LCWL - slovenská záverečná

11.12.2021 01:00 | Turnaje

Končíme další soutěžní sezónu v live týmových ligách a poslední utkání bude opět třešnička na dortu.

Nebude to sice jako minule velké finále o světový titul, ale máme solidní šanci, aby na konci tohoto utkání zacinkala bronzová medaile osmé sezóny Live Chess World League (LCWL).

K ještě lepšímu výsledku v této sezóně nám chybělo to, že jsme v průběhu základní části sezóny  poztráceli hned několik ligových bodů - obzvlášť nepříjemné to bylo, když jsme jen nesplnili limit účasti (a v obou případech navíc chyběli jen jednotlivci).

Na druhou stranu velký respekt nám dodalo utkání ve finálové skupině s Bosnou, které jsme vyhráli 4:2, ačkoliv téměř na všech šachovnicích jsme měli nižší rating (a mnohde byl rozdíl i více než stobodový).

Bohužel minulý týden ale naše bojovnost nestačila na srbskou suverenitu - ačkoliv jsme se překonávali, na početní i ratingovou převahu Srbů to stačit nemohlo. Útěchou nám může být jen to, že na podzim Srbům vzdorovat nedokázal prostě nikdo.

Poslední letošní reprezentační bitvu tak vybojujeme

chesspawn.png v neděli 12. prosince 2021 od 20:15 chesspawn.png

chesspawn.png s našim bratrským týmem Slovenska chesspawn.png

Dané utkání bude mít jistě tradiční náboj česko-slovenského derby, ale také v něm bude skryt i souboj o světový bronz.

V aktuální tabulce finálové skupiny máme totiž před Slovenskem čtyřbodový náskok a pro jistotu medaile tedy potřebujeme vyhrát ještě alespoň jeden dílčí zápas.

Ale to je jen teorie - jsem přesvědčen, že máme tým na to vyhrát všechny dílčí zápasy. Samo se to nestane ... proto:

Na toto utkání budeme opět potřebovat co nejpočetnější a nejsilnější sestavu, kterou dokážeme sehnat. Oslovte proto prosím své kamarády, kolegy z klubů a další šachisty všech úrovní - od těch nejlepších přes klubové hráče až po začátečníky, protože každý hráč může zlomit toto důležité utkání na naší stranu.

Odměnou za to bude nejen ten nevšední pocit reprezentovat Českou republiku na nejvyšší světové úrovni, ale v případě dobrého výsledku i možnost získat světovou medaili.

A jak to bude konkrétně v neděli probíhat?

Jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

Připomínám, že další podrobnější informace o obou ligách včetně aktuálních tabulek najdete v průběžně aktualizovaných diskusních fórech

PS: Možná zase přijde i šachový kouzelník D.N. ...

9x 1417x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (9) Aktualizovat
rohlíkpuklej

09:18- viděl jsem.......

+1 /-0 | 23.12.2021 14:25

pawel

Slováci nemaj slovenský nss, tak se nemají kde hecnout, jdem do toho.

A nebo mají? Když příště využijí také nssenlightened 

+2 /-0 | 14.12.2021 09:24

Marek007

Rohlík, ale Navaru sme Vám zničili, stál úplne na prehru a nakoniec sa radoval len z remízy.

+1 /-1 | 14.12.2021 09:18

rohlíkpuklej

Slováci byly převálcováni,a ještě jich tam bylo málo, škoda :-)

+1 /-0 | 13.12.2021 21:33

ivoshm

@Marek007 Nevím, z čeho vychází Vaše obvinění ... díval jsem se do archívu a mezi 306 hráči, co zasáhli do česko-slovenských zápasů v posledních třech sezónách LCWL a LCEL, jich bylo zablokováno pro fair-play celkem 7 (čtyři čeští a tři slovenští). To je sice smutné, ale jsou to zjevně pochybení jednotlivců.

Takže, Slováci, postavte zítra silný a početný tým a rozdáme si to na šachovicích "na férovku".

+2 /-0 | 11.12.2021 17:30

Marek007

Hlavne aby ste nepodvádzali, ako minulý rok. Hráči s vysokým elom tam hrali pod nickmi s nízkymi elami. Niektorí z vás tam do týždňa mali bany pre nedovolenú softvérovú pomoc. Tak hlavne čiste, áno???

+1 /-1 | 11.12.2021 13:15

rohlíkpuklej

Super pohoda.........

+1 /-0 | 11.12.2021 12:37

PanPohoda

Tento týden si zase po nějaké době zahraji. Příležitost hrát s dobrými hráči.

+1 /-0 | 11.12.2021 10:17

rohlíkpuklej

Už se těším. :-)

+1 /-0 | 11.12.2021 10:15