 13.12.2021 16:36

ciki333

Vždy mě iritovaly komedie Federica Fellini. U páté (Město žen) jsem se zařekl: "Nikdy více. Nejsem masochista..." Předsevzetí jsem dodržel. Intelektuálové a zavilí kritici můžou do aleluja "masturbovat" u filmů slavného režiséra, když většinový divák obvykle před koncem movie odchází znechucen a unuděn k smrti z kina. Portál nss bohudík stojí na straně "většinového diváka" a svou tvorbou se nepodbízí polobláznům aka Volgagambit, či rostaT. Co na tom, když duo RaP ztratí 300 čtenářů z řad pomatené inteligence, když na druhé straně získá 2000 věrných diváků, vděčných za informace ze zákulisí ŠSČR, za možnost svobodně prezentovat své názory v diskusi? To je ta přidaná hodnota serveru nss. A jedna přátelská rada odpůrcům "bulváru," vraťte se na FB ŠSČR. Čekají vás tam zatuchlé stojaté vody, nuda a informace s prošlou záruční lhůtou...

+0 /-0 | 13.12.2021 16:32

rohlíkpuklej

Čau ted ' , jsem zase došel , písmenka se mi pletou, ale platini23 tam byl,tak napiš prafdu kámo, tobě asi nejvíc věřím , i když jsi to nevyhrál,přál jsem si to ,ani nevíš ploč ? ............

+0 /-0 | 13.12.2021 16:28

Kamil Mihálik

ciki333 Každý nazýva si to, ako chce. Niekomu sa web tento páči, inému nie. Nič viac nič menej. Je to tak ako píšeš. Skvelé články majú minimum pozretí... Ja by som rád písal články aj pre tento web, ale je to problém. Mám zdravotné problémy a komunita nie je tu veľmi dobrá. Potvrdzuje sa to bohužiaľ. Šachisti a komentáre od niektorých hrôza des.

+0 /-0 | 13.12.2021 16:01

ciki333

Pan Matocha vskutku na svém FB chess café přiložil poleno pod kotel...a typická reakce pána X.Y. v diskusi: 

"Je to smutne, ale uz i jejich web se stal bulvarem.. horkost a snaha upoutat za kazdou cenu.. Tudy cesta nevede..." Dovolil jsem si zareagovat: "Bulvár, ať se Vám to líbí, či nikoliv, vždy přitahoval a přitahuje doposud lid obecný. V postfaktické době považuji za nutnost, portály, i kdyby psaly o zahradničení, saturovat ne zcela seriózními články. Jen tento přístup zvýší sledovanost. K čemu pak jsou ryze šachové články GM Cveka, když je shlédne stěží 1500 čtenářů? Plno lidí na jedné straně tvrdí: "bulvár nikdy, ten je fuj" a na druhé tam plni dychtivého očekávání (v)lezou, zvědavy, cože to ten Koutný zase napsal za "chujovinu." Tak funguje, vážený pane X.Y., lidská psychika. A pravidla hry velice dobře zná i autor úvodního příspěvku - pan Matocha - kterého si vážím za jeho postoje v Radě ČT, ale za seriózního novináře ho nepovažuje. Ten jeho bulvár v "Lidovkách" je jen o něco jemnější než prořízlá ústa Petra Koutného. Rozloučím se s Vámi citátem J.P. Belmonda: "jediným relevantním kritikem je pro mne divák..." Z tohoto úhlu pohledu dělá duo RaP svou práci dobře. Sledovanost mají na české poměry obrovskou..."

+0 /-0 | 13.12.2021 15:47

rohlíkpuklej

Ted' jsem došel , co se děje ? :-)

+0 /-0 | 13.12.2021 15:18

platini23

Takze Petre...Kauza Medunova svaz a jeho vedeni nepolozi, naopak je to posili. Musis priste psat o skutecnych problemech.

+3 /-0 | 13.12.2021 14:59

platini23

Kdyz chce nekdo hrat spinavou hru, tak nemam problem na tu hru pristoupit. Pomlouvani moji osoby, zesmesnovani, vytahovani spiny, na to jsem davno zvykly, tudiz me je tezke zastrasit. Ale kdyz se ozval reporter ze Seznamu a Petr to tady dal ke kave, tak mu volali do deseti minut ze svazu, at to smaze. Zkratka snaha vse ututlat a zamest pod koberec :) takhle se podle me problemy neresi.

+0 /-0 | 13.12.2021 14:57

platini23

Premyslim, co je lepsi? Jestli vse resit bez emoci v soukromi a pretvarovat se jak klaun nebo verejne, s emocemi, ale aspon uprimne a bez obalu? Jsou veci, ktere by svaz nejradeji zametl pod koberec a dale se tvaril jako pritel, ale ma takovy pristup smysl? Zastrasovani, tutlani prohresku, ovlivnovani lidi? To jsou praktiky mafie, jediny rozdil je v tom, ze svaz prozatim neodstranuje nepohodlne lidi. Dnesni spolecnost to uz asi bere jako normalni. A kdyz budes, Petre, poukazovat na tyto problemy, tak tim dokazes neco zmenit. "Kauza" Medunova je ale zrovna neco, co ti nepomuze, protoze skutecne problemy jsou jine.

+0 /-0 | 13.12.2021 14:49

Petr Koutný

Vojto - díky. Určitě ti zavolám, přesto díky za reakce. Ať mám s tebou někdy zákopovou válku, uznávám že tvé reakce jsou logické. Teda, když v nich nejiskří emoce, ale převládá rozum. 

+0 /-0 | 13.12.2021 14:08

platini23

Chtel jsem jeste neco napsat k ME, ale kdyz clovek zjisti, ze clenove VV jedou na ME jako rozhodci a zaroven jako agenti a udavaci svazu, tak nemam silu a chut se k tomu vyjadrovat...

+0 /-0 | 13.12.2021 14:08

platini23

To honeni se za senzaci je nekdy zbytecne. Clanek o Gajdosovi, pak omluva, ze to tak nebylo. Ted clanek o Medunove, pritom to taky bylo docela jinak. Na druhou stranu tu neni clanek o vyjadrovani se Petra Zaruby vuci Viktoru Zigovi. To bylo v mych ocich hodne pres caru a neco by se k tomu mohlo napsat. Ale chapu, ze se jedna "jen" o predsedu STK a ne o predsedu ci prezidenta svazu...

+1 /-0 | 13.12.2021 14:06

platini23

Petre, nejsou neslusne, jen docela ostre a zbytecne vyvolavaji vasne. Snazim se jen rict, ze jsi mohl napsat clanek neutralne a at si kazdy udela obrazek sam. 

+2 /-0 | 13.12.2021 13:58

Petr Koutný

Vojto - cituj mi prosím z článku věty, které byly neslušné, díky. Samozřejmě, diskuze je otevřená k názorům, které s článkem nesouhlasí. Tomu se nebráním.

Volga  - faulujete....vyčerpal se u mě. Já už nemám co nového říct, jsme v kruhu a točíme se. Můj názor je známý. Mám dnes neskutečný frmol a už jsem tomuto článku a tomuto předsedovi věnoval víc času, než jsem si mohl dovolit, tak abych vše dnes stihnul. 

K Herlikovicím jsme už psali. Pro nás to je uzavřená záležitost. Budeme pořádat Amatéry v Luhačovicích. Když si počkáte, můžete pak hodnotit. Díky 

+0 /-0 | 13.12.2021 13:50

platini23

Petre, ale ty asi neznas pani Medunovou a jeji vyjadrovani a hystericke vztekani. Ja si ji pamatuju uz jako dite a navic samozrejme z vypraveni do Edy Meduny, kdyz jeste za nas hral extraligu. Proto rikam, ze to arogantni ne bylo dle me opravnene. Nebyl jsem u toho, je to jen moje domnenka, ale nezda se mi, ze by se Martin od zacatku choval vuci pani Medunove arogantne. Proste se ji snazil vysvetlit, ze dceru do turnaje nemuze vzit a kdyz Medunova zacala vysilovat a vyhrozovat pravniky, tak se sbalil a odesel. Co mel jako delat? Je jasne, ze pani Medunova nebude psat nadsene emaily, ale ty jsi u toho nebyl a nevis, jak to bylo. Jenom veris pani Medunove, coz mi vsak prijde malo k tomu, aby vznikl takovy clanek. Promin, ale napsal jsi to unahlene a neobjektivne a tak by to vypadat nemelo...Taky jsi ten clanek mohl napsat slusneji, nemyslis? To ja jen kdyz mas vyhrady k chovani Martina, tak ja(a nejen ja) mam vyhrady k tomu clanku. Slo to napsat slusneji, objektivne a bez emoci. Mozna by se pak k tomu Martin i vyjadril, ale takhle bych te ignoroval taky. Sorry jako...

+3 /-0 | 13.12.2021 13:37

Volgagambit

Petr Koutný: Článek se vyčerpal, protože na předsedu se nakydalo a vám se nechce řešit, že to dost možná bylo jinak. A že hlavní problém způsobila paní Medunová. Nevím, co je smutnější. Varianta, kdy vám vůbec nedošlo, co tady píšeme a nebo ta druhá, kdy vám je to jedno, hlavně, že si tlačíte svoji "pravdu". Tak hlavně s heslem "slušně, lidsky a laskavě" .-) Bude nějaká reakce na ten článek k MČ do 16 let? ;)

+1 /-0 | 13.12.2021 13:34

Petr Koutný

Vojto. Vše se dá řešit tak, aby někoho lidi veřejně neobviňovali z arogance a ješitnosti. Jsem si naprosto jistý, že se dalo reagovat desetkrát jinak a desetkrát dobře a jen jendou arogantně a špatně. Znám osobně předsedu šachového svazu a toto co popisuje paní Medunová mě opravdu k němu hodně pasuje. Zažil jsem to několikrát sám, když jsem měl to štěstí a nebo smůlu, že jsem něco s předsedou šachového svazu řešil. Já jsem nepsal, že měl a nebo neměl dceru do turnaje přijmout. Jen by se o něm nemělo veřejně psát, že se chová arogantně a že se obrací k lidem zády. Je to napsáno veřejně, s podpisem paní Medunové. To že tento člověk nereaguje, mě nepřekvapuje. Mě lhal do emailu, když mi psal, že tě nechali ostatní ve Slovinsku a napsal, že to nebylo díky nemoci. Přitom ve stejný den každý potvrdil, že tě tam nechali, protože měli ztrach z nemoci. Jenom on lhal. Tento článek byl o turnaji a jeden malý odstavec měl být k zamyšlení. K zamyšlení, že jdou dělat věci lidsky a spochopením. Že i slovíčko "ne" se dá říct empaticky a s pochopením. Níc víc jsem nechtěl, to poslední po čem toužím, je číst tady další lži jednoho předsedy šachového svazu. jsem dokonce rád, že se o to ani nepokusil. byl by hned usvědčen z další lži. Nechme toho, tento článek se vyčerpal. Řeklo se co se řeklo, jedeme dál. 

+0 /-3 | 13.12.2021 13:20

platini23

Kdyz svaz neco pokazi, tak je dobre na to poukazat. Ale zrovna v tomto pripade se Martin Petr zachoval naprosto normalne. Kazdy si najde nejaky problem, kdyz chce. Dam priklad: nejaky hrac slibi ucast na zapase, ale pak se na posledni chvili omluvi, protoze mu neni dobre. Tim oslabi tym a ten tym pak prohraje. Kdyby dany hrac nastoupil a prohral, tak mu je zase vycteno to, ze radeji nemel hrat. Takze mi Petre rekni, co mel Martin Petr delat? Mel na sebe nechat rvat pani Medunovou, usmivat se na ni a jeste ji podat ruku? Nebo ji rict, ze to nema smysl a radsi odejit? Co bys delal ty? Kdyz vis, ze jsou dopredu jasne dana pravidla, ale i tak to nekdo nechape a snazi se je obejit? Bud napises, ze se Martin choval arogantne a nesnazil se situaci vyresit a kdyz ji vyresi tim, ze dceru pani Medunove do turnaje prijme, tak napises, ze predseda svazu porusuje vladni opatreni. At udela Martin cokoliv, tak to bude v tvych ocich spatne. A proto se nedivim, ze na tohle nereaguje, protoze to pro nej nema zadne vychodisko. Dal bych to uz neresil, protoze neni co. 

+3 /-0 | 13.12.2021 13:08

rohlíkpuklej

Matocha ,ZIMNIOK co to je za lidi ? Nic o nich nevím ,zatím ,mohly by jste je někdo pochválit ,at' se můžu dát zase do obrazu,NEBO TO NEIDE ? Dík :-(.......a ještě by mě zajímala jedna věc,zůstala tam p. Medunová ? Nebo šla radši do přírody ? Není to podstatné, omlouvám se.....

+0 /-0 | 13.12.2021 12:21

rohlíkpuklej

11:10- Rost'o ? Ty nejsi z cela mimo mísu,klobouček :-(

+0 /-0 | 13.12.2021 12:16

rohlíkpuklej

11:10 - tys to zazdil :-)

+0 /-0 | 13.12.2021 12:07

rohlíkpuklej

10:47- naprostý souhlas, konečně to někdo napsal ......to snad není možné,snad mohla tušit ,že můžou nastat problémy, tohleto by mě normálně rozhodilo před turnajem, a proto obdivuju MP ,že se mu povedl takový hezký umístění....hej zbrchejte se už,neměla by se náhodou omluvit p.MEDUNOSNÁ.....sorry , ale to už je moc, co tady zkoušíme na sebe.....jsme přece inteligentní šachisti, a né banda bobouchanců např. MMA, a to myslím vážně...a ted' do mě ! Předem děkuju a nebudu reagovat........

+0 /-0 | 13.12.2021 12:03

rohlíkpuklej

Vy tady posíláte ty svoje výplody tak rychle, že to nestíhám číst :-)

+0 /-0 | 13.12.2021 11:54

rohlíkpuklej

10:17- TAKY PRAVDA ! no jo no, chce to přemýšlet o tah (den ) do předu,tohleto se vůbec nemuselo stát,a MP mohl stát ,,bedně ,, :-)

+0 /-0 | 13.12.2021 11:50

rohlíkpuklej

10:06- chybami se člověk z dokonaluje ,MP si to uvědomuje, ale už s tím nic nenadělá, nakonec spolu budou časem největší kamarádi , ( myslím p.MEDUNOSNOU ),to už tak někdy bývá, a ploč ? PLOTOŽE to hlava nebere :-)

+0 /-0 | 13.12.2021 11:46

rohlíkpuklej

9:45-Volgagambit vy jste mi taky nějakej divnej,ale jinak v poho :-)

+0 /-0 | 13.12.2021 11:41

Petr Koutný

Rosto - lidem ,kteří píšou jako psychopati a nebo šílenci vždy  tykám. Díky a drž se. ( s těmi slovy jsi začal ty, jen ti je vracím, abys viděl, jak vystupuješ na veřejnosti a jaký si o sobě děláš obrázek, klidně přidej další a já ti je ve stejném duchu vrátím. Nikdy jsem si nedovolil napsat o tobě že jsi psychopat. ty más v sobě tolik odvahy, že se nezlob že ti takto odpovídám)

+0 /-0 | 13.12.2021 11:32

Volgagambit

Petr Koutný: Tak nejprve píšete, že "tyto stránky neslouží k propagaci jiných stránek." a o pár minut později "Všechny odkazy jsou povolené až na dvě vyjímky". No v tom aby se čert vyznal :-) 

Nebudu dohledávat, proč se s Matochou nemáte rádi. Ale díky, že jste mě navedl, kdybych náhodou toužil po tom to vědět.

+0 /-0 | 13.12.2021 11:31

Petr Koutný

Petan - když věříš, čemu jsi napsal. Pak ok. 

+0 /-0 | 13.12.2021 11:30

Petr Koutný

Volga - Všechny odkazy jsou povolené až na dvě vyjímky. Váš odkaz byl jeden z nich. Proč tak o tom tady bylo hodně článků a diskuzí. Jde vše dohledat. Díky za respektování. Petr 

+0 /-0 | 13.12.2021 11:26

rostaT

Pane Koutný, vy vytváříte obrázek o sobě sám na tomto webu. Já se obvykle držím, že na to Vaše šílenství nereaguji (tedy již několik týdnů), ale tentokrát to už bylo zase přes moji čáru. Jinak mi prosím netykejte, já vám také netykal. No a jako osobě, která se pokouší o něco co se tváří jako "novinařina", i když bulvární, Vám dám zdarma několik doporučení. Pokuste se někdy ověřit si zdroj, naučte se trochu psát česky a používejte správně jména Vašich oponentů, je dost zoufalé, když stále o Martinu Petrovi píšete, jako o Petru Martinovi - tedy pokud to není jeden z Vašich dalších zoufalých pokusů o útok na jeho osobu.

+0 /-0 | 13.12.2021 11:26

Petan

Platini123 tam byl osobně, takže jeho popis toho, jak se tam kdo choval vyznívá docela věrohodně. Zda se lépe choval Petr nebo Medunová je z toho celkem jasné.

+0 /-0 | 13.12.2021 11:25

Petr Koutný

Platini - tento článek je už na čtvrtém místě na těchto stránkách. Tedy není ani aktuální a ani už zajímavý. Jen doznívá diskuze. Máš pravdu, Petr Martin nemusí na vše reagovat, ale měl by se chovat slušně. Nic víc opravdu po něm nechci. jestli se mám omluvit člověku, který se nemá v sobě špetku slušnosti, pak se svět točí jiným směrem, než který mě učili ve škole. Slušnost by měla být normální mezi lidmi a né něčím vzácným a mimořádným. No nic, necháme tento článek pomalinku zklouznout do historie a nebude nám vadit další vulgární a arogantní chování předsedy českého šacvhového svazu. Prostě Platini si přeje, aby se takto k nám choval tento člověk a tak to teda bude. A až si budou další a další lidi stěžovat na chování neslučitelné s funkcí předsedy šachového svazu, řekneme jen: Omlouváme se, Platini to vidí jako normální a proto nebudeme řešit někoho, kdo se chová tak, jak by neměl. 

+0 /-0 | 13.12.2021 11:22

Volgagambit

Petr Koutný: A o kousek níž ještě odkaz v tomto příspěvku 11.12.2021 22:43 | RKARKA nebo v tomto 11.12.2021 22:55 | ciki333 :-)

+0 /-0 | 13.12.2021 11:22

Volgagambit

Petr Koutný: Tak nějak si myslím, že ten odkaz na FB byl smazán z jiných důvodů, než se "tyto stránky neslouží k propagaci jiných stránek". Nebo jak jinak si vysvětlit, že dole v diskuzi je v odpovědi 11.12.2021 23:05 | david brazina odkaz na nejmenovaný jiný web? :-)))

+0 /-0 | 13.12.2021 11:20

tchen

To jakože se celý příběh odehrál ve stylu "pane předsedo, posílá mě za Vámi paní Souralová. Dceru nechtějí pustit do turnaje, protože nemá platný PCR test, ale já mám s sebou drahý plivací. Když si ho udělá, necháte ji hrát?". "Běžte pryč, mě to nezajímá"... ??? Pak bych i tento článek i jeho závěry akceptoval, ale tak naivní snad nikdo není.

Jestli mezi tím nebyla třeba i normální reakce "paní Medunová, v propozicích je jasně psáno, a dostala jste to i mailem předevčírem, že v takovém případě je nutný PCR test.Dceru za těchto okolností pustit nemůžeme" a následná eskalace z druhé strany ?

Začal bych tím, proč se nerespektovaly propozice a holčina si nenechala udělat PCR test a skončil u toho, že pokud (hypoteticky) došlo k dalšímu "otevírání pusy" ze strany paní Medunové zvlášť nevhodným způsobem, proč by si měl nechat předseda Petr kálet na hlavu? Až pak bych se rozhodl, jestli to bylo MČR s potleskem nebo bez potlesku. 

+0 /-0 | 13.12.2021 11:20

Volgagambit

Petr Koutný: Aha, odkaz na FB je reklama? Tak schválně, zda tu vydrží toto:

Chess Café dnes napsalo toto:  Ostuda Robert a Petr šachy.... Na základě mnoha stížností účastníků na zcela nezvládnuté Mistrovství Čech mládeže do 16 let v Herlíkovicích pořadatelem Robert a Petr šachy, z. s. rozhodla KM ŠSČR o krácení dotace pořadateli Mistrovství Čech z 60 000 Kč na 45 000 Kč. Připomeňme chaos v označování šachovnic v hracích místnostech, trofeje pro vítěze označené štítkem z jiné akce, rozdávání lahví vína malým dětem a další lapsy na této akci.

Na webu Roberta Cveka a Petra Koutného jsou opakovaně napadány jiné šachové akce a proti Šachovému svazu rozjíždějí nenávistné kampaně a zejména Petr Koutný velkohubě vykřikuje, jak on by různé dětské přebory pořádal mnohem lépe než třeba předseda Komise mládeže ŠSČR Z. Fiala. A když spolek Robert a Petr šachy dostal od svazu příležitost se předvést, uspořádat Mistrovství Čech mládeže do 16 let v Herlíkovicích a ukázat všem, jak se to má dělat, tak z toho byla jedna velká ostuda. Až při budoucích konkursech nepřidělí ŠSČR pořádání akce Petrovi Koutnému a Robertu Cvekovi, ale třeba Zdeňkovi Fialovi, nebude to kvůli klientelismu, ze kterého Koutný svaz opakovaně obviňoval, ale proto, že Fiala narozdíl od Koutného umí šachovou akci zorganizovat.

+0 /-0 | 13.12.2021 11:17

Petr Koutný

Volga - tyto stránky neslouží k propagaci jiných stránek. Proto neprošel tvůj komentář kontrolou a smazal jsem jej. napiš si co chceš, ale bez reklamy. Díky. 

RostaT - je to tvůj názor. Vše o čem píšeš, jsme vyřešili. Můžeš si to dohledat. Sice nechápu, jak to souvisí s arogancí předsedy šachového svazu. Ale ok, je to tvůj názor. Díky za psychopata. když ti toto slovíčko udělá radost, tak prosím. Vůbec mi to nevadí, je to jen tvůj obrázek. 

+0 /-0 | 13.12.2021 11:15

Petr Koutný

Volga gambit - Pavel Matocha si nás všimnul? To je skvělé? "Neúplatný" člen rady ČR,  člověk obviněn ze střetu zájmů a porušování zákonů si všimnul RP šachy? To je skvělá reklama! Jsem rád, že mu vadíme. Protože kdyby nás tento člověk chválil, asi bych sem se styděl. Diskuze mi opravdu není nepříjemná, jen mám tolik práce, že nemůžu reagovat na vše. Vlastně mohl bych jen kopírovat moje odpovědi a to nechci. Myslím, že jsem řekl vše. Díky za čas. Petr

+0 /-0 | 13.12.2021 11:11

rostaT

Pan Koutny musí být super psychopat. Už ten tón článků , řeči o slabé účasti , když hrála velká část české špičky a to v době koronavirové. No a je zjevné, že nezná paní Medunovou. Já jsem zase slyšel, že jejich slavná organizace byla zcela zoufalá při organizaci toho mistrovství do 16 let , ale rozhodně bych si to netroufl psát v nějakém článku, když jsem tam nebyl. Je mi jen líto ROberta Cveka, ten asi někdy musí růst, když vidí, co dělá jeho partner. Měl jsem z něj vždy pocit, že ten je celkem v pohodě. Rosťa Táborský

+0 /-0 | 13.12.2021 11:10

platini23

Pockejte, Martin Petr je povinen se vyjadrit ke vsemu, co si zde lide preji? Pak si tedy preji, aby nam rekl, jakou barvu a hustotu ma jeho ranni stolice? Martin rekl pani Medunove, ze to bez PCR testu nejde a kdyz Medunova zacala zvysovat hlas a vyhrozovat pravniky, tak se k ni otocil zady a odesel. Mel tam jine veci na starosti a kdyz toto bylo uzavrene, tak se na ni mel dal koukat a nechat na sebe rvat? Ja bych ji jako bonus poslal za tema pravnikama do prdele...Resite tu naproste hovno, to uz hranici s obsesi. Davide Brazino, Petre Koutny, chytejte se skutecnych problemu na svazu a ne picovin aka pani Medunova. Tim se akorat shazujete. Poukazujte na opravdu zavazne problemy a nesnazte se najit chybu tam, kde neni. Jen tak budete brani seriozne a ne jako druhorady bulvar. A berte to ode me jako dobrou radu a ne ze bych se chtel zastavat predsedy svazu. To vubec ne, ale zrovna ted se honite zbytecne moc neuvazene za senzacemi a to nebude to prave orechove. A taky by nebylo nekdy spatne si priznat chybu a sypat si popel na hlavu a omluvit se. Sebereflexe neni na skodu, umet se omluvit. To tady Brazina a Koutny neumi a to je spatne... 

 

+0 /-0 | 13.12.2021 11:10

Volgagambit

Kamil Mihálik: Ale jak Petr Koutný píše v10:32 na konci, tak ho ani s prosbou o vyjádření neoslovil... Takže tak :-)

+0 /-0 | 13.12.2021 11:03

Kamil Mihálik

Volgagambit, prečo nedostal priestor? No pretože odmietol sa vyjadriť už viackrát... Či dokedy sa mu treba pchať do jeho prdele. Pane Petr veď vyjadríte sa konečne. Je normálne, aby ťahali na zväze čas? Článok sa má písať, keď je aktuálny a nie o 2-3 mesiace a čakať, kým veličenstvo sa vyjadrí cez 4-5 ľudí. Veď je to hanba taká komunikácia...

+0 /-0 | 13.12.2021 11:01

Volgagambit

Petr Koutný. Také díky. Chápu, že ta diskuze pro vás není příjemná. Takže rozumím jejímu ukončení. Jen nevím, co si vzít z toho, že vy/NSS nemáte zájem být vzorem pro ostatní šachisty. No nic. Hezké Vánoce a do nového roku hodně zdraví, radosti ze šachů i lidí kolem něj a všem nám více slušnosti a lidskosti!

+0 /-0 | 13.12.2021 10:59

Petr Koutný

Volgagambit - díky za komentář, co bych Vám odpověděl, jsem psal v tomto článku několikrát. Díky ještě jednou. Petr 

+0 /-0 | 13.12.2021 10:54

Volgagambit

Petr Koutný 10:43: Co máte pořád s těmi žalobami? Slušnost, laskavost a žaloby - to nejde moc dohromady, nepletu se? 

A možná... ne všichni jsou posedlí žalobami jako vy a mají chuť a čas se tím zabývat. Možná... mají na práci důležitější věci.

A kdyby náhodou na tu žalobu došlo, tak bacha, aby nebyla na vás. Protože vy jste to zveřejnili.

 

+0 /-0 | 13.12.2021 10:51

Volgagambit

Petr Koutný: Nějak to motáte dohromady. Já myslel (a všichni se tím řídíme, když jedeme na turnaj), že turnaj se koná podle organizátory vypsaných propozic. A ne podle toho, jak si kdo vykládá vládní nařízení nebo rozhodnutí soudu. Nebo dokonce podle toho, jaký má kdo názor na propozice. Pokud v propozicích bylo očko/test, tak prostě musím mít očko/test. Konec tečka nazdar. Zbytek příběhu je to, že se potřebujete vozit po předsedovi.

Ad aféry. Blbé je, že tu málokdy zazní názory obou stran. Většinou jen té, které se hodí zrovna vám. A pardon, pokud alkoholik Plát chlastá na baru místo toho, aby se léčil, tak toho mi opravdu líto není. 

Ad "když se předseda svazu zachová arogantně, máme mlčet?" - mně to přijde, že arogantně a hloupě se chovala paní Medunová. Ale vy máte potřebu řešit předsedu. Tak mě napadá... Neměl byste i vy/NSS jít šachistům vzorem a odsoudit lidi, kteří se domáhají účasti na turnaji, kde nesplňují to, co propozice říkají? O tom ve vašem článku není ani čárka...

Ad "proč nedostal předseda šanci reagovat?" - aha... má možnost v diskuzi. A vy chcete, aby lidi a svaz brali NSS seriozně? Tak to jste mě pobavil. 

 

+0 /-0 | 13.12.2021 10:47

Petr Koutný

Ještě k věrohodnosti toho co se stalo. Máme tady veřejné obvinění předsedy šachového svazu z arogance. Jestli je to veřejné obvinění nepravdivé, ať podá Petr Martin žalobu za pomluvu na paní Medunovou. Ještě jednou, je tady veřejné obvinění. To není jedna paní povídala. To není něco, co plave na vodě. Je tady obvinění předsedy šachového svazu paní Medunovou. Je v tom obvinění jasně jmenován předseda šachového svazu. Jestli nepodá žalobu, přiznává tím vinu. 

+0 /-0 | 13.12.2021 10:43

Petr Koutný

Volga - díky. Budu reagovat od konce. Paní Medunová přijela na turnaj, paní Souralová  a pan Štross jí neuměli pomoct a poslali jí za předsedou svazu. Situace ve vládních nařízení není přehledná a někdo říká jednu věc a druhý druhou. Jsou tady vládní nařízení, jsou tady vyjádření Ústavního soudu a každý má na danou věc jiný názor. Je docela logické, že na tu samou věc může mít jiný názor paní Souralová, pan Štross a paní Medunová. Až sem je vše v pořádku. Prostě nedokázali to vyřešit a poslali paní Medunovou za předsedou šachového svazu. Ten příběh by si nezasloužil mojí pozornost, kdyby to tady skončilo a nebo kdyby Petr Martin dokázal jednat jinak. Mohl slušně paní Medunovou odkázat zpět na prezenci, mohl slušně vysvětlit, že nemůže jako předseda porušit předpisy a mohl slušně říct, že ho to mrzí, ale neumí vyřešit tuto věc. Kdyby to udělal, napsal bych článek o tomto turnaji s pochvalou za vyřešení situace. Ale - je veřejně obviněn paní Medunovou z arogance a z neochoty z pozice předsedy svazu toto řešit. Ještě jednou, když paní Medunovou pošlou lidi ze svazu až za předsedou, měl by zasáhnout. 

Tak to je první odpověď. K těmto stránkám. Každý den jsme psali o mistrovství Evropy, každý den o mistrovství světa, každý den píšeme o šachovém světě. Ročně si tipnu odhadnout, že je tady kolem 500 článků. Kolik jich je bulvárních? Je jich 10? Jsou to 2% a nebo 3% z celkového množství? A přitom si myslím, že to sem patří. Když se vynoří aféra, typu že nechají Vojtu Pláta v zahraničí, pak máme mlčet? Když se zachová předseda svazu arogantně, máme mlčet? 

Proč nedostal předseda svazu možnost reagovat? první možnost má v diskuzi, mohl se kdykoliv a jakkoliv vyjádřit. Druhou možností je ho oslovit emailem, ale protože jsem ho usvědčil ze lhaní. Kdy mi emailem ( zveřejnil jsem ho v článku o VP) lhal, nepovažuji jeho písemné vyjádření za věrohodné, spíš za vylhané. Proto má prostor reagovat v diskuzi, já nepotřebuji jeho další lži na emailu.   

+0 /-0 | 13.12.2021 10:32

Jarda Aljochin

Petan: Taky máte pravdu. Nelze soudit, když nestojíte přímo u místa činu. Na druhou stranu obecně - nejvyšší funkcionáři zastřešujících orgánů velkých organizací jsou holt takový oříšek. enlightened   

+0 /-0 | 13.12.2021 10:23

Volgagambit

Petr Koutný: A co když je to jinak? Co když chceme slušnost na šachovém serveru? Co když na něm chceme číst o šachu a ne o to pseudokauzách? Není to jen o M. Petrovi. Vy těch "oblíbenců" máte dost a každou chvíli si tu s nimi vyřizujete účty. A oháníte se u toho slušností a lidskostí.

Vám přijde slušné a lidské nedat protistraně prostor? Psát článek na základě vyjádření jedné strany? Tak nějak cítím, vašimi slovy, že takto se člověk k člověku nemá chovat...

A tak nějak vám stále uniká, že ten "problém" by nevznikl, kdyby paní Medunová uměla číst a pochopila, co je napsáno v propozicích. A co se, jen tak mimochodem, kolem nás už pár měsíců děje. Jinak někam, kde se chce očko/test a pak se rozčilovat, že to tak opravdu je, to chce koule ;)

+0 /-0 | 13.12.2021 10:17

Petr Koutný

Petan a Volga - jestli někdo jmenuje veřejně tři lidi, pak buď mluví pravdu a nebo riskuje soudní žalobu za pomluvu. Jestli někdo jmenuje veřejně Petra Martina, tak si buďte jistí, že soudní žaloba třeba pro pomluvu je vysoce pravděpodobná, kdyby to nebyla pravda. Právníci a soudci můžou rozhodovat o tom, kam se zrovna paragraf kroutí, ale lidi by měli vědět o tom, jak se k sobě chováme a jak se k nám chovají autority. Je lepší mlčet? Je lepší tolerovat aroganci? Toto opravdu chcete? Nebo chcete, aby se lidi začali k sobě chovat normálně? Třeba se příště nebude chovat arogantně, třeba se příště pokusí lépe argumentovat a třeba se pokusí řešit problémy šachistů. Minimálně si musí být jistý, že když to neudělá, budu o něm zase psát. A klidně desetkrát. Chci slušnost mezi lidmi a chci jí od lidí, kteří jsou tváří tohoto svazu. Ale třeba chcete, aby se předseda choval arogantně a byl ještě víc arogantnější než dneska je a proto budete psát o každém, kdo za to může. Jen proto, aby jste si nepřiznali, že takto se člověk k člověku nemá chovat. Jak říkám, kdybych sem se takto choval já, byl bych ušlapán do země a ještě níž. Já nechci nic jiného, než lidskost mezi lidmi.

+0 /-0 | 13.12.2021 10:06

Petan

Re Aljochin: To máte pravdu. Ale k posouzení, zda to bylo dostatečně diplomatické se nedostává informací. Z toho, že rozhovor zakončil údajně výrazem "to mě nezajímá" a odešel jste schopen vyhodnotit, že jednal špatně?   Zatímco o tom, jak jednala druhá strana nevíme vůbec nic?! Já se třeba po ukončení rozhovoru a odchodu také otáčím zádi k diskutérovi, protože kdybych tak neučinil, musel bych pozpátku couvat a mohl bych do někoho vrazit.

+0 /-0 | 13.12.2021 09:47

Volgagambit

Teda, to je zase aféra. Paní s dcerou nesplnily podmínky a předseda svazu to má řešit? Něříkám, že M. Petr je ideál, ale na druhou stranu - jeho to opravdu nemusí zajímat, protože na to "má lidi", kteří to v organizačním týmu řeší. A kromě toho mohl třeba v danou chvíli řešit něco důležitějšího něž někoho, kdo zkouší obejít/ohnout platná pravidla. Úroveň NSS jde dlouhodobě do kopru a už dávno to není o šachu, ale o osobních sporech p. Koutného, který má potřebu je vyvolávat a řešit veřejně přes tento web, místo toho, aby ve vší slušnosti (kterou se tak rád ohání) je řešil s těmi, se kterými spor má. Pokud ten spor vůbec existuje a není jen uměle vytvořený.

+0 /-0 | 13.12.2021 09:45

Jarda Aljochin

Petan: předseda svazu by měl umět diplomaticky jednat i s matkou, která má, jak tvrdíte "trochu kontroverzní pověst".

+0 /-0 | 13.12.2021 09:40

Morphynista

Jinak taky nechápu, proč si paní kupovala drahé plivací testy, když od 12 do 18 let je nárok na bezplatný PCR test ( 5x do měsice ) .

+0 /-0 | 13.12.2021 09:36

Petan

Re Jarda Aljochin: Máte tam snad jasně napsáno, že nemluvil s žádnou holčičkou, ale s její maminkou, která dostala 2 dny před turnajem email s polopatickým návodem, jak postupovat, aby si dcera mohla zahrát (a tím se neřídila). A pokud si přečtete komentáře třeba i na FB, zjistíte, že paní má trochu kontroverzní pověst v šachovém prostředí, takže bůh ví, jak to vlastně s tou diplomacií bylo.

+0 /-0 | 13.12.2021 09:36

Morphynista

Co se doopravdy stalo, víme jen v podání od jedné strany, která mi nepřipadá příliš důvěryhodná.

+0 /-0 | 13.12.2021 09:32

rohlíkpuklej

9:15 -souhlas :-)

+0 /-0 | 13.12.2021 09:28

Jarda Aljochin

Internet žije z hejtrů, že? V lepším případě z posměváčků. Je vás tu v diskuzi zase dost. Gratuluji vám. Podle mě by předsedovi svazu vůči dítěti slušela pokora. Stačilo by, kdyby holčičce v klidu řekl, že nemá PCR test a že se bohužel nedá nic dělat. Diplomatická pokora by spíše měla být dokonce jeho povinností. Co víc říct?

+0 /-0 | 13.12.2021 09:15

Kodl

Vážený pane Ing. D. Bražino PhD,stačí si přečíst dnešní článek o Berbrovi a českém fotbalu. Je to stoka,humus,hnojiště zalité fekálem.Není divu,že i jiné sporty směřují tímto směrem!Zdraví fan klub CM P. Chrze,Martin KM,Franta KM, Kodl IM ICCF:-(

+0 /-0 | 13.12.2021 07:25

warcz

Ja teda nevím, ale pokud někdo příjde na turnaj a nesplní podmínky tak to asi není o čem ? Lidský přístup jako že by podepsala prohlášení, že pokuty a ztráty když přijde Hygiena zaplatí ? Jsem uplně nezučasněný pozorovatel, ale argumenty zde popsané neobstojí. Lidský přístup je právě o tom, že by milá paní napsala dopředu email a popsala plán který má. Idiotský přístup je tam přijít a postavit organizatory před variantu buď a nebo !

+0 /-0 | 13.12.2021 06:16

david brazina

tak on je to spis dalsi znak chovani Martina Petra, ze neni schopen zareagovat. Rekl bych ze ta ma na haku, stejne jako vsechny sachisty, a ze mu zrejme jste jen k tomu, aby mel z ceho platit hypoteku. 

+0 /-0 | 12.12.2021 23:05

sachistamartin

To je hrozný řešit tady Medunovou,ona si pobrecela, a kvůli ní se tady budete hadat...Kde je stanovisko pana Martina Petra?.Není tak to nechte proboha byt

+0 /-0 | 12.12.2021 22:27

rohlíkpuklej

11.12.2021-18:59-RKARKA,dobře vy.....jsem se málem pochcal smíchy.Napíšu Vám můj názor,ju ? Ještě ,že dcerka byla zdravá,jinak to tam mohly celé zavřít,no ní ? :-) A k tomu chování,sou i horší věci,nejlépe je držet hubu a neříkat nic.To mám na mysli,konkrétně MP, měl se soustředit na turnaj,a být zalezlý někde bokem jak pavouk (RC) ,a možná by skončil na bedně,takhle se nechal zbytečně vykolejit a sklidit ,,BRAMBORU ,, :-) ,Dobrou a už se nehádejte,tento článek mě hodně rozesmál, jen tak dál :-)

+0 /-0 | 12.12.2021 22:07

Petr Koutný

Je to vždy stejné. Vina je vždy někde jinde, než tam, kde doopravdy je. Za to vše může paní Medunová a její dcera. pak za to může Petr Koutný, že si dovolil o tom psát a přitom to o tom není, Je to o slušnosti mezi lidmi a nějakými lidskými požadavky na předsedu šachového svazu. Pořád hledáme vinu někde jinde. Vlastně jendnoduchá otázka: Zachoval se předseda svau správně? Když řekne, že ho to nezajímá a otočí se zády? Je toto jednání, které tolerujeme? Já ne a klidně si dál říkejte, že za vše může Koutný a nebo paní Medunová. Příště budelepší mlčet a koukat se, jak se lidi k sobě neumí chovat. Bude nám opravdu lépe? 

+0 /-0 | 12.12.2021 21:55

Petr Koutný

Karle ukážu to na tomto případě. Vy se mě na něco zeptáte a já odpovím. Slušně a třeba poděkuji za komentář. Mohl bych ale napsat, že mě Vás názor nezajímá, že je mi ukradnuté co si myslíte a proč mě vůbec s tímto názorem obtěžujete? To je přesně to, na co chci poukázat. To první jsem udělal já, to druhé bych sem si nedovolil vůči nikomu. Kdybych sem se takto choval, lidi si mě vychutnají a zašlapou do země. Přitom nejsem předsedou svazu a jsem jen jeden z miliónu. To co chceme po jednom z nás, si můžu dovolit říct, že můžeme chtít i po předsedovi. O toto jediné mi jde. Napsal jsem to tak, aby ty rozdíly zazněly pořádně nahlas. Nikdy bych ale takto jak jsem psal v druhém bodě nereagoval. Tak, toto jsem chtěl říct tímto článkem i tímto komentářem. Slušnost by nemělo být přáním, ale normou. 

+0 /-0 | 12.12.2021 21:51

david brazina

Mira, a ty jsi kdo anonymni hrdino?

+0 /-0 | 12.12.2021 21:50

Mira

No tak hlavně Medunová přijela na turnaj s tím, že bude dělat problém. Vzala si svoji dceru jako rukojmí. Nic nového pod sluncem. 

+0 /-0 | 12.12.2021 21:48

david brazina

Karell Havel, mluvite naproste nesmysly. Pokud me za reditelem skodovky, poslou dva jeho primi podrizeni, rozhodne ho bude zajimat proc. Vase primery mi prijdou trapne.

+0 /-0 | 12.12.2021 21:46

Petr Koutný

karel Havel - děkuji. Děkuji za seriózní komentář. Vše co píšete mi dává smysl. Jen mi dáváte otázku, jestli je Petr Martin hráčem a nebo předsedou šachového svazu. Jestli je hráčem, gratuluji mu k pěknémý výsledku. Jestli je předsedou šachového svazu, mohl tuto situaci řešit desetkrát lépe. Co jsem četl, tak paní Souralová a pan Štross poslali paní Medunovou za Petrem Martinem. Bylo jen na něm, jak toto bude řešit. Věřím tomu, že to šlo řešit empaticky, profesionálně a lépe, než se otočit a říct, že ho to nezajímá. Jako hráče souhlasím ho to nemusí zajímat a má se soustředit na svoje partie. Jako předsedu šachového svazu by ho ale mělo zajímat vše. Třeba i to, jak se baví s lidmi, jak vystupuje, jak argumentuje, jak je empatický či asertivní. On je tváří svazu, on je tím, kdo by měl udávat směr, kam půjde náš šachový svaz. Jako hráč, ať si hraje. Jako předseda, ať je předsedou. Může delegovat rozhodnutí, může rozhodnout, může věci řešit. Může udělat cokoliv, jen nesmí být arogantní. Prosím toto je moje myšlenka, neměl by být arogantní! Slušnost je norma, ne přání. 

+0 /-0 | 12.12.2021 21:38

rohlíkpuklej

Kdo je vůbec ta Medunová ? já jsem znal EM,a to se mi zdá byl nebo ještě je u nás GM , nebo se pletu ? :-(

+0 /-0 | 12.12.2021 21:37

Karel Havel

Tak pane Koutný, zdá se mi, že pochopit nechcete, ale zkusím to tedy ještě jednou. Pan předseda šachového svazu byl jeden z hráčů a jak jste sám psal, skončil ve velmi silné konkurenci na úžasném čtvrtém místě. A teď Vy po něm chcete, aby místo soustředění na svůj výkon se handrkoval s nějakou s prominutím pitomou ženskou, která si neumí přečíst propozice. A navíc jako předseda svazu. To když si Vy blbě utáhnete šrouby na kole a ono Vám upadne, tak si pak půjdete stěžovat řediteli Škodovky? A budete se divit, že, pokud Vás k němu vůbec pustí, Vás vypoklonkuje?? Fakt si myslíte, že nemá vůbec nic jiného na práci?

+0 /-0 | 12.12.2021 21:31

david brazina

Kovid je v pohodě, jen někteří lidi jsou idioti.

+0 /-0 | 12.12.2021 21:05

david brazina

Semode anebo je nss jediná platforma u nás, která je schopna poukázat na nepravosti svazu a lidi na něm. Opakuji jediná.

+0 /-0 | 12.12.2021 21:05

rohlíkpuklej

Ten covid už mě sere,dělá jenom neplechu,a to se nebavím o zabíjení lidí :-)

+0 /-0 | 12.12.2021 19:38

Petr Koutný

Semod - vše může být jak píšeš a nebo nemusí. Na konec toho příběhu mohl být před Vánocemi hodný a empatický předseda svazu, který by této mamince vše vysvětlil a snažil se jí pomoct. Pohádky o Vánocích končí často šťastně, jen v životě to není tak jednoduché. Stačilo opravdu tak málo, stačilo se k lidem neotáčet zády, stačilo nebýt arogantní a namyšlený a svět mohl být zase o trošičku lepší. Semode, vše může být jak píšeš, ale mohlo to být lepší a chybu nehledej nikde jinde, než tam kde se stala.

+0 /-0 | 12.12.2021 19:10

Semod

Nezodpovědná maminka, která si v dnešní době nepřečetla propozice (hlavně pravidel připuštění k účasti) znemožnila své nezletilé dceři účast na MČR v bleskovém šachu. Nezodpovědná maminka se stává maminkou naštvanou a posléze i zhrzenou, ale vzpomněla si ... toho arogantního předsedu přeci ani ten pán Koutný nemá rád a tak mu pošlu mailem své pocity zhrzené dámy. Stalo se a pan Koutný okamžitě svůj bulvár obohacuje o článek "MČR v bleskovém šachu bez potlesku" ...

+0 /-0 | 12.12.2021 18:56

david brazina

DAN  - tak pokud tam vetsina lidi dela dobrovolne, tak polozka mzdove naklady je jeste zajimavejsi, nez jsem si myslel....

+0 /-0 | 12.12.2021 15:50

platini23

Plesnivej dedku, ty jsi kokot. Ja se vyjadril objektivne, ne v zajmu svazu. Dal to nehodlam resit, jen ze vse neni tak, jak Petr Koutny napise...

+0 /-0 | 12.12.2021 14:54

rohlíkpuklej

Hmmmmmm? Taky zajímavý,PK může i s RaP šachy hodně do budoucna šachu u nás pomoct,jen tak dál :-)

+0 /-0 | 12.12.2021 14:19

Petr Koutný

Jsou dvě roviny. Pomoci šachovému svaz rád, pracovat pro Petra Martina - nikdy. Zatím ta druhá rovina převažuje, ale protože karma je zdarma, věřím že doba temna brzy skončí a pak bych rád pomáhal šachovému svazu. Třeba bych sháněl sponzory a uměl přinést peníze do svazu. Jen ne pro někoho, kdo zapomněl proč chtěl být předsedou šachového svazu a myslí víc na sebe. 

+0 /-0 | 12.12.2021 14:09

dan

Tak hlavně většina lidí to tam dělá dobrovolně

+0 /-0 | 12.12.2021 14:04

rohlíkpuklej

Je jich tam málo ? Aha ? Tak přidat lidi,schopných lidí.Hmmmmmm ? Taky řešení...........

+0 /-0 | 12.12.2021 14:01

Petr Koutný

Já jsem jenom chtěl, aby se předseda svazu choval k lidem jako k lidem. Víc nic jsem nechtěl. Já už ani víc nechci. Tak málo mi dnes stačí, abych byl snad i částečně spokojený s našim svazem. 

+0 /-0 | 12.12.2021 13:48

sachistamartin

Vsichni by meli na narizeni vlady kaslat,vymysli nesmysly nuti lidi do neceho co neni bezpecne.Vydava zmatecne prikazy.U me uz davno ztratila autoritu.

+0 /-0 | 12.12.2021 13:40

Carlos

Když hrál Martin Petr za Rapid Pardubice, tak byl ještě fajn a v pohodě. Jak postupně přibíral různé funkce (moderátor v šachu; předseda svazu; atd.) jeho ego rostlo a změnil se jeho vztah k těm, kteří měli odlišný názor. A některé kauzy na Svazu opravdu hodně "smrdí" a není zájem je otevírat nebo prošetřovat. Jen sám Martin Petr ví, proč tomu tak je a zda si nejvíce nehlídá jen svůj "mediální obraz" před obyčejnou dennodenní prací, která ení tak vidět. frown

 

+0 /-0 | 12.12.2021 13:39

Morphynista

Můj názor, také zde použiji zdravý rozum - pravidla byla jasná, všichni je znali dopředu a z více než 150 startujících měl problém jen jeden člověk. Mně to připadá, jako kdybych, dejme tomu, byl hráčem oddílu, který patří pod Brno-město, přijel na přebor okresu Brno-venkov v rapidu nebo blickách ( a v propozicích by bylo jasně uvedeno, že právo účasti mají jen kmenoví hráči oddílů okresu Brno-venkov ) a dožadoval se startu. Možná, že bych pořadatele " ukecal " , ale kdyby mě odmítli, neměl bych právo vůbec si stěžovat. A tady šlo o přebor republiky, navíc s možností, že múže přijít kontrola a bude pak zmíněná paní platit , když svaz dostane pokutu ? 

+0 /-0 | 12.12.2021 13:31

dan

"Pak budu muset" "budu v zápřahu" A co takhle radost z té tvorby a dělat to tak, aby to bylo i naplňující? Důležité je mít z toho, co děláš radost a obklopí se lidmi, co budou na stejné vlně. Takové to, že chci na sebe za každou cenu upozornit a závidět ostatním... Co třeba říct Martinovi Petrovi. " Co jsme si, to jsme si. Svaz potřebuje pomoct, je jich tam málo a většina z nich to dělá dobrovolně. Nemusí se hledat nějaké spory a chovat se uraženě. Já vlastně pochopil ten smysl, co prezentuje svým způsobem Viktor Láznička až dnes... Docela mě mrzí, že jsem se ho ptal na nějakej stupidní katalán a brečel jsem, že se to skoro černými nedá vyhrát... Za to se Viktorovi omlouvám. Si musel připadat, že jsem odněkud z pomocný, když jsem řešil takové sračky.

+0 /-0 | 12.12.2021 13:24

rohlíkpuklej

13:05- hihi :-),a jinak PK nedávno něco psal o politice,má toho moc,chceto kapánek ubrat :-), ale jinak cajk,já jsem spokojenej, a těším se 18.12.2021 v 18:00 hodinek MB,takže vlastně supééééér :-)

+0 /-0 | 12.12.2021 13:17

rohlíkpuklej

chess64geek-ty seš taky nějakej divnej :-)

+0 /-0 | 12.12.2021 13:12

patmat

Bonusov, tuším ti tu nejaké hodnotné výplody vymazali. Nechceš sa premiestiť do nejakej inej internetovej diskusie, kde si ťa budú viacej vážiť?

+0 /-0 | 12.12.2021 13:05

Petr Koutný

Chessgreek- naprostý souhlas.

+0 /-0 | 12.12.2021 12:37

chess64geek

PK: když máte všeho tolik, jak píšete, věnujte se tomu naplno a neztrácejte čas hledáním kauz, které neexistují

+0 /-0 | 12.12.2021 12:33

Petr Koutný

Rohlík a Dane. Je to jinak. Je to o prioritách a někdy si musíš vybrat. Na jedné straně můžeš mít ambice FM nebo IM a nebo na druhé straně máš RP šachy, který ti může změnit život. Jednou jsi na křižovatce a musíš se rozhodnout. Nemůžeš dělat věci na polovičku. Prvním krokem bylo opuštění Vlčnova, druhým jsem přestal psát na šachy Vlčnov a když stále jsem cítil, že je toho moc, tak se rozhodl přestat hrát šachy aktivně. Válí se na nás kniha, válí se na nás turnaj Amatérů, tyto stránky, videa, e-shop kde nestíháme tak,že denně balím a rozvážim zboží. Když budu stále v takovém zápřahu, pak budu muset dál opouštět další projekty. Možná opustím jednou tyto stránky, možná nechám něčeho jiného. Z RP Šachy se pomalinku stává firma s ambicemi, které přesahují tuto zemi a nejde dělat věci na polovičku. Možná předáme tyto stránky někomu jinému, možná uděláme jiné změny. Už dávno nemám ambice FM, ale udělat z RP šachy GM.

+0 /-0 | 12.12.2021 12:20

dan

Nevyhovuje se k ničemu... Takhle to v šachu nefunguje... Důležitý je vnitřní klid a ten mít Petr s tímto přístupem nebude... Ego a nenaplněné ambice jsou jeho nepřítel...

+0 /-0 | 12.12.2021 12:20

patmat

Bonusov, odbornú psychiatrickú pomoc si na to ešte neskúšal?

+0 /-0 | 12.12.2021 12:15

chess64geek

Humphrey 11.49 bohužel je to tak, měl jsem nápady Petra Koutného rád, když začínalo RP šachy líbilo se mi to a říkal jsem si, že něco takového tady chybělo. Bohužel jak se Koutný změnil a hledá všude senzaci, je to na nic a už ani nemám náladu kanál sledovat.

Pane Koutný: píšete že mi tady debatujeme a argumentujeme, proč to neudělá svaz. Když jsem kdykoliv něco po VV chtěl (ať už za Novotného nebo za Petra), tak jsem vždy dostal odpověď a mnohé se i vyřešilo. Ten důvod je takový že tady se nedebatuje a neargumentuje. Nadávají si tady lidi s rozdílnými názory provokuje se tady a je to jedna velká žumpa. Kromě toho debatovat stylem že něco napíšu na nss a až pak se začnu ptát jak to bylo není debata.

+0 /-0 | 12.12.2021 12:12

rohlíkpuklej

12:00-to je docela možný,dělá videa , sem tam si zahraje z RC, čekám progres časem,můj názor........Skuknul jsem jak hrál PK s Mazurem nebo jak se jmenuje,a bylo tam hodně moc riskování,jako kočka s myší,ale sledoval jsem to z pohledu ŠM, du si to najít s komentováním PK, hodně mě to bavilo.......časem se PK vyhecuje k vysokému ELU,teda doufám v to,já si myslím , že to ještě nezabalil.........prohry posilují,tot' můj názor......

+0 /-0 | 12.12.2021 12:07

rohlíkpuklej

11:57-úplně mimo mísu,to se Vám povedlo :-)

+0 /-0 | 12.12.2021 12:00

dan

HumphrreyvanWeiden: Petrův největší nepřítel je jeho vlastní ego a jisté komplexy, proto když nedosáhl FM, tak se vykašlal na šachy, protože to nerozchodil. Ono já mám taky problém s tím, že chci něco uhrát, a pak se sesypu a občas mi něco ulítne, I když tomu dávám opravdu hodně, ale z průběhu nemám tu radost a zajímal mě výsledek. Ale ono je to hrozně svazující... Jste při partiích šíleně ve stresu, když si musíte něco dokazovat a platí to i v osobním životě... Nutné je se zbavit těch komplexů a nestěžoval se. Hrát a dělat věci, protože Vás to baví... Upozornit ty ambice a tlak dnešního světa a nestresovat se. Chce to najít vnitřní harmonii a klid. Upozadit své ego...

+0 /-0 | 12.12.2021 12:00

rohlíkpuklej

MP skončil čtvrtej,to čumím,gratuluju ,příjemě překvapil,nechal za sebou pěknou hromádku dobrejch hráčů......

+0 /-0 | 12.12.2021 11:56

HumphreyvanWeiden

Pane Koutný, takže nepřiznáte chybu, neomluvíte se za tvrzení o údajné aroganci pana Petra. V tom případě musím konstatovat, že jste arogantní , bulvární novinář. Bohužel.  

+0 /-0 | 12.12.2021 11:49

rohlíkpuklej

dan- taky nápad,každý jsme jiný,VL je vidět,ale i nejde vidět,a to je škoda........

+0 /-0 | 12.12.2021 11:27

dan

Petře, měl by sis promluvit s Viktorem Lázničkou o jeho cestě. Možná by ti dodal víc klidu a harmonie a neřešil bys kauzy..

+0 /-0 | 12.12.2021 11:25

rohlíkpuklej

10:47- šach-NESOUHLASÍM,TY SEŠ NĚJAKEJ DIVNEJ :-(

+0 /-0 | 12.12.2021 11:24

Petr Koutný

Hump- já nepsal o tom, že by byl turnaj špatný, či nepovedený. Já psal o konfrontací s aroganci. Z toho mě opravdu nikdo nesvědčil ze lži. Lidí souhlasí a nebo nesouhlasí. Ale nikdo neříká, že se to tak nestalo. Jediné co si přeju je korektní a lidský přístup k lidem. Toto vytýkám. Ale jestli je lepší mlčet a tolerovat aroganci, pak prosím. Možná bude líp.

+0 /-0 | 12.12.2021 11:23

Petr Koutný

šach- po každodenním zpravodajství z Mistrovství Evropy, přes rekordní sledovanost zápasu z mistrovství světa mí šach napíše takové hodnocení. Hodnocení za jeden článek, kde si jedna žena stěžuje na arogantní chování předsedy šachového svazu. Tak dík, když chceme žít ve světě arogance, tak proč ne.

+0 /-0 | 12.12.2021 11:13

HumphreyvanWeiden

Pane Koutný, prozraďte mi, jak má Šachový svaz jednat s bulvárníkem, který o něm šíří neověřené pomluvy ? Přímí účastníci turnaje, jejichž totožnost je známa, vás usvědčili ze lži.

Najdete odvahu a omluvíte se panu Petrovi ?

+0 /-0 | 12.12.2021 11:11

bonusov

Pane, pôvodca všetkého pokoja a zdroj každej lásky, dobrotivo obráť svoj milosrdný pohľad na našu rozdelenu sachovu rodinu. Zmiluj sa nad nami, ty, ktorý túžiš po jednote sŕdc a môžeš nám pomôcť obnoviť narušenú jednotu. PK iba odkrýva šachové duše. Je to boží bojovník. Keď natočite 1/10 videii a spravíte 1/10clankov, ktoré spravil on, zrovnavajte sa s ním.

+0 /-0 | 12.12.2021 10:52

Šach

Díky panu Koutnému se stává z NSS stoka. To se opravdu nedá číst.

+0 /-0 | 12.12.2021 10:47

Petr Koutný

Karle- to kolečko, o kterém mluvíte je pro případ eskalace a vyhnutim se soudních sporů. Něco jako poslední ruční brzda. Není to o komunikaci se svazem a s lidmi ze svazu.

+0 /-0 | 12.12.2021 10:38

MaX

s Váma je sranda, článek je o tom jak se zachovat jako předseda a vy tady chodíte s ústavou, ručením majetku, co dělat při vstupu apod. Muehe.

+0 /-0 | 12.12.2021 10:29

karel

Vždyť na tom kolečku jste se se Svazem domluvili, ne? To, že jedině váš společník je schopen normální diskuze a ctí dané slovo je hlavně vaše vizitka. 

+0 /-0 | 12.12.2021 10:27

Petr Koutný

Čtu všechny komentáře, děkuji za ně. Nechápu jen jednu věc. Umíme diskutovat, umíme argumentovat. Proč tito neumí předseda svazu? Kdyby situaci řešil lidsky, s empatii a profesionálně. Věřím že tento článek měl jiné emoce. Nebavím se o ničem jiném, než že bych sem si přál trošku lepší komunikace, méně nadřazenosti a více lidskosti od vedení svazu. Víc opravdu nechci. Jestli jsem chtěl moc, pak se omlouvám.

+0 /-0 | 12.12.2021 10:08

Petr Koutný

Neměl jsem v plánu psát takový článek. Chtěl jsem napsat článek o tomto turnaji. Když jsem byl v polovině dostanu tuto zprávu. protelefonuji pár známých a když se tato zpráva potvrdí, neplánovaně a bez radostí ji vkládám do článku. Petr Martin se mnou odmítá komunikovat. Podle jeho představ musím napsat email našemu společníkovi, on ho pošle na sekretariát, oni ho pošlou předsedovi a celé kolečko zpět až ke mě. vždy když jsem se snažil získat nějakou reakcí, odpověděl mi, že mám držet tento postup a jinak neodpoví. Toto není moje hra a takovou hru na pány nebudu hrát. Proto nebudu nikdy zjišťovat reakce tohoto pána. Jak jsem psal, článek byl původně připravený v jiném duchu. Aroganci ale nemám rád.

+0 /-0 | 12.12.2021 10:02

paul07

To, že má pan Koutný dlouhodobě "pifku" na svaz, je patrné z řady komentářů tady. Nechci se nikoho zastávat (tím méně svazu), ale přece jen se mi zdá, že v tomto případě opravdu není chyba na straně pořadatelů. Pokud paní Medunová nechápe, co to jsou vládní opatření a že je pořadatel soutěže povinen je respektovat, pak je ta paní prostě a jednoduše hloupá. Reakce ve stylu "drahý plivací test" je prostě směšná. Kdyby vzala dceru včas na PCR test, nemuselo vůbec k ničemu dojít. 

+0 /-0 | 12.12.2021 09:58

slavista

Já poslední dobou vůbec nerozumím tomu, co se tady píše. K bulváru obecně mám silný odpor a na šachových stránkách jej číst nechci. Když jsem četl o slabé účasti, tak jsem nečekal, že takto bude označován turnaj s účastí 135 hráčů, což mi na současné podmínky přijde jako velmi vysoké číslo. A ten příběh s Martinem Petrem je prostě jedna paní povídala. Tahle zjednodušená verze, že za ním paní Medunová přišla a slušně mu řekla, v jaké je situaci a on ni reagoval tak, jak je popsáno v tom článku, pro mě prostě není věrohodná. Na to je v tom cítit až příliš mnoho emocí.

+0 /-0 | 12.12.2021 09:57

Ota Válek

Obávám se, že pan Koutný, jehož publicistickou práci nezřídka oceňuji kladně, se tentokrát dopustil závažného prohřešku proti novinářské etice - nezveřejnil vyjádření napadené strany, tj. předsedy svazu a pořadatelů akce. Pokud se pokusil je získat a nedostalo se mu odpovědi, měl to sdělit čtenářům v závěru článku.

+0 /-0 | 12.12.2021 09:51

Dědek Plesnivý

Mám pocit, že když předseda zašustí prachama, Vojta mu klidně i dosvědčí, že byl na Měsíci.

+0 /-0 | 12.12.2021 09:30

FrankLampard

Vložte obsah

+0 /-0 | 12.12.2021 09:21

FrankLampard

Vložte obsah

+0 /-0 | 12.12.2021 09:20

platini23

Jako trosku prehnany clanek, souhlasim s Lukasem. Martin Petr by byl rad za kazdeho hrace ci hracku navic, ale co mel jako delat? Proste dle narizeni nemohl hracku prijmout a kdyz zacala byt pani Medunova neprijemna a vyhrozovat pravniky, tak se s ni prestal bavit a odesel. Udelal bych to same. Ne vzdy bych tu aroganci videl jednoznacne. Snazim se psat objektivne, nezaujate. Myslim si ale, ze nebudu daleko od pravdy...

 

+0 /-0 | 12.12.2021 09:16

Lukáš Řehůřek

Souhlasím s hodnocením turnaje od platiniho23. Turnaj jsem hrál, byl skvěle zorganizovan, hrálo se v krásném sale, zúčastnila se ceska špička. Dopředu byla jasná pravidla, že musí mít všichni hráči očkování, proto nechápu udiv pani Medunove, ze ji neuznali poradatele test. Petře, před napsáním dalších článků Ti doporučují, aby sis zjistil více informací, protože timto způsobem z webu děláš naprostý bulvár, když v článku o mistrovství ČR uděláš hlavním tématem naprosto bezvyznamnou kauzu paní Medunove .

+0 /-0 | 12.12.2021 09:02

Lukáš Řehůřek

Vložte obsah

+0 /-0 | 12.12.2021 08:53

Lukáš Řehůřek

Vložte obsah

+0 /-0 | 12.12.2021 08:53

platini23

Musim rict, ze MCR bylo usporadane skvele a hezky jsem si zahral. Nechapu, proc se tady navazite do Vendy Souralove, ta chudak vubec za nic nemuze...Ja jako ockovany jsem prijel na turnaj s papirem a dale to neresil, ale pred MCR prisel aktualizovany mail s informacemi, vcetne PCR testu, potvrzeni o prodelani nemoci apod. Nebyl jsem u situace s pani Medunovou, ale dle me ji bylo slusne receno, ze bez PCR testu se dcera nemuze zucastnit, protoze tak to bylo uvedeno v propozicich. A jak znam pani Medunovou a jeji chovani z drivejska, tak usuzuji, ze zacala byt neprijemna az hystericka a Martin Petr to nevydrzel a poslal ji do haje. Pokud se pani Medunova chovala slusne a vlidne, tak se predem omlouvam, ale nezda se mi, ze by ji Martin poslal jen tak nekam...O plivacich testech nebyla v propozicich ani zminka, tak nechapu, proc si je tam nekdo nosi. Predstavte si, ze by Martin Petr udelil vyjimku a nekdo by to nahlasil na hygiene. To by tady bylo jeste vetsi halo. A ze na MCR hrala spousta praskacu, vcetne nekolika lidi z VV...

+0 /-0 | 12.12.2021 08:34

rohlíkpuklej

přesně tak..........

+0 /-0 | 12.12.2021 08:33

istr

Jaká platí pravidla víme i v pralesní lize. Jo, můžou nám připadat hloupá, ale snažit se je dodržovat znamená aspoň trochu si zahrát.

+0 /-0 | 12.12.2021 07:56

Pavel Ch

Tak se článek a diskuse zvrhla v to, jestli má svaz, jeho statutár, dodržovat na akcích v tuto chvíli platná hygienická nařízení.

 

 Autor článku píše, že se v nařízeních neorientuje. Mnozí z diskuze, kteří jsou proti svazu, píší, ať je nedodržuje.

 

Tak to sorry, kdo byste chtěl po volební konferenci změnu, tak tento postoj naopak volební body odpůrcům VV ubere. A VV je přinese.

 

  Jak jsem psal a někteří (ne)pochopili, za sebe mohu riskovat soudy, majetek, všechno. Jestli si někdo za sebe myslí, že dělá dobře, když nerespektuje nařízení, jeho věc. Jsem-li představitel tak velkého svaau, všech šachistů, jako šachového, tak určitě ne. Přesto se najdou tací, kteří by k tomu vyzývali. Samozřejmě takoví nebudou nikdy zvoleni, zůstane jen u řevu v diskuzích.

 

 A Petře, jestli chceš přivést svého rozumného protikandidáta, jak píšeš, on Ti toto poví samozřejmě sám.

+0 /-0 | 12.12.2021 06:51

RKARKA

HumphreyvanWeiden - celou dobu tady vytahujete z lidi pouze a jen informace. Vypadá to, že jste jen poskok z VV...

+0 /-0 | 12.12.2021 01:50

HumphreyvanWeiden

No pane Koutný, to už je vaše válka. Mě na Svazu vadí řešení-nešeření opilecké kauzy na ME, v tom ostatním jsem neutrál. V něčem souhlasím s vámi, v něčem ne a o ostatních věcech mám málo informací. No a tu dnešní "arogantní" aféru řadím do říše psedsudečné nenávisti a neověřitelných subjektivních pocitů.

+0 /-0 | 12.12.2021 01:38

david brazina

Slávista a proto aby se historie neopakoval je nutné si připomínat kde segregace a stupnovana nenávist může skončit. Předpokládam ze jsi stejně reagoval na příspěvky ohledně možných segregacnich opatřeních a označoval ty co o nich mluvili, za lhare a siritele nenavisti, a které se během sesti měsíců staly skutečnosti... Tvé utoky vůči mě mi nestojí za komentař.

+0 /-0 | 12.12.2021 01:07

ciki333

Někteří diskutující evidentně nechápou asymetrické rozložení sil mezi ŠSČR a RaP.

Druhý subjekt, jako soukromá společnost, by v případném soudním sporu s prvně jmenovaným, finančně tratil. Socialistický skanzen se sídlem na Strahově, přisátý na státní penězovod, inkasující členské příspěvky a dále pokuty od oddílů, nemusí převalovat v dlani každou korunu. Právníci něco stojí, ale to Mgr. Petra, který je neplatí ze svého, nebolí a bolet nikdy nebude. Proto není v zájmu RaP publikovat na nss lživé zpravy a vystavovat se riziku soudní žaloby ze strany svazových bafuňářů. Jediní, kdož by dlouze a útrpně krváceli, by byli pánové Cvek a Koutný. Mgr. Martin Petr nezná cenu peněz, protože v soukromém sektoru nikdy nepracoval. Taktičtější je tedy vyhnout se otevřeného střetu s nebezpečným a zákeřným individuem aka předseda ŠSČR.

+0 /-0 | 12.12.2021 00:17

slavista

Nemůžu chtít moderování diskuze po někom, kdo podle mě soustavně porušuje její pravidla. Lidé jsou frustrovaní, ztrácí soudnost a personifikují se do někoho, koho čekala budoucnost v koncentračních táborech a plynových komorách. A kam dospějeme, když se lidé budou bát říct, že nějaké chování není v pořádku? Když hned budou automaticky napadáni a nálepkováni jako cenzoři, jež chtějí ostatním nutit jediný správný názor?

+0 /-0 | 12.12.2021 00:00

Petr Koutný

Hump - mé zájmy nejsou komerční v pohledu šachového svazu. Mé zájmy jsou v tom, že bych sem si přál šachový svaz pro všechny šachisty. Vadí mi veřejná prohlášení, že senioři nejsou prioritou šachového svazu, že oddíly nejsou prioritou šachového svazu. Vadí mi současný styl komunikace a vadí mi, kam šachový svaz kráčí. Reprezentace v rozkladu, šachové prostředí v rozkladu, nespokojenost a otázka, má vůbec dnes rád šachový svaz? Kolik lidí mu dnes doopravdy věří? Kolik lidí je dnes na něj hrdá? Mé komerční zájmy jsou snad jen v pořádání turnajů, ale více než komerční zájem je to zájem, aby člen VV nepořádal dotované turnaje. Jsem chtěl dokázat, že tady není jediný a už vůbec tu není nejlepší. Má vždy na výběr, odejít z VV a férově pořádat tyto turnaje a nebo být v VV. Znám naštvané sponzory, kteří jsou znechucení chováním předsedy šachového svazu. Znám příběhy, kde když se zachrastí penězi, pak arogance střídá falešná přetvářka, ale i tak jsou tady bývalí sponzoži, kterí mi psali, že tento šachový svaz nemůžou podporovat. Je toho víc. A jestli mě tyto články dělají radost? Ne. Nepotřebuji si takto zvedat už tak rekodrní návštěvnost. Chci dělat co mě baví, delat videa, dělat články a trénovat kluky. Toto mě jen vždy naštve a bere zbytečný čas a energii. Přesto, když vidím nespravedlnost, nechci mlčet. 

+0 /-0 | 11.12.2021 23:47

david brazina

Viktore, vim ze ses me neptal, ale zkusim napsat i neco za Petra. Dneska mi preposlal email holky, se kterou jsem hral sachy kdyz jsem byl mlady. Myslim, ze by ses divil... A to ze nechteji tito lide jit do konfrontace musis respektovat jak ty, tak Petr.

+0 /-0 | 11.12.2021 23:42

david brazina

Slavisto, o obcanech druhe kategorie hovoril svazovy funkcionar Ing. Petr Zaruba z Frydku Mistku v emailu, kterym reagoval na dotaz pana Viktora Ziga, kdyz takto oznacil neockovane obcany. Co se tyka ostatnich primeru, nevidim duvod diskutujici mazat za to, pokud vyjadruji sve dojmy. Situace ktera panuje, splnuje znaky segregace i appartheidu, Nevidim jediny duvod, proc nenazyvat veci pravymi jmeny. Pokud vam to vadi, muzete samozrejme svuj postoj vyjadrit, nebo me klidne muzete nahlasit.  Za radikalizaci spolecnosti nestoji tato prirovnani, ale situace, kdy jedna skupina lidi nema prava, ktera ji zarucuje listina zakladnich prav a svobod. diky za pochopeni, ale nebudu to ja, kdo bude mazat naprosto legitimni nazory lidi, kterych se soucasna situace primo dotyka,

+0 /-0 | 11.12.2021 23:40

HumphreyvanWeiden

Pane Koutný, a jste si 100% jist, že si zprávy o panu Petrovi nefiltrujete ? Jste proti němu hodně zaujatý, máte i komerční zájmy, proto jsem vůči vašim "senzačním odhalením" hóóódně skeptický.

+0 /-0 | 11.12.2021 23:40

Petr Koutný

Dám jeden příklad. Už více než týden jsem věděl, že bude Vojta potrestán a věděl jsem, že v reprezentaci skončil. Dokonce jsem mu to říkal před pár dny. S největší pravděpodobností vím, kdo bude pořádat Mistrovství ČR můžu, i když stále běží konkurz. Vím, který kraj a který člověk nedal hlas Martinu Petrovi v minulých volbách. Znám detailní popis informací, co se doopravdy dělo na Mistrovství Evropy. Máme tolik fanoušků, že ta moje síť informací je opravdu neskutečná. Ale své zdroje si chráním a budu chránit. 

+0 /-0 | 11.12.2021 23:34

david brazina

viktore, Petr tady vlozil jeste jeden email. A ja osobne jsem videl email od me kamaradky z sachoveho detstvi, ktera Petrovi psala a stezovala si taky... 

+0 /-0 | 11.12.2021 23:32

Petr Koutný

Nemůžete po mě chtít jmenovat lidi, které mi dávají informace. Opakuji, jsou to lidi ze svazu, jsou to lidi z různých komisí a nemůžu zveřejnit jejich jména. Ti lidi pracují pro svaz. Jsou jeho součástí a když mě prosí o anonymitu, pak jí musím nejenom slíbit, ale i dodržet. Vždy se zeptám, jestli můžu jmenovat a jestli ne, pak slib dodržím. 

+0 /-0 | 11.12.2021 23:30

RKARKA

Petr Koutný by byl úplně mimo, kdyby tady zveřejňoval konkrétní jména lidí zdrojových informací, kteří si to nepřejí...co s tím pořád otravujete?...

+0 /-0 | 11.12.2021 23:28

HonzaSvatoš

@slavista: Vítej v debatě. Jen malý dotaz, kdo určí, jaké přirovnání je správně? Nějací majitelé jediné pravdy typu Václava Moravce nebo Jana Moláčka? Nebo snad Cemper, Vrábel, nebo děti z demagog.cz? Ber jako fakt, že z neočkovaných jsou prokazatelně děláni občané druhé kategorie. A označování těch "špatných"  žlutou hvězdou je takový dost srozumitelný symbol. Takže přestaň požadovat cenzuru, ano?

+0 /-0 | 11.12.2021 23:27

Petr Koutný

Ještě jeden detail, který chci říct. Vedení svazu si platí právní kancelář a nebude váhat jí kdykoliv použít proti nám a proti mě. Proto, když něco píšu, snažím se co nejvíc si informace ověřit. Protože pravděpodobnost toho, že se potkáme u soudu je docela velká. Teda není otázka jestli, spíš kdy. Jestli to jsou nejlépe vynaložené peníze šachistů, to nevím. Ale vím, že jinak mě nedokážou umlčet. Problém je v tom, že jsme  finančně nezávislí na vedení svazu. Maximálně nám nedají mládežníky a příští rok Amatéry. Tak se budou jmenovat Amatéři něco jako Mistrovství Amatérů a nebude to Mistrovství ČR Amatérů a nic se nestane. Ale, když se na tom někdo tročku zamyslí, tak mě jde o to, aby se vedení svazu chovalo slušně a férově vůči svým členům. Jde mi o to, aby tady nebyl prostor pro aroganci, lži a podporu kamarádům. O to mi jde. Jestli mám za to být trestán, pak problém nebude na mé straně. 

+0 /-0 | 11.12.2021 23:27

HumphreyvanWeiden

Davide, tak to mě něco uniklo. V článku je zmíněn jen dopis od paní Medunové. Ta paní se zjevně mýlila a byla naštvaná (neoprávněně !), že její dceru nevzali do turnaje. Tak je pochopitelně proti panu Petrovi zaujatá. Mě by zajímal nějaký jiný zdroj, který by její tvrzení potvrdil. Samozřejmě se jménem, ne "jedna paní, co chce zůstat v anonymitě, mi napsala." Přehlédl jsem ho ?

+0 /-0 | 11.12.2021 23:25

Petan

Re PK 23:14: Možná by bylo dobré v případě, že je informace ověřena z více zdrojů, tak to v článku zmínit včetně těch zdrojů. Jinak to totiž vypadá, že jediným zdrojem je email paní Medunové, který fakt nevypadá moc důvěryhodně.

+0 /-0 | 11.12.2021 23:25

RKARKA

Já nechápu, na základě čeho pisatelé příšli, že maminka je arogantní? Vědí vůbec význam tohoto slova?

 

+0 /-0 | 11.12.2021 23:25

Petan

Davide já se nezastávám Martina Petra ve všem, co kdy ve funkci předsedy ŠSČr udělal. Já se ho jen částečně zastávám v případu sporu s jakousi arogantní maminkou. A až uvidím, kromě emailu paní Medunové, i jiné postředy k jeho špatnému chování na Mčr, tak se ho zastávat přestanu.

Ty občas vidíš lidi moc černobíle. To, že někdo má v 80 % jiný názor než já přece neznamená, že budu tvrdit, že má  jiný názor i  v těch zbývajících 20 % a to samé i naopak. Například za největší zlo v politice považuju Piráty, ale taky to neznamená, že když Bartoš prohlásí, že země je kulatá, tak já na základě toho začnu tvrdit, že zeměkoule je placatá.

+0 /-0 | 11.12.2021 23:21

Petr Koutný

Davide - prosím o moderování diskuze, je jí tolik a je tak rychlá, že to nestíhám číst a diskuzi nemoderuji. Slávista má pravdu, děkuji. Prosím, kdykoliv budete mít pocit, že diskuze se dostává mimo mantinely, oslvovte Davida Brazinu, on je moderátor diskuze a má mojí důvěru. Děkuji

+0 /-0 | 11.12.2021 23:20

Petr Koutný

Humph - mám své zdroje, které mají strach být veřejně jmenování a já můžu si informace ověřit a to jsem udělal a můžu chánit své zdroje. Paní  Medunová není nevěryhodný zdroj, její informaci jsem si ověřil a věřím jí. Nebudu uvádět své zdroje, když mě poprosí o veřejnou anonymitu. Můžou to být lidi ze svazu, můžou to být lidi z vedení svazu, z různých komisí , nebo z vedení krajských šachových svazu. Mohli by mít velké problémy. Myslím si, že toto je pochopitelné a pro tyto lidi i důležité. Když jim slíbím, že nebudu uvádět jejich jména, slib dodržím. 

+0 /-0 | 11.12.2021 23:18

david brazina

Weidene, ale PK ten zdroj na zaklade ktereho tady ta diskuze je, uvedl. Ze neuvedl autora druheho mailu, ja ho znam, staci?

+0 /-0 | 11.12.2021 23:17

slavista

Prosím zase a znovu o moderování diskuze. Je absolutně za hranou slušného chování a neúctou k obětem druhé světové války, používat v souvislosti s očkováním a covidovými opatřeními slovník typu "totalita, fašismus, apartheid, holokaust, občané druhé kategorie, přirovnávat neočkované k židům, používat symbolu žluté hvězdy atp. Sám se spoustou opatření nesouhlasím, i s některými, které znevýhodňují neočkované, ale používat podobné termíny znamená podlehnout manipulátorům a demagogům, jejichž jediným cílem je zradikalizovat společnost.

+0 /-0 | 11.12.2021 23:15

david brazina

bonusov, to je prave ten problem. myslim si, ze lidi co by ten svaz byli schopni vest relativne dobre, maji jinou praci, takze pak je to spis o tom, kdo vubec ten svaz vest chce. ale moc dekuji za ten prispevek :) 

+0 /-0 | 11.12.2021 23:15

Petr Koutný

Petane - mám k tobě respekt. Často tady komentuješ a rád si čtu tvé komentáře. Jediná věc, kterou bych doplnil do tvého komentáře je ta, že se dalo vyřešit jinak. Já dnes chtěl napsat článek o tom, jak dopadl tento turnaj a do emailu mi skočí tato zpráva. Jedním telefonátem s člověkem, co tam hrál, jsem si to ověřil. Dobře, se vším můžu souhlasit až na to, že se to dá lidsky vyřešit, vysvětlit, dá se použít empatie a porozumění. Tady je to spíš arogance a to je jediné co mi vadí. Já nesoudím, jestli měla dcera hrát a nebo ne, já soudím lidské chování, které je dle mne v tomto případě neslučitelné s chováním předsedy svazu. Toto jediné mi vadí, chtěl bych aby to nezapadlo. Jinak se vším souhlasím a děkuji za komentář. 

+0 /-0 | 11.12.2021 23:14

RKARKA

Ockovani pomáhá leda do hrobu, jediný kdo píše že pomáhá jsou pro-státní média...Ve Vídni dnes demonstrovalo půl milionu lidí proti povinnému očkování, naše média uvádí 44.000 ...šaškárna...a ukázka jak dělat z lidí úplné blbce...

 

+0 /-0 | 11.12.2021 23:14

david brazina

Petan a uprimne nechapu jak se muzes zastavat Petra i pres to, ze prokazatelne lhal o Platovi, prokazatelne nema problem s urazenim a vyhrozovanim ostatnim, prokazatelne nema pod kontrolou segregacni a sproste chovani svych podrizenych. 

+0 /-0 | 11.12.2021 23:13

HumphreyvanWeiden

Pane Koutný, vy své zprávy čerpáte z agentury JPP (Jedna paní povídala)?

To se na mě nezlobte, ale když už někoho konkrétního z něčeho obviňujete, tak je slušnost uvést zdroje. Jediný zdroj, který jste uvedl, paní Medunovou, je dost nepřesvědčivý.

Toto je opravdu nedůvěryhodný bulvár.

+0 /-0 | 11.12.2021 23:12

Petr Koutný

Karel Havel - můžu ti odpovědět, že svaz vždy udělá všechno proto, aby se nám pomstil. Vytáhne právníka proti nám, dá pokutu za Herlíkovice 15 000 Kč, vyhlásí grant na dotace turnajů pro mládež, ale jen do února, tak aby nepodpořil mladé hráče na Amatéry a jsem si jistý, že mládežníky bude opět pořádat pan Fiala. Co naplat, že jsme byli ochotni sponzorovat krajské šachové soutěže na Zlínsku, že jsme zajistili jedno z nejlepších hracích prostředí pro tuto akci za poslední léta, když nic jiného, než potvrzení současného stavu ani nečekám. Nebo chcete aby si mě svaz koupil? Tím komentářem mi chcete říct, že když budu mlčet a budu hodný, tak jednou dostanu mládežníky? To by byla ale příliš vysoká cena pro mě. Svobodu slova, si cením poměrně vysoko. 

+0 /-0 | 11.12.2021 23:10

david brazina

pawn ze nikdo netvrdil nic o 100 procentni ucinnosti vakciny, Tvrdil, dokonce tehdejsi ministr zdravotnictvi... to je fuk, souhlasim ze tato diskuze by nemela byt o smyslu ockovani. je to o chovani Martina Petra jako predsedy sachoveho svazu. Petr Koutny mi ty maily co mu chodi obcas posle. Filtruje skutecne docela dost. Dovoluji si tvrdit, ze vetsina lidi po kontaktu s Martinem Petrem, je dost v soku, co to je za cloveka... A tohle ma privest k sachum mlade lidi? Po te co jejich rodice jsou z nej znechuceni?

+0 /-0 | 11.12.2021 23:10

Petan

PK: A jaké chování předsedy na Mčr máš na mysli? To že arogantní paní řekl, že to není jeho problém a odešel je příklad špatného chování předsedy? To, že se paní nedržela informací, které obdržela 2 dny před turnajem a dožadovala se něčeho, na co evidentně neměla nárok, je spíše ukázka nevhodného chování na její straně. Až mi napíšeš nějaký smysluplný příklad arogantního chování předsedy ŠSČR tak ti třeba dám za pravdu. Chyba svazu je třeba to, když reprezentanta Pláta nechaj 1000 km od domova , protože se v průběhu turnaje ožral či co. Ale těžko je chyba svazu, že se paní Medunová rozhodne jít hlavou proti zdi a myslí si, že MČR v blesku je ideální místo, kde bude v praxi demonstrovat svůj názor na nesmyslnost vládních opatření.

+0 /-0 | 11.12.2021 23:08

pawn

Ockovani pomáhá a neockovani zatěžují JIP. Až onemocnění Covidem přestane zatěžovat zdravotní systém, omezení nebudou potřeba. To je celé, co má význam.

+0 /-0 | 11.12.2021 23:08

RKARKA

i malé děcko ví, že svaz se musí a bude řídit tím, co někde upeče bývalý estébák...Ted se bavime o tom, kam az to dojde ,,,,

+0 /-0 | 11.12.2021 23:08

pawn

V čem nemám pravdu?

+0 /-0 | 11.12.2021 23:06

Dědek Plesnivý

souhlas, že článek je o arogantním chování předsedy ŠSČR, který dělá samé průsery, a není vhodné ho ředit debatami o ne-vhodnosti očkování

+0 /-0 | 11.12.2021 23:05

david brazina

pawn a tady to mas i s odkazem... https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/senat-ockovani-blatny-sputnik-v.A210318_140725_domaci_kop  nechces konecne uznat, ze nemas pravdu?

+0 /-0 | 11.12.2021 23:05

Karel Havel

Se teda těším, co budete pan Koutný psát, až Vám šachový svaz nedá pořádání MČR mládežníků. Po tom údajném *já tam nebyl) debaklu v Harrachově a permanentním nesmyslném napadání jeho předsedy se ale nebudete moct divit. Ony tedy články tohoto tipu vždy generují mnoho čtenářů i prispěvatelů komentářů, ale je to dost ubohý bulvár. Co asi tak měl pan předseda s tou nedisciplinovanou dívenkou dělat? Zrušit vládní nařízení?Určitě jeho ani jeho spolupracovníky nebaví, že musí každého podobně jako hospodští kontrolovat, ale co jim zbývá?

+0 /-0 | 11.12.2021 23:05

Petr Koutný

Došel mi další email...nebudu uvádět jméno, ale je to zajímavé: nemám tuto informaci potvrzenou, ale kdyby se to potvrdilo, pak ještě hůř. Tím chci jen říct, že michodí spoustu emailů a zpráv. Vše filtruji, vše si snažím ověřit a co je možné ověřit, tak to dávám do článků Ano, otázka je, jestlije lepší mlčet a nebo o tom psát. Možná i to, že se o tom píše, bude jednou znamenat trochu lepší chování některých lidí. Tak a teď ten email....neumím jej potvrdit a proto jej píši jen do komentáře....

Vážený pane Koutný,

  četla jsem Váš dnešní článek a musím s Vámi PLNĚ souhlasit. Chování pana předsedy bylo nanejvýš šokující a zavrženíhodné. Rozhodla jsem se s Vámi podělit o informaci, že pan předseda je sám neočkovaný (zaslechla jsem jeho telefonát dnes na turnaji), tudíž káže vodu, ale pije víno. Vzhledem k tomu, že tyto informace jsou citlivé, bych chtěla zůstat v anonymitě.

+0 /-0 | 11.12.2021 23:04

HumphreyvanWeiden

Dost mě zaráží arogance Covidových antivaxerů, kteří si myslí, že Svaz by se měl řídit jen jejich názorem a dokonce bojkotovat nařízení vlády. Nemyslíte si, že by se o tom mělo aspoň někde hlasovat?

+0 /-0 | 11.12.2021 23:03

Petr Koutný

Petan - mám toto chování potvrzené z vícero zdrojů. Proto bych mu věřil. Připustíš-li že to je pravda, je chování předsedy šachového svazu správné? 

+0 /-0 | 11.12.2021 22:58

david brazina

Ministr zdravotnictví MUDr. Blatný "Kdo už je očkován, neonemocní a nikoho dalšího nenakazí" To se rozhodně musí vytesat na památník očkovaným obětem covidu a vládní zvůle v ČR.

+0 /-0 | 11.12.2021 22:57

Petan

Re DB 22:45: Tady jsi to vyjádřil naprosto přesně.  Článek je o sprostém chování Martina Petra na MČR v blesku. A to se bohužel nepotvrdilo, protože Petru Koutnému k napsání článku stačil 1 nepříliš důvěryhodně vypadající dopis od jedné arogantní maminky. A proto ta diskuse.

Debaty o prospěšnosti očkování a o smyslu nebo spíše nesmyslu některých vládních opatření by se měly odehrávat v článku pro podobné účely stvořeném.

+0 /-0 | 11.12.2021 22:57

pawn

DB: vůbec nikdo by znenalo 100% úspěšnost vakcíny. Tu nikdy nikdo neuvadel. Pokud to někdo v rámci zjednodušení takto interprotoval, není to chyba vakcíny, která jinak funguje.

+0 /-0 | 11.12.2021 22:57

ciki333

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/FOTO-Tohle-neni-Nagano-Staromak-zaplnily-davy-Do-jednoho-bez-rousky-zato-s-alkoholem-686324

Zatím v Brně "úřadovala" pí Souralová, z boží vůle kontrolorka očkovacích certifikátů, Pražané se veselili...

+0 /-0 | 11.12.2021 22:55

sachistamartin

Kdyby ta vakcina pomahala a nemela vedlejsi ucinky,taky bych si to nechal pichnout,ale ani jedno neplati.ockovany covid prenaseji a muzou vsude ja.mam hodne protilatek pred rokem sem to prodelal s mirnymi priznaky.

+0 /-0 | 11.12.2021 22:55

pawn

RKARKA: chce to nějakou odkaz na statistiku, at všichni víme, odkud ten nesmysl cerpate.

+0 /-0 | 11.12.2021 22:54

david brazina

pawn az na jeden maly detail, ze podle kovidove propagandy, tam z ockovanych nemel byt vubec nikdo.... 

+0 /-0 | 11.12.2021 22:53

pawn

Ikskrat vysvětlováno. Množina ockovanych je mnohem větší. Proto je jich v nemocnicích ve srovnání s neockovanymi méně. Očkovaní v nemocnicích jsou mnohem starší než neockovani. Pokud by takový počet denních onemocnění byl loni jako letos bez ockovani, nemocnice by to už nezvládly.

+0 /-0 | 11.12.2021 22:52

HumphreyvanWeiden

Davide - "Odvrácená strana měsíce..."Kauza Brno" dobře ilustruje, jak unáhleným rozhodnutím od státu bylo svěřit moc do rukou lidí aka pí Souralová, Mgr. Petr...Ti si nenadále získané kompetence vysvětlují po svém a šikanují "plebs". Beze zbytku se naplnilo rčení "Lejno na servírovacím stolku, kam se dostalo omylem, si o sobě často myslí, že je dort, ale pořád je to jen hovno." 11.12.2021 21:34 | ciki333

Kdyby tam nepřišla nebohá maminka s nešťastným děckem, ale sponzor nebo nějaké významné hovado z politiky, tak by byl jako vyměněný... 11.12.2021 21:45 | RKARKA

j123, souhlasim. Jen soud uz ale rozhodl, ze tato povinnost je protizakona q nekolikrat vladni narizeni zrusil. To ze jsou tato vladni narizeni protizakonna vi i vlada, ktera se tim netaji a presto tato narizeni vydavaji. Proto existuji provozovny, ktere odmitaji dana narizeni respektovat. Ve spravnim rizeni pak je vzdy jejich vec odlozena pro dukazni nouzi. Ale to nesouvisi s tim o cem je clanek. Clanek je o tom jak se zachoval predseda svazu. A podle me se zachoval jako prase. 11.12.2021 21:43 | david brazina

Bavíme se o konkrétních lidech, dokonce i o dámě. Vážně bys ty sprosťárny řekl těm lidem do očí ? Já tedy ne.

 

 

+0 /-0 | 11.12.2021 22:51

david brazina

Lubino, znovu, je to duvod se chovat hnusne k nekomu, kdo jde za tebou pro radu? Nejde normalne vysvetlit, ze musi*chteji dodrzovat narizeni? neni mnohem lepsi se pobavit s maminkou ditete holky, ktera absolutne za nic nemuze?

+0 /-0 | 11.12.2021 22:51

RKARKA

Ve skutecnosti v nemocnicich je ockovanych vic a vic jich i umira...

+0 /-0 | 11.12.2021 22:49

Lubino

Text, který jsme obdrželi: Vážení šachoví přátelé, děkujeme za vaši registraci na ČEZ MČR v bleskovém šachu, které se uskuteční tuto sobotu v Brně. Chtěli bychom vás upozornit, že turnaj proběhne za podmínek systému O-N (bližší informace zde - https://www.chess.cz/…-2/). Potvrzení o O-N budou pořadateli na místě kontrolována a bez nich nebude možné se turnaje zúčastnit. Diváci jsou na turnaji vítáni, ale taktéž od nich bude vyžadováno potvrzení o O-N. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši účast! S pozdravem Pořadatelský tým

+0 /-0 | 11.12.2021 22:49

david brazina

pawn a neni nahodou v nemocnicich ockovanych skoro stejne?

+0 /-0 | 11.12.2021 22:48

pawn

RKARKA: Krásný HOAX. Diskuse se nabírá tu správnou logiku.

+0 /-0 | 11.12.2021 22:48

pawn

Až přestanou neockovani plnit JIP, všechno tohle skončí. Tak jednoduché to je.

+0 /-0 | 11.12.2021 22:47

david brazina

Weidene, a dokazes pochopit ze tento clanek neni o tom jaky kdo ma nazor na ockovani, ale o sprostem chovani Martina Petra? A pokud bys mi rekl do oci antiwaxer tak bych ti dal facku, vis moc dobre, ze drtiva vetsina co nechce ockovani na kovid, nema s normalnim ockovanim problem. Tak proc to osloveni? To jen proto ,ze se potrebujes chovat jako hlupak?

+0 /-0 | 11.12.2021 22:45

david brazina

pawn, lzes!!! zidy v nacistickem nemecku, taky hned nevozili do koncentraku. Dnesni srovnani naprosto sedi!!, DOBROVOLNE se neockujes, tak nesmis do kina, divadla, k holici, do hospody, na stadion. Dale nesmis hrat sachy... Pred rokem toto bylo zesmesnovano jako hoax. 

+0 /-0 | 11.12.2021 22:44

HumphreyvanWeiden

Milí antivaxeři, jestli chcete porušovat vládní nařízeni - to je vaše věc. Ale VV tu není od toho, aby tato nařízení porušoval. Nikdo ho totiž ničím takovým nepověřil. Zkuste vzít na vědomí, že ne každý šachista je antivaxer.

+0 /-0 | 11.12.2021 22:43


david brazina

bonusov presne tak, A jistej ing, Petr Zaruba z Frydku Mistku, jinak pracovnik svazu nazve neockovany obcany druhe kategorie :D 

+0 /-0 | 11.12.2021 22:41

pawn

100x opakovaná lež se nestane pravdou. 100x opakované srovnávání s diskriminaci Židů v nacistickém Německu nepřestane být nesmyslné. 13leta holka se mohla zúčastnit turnaje bez ockovani a ostatní by se jen dozvěděli, že nejpozději před 72 hodinami neměla Covid. Nic jiného by od ní nikdo nechtěl.

+0 /-0 | 11.12.2021 22:41

david brazina

Lubino, Tak jen pro tvuj dobry pocit. Clovek s tri mesice starou bumaskou je teda pro tebe ok, a clovek co prokazatelne v dobe konani kovid nema, to pro tebe OK neni.... tak jo, to ma logiku.

+0 /-0 | 11.12.2021 22:39

david brazina

Viktore, kde konkretne vidis vulgarity? Fakt me tohle nebavi, pokud chces diskutovat, tak diskutuj, ale nelzi. A jeste s tou lzi spojis jak nam neco reknes a pak jdes pryc, protoze o tvem nazoru se nediskutuje. Nechces trosku ubrat?

+0 /-0 | 11.12.2021 22:38

Lubino

Já se dnes MČR v blesku účastnil. Předem mi přišel email, že je nutno prokázat O nebo N v souladu s vládními nařízeními. U prezence pak chtěli doklad vidět, jinak by nebylo možno hrát. Děkuji organizátorům, že tak důkladně dbali na dodrženování pravidel, neboť tak chrání zdraví náš všech. Antivaxerství si obdiv a článek nezaslouží. Tolik jen můj názor. 

+0 /-0 | 11.12.2021 22:36

david brazina

pawn, a pritom staci jen nosit zlutou hvezdu...

+0 /-0 | 11.12.2021 22:36

sachistamartin

Narizeni vlady by se dodrzovat nemelo,vymysleji nesmysly.Tak treba ockovani muzou vsude pritom koronac roznaseji stejne jako neockovany....

+0 /-0 | 11.12.2021 22:30

pawn

A přitom stačilo místo drahých plivacich testů zajít včas zdarma na PCR test.

+0 /-0 | 11.12.2021 22:29

Zdeněk Desná

Mám takový dojem, že u testů (plivacích) musí být přítomen nějaký pověřený zdravotník. Bez něj to nejde.

+0 /-0 | 11.12.2021 22:29

RKARKA

Tleskat můžeš, jde o to, jak dlouho Ti to půjde...Největší výrobce vakcín oznámil, že na Omicron bude potřeba tří dávek....Za dva tři měsíce bude nová varianta, očkování bude k ničemu a pak už to bude pět dávek...pořád tleskáš?...Na šachy a opíchávání spotřebují tleskači veškerý čas - to málo co jim zbývá...

+0 /-0 | 11.12.2021 22:27

HumphreyvanWeiden

Je tady zbytečně moc vulgarit, tak se nebudu zbytečně zdržovat, jen krátce: V tomto případě musím Svazové činovníky pochválit. Šachový svaz by měl implicitně respektovat nařízení vlády, protože to je pro něj autorita jak z hlediska právního, tak z hlediska zdravotního. Jestli jednotliví antivaxeři jsou ochotni jít do sporu s vládou, je to jejich soukromá věc, Šachový svaz by si však neměl hrát na to, že Covidu rozumí líp než vláda.

Takže z mé strany potlesk pro pana Petra i paní Šuralovou.

 

+0 /-0 | 11.12.2021 22:20

RKARKA

david brazina .. vidím to naprosto stejně:-)

+0 /-0 | 11.12.2021 22:20

j123

@david brazina soud některá nařízení zrušil, některá nechal dopracovat a některá potvrdil. 

+0 /-0 | 11.12.2021 22:19

doživotní salát :-)

Škoda,že místo samotného průběhu Mistrovství se řeší podružné věci,

 

+0 /-0 | 11.12.2021 22:00

rohlíkpuklej

Davide ted' si to zazdil :-)

+0 /-0 | 11.12.2021 21:52

david brazina

RKARKA, kdyby tam prisel nejaky sponzor z CEZU, a nemel by test, tak bych chtel videt co by Souralova a Petr delali. Tipuju ze Venuse by zapomnela pozadat, a Petr by uchcaval jak pes co se tre o panovu nohu.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:49

rohlíkpuklej

o kom se zas bavíte ? RKARKA co to je ? ach jo........

+0 /-0 | 11.12.2021 21:48

rohlíkpuklej

21:44-omlouvám se Davide :-)

+0 /-0 | 11.12.2021 21:46

RKARKA

Kdyby tam nepřišla nebohá maminka s nešťastným děckem, ale sponzor nebo nějaké významné hovado z politiky, tak by byl jako vyměněný...

+0 /-0 | 11.12.2021 21:45

david brazina

Alane, az se z toho vyspis, najdi si Stanfordský vězeňský experiment... podobnost je zarazejici.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:44

david brazina

j123, souhlasim. Jen soud uz ale rozhodl, ze tato povinnost je protizakona q nekolikrat vladni narizeni zrusil. To ze jsou tato vladni narizeni protizakonna vi i vlada, ktera se tim netaji a presto tato narizeni vydavaji. Proto existuji provozovny, ktere odmitaji dana narizeni respektovat. Ve spravnim rizeni pak je vzdy jejich vec odlozena pro dukazni nouzi. Ale to nesouvisi s tim o cem je clanek. Clanek je o tom jak se zachoval predseda svazu. A podle me se zachoval jako prase.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:43

rohlíkpuklej

Aspon' na rok,vím že je zapálený,nezhnasněme ho,kamarádi........Dobrou

+0 /-0 | 11.12.2021 21:38

david brazina

ciki, je dokazano jednim experimentem v americkem vezeni, ze das li urcite skupine moc na druhou skupinou, casem tato skupina zacne tu druhou skupinu sikanovat daleko za hranou sverenych pravomoci a naprosto bez toho aby to bylo nutne. Tento experiment byl vyhodnocen jako v rozporu s lidskou dustojnosti. To co se deje ted, je uplne to same. https://cs.wikipedia.org/wiki/Stanfordsk%C3%BD_v%C4%9Bze%C5%88sk%C3%BD_experiment

+0 /-0 | 11.12.2021 21:38

rohlíkpuklej

JÁ bych pro PK HLASOVAL HNED,bud' to prosere a nebo bude slavný,to bych mu přál.........

+0 /-0 | 11.12.2021 21:37

j123

Paní žádala ÚS informaci dle zákona o svobodném přístupu informací. Vzhledem k tomu, že zde není veřejný zájem danou informaci zveřejňovat dostala informaci, že informaci o očkování nedostane. Pokud bychom připustili interpretaci, že občané můžou žádat dle tohoto zákona o informace o zdravotním stavu, mohli by se množit informace např. na tlak. Nevím jestli má jakoukoliv hodnotu jestli úředník má vysoký nebo nízký tlak. Vznik tohoto zákona má za účel zprůhlednit veřejnou zprávu. Zdravotního stavu (očkovaný/neočkovaný) se netýká. 

Pravidla O-N-(T) jsou jasná. Existuje na ně mnoho názorů. Včetně respektovaných právních autorit. Každé nařízení se řeší individuálně. Státní orgán vydá nařízení a to se následně (může) zkoumá soudem. Můžeme se setkat s mnoha odbornými stanovisky. Rozhodnutí je ovšem na soudu. Takže pokud kdokoliv s nařízením O-N-(T) nesouhlasí může se soudit. Do rozhodnutí soudu jsou nařízení platná. Až soud rozhodne a nabyde rozhodnutí právní moci, můžeme dané rozhodnutí zkoumat (bavit se o něm). V případě zrušení rozhodnutí ho nemusíme dodržovat.

Mimošachový příklad je například aktuálně debate na právech prezidenta ne/jmenovat ministra. Vidíme spoustu odborných názorů, ale všichni čekají na (případné) rozhodnutí Ústavního soudu. 

Na příkladu v článku mi více vadí jednání paní, která si bere za rukojmí svého názoru své dítě. Debata o očkování nemá řešení. Pokud je někdo proti očkování, tak si bude hledat argumenty podporující svůj názor. Zastánci povinného očkování si hledají argumenty pro očkování. Vzájemně se nepotkají, ale můžou spolu (slušně!) diskutovat. Je potřeba však respektovat zákonná nařízení. Pokud bychom spekulovali, která nařízení jsou správná, a která špatná, tak tím zanikne demokracie a vznikne anarchie.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:37

rohlíkpuklej

A vp a kdyby si složil nějaký tým,taky by to nebylo marný,jestli chcete něco do budoucna ze šachem f ČR UDĚLAT :-) ,,,,,,SMÍCH,,,,přejde....

+0 /-0 | 11.12.2021 21:35

david brazina

PK to zkusi, pokud nebude zadny jiny protikandidat. Zatim vim o par lidech, co by to snad zkusili. Tak treba to vyjde. Pak bych byl rad, pokud by nekdo prosetril to, co se na svazu deje, at uz o zakazky, nebo o vyplaceni odmen, nebo o prekracovani pravomoci.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:35

ciki333

Odvrácená strana měsíce..."Kauza Brno" dobře ilustruje, jak unáhleným rozhodnutím od státu bylo svěřit moc do rukou lidí aka pí Souralová, Mgr. Petr...Ti si nenadále získané kompetence vysvětlují po svém a šikanují "plebs". Beze zbytku se naplnilo rčení "Lejno na servírovacím stolku, kam se dostalo omylem, si o sobě často myslí, že je dort, ale pořád je to jen hovno.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:34

rohlíkpuklej

Jako dívej,ještě bych to riskl s PK ,JSOU TO JENOM ŠACHY ,ale mazec by to byl dobrý.......a to si nedělám srandu !

+0 /-0 | 11.12.2021 21:33

rohlíkpuklej

Davide já vím,sleduju všechny videa.........ajajajajaj....škoda :-(

+0 /-0 | 11.12.2021 21:31

david brazina

Alane, taky jsem se ptal jestli by Robert do toho sel. Nesel. A to je ten problem, Kvalitni lide se do chliva necpou.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:29

david brazina

ciki o tom to presne je a psal to nize JD, pokud toto lidi delaji sobe navzajem, pak tu mame soucasnou situaci, pokud by se lidi rozhodli, ze do zivota ostatnich jim nic neni, neexistuje sila, ktera by soucasnou situaci udrzela. Problem je, ze vetsina lidi, jako je Souralova, jen slepe bude plnit pokyny.... a pak ze lidstvo neni stado.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:28

rohlíkpuklej

No' a další věc Vám ještě napíšu,předseda nevímjestli by na to měl čas,ale RC by se mi tam hodně líbil,a hodně lidí by ho i ocenilo,je to absurdní ale je to tak ,aspon' na půl roku bych to prubnul,to by jste viděli ten správný PROGRES,neberte mě vážně,,,,,,,,,ale stojímsi zatím.....Dobrou šachoví kamarádi......

+0 /-0 | 11.12.2021 21:26

HonzaSvatoš

@ciki 21:06, chess64geek 21:10:

Ten verdikt ÚS je svým způsobem skandální, neboť fakticky říká, če členové ÚS nebudou nikomu sdělovat, zdali mají včelku, nebo ne (oni jsou nadlidi, víme), jelikož V JEJICH PŘÍPADĚ se věc interpretuje tak, že se jedná o citlivý zdravotní údaj. V případě běžného příslušníka plebsu se použuje interpretace jiná. Bohužel tedy z výroku ÚS neplyne, že běžný občan, na rozdíl od nadčlověka z ÚS, má právo koronabuzeraci odmítnout. Jedná se jen o to, jak nadlidi z ÚS "vydrbali" s dotazem běžného občana, zdali mají, či nemají ctihodnosti včeličku.  

+0 /-0 | 11.12.2021 21:24

chess64geek

petan: naprosto souhlasím.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:24

david brazina

chess64geek, o tom ze soudy ta narizeni xkrat shodily se nema smysl prit, tam se shodneme. Ano, dle vladniho narizeni je povinnost, dle platnych zakonu nikdo nesmi vyzadovat od jineho dukaz o ockovani. Pak tedy vice nez jindy zalezi na lidskem pristupu, a ne ze vam Zaruba bude neco tocit o obcanech druhe kategorie, a Petr se pro jistotu k nekomu otoci zady, Takhle si chovani k sobe navzajem nepredstavuji.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:24

ciki333

A ještě se zeptám nezaujatých čtenářů. Jakým právem stát delegoval povinnost kontrolovat očkovací certifikáty na různé paní Souralové, pingly v knajpách, báby ve foyer divadel? Proč tuto činnost nevykonávají zaměstanci krajských hygienických stanic v součinnosti s policií ČR, když už se jedná o tak flagrantní porušování Ústavy ČR?

+0 /-0 | 11.12.2021 21:24

Petan

Takže to zrekapituluji: paní Medunová dostala 2 dny před turnajem email s upozorněním, že její dcera buď musí být očkovaná nebo musí mít negativní PCR test. A paní napochoduje na turnaj s plivacím antigením samotestem. Je normální?  A když to neprojde, tak pošle Petrovi Koutnému arogantně formulovaný dopis, který je, k nemalému údivu čtenářů, zveřejněn jako součást článku o MČR. Proboha to z toho dopisu tu aroganci nevnímáte, vždyť to z toho přímo tryská.  A tady se uvádí jako příklad arogantního chování předsedy to, že když oné paní sdělil, že pro ni nemohl nic udělat , tak se k ní otočil zády a odešel. Tak to měl couvat? Nebo tam měli proti sobě stát ještě teď? A buhví, jak to bylo doopravdy. Druhé strany se Petr K neobtěžoval zeptat.

To že podstatnou část vládních opatření tvoří nelogické nesmysly, které bývají občas soudy označeny za protiprávní je jiné téma.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:23

david brazina

Alane, ale ten clanek podle me neni napsan tak, ze by rozporoval neci ukony. Ten clanek jen poukazuje na to, co predvadi Martin Petr. A i z meho pohledu se jedna z jeho strany o naprosto nepripustne chovani, at uz jde o jeho lži o Plátovi, o evidentnni nerespektovani cizich prav, viz Zarubova reakce o obcanech druhe kategorie, nebo o tom, jak se chova k mamince ditete, ktere si chtelo zahrat sachy. 

+0 /-0 | 11.12.2021 21:21

chess64geek

nelžu. komentoval jsem článek poslaný panem ciki. o verdiktu ústavního soudu. článek, který jste poslal vy, je od Dr. Sokola, který říká že BY TO MOHLO být protizákonné. tedy možná ano, možná ne - to už musí rozhodnout soud a na občanech je, aby to do té doby dodržovali. jestli to pak soud uzná, povinnost předkládat testy/certifikáty se zruší (tuto alternativu nevylučuji a můj předchozí příspěvek to nepopírá), ale vyjdření soukromého právníka s podmiňovacím způsobem nelze brát jako závazný či dokonce s odkladným účinkem.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:20

rohlíkpuklej

Kdo že to vyhrál ? SLOVÁK ? to mi nevadí,aj kdyby to vyhrál kdysy SERGEJ M. (SM) nic se neděje hrál za čr ,není problém,co kdyby tady přestoupil alireza ? Taky by ste do něho jebali,tak klid ,dík ,omlouvám se.......

+0 /-0 | 11.12.2021 21:20

david brazina

a mimochodem, zde je nalez ustavniho soudu k ockovani https://www.usoud.cz/fileadmin/user_upload/Tiskova_mluvci/Publikovane_nalezy/Pl._US_19_14_an.pdf

+0 /-0 | 11.12.2021 21:18

rohlíkpuklej

JINAK můj názor je,že chyby se objevujou a objevovat budou,nic neděláme snad schválně,takže PK TROCHU klidu,a všechno bude cajk,změna příjde časem ,už to k tomu spjeje,viz moje chiby v těchle větách,s pozdravem ALAN HELIS momentálně neaktivní hráček.......

+0 /-0 | 11.12.2021 21:15

david brazina

chess64geek, proc lzete? https://www.e15.cz/rozhovory/sokol-lide-nemaji-povinnost-prokazovat-se-testy-nebo-ockovanim-1381172

Trestní zodpovědnost kvůli opatřením ministerstva zdravotnictví může být na místě, říká advokát a bývalý ministr vnitra Tomáš Sokol. Stát podle něj mohl spáchat trestný čin. Zároveň prý lidé nemají povinnost prokazovat se testy nebo očkováním. Jde přitom hlavně o to, jak jsou napsaná a zdůvodněná opatření i pandemický zákon.

 

Názor na to, jestli je trestní stíhání kvůli protiepidemickým opatřením na místě, změnil Sokol v posledních dvou týdnech. Ukázalo se prý, že stát možná věděl, že opatření jsou protizákonná, a nejednal v dobrém úmyslu. Kdo přesně za to může, ale není jasné. Může jít o vládu, ministerstvo i úředníky. Nejvyšší správní soud podle Sokola opakovaně poukazoval na to, že situace je sice výjimečná, ale stát měl dost času připravit adekvátní zákony.

Žaloby na stát kvůli škodám nemusí uspět, bude to velmi složité, popisuje Sokol. Problém je zejména v prokazování škody. Ministerstvo vnitra se prý mimo jiné brání tím, že za škody prostě může covid, ne stát, což je podle Sokola nepřijatelné. Advokát v rozhovoru vysvětluje příčiny právních problémů státu i důsledky, které to může mít.

Sokol vidí problémy i v povinnosti dokládat testy, případně očkování. Občané podle něj teď tuhle povinnost nemají, navíc ji ani nemá kdo vymáhat. Nemůže to prý být hygiena ani policie, Sokol vysvětluje proč. To ale obecně neznamená, že by taková povinnost nemohla vzniknout. Podle Sokola tu taková možnost je, včetně třeba podmíněného vycestování z republiky.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:14

chess64geek

pane ciki, vaše interpretace práva je katastrofální. řešíte 2 úplně jiné věci. verdikt ústavního soudu se týkal dotazu paní, kolik ústavních soudců je očkováno a verdikt byl takový, že to nemohou sdělit, protože to je soukromá informace. to ale neznamená, že sama osoba nemůže zdravotní stav sdělit, a to i výměnou za nějakou službu (turnaj). to co níže v článku píše pan Rajchl, je už jen demagogie a pokus se zviditelnit a s právem nemá nic společného.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:10

rohlíkpuklej

DN mě překvapil ,a jsem za to rád,díky Davide,at' si každý uvědomí ,že chyby jsou ,byly a budou...díky Davide...........

+0 /-0 | 11.12.2021 21:09

david brazina

chess64geek, nevim z ceho tak usuzujes, ale. Pokud mam nejaky problem, a zduraznuji, ze pani Medunova nespachala zadny prestupek ani trestny cin, tak je prece to jednodussi co muzu udelat si s dotycnym alespon promluvit. Vse ostatni jsou jen nesmyslne kecy.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:09

ciki333

Proboha, co řešíte, vždyť výnos ministerstva zdravotnictví bod c)

"se nařizuje organizátorovi akce u osoby, která musí splňovat podmínky podle bodu II/17, při vstupu na akci splnění těchto podmínek kontrolovat a osoba je povinna mu splnění podmínek podle bodu II/17 prokázat; v případě, že osoba splnění podmínek podle bodu II/17 neprokáže, zakazuje se organizátorovi takovou osobu vpustit na tuto akci."

https://covid.gov.cz/opatreni/kultura/omezeni-koncertu-predstaveni-v-divadlech-atd

je v příkrém rozporu s verdiktem Ústavního soudu:

http://fakta24.cz/informace-o-ockovani-proti-covid-19-je-duverna-rozhodl-ustavni-soud-1690/?fbclid=IwAR2REP_4qqTUJaDQfgE71QJHpbjabKoIwxVClWh3pSTRCZhCnnK7tEgFQ6U

Kde je jasně řečeno:

"Informace o očkování fyzické osoby proti nemoci covid-19 je považována za údaj o zdravotním stavu, neboť vypovídá o tom, že osobě byla poskytnuta určitá zdravotní služba poskytovatelem zdravotních služeb (že jí byla aplikována vakcína).

Tato informace je svou povahou vysoce důvěrná a je specificky chráněna. Očkování proti onemocnění způsobenému virem covid-19 je dobrovolné. Stejně jako u jiných zdravotních úkonů je pak na každé fyzické osobě, zda zdravotní úkon podstoupí a komu o této skutečnosti sdělí informace."

Z uvedeného vyplývá, že jednání pí Souralové odporuje Ústavě ČR, která je nadřazena vládním výnosům. Na místě paní Medunové bych spor řešil soudní cestou a vymáhal mimo jiné po ŠSČR úhradu cestovních nákladů.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:06

david brazina

PavelCh,  souhlasim s dedkem, ze by mela byt alespon elementarni slusnost, jeji absenci zadne okolnosti neomluvi. 

+0 /-0 | 11.12.2021 21:04

chess64geek

No mně to teda připadá, že arogantní a konflikt vyvolávající byla teda paní Medunová. Navíc si dokáži představit, jak je to na takovém turnaji z hlediska časové náročnosti těžké, všechno připravit, zařídit, pro pana doktora Petra to byla i účast hráčská a nemyslím si, že je předseda svázán svou funkcí řešit každý podnět, který šachistu napadne. Jak je z článku patrné, řešil to sekretář (podle stanov přímý podřízený VV), pravděpodobně tam měli rozdělené nějaké organizační funkce a pak nechápu, proč by to měli řešit všichni - kdybych byl rozhodčí na turnaji a už by něco takového řešili další 2 organizátoři, vážně bych také neměl zájem se do toho plést. Kdyby na turnaji o 150 lidech se každý dotaz/spor hodil na předsedu tak by nedělal nic jiného.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:04

PanPohoda

Kdyby 3 miliony lidí udělali malý kousek, covidovou zvůli by zkorigovali. To ale drtivá většina lidí neudělá – nikde na světě. A turnaj s cca 150 lidmi není v současné době to správné místo, kde by se mělo začít.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:03

SchwartzBlack

@ Pavel Ch - Takže ona jsou dvě svědomí - osobní a spolkové. Tak to potom jo. cheeky Proboha lidi, vzpamatujte se, ten koncentrák, ve kterém budete žít, bude vaším dílem a nebudete se mít na koho vymlouvat. 

+0 /-0 | 11.12.2021 21:03

david brazina

Martin Petr jako předseda svazu je naprosto nekompetentni a to jak z lidského tak odborného hlediska. Řeci o občanech druhé kategorie jak neockovane nazývá Petr Záruba ze svazu, zřejmě schvaluje. Chování o kterém je tento clanek, nesmí být v zadnem případě tolerovamo a už vůbec ne zapomenuto. Chovani Martina Petra je prasacke. Jestli takový clovek stojí v cele sachistu, pak to něco svědčí i o samotných sachistech.

+0 /-0 | 11.12.2021 21:00

Dědek Plesnivý

david bražina: ale nemusí na nařízení kašlat, ale ať jedná slušně. Když soud ta nařízení opět shodí, tak všichni předsedu známe a víme, že už nebude takový frajírek, jak ho to nezajímá, ale bude házet vinu na jiné jako malý spratek nachytaný na švestkách.

+0 /-0 | 11.12.2021 20:41

Pavel Ch

Ještě jednou nebo vícekrát si uvědomme: Za sebe, za sebe, za sebe, za sebe mohu bojovat, když se mi předpisy nelíbí. A pak třeba za své prohrát soud. Z sebe za svobodu, pokládám-li to za správné.  

 Za spolek musí respektovat. Zabránit, že  může prohrát peníze spolku.

 Krom toho dost předpisů soud neshodil, jen zrušil třeba 5 dní po rozhodnutí a dal možnost nahradit stejný předpis jinými slovy. Ale to je loterie. 

 

  Ale může nový kandidát na předsedu ve volební řeči říci, že bude srdcem bojovat proti předpisům, nerespektovat je, riskovat peníze spolku, hlavně, že bojuje za svobodu. A buď bude zvolen nebo si delegáti zaťukají na čelo.  

+0 /-0 | 11.12.2021 20:39

david brazina

Petan ANO, ma kaslat na vladni narizeni, ktere jsou nekolilkrat soudem zruseny pro rozpor se zakonem, a zaroven ma ctit platne zakony, ktere nic takoveho neumoznuji. Tam kde to chteji, tam proste nebudu chodit, a az tahle svinska buzerace skonci, lidi si budou pamatovat, kdo a jak se choval. 

+0 /-0 | 11.12.2021 20:33

david brazina

patmat, mozna te to prekvapi, ale existuje neco jako BEZ OMEZENI, predstav si, ze existuji restaurace, provozovny, ktere nic takoveho nevyzaduji a nikdo jim nic nemuze udelat, protoze na to neni zadny pravni duvod. Je to jen o lidech, kdo chce buzerovat, buzeruje, normalni clovek chape, ze to delat nemusi a nedela to.

+0 /-0 | 11.12.2021 20:32

SchwartzBlack

@ Pavel Ch - Předpisy nemají žádnou oporu v zákoně, to jen tak mimochodem. Když se někdo strašně diví, jak mohli být lidé v minulosti takoví pitomci a dopustit instalaci totality, tak by si měl uvědomit, že přesně tohle si budou lidé v budoucnosti říkat i o nás, páč normalizace diskriminace a jiných čirých úchyláren je právě v plném běhu. Výmluva, že byl někdo strašlivě zodpovědný a nesral na předpisy asi jeho svědomí moc neuleví. A nebo třeba jo, záleží  na tom, zda je vůbec schopen svému svědomí naslouchat, že?

+0 /-0 | 11.12.2021 20:31

patmat

Predstavujem si tú situáciu: Kontrola protiepidemických opatrení od štátu na turnaji. Organizátor: Neotravujete, David Bražina na internete píše, že opatrenia sú NEPLATNÉ, opakujem, NEPLATNÉ. Vypadnite, choďte za Davidom Bražinom, on vám to vysvetlí!

+0 /-0 | 11.12.2021 20:29

Petan

DB: takže si myslíš, že ŠSČR má na vládní nařízení kašlat a když dostanou pokutu, tak se o ní mají soudit? Asi by soud vyhrály. Co by pak asi následovalo? No Petr by napsal na NSS článek o tom, jak svaz z peněz, které vytahal od svých členů, platí drahé právníky tahající svaz z bryndy místo toho, aby dodržoval zákony.

+0 /-0 | 11.12.2021 20:22

karel

@Pavel Ch: to je v pořádku, Petr pokud vím napsal i RP šachy na svou manželku, takže s ručením problém nebude.

+0 /-0 | 11.12.2021 20:22

david brazina

Rubinus, pokud zijeme v pravnim state, pak protivladni narizeni nesmi byt vynucovano. To ze se tak deje, zalezi na kazdem jednotlivci. Proc myslis ze existuje spousta podniku co nic nevyzaduji a nikdo s nimi nic nezmuze. Ale o tom prece dany clanek neni. Je o tom, ze se muzeme k sobe chovat normalne a s respektem. Je to takovy problem u predsedy svazu?

+0 /-0 | 11.12.2021 20:20

david brazina

Petan, dokazes pochopit, ze neexistuje zadny, opravdu zadny zakon na to, aby kdokoli kontroloval zdravotni stav kohokoli? Dokazes pochopit, ze pokud nekdo po nekom chce jakoukoli informaci o jeho zdravotnim stavu, dopousti se protipravniho jednani? Existuje spousta zalob, napriklad tady http://www.nssoud.cz/files/NedorucZasilky/2021/0021_9Ao__2100002_20210920073241.pdf

Takze kdo je to Souralova, ze si dovoluje neco takoveho pozadovat? Naopak, ja bych podal i trestni podani na ni. 

+0 /-0 | 11.12.2021 20:16

Pavel Ch

Krásné komentáře lidí, kteří za nic nezodpovídají,

jen píšou komenty vůči těm

kteří nesou zodpovědnost plnou vahou. 

 

Vytrasování při zjištění pozitivity po akci a zjištění porušení může vést až k multimilionovým pokutám,

pokud vůči spolku, stejně statutár ručí celým svým majetkem.

 

To že statutár ručí celým svým majetkem (statutár klubu, kraj.svazu, ČRsvazu, esvéjéčka, atd.) si mnoho kritiků statutárů vůbec neuvěduje a říkaj jim třeba: "Sééér na předpisy vole, nebuď blbej, jsou to nesmysly".

 

  I ten vysněný nový kandidát na předsedu, co má přinést ráj do svazu, první co si musí uvědomit, že ručí celým svým majetkem. A podle toho se chovat. 

+0 /-0 | 11.12.2021 20:13

Rubinus

Sice bych byl pro, ale Šachový svaz jako organizace dotovaná státem určitě nemůže kašlat na vládní nařízení. Ať už si o té vládě myslí kdo chce co chce. Tady bych viděl spíš chybu na straně paní Medunové, když se očividně nenamáhala přečíst podmínky, za jakých se u nás (bohužel) mohou takové turnaje hrát. Na podmínky Covidu a toho, že to bylo ještě v Brně :) mi těch účastníků připadá docela dost. Až to bude v Ostravě, bude jich asi ještě méně. :)

+0 /-0 | 11.12.2021 20:11

Petan

Re DB: Já myslím, že pro onu holčinu platil výběr buď očkování nebo PCR test. PCR test ale není plivací samotest, který si s sebou přinesla arogantní paní Medunová.

Jinak u dětí považuji očkování za dost sporné téma. Vzhledem k tomu, že průběh covidu je u dětí v drtivé většině případů lehký, nevidím důvod, proč se u této kategorie s očkováním tak pospíchá.

 

+0 /-0 | 11.12.2021 20:11

david brazina

patmat, vzdyt je prece jedno proboha. bud se nekdo chova normalne nebo jako arogantni hovado. To ze zde jsou naprosto nesmyslna opatreni, kterym nekteri idioti jeste tleskaji a s kanouci slinou se vyzivaji v buzeraci jinych je jedna vec, v tom ze se k nekomu, kdo se me na neco normalne zepta, budu chovat jako dobytek, neomluvi nic.

+0 /-0 | 11.12.2021 20:04

patmat

"Vtipné je, že paní se nemusela nikde nic zjišťovat, jelikož pořadatel posílal přihlášeným upozornění co musí splnit s varováním, že bez toho je do hracího sálu nemohou pustit." To bude asi tá "anonym" správa v e-maile, čo sa pani nepáčila, tak to odignorovala a prišla "na drzovku" bez testu.

+0 /-0 | 11.12.2021 20:00

david brazina

petan, kde se nekde pise ze deti 13 let maji byt ockovane? 

SchwartzBlack a nekteri tomu dokonce tleskaji. 

+0 /-0 | 11.12.2021 19:56

SchwartzBlack

Před dvěma lety by mne ani ve snu nenapadlo, že si většina našich občanů tak zoufale málo váží vlastní svobody a bez jakéhokoli odporu budou plnit naprosto scestná, protizákonná a diskriminační opatření našich zkorumpovaných politiků a přidružených Prymulů a spol. Co potom tedy chcete po vašich bafunářích?

+0 /-0 | 11.12.2021 19:51

Petan

Re kyssling: Vtipné je, že paní se nemusela nikde nic zjišťovat, jelikož pořadatel posílal přihlášeným upozornění co musí splnit s varováním, že bez toho je do hracího sálu nemohou pustit.

+0 /-0 | 11.12.2021 19:49

RKARKA

Obyčejně podle sebe soudím tebe, tak proto někteří ubožáci zde píšou o debilech a debilitách...Paní má každopádně pravdu, když "reklamuje" chování funkcionáře. Pokud by tento člověk byl slušný a empatický, tak by paní slušně oznámil, že by rád využil nestandartní možnosti otestovat dítě na místě, ale protože tuto aktivitu namá povolenou od hygienické stanice, tak to bohužel nepůjde...Ale protože tento funkcionář má pravděpodobně dost problémů sám se sebou, zachoval se tak jak se zachoval...Soudit ho za to nemůžeme, ale chválit a obhajovat také ne! Bu'dme rádi, že paní s dcerou neudal a že pro ni nepřijela policie...jako v Austrálii či Rakousku...

+0 /-0 | 11.12.2021 19:38

JD

Očkování evidentně rozesralo mozek některým šachistům. Počínaje Souralovou, která nemá právo se vůbec ptát na zdrav.stav. A konče M.Petrem, který toto vše zaštiťuje.

+0 /-0 | 11.12.2021 19:29

HonzaSvatoš

Audiatur et altera pars se tu asi nenosí? A to nejsem fanouškem současného předsedy.

+0 /-0 | 11.12.2021 19:23

ThePot

No a tady mám odpověď o přiměřených odměnách. Co myslíte, když si nechám sponzorovat turnaj, a pro první místo bude dejme tomu 125 000 kč, přihlásí se nějaký GM?

+0 /-0 | 11.12.2021 19:22

kyssling

To je děs, před časem jste s výkonným výborem na nože, teď zas válka, stojí vám to za to ?

Nechápu paní, si nezjistí, nezajímá jí aktuální covid situace, a obrací se na někoho kdo má na místě spoustu povinností, mě by ani NENAPADLO M. Petra otravovat s takovou debilitou přímo na místě. 

+0 /-0 | 11.12.2021 19:19

Playboy

Přizvukovači si budou vždy tvrdit své nesmysly bez zdravého úsudku, avšak v souladu s REŽIMEM! Díky Petru Koutnému, který se nebojí jít s kůží na trh a říkat věci přímo, čestně, tak, jak jsou, za to si ho jako člověka vážím! Toto chování ŠSČR a beru teď jako celek, je OSTUDA a měli by rezignovat, i když to nikdy neudělají. Co tedy ZBÝVÁ normálnímu člověku, který nechce NEPRAVOSTI přehlížet, jak se domoci ZLEPŠENÍ, když ti, co by měli odstoupit jsou tím pádem NEODVOLATELNÍ a hlas lidu bude dále umlčován? Existuje málo ČESTNÝCH lidí, chtělo by to více takových, jako Petr Koutný, který jedna čestné a nebojí se říci pravdu.

+0 /-0 | 11.12.2021 19:12

karel

To je pro mě novinka, díky za informaci! Takže když se něco nepovede, pořádali jste akci jen papírově. A kolik to bylo před měsíci slávy, že RP šachy akci pořádá :(

+0 /-0 | 11.12.2021 19:11

Petan

Re PK 18:07: " Opravdu nešlo holčinu na místě otestovat?" Tak to je opravdu revoluční myšlenka. Jak by měl asi tak ŠSČR dělat PCR testy na počkání?! Není celý příběh spíše o tom, že 1 arogantní maminka se rozhodla, že nebude dodržovat vládní nařízení a požadovala po organizátorech turnaje, aby riskovali pokutu a chovali se stejně jako ona? A předseda svazu je špatný, protože jí nechtěl v porušování zákonů pomáhat? A co jí teda měl říct, abysme se dobrali k tomu, co měl udělat správně?

+0 /-0 | 11.12.2021 19:11

Pavel Ch

 

Petře, včera se kaješ a přemýšlíš o stažení štvavého článku, že si zTebe jeden vystřelil a Ty mu sedneš na lep.

A dnes zase tiskneš vyjádření dámy z jejího pohledu, aby si zítra zjistil, že to mohlo být v komunikaci s předsedou velmi podobné jako včera. 

 

Petře, moc Ti fandím, co děláš pro šachy, to víš, ale novinařina, zatím....

+0 /-0 | 11.12.2021 19:09

Petr Koutný

Karle - pro doplnění informací, Herlikovice jsme převzali a pořádali jen papírově. To jsem ale říkal několikrát, jen ten, kdo nechce to nepochopí. No nic, jdu si užít sobotní noci a nebudu si kazit večer jedním arogantním předsedou šachového svazu. V mých očích už dávno předsedou není. Pěkný večer, Petr 

+0 /-0 | 11.12.2021 19:06

RKARKA

Lidi, co tady blázníte? Copak nechápete, že funkcionář nebude riskovat své těžce získané koryto kvuli nějaké "bezvýznamné" sachistce? A její matka? No fuj, vždy't ona za všechno může! Měla děcko nechat opíchat axperimentální vakcínou a byl pokoj!:-) Místo toho koupila plivací test, který je mimochodem mnohem kvalitnější, něž testy co se strkají do hlavy. Samozřejmě pablbové, co o tom nemají ani páru to tady hned odsoudili...

+0 /-0 | 11.12.2021 18:59

karel

@PK: Snažíte se vyhnout mým otázkám, aby se neukázalo, že lžete: ANO-NE. Zajímá vás vůbec pravda, nebo jen hledáte jakoukoliv záminku, jak vyvolat, vašimi slovy, "flame": ANO-NE. Tuhle hru můžeme hrát dlouho. Btw, náhodou mi na mysli vytanula vzpomínka na váš krizový management, škoda, že Martin Petr neměl po ruce pár videjek, kterými by paní Medunovou uchlácholil :)

+0 /-0 | 11.12.2021 18:58

Poutnik

Nedávno jsem tento web chválil. Nyní musím poopravit své hodnocení. Bulvární styl tohoto článku hodnotím velmi negativně. Jednostranné soudy, postavené na velmi chabých základech, neověřené informace, zkreslující, tendenční... Turnaj měl jasná, předem daná pravidla. Kdo tyto pravidla nerespektuje a snaží se je obcházet "silou" musí být připraven, že může narazit.

+0 /-0 | 11.12.2021 18:57

Petr Koutný

Karel - bylo správné chování předsedy šachového svazu: ANO-NE. Bylo toto chování tak jak je popsání arogantní? ANo-NE. Toleroval byste toto chování: ANO-NE. Vadilo by Vám toto chování, kdyby se takto choval předseda šachového svazu: ANO-NE? Stačí odpovědět ANO-NE. 

+0 /-0 | 11.12.2021 18:50

patmat

Platný test podľa nariadení má spĺňať určité náležitosti. Pochybujem, že "drahé plivací testy" ich spĺňajú. Pani mala dať dcéru otestovať v zmysle platných nariadení a priniesť o tom platný doklad. Ako píše aj Petan, arogantné sa zdá vyjadrovanie pani Medunové aj nejaké nejasnosti: "předevčírem mi přišel anonym do mé emailové adresy"? Čo je tým ako myslené, nejaký mail, čo jej nevyhovoval, tak ho ignorovala, alebo čo konkrétne? "Měla jsem pro případ buzerace s sebou námi zakoupené drahé plivací testy, ty však nikoho nezajímaly." Takže pani o potrebe testu, v jej terminológii "buzerace", jasne vedela, no ignorovala to a nevybavila si platný test. Nečudo, že tie "plivací testy" nikoho nezaujímali, čo čakala, že s nimi organizátori budú robiť?

+0 /-0 | 11.12.2021 18:49

Petr Koutný

Playboy - volby. Proč? Protože jde o funkce a o ty se nerado přichází. Funkce se rádo kumuluje, funkce se rádo drží a proto volby musí být takové, aby to dopadlo dobře. Znáš to z vlastní zkušenosti. Před volbami se přidá tomu a tomu taky, ten se podpoří a když to uděláš chytře, tak volby jsou jen formalita. Nečekej změnu v systému, kde jde jeno vlastní prospěch. Nečekej změnu v systému, kde nejde o ostatní lidi. Tak, to je moje odpověď na tvojí otázku "Proč"

+0 /-0 | 11.12.2021 18:48

karel

@PK: Ještě jednou, odmítnutí bylo až na konci řetězce. Co bylo v předcházející krátké diskuzi? Btw, píšete "A ještě jeden detail. Opravdu nešlo tu holčinu na místě otestovat? Měla sebou testy, pět minut a trochu snahy a vše bylo ok?" — tohle byste si měl jako samozvaný novinář schopen zjistit sám, místo toho, abyste se snažil zjistit pravdu, se snažíte uplést z ničeho kontroverzi století :)

+0 /-0 | 11.12.2021 18:46

Petr Koutný

Karle prosím dovol mito říct ještě jednou: Můžeš mít pravdu a to není sporem tohoto článku. Neřešíme  jaké měla testy paní Medunová, ale řešíme, jestli chování předsedy šachového svazu je adekvátní k této funkci? Proto se ptám, jesti opravdu je slušné se otáčet lidem zády a jestli je slušné říkat někomu, že vás to nezajímá. Předsedu, kterého nezajímají jeho členové, jednou jeho členy on sám nebude zajímat. 

+0 /-0 | 11.12.2021 18:45

Playboy

Proč tedy nejsou VEŘEJNÉ volby vedení ŠSČR? Nezůstal by kámen na kamení. Jediné tak věřím v nějakou změnu. Takto se budou volit pouze ti, kteří umí náležitě PŘIZVUKOVAT! Člověk tady neřeší nařízení vlády ČR, ale AROGANCI, lhostejnost a pomstychtivost ČINOVNÍKŮ, viz případ Vojty Pláta, která nabírá závratných obrátek! A skutečně nevěřím např v to, že by Vojta nadmíru popíjel alkohol během ME nebo snad, že by tam někoho napadal, či dělal nepřátelskou atmosféru, choval se neprofesionálně a podobně, což očekávám jako argumentaci ŠSČR k jeho vyřazení.

+0 /-0 | 11.12.2021 18:42

karel

@PanPohoda: Pravda, do 18 let stačí i PCR test.. ale ten se z plivacích testů za pár minut před prezentací neudělá...

+0 /-0 | 11.12.2021 18:41

Petr Koutný

Karle - vsadím se, že každý by tu situaci vyřešil lépe. Cp bys udělal ty? Otočil bys ses zády a nebo bys řekl do očí, jako předseda svazu, že tě to nezajímá? Jsem si jistý, že bys v pěti minutách dokázal tuto situaci vyřešit tak, aby kdyby to bylo možné dcera hrála a nebo kdyby to nebylo možné, aby dcera i matka měla pocit, že potkali člověka, který se snažil pomoct a nebo měl snahu vyřešit tuto záležitost. Já nehodnotím a opravdu se nevyznám dnes ve všech vládních nařízeních, kdy jednou zakážou vánoční trhy,  aby je pak starosta přejmenoval a jedou dál. Já hodnotím jen ten přístup jendoho člověka ke druhému. 

+0 /-0 | 11.12.2021 18:40

karel

Vytrháváte ze všeho jednu větu — po tom, co paní nedokáže pochopit (stejně jako vy), že se dcera opravdu zúčastnit nemůže a test nestačí (viz odkaz), opravdu nezbývá než se otočit a jít. Bohužel.

+0 /-0 | 11.12.2021 18:38

PanPohoda

Dceři paní Medunové je méně než 18 (POZOR ne 12 let!!!!, 18), proto nemusela být očkovaná a potvrzení o prodělané nemoci nebylo nutné. Stačilo, aby se prokázala PCR testem, ne starším než 72 hodin. Test ze slin nestačí. Předseda to měl vysvětlit nebo přivolat někoho, kdo to vysvětlí.

+0 /-0 | 11.12.2021 18:38

karel

Petře, nad počet 20 lidí otestování nestačí. Kupříkladu zde.

+0 /-0 | 11.12.2021 18:36

Petr Koutný

Karle - kopíruji tuto větu a zvýrazním ji: tak mi sdělil, že ho to nezajímá a otočil se zády. 

Přijde ti toto jako chování předsedy šachového svazu?  

+0 /-0 | 11.12.2021 18:36

karel

Když dneska půjdete do obchodu, nebudete mít roušku a nebudete chtít situaci pochopit a místo toho začnete před obličejem mávat "dopisem od právníka", tak se s vámi taky nikdo nebudete po chvíli bavit. A není na tom nic divného...

+0 /-0 | 11.12.2021 18:34

Petr Koutný

PanPohoda - dcera měla sebou testy a byla ochotná se na místě otestovat. Vše by dopadlo dobře, kdyby nenarazila na nepropustnou arogantní zeď. To už opravdu nejsme lidi? Je tam mladá holčina, je tam s ní matka a i oni si nezaslouží respekt a slušné chování? Už neumíme argumentovat, diskutovat a když už máme veřejné funkce, tak neumíme být vzorem? Zapomínáme na to, že jsme stále ještě lidi? Proč? Nechápu, kde se v nás ztráci pochopení a porozumění a proč je v nás tolik arogance? 

+0 /-0 | 11.12.2021 18:32

karel

No a napíšete taky něco věcného? Situace je poměrně jasná, slečna se kvůli současným vládním opatřením turnaje zúčastnit nemohla, protože nesplňovala podmínku očkování/prodělání nemoci. Maminka se to snažila okverulovat, ale neuspěla — pokud není schopna pochopit, že organizátor si nemůže dovolit překračovat zákon, tak se nedá svítit. A když logické argumenty a vysvětlování selžou (jak píšete, problém organizátoři chvíli řešili a diskutovali), tak nezbývá nic jiného než říct "nashledanou". Já bych si to na triko nevzal, vy ano?

+0 /-0 | 11.12.2021 18:30

Dědek Plesnivý

Tady nemám důvod nevěřit, nebo pochybovat o pravdivosti výše uvedené výpovědi paní Medunové, protože píše normálně a řeší smysluplnou věc (na rozdíl od Gajdoše, který od začátku dělal ostudu jen aby si zahostoval v soutěžích, které mohou každou chvíli skončit). Jsem rád, předsedo, jak s ostatními pohrdavě jednáš. Čím víc lidí nasereš svou nekonečnou arogancí, tím rychleji odtáhneš!

+0 /-0 | 11.12.2021 18:28

Petr Koutný

Karel - až se k tobě někdo otočí zády, až ti dá najevo, že se s tebou nebude bavit a ukáže ti, že nestojíš za pozornost, pak mi řekni jaké to je. Já jsem to jednou zažil. Jednání ve Zlíně s právníkem svazu. Když jsem upozornil, že z jednání odejdu, jestli se Petr Martin bude dívat z okna, když mluvím a bude mi dávat najevo jak mnou opovrhuje, tak se malinko začal chovat normálně. Ale můžu ti říct, že i já jsem zažil pořádnou dávku chování našeho předsedy. A není to příjemný pocit. 

+0 /-0 | 11.12.2021 18:23

karel

Akce nad 20 osob, všichni nad 12 let (slečna měla 13) musí být buď očkovaní nebo mít prodělanou nemoc, pořadatel má povinnost toto kontrolovat. Tady není co řešit, Svaz pravidla neurčuje. Ach jo, mě nebaví psát tyto komentáře. PS: Upozorňuji, že tento článek se sám smaže za zhruba 2-3 hodinky :)

+0 /-0 | 11.12.2021 18:19

MaX

... "Zároveň chci v této souvislosti apelovat na zdravý rozum při řešení případných nenadálých situací." RNDr. Martin Petr, Ph.D. předseda ŠSČR

+0 /-0 | 11.12.2021 18:14

Petr Koutný

A ještě jeden detail. Opravdu nešlo tu holčinu na místě otestovat? Měla sebou testy, pět minut a trochu snahy a vše bylo ok? Hrálo jenom 18 žen! To ta troška snahy by byla snad i na místě? při hraní družstev nás vyzývá Petr Martin k použití zdravého rozumu. Škoda, že nešel zrovna dnes příkladem. Ach jo, jak mě nebaví psát tyto články. Zase, nebýt těchto článků, možná by té arogance bylo mnohem víc.

+0 /-0 | 11.12.2021 18:07

Petr Koutný

Paní Medunová mi psala i to, že měla sebou dopis od právníků, kteří popisují tyto situace..Paní Souralová ho údajně hned odložila a ani se nesnažila si jej přečíst. Petr Martin ho údajně hodil hned na druhý stůl. A ještě jednou. Často se volá po rozumu a pochopení. Kdo jiný by měl mít rozum a pochopení než vedení našeho svazu? Kamile - buď rád, že jsi Slovák. Toto se opravdu nejenomže podobá na našeho předsedu, ale i na současný stav v našem šachovém svazu. 

 

+0 /-0 | 11.12.2021 17:59

Playboy

Zrovna, když Martin Petr nastupoval do úřadu, tak působil úplně jinak, než jak se projevuje. Jooo, hold přetvářka a pachuť moci dělají své. Začínám se stydět za to, že hraju v ČR šachy a jak to tu vypadá. Chce to čistku ve vedení, spíše by sami měli odstoupit!!! Robert Cvek a Petr Koutný byy mohli být hlavními volbami. Proč se nehlasuke a neudileji se hlasy na bázi volby prezidenta ČR, či jiných veřejných voleb?

+0 /-0 | 11.12.2021 17:29

Kamil Mihálik

Ktovie, že či skutočne prebehlo to takto, ako sa píše v článku? :D Toto na prezidenta zväzu sa nepodobá... Pochopil som, keby povedal, že bohužiaľ nedá sa, čo sa dá pochopiť. Sú isté pravidlá teraz a každý by pochopil to. Povedať, že nezaujímavé a otočiť sa chrbtom je veľmi, ale veľmi vtipné a chlapské, čo je pravda...

+0 /-0 | 11.12.2021 17:14

Petan

Jen dodám, že si rozhodně nemyslím, že na svazu je vše v pořádku. Ale dalo by se pro případnou kritiku najít určitě spousta vhodnějších témat, než tato pseuodaféra.

+0 /-0 | 11.12.2021 17:09

Petan

No já jen, že z toho emailu mám pocit,jestli náhodou není arogantní spíše paní Medunová - soudě dle vyjadřování typu: "Mgr Venuše Souralová žádala nějaký průkaz o očkování či co¨" (snad už skoro každé malé dítě snad ví, že se jedná o očkovací certifikát na covid19. Nebo "měla jsem pro případ buzerace drahé plivací testy" - pořadatel kontroluje zda učastníci akce splňují podmínky vládních nařízení jelikož nechce dostat pokutu a podle paní je to buzerace..

+0 /-0 | 11.12.2021 17:07

Petr Koutný

Jinak Petan, skládá se to a sčítá se to a připravuji veřejnou výzvu k rezignaci Martina Petra. Samozřejmě nebude rezignovat, ale nespokojenost je tak veliká, že si tu výzvu zaslouží. 

+0 /-0 | 11.12.2021 17:04

Petr Koutný

Petan - předseda svazu by se neměl nikdy otočit zády k šachistovi. Neměl by nikdy říct, že ho to nezajímá. Předseda svazu by se měl právě zajímat o šachy a o šachisty u nás. Zpráva je ověřená. Já si myslím, že i ta včerejší zpráva byla pravdivá. Jen prostě někteří lidi pod tlakem začnou couvat a Dan couvnul. Škoda, vše by do sebe zapadlo mnohem lépe. Ale i toto je špatně. Ještě jednou, pochopím že při prezenci organizátoři pošlou člověka za někým, kdo má rozhodnout. Ten neumí a pošle toho člověka za svým šéfem. A ten se otočí zády a řekne, že jej to nezajímá? Mě toto prostě vadí, a je mi jendo že to je dnes opět předseda svazu. Kdyby to byl kdokoliv jiný, stejně by mě to vadilo. Když jsem začínal pracovat v Anglii, tak moje první práce bylo umývání nádobí. Každý šéf se ke mě choval tak, aby když se potkáme na ulici, tak můžeme spolu zajít na pivo. Nikdo se nechoval arogantně a nadřazeně, i když tato práce byla ta nejvíc podřadná a nejvíc špinavá. Jednou mě vyhlásili za zaměstnanceměsíce a nabídli práci  a zaučení ka kuchaře. Jenže já chtěl víc a změnil práci. To je jiný příběh, to je příběh o tom, že lidi jsou si rovni. A že aroganci opravdu nemám rád. 

+0 /-0 | 11.12.2021 17:01

Petan

Re PK: A proč by měl předseda svazu řešit, že se paní Medunová pokouší na nějakou akci protlačit dceru, která tam evidentně nemá co dělat, protože nesplňuje podmínky aktuálního vládního nařízení? Poučil jsi se ze včerejší blamáže a ověřil si informace o arogantním předsedovi i někde jinde nebo se zase čerpá jen z toho emailu od paní Medunové, ze kterého je zcela evidentní, že Medunová v právu nebyla?

+0 /-0 | 11.12.2021 16:54

Petr Koutný

Jde o to, že včera podezření na neskutečné chování prezidenta šachového svaz, dnes další obvinění od jiného člověka na chování předsedy šachového svazu. Minulé prvoligové kolo obvinění vedoucího soutěže za další aroganci. Opuštění Vojty Pláta na ME a další problém. Připadá mi, že ta nespokojenost je tak velká, jak velké jsou chyby tohoto vedení. Mám dalších asi deset emailů, kde ale nemám souhlas se zveřejněním, kde se další a další věci popisují. Je toho víc a víc a pokračuje to. Je jedno jestli Dan odvolá co řekne a můžeme si myslet, jestli ho někdo v zákulisí přesvědčoval a nebo nějak na něj tlačil. Ta pachuť je tady stále silnější a silnější. Včera Dan, dnes paní Medunová a zítra kdo bude další? 

+0 /-0 | 11.12.2021 16:48

Petr Koutný

Petan - to vše je možné, ale není možné aby se předseda svazu otočil zády a řekl, že ho to nezajímá. Ten článek je napsán tak, že já jsem dal popis výsledků a vložil se svolením zprávu, která mi přišlo od paní Medunové. 

+0 /-0 | 11.12.2021 16:44

Petan

Tak jen aby to s tím článkem nedopadlo jako u článku na základě mailu p. Gajdoše, kde nikdo neověřovaql co je pravda. Není náhodou podle aktuálních vládních opatření u akcí nad 20 lidí a osob nad 12 let věku podmínkou účasti dokončené očkování nebo doklad o prodělání nemoci?

+0 /-0 | 11.12.2021 16:41