LCWL - rumunský restart

08.06.2024 05:28 | Turnaje

Ve světové lize LCWL (Live Chess World League) se dlouho nic nedělo, protože se řešily protesty před zahájením finálové fáze první divize.

Do ní jsme nakonec na poslední chvíli (a s odřenýma ušima) proklouzli i my - a to na úkor silného týmu Ázerbájdžánu. Jejich dva hráči ze zápasu s Argentinou byli dodatečně "zabanováni" - a to je stálo právě ten rozhodující zápasový bod.

Na druhou stranu naše poslední utkání ve skupině proti rivalovi ze Srbska bylo přímo neuvěřitelné - výbornou hrou jsme dokázali získat hned dva dílčí zápasy (bullet a blitz) a po delší době opět nad Srbskem vyhrát.

Finálová skupina LCWL a boj o medaile pro nás začne

chesspawn v neděli 9. června 2024 od 20:00 chesspawn

chesspawn utkáním s obhájcem titulu z Rumunska chesspawn

Našimi dalšími soupeři v TOP4 potom budou do konce června ještě Íránci a opět Srbové.

Připomínám, že herní systém ligy navíc zesiluje výsledky ve finálové skupině tím, že "dává flek" - tedy že každý dílčí zápas je hodnocen dvojnásobkem bodů do konečné tabulky. Dá se hodně získat, dá se hodně ztratit.

Letošní sezóna LCWL je navíc plná překvapení a těsných výsledků - koneckonců i s obvykle suverénním Rumunskem jsme prohráli v základní skupině jednotlivé dílčí zápasy pouze o pět, sedm a devět šachovnic. A to není zase tak moc, aby se to nedalo dohnat ...

Udělejte si proto všichni čas na týmové on-line šachy v národním dresu.

Nemusíte bát se přidat - soupeřů bude zřejmě dostatek. A pokud se nás sejde hodně, tak je pěkně zaskočíme a to pak v kombinaci s naší tradiční bojovností a šachovým umem může skončit všelijak.

Zvláště pro hráče na konci soupisky může toto utkání být dostupná příležitost, jak si jednak zkusit zahrát za "repre" a zároveň, pokud se zadaří, tak si i výrazněji zlepšit rating.

A kdyby hráči v horní části soupisky nedokázali bodovat, nevadí. Už jen svojí účastí pomohou našemu týmu - a to tím, že soupeřovi posunou soupisku a usnadní to těm pod sebou.

Takže přijďte zakončit tento víkend prestižním šachovým utkáním s jedním z nejsilnějších týmů na světě a když se sejdeme, zabojujeme a budeme mít i trochu toho štěstíčka, tak můžeme se posunout blíže další světové medaili.

A jak konkrétně to bude probíhat?

Dohrává se i soutěž ve "fišerkách" (tedy LCWL Chess960), kde zatím opět ve vyrovnané tabulce máme na našem kontě dva body ze čtyř zápasů a jako bonus si v neděli po Rumunsku přidáme ještě souboj s promíchanými figurkami proti týmu Mexika:


U zápasu jde se zúčastnit i jen některého z nich - ale budeme samozřejmě raději, když si je dáte všechny.

Zápasy se hrají tak, že se podle příslušného ratingu seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě - jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak by oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní - proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.


Připomínám, že další podrobnější informace o LCWL včetně tabulek a týmových statistik najdete v průběžně aktualizovaných diskusních fórech:

Dnešní obrázek byl  již tradičně vytvořen pomocí kreativní neuronové sítě v nástroji Stable Diffusion XL, konkrétně z fráze "Casino building in Constanța surrounded by chess pieces".

1x 607x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Zdeněk Desná

Tak do boje! Nemáme co ztratit. Hlavně, aby nás bylo  alespoň 40.

+0 /-0 | 09.06.2024 19:42