Kramnik se již zahřívá, jediným stoprocentním zůstal Giri

30.11.2014 04:30 | Katar masters open 2014

Čtyři odehraná kola mají za sebou účastnící katarského openu a pozice nasazené jedničky se skvěle ujal Anish Giri, který jako jediný zapsal celý bod v každé z kvarteta partií a je tak momentálně samostatným lídrem.

Turnaj jsme opouštěli po 1. kole s informací, že na prvních šesti stolech se představí hned tři Poláci, celkově však uhráli pouze půl bodu, když cennou remízu uhrál Duda černými s Eljanovem. První šachovnici uhájil Giri, který černými získal dobrou hru na dámském křídle a protihru Misty v podobě útoku na křídle královském, s přehledem ubránil. Druhou remízou odstartoval turnaj Kramnik, kterému nestačily bílé figury a ani téměř tři sta elo k dobru.

L'amiho pohled od vedlejšího stolu vypadá jasně, to Kramnik opravdu nevyhraje ani druhou partii?
(zdroj: oficiální web turnaje, www.qatarmastersopen.com)

Pouze na čtyřech z celkových sedmi stolů, na kterých nastoupili stoprocentní hráči, se urodily rezultativní výsledky. Na první pohled divoká koncovka vznikla u Tomaševského, ten však své pěšce před věží uchránil.


-
. kolo -

Ve třetím kole získala první půlbod Kateřina Němcová, která se v dámském souboji vysmekla soupeřce obětí věží s následným věčným šachem. Prvního celého bodu se dočkal Kramnik a poskočil tak tabulkou výše.


Po remíze ve 2. kole se v tom následujícím Sergej Movsesian dočkal druhé výhry.
(zdroj: oficiální web turnaje, www.qatarmastersopen.com)

Tři body ze tří partií získala jen čtveřice hráčů, los dal dohromady DubovaVachierem-Legravem. Jejich partie nevybočila z rovnováhy a po jednatřiceti tazích skončila remízou. První šachovnice se nechtěl za žádných okolností vzdát Giri, Ivaniševič se do něj sice pustil obětí kvality na c3, ale nasazená jednička situaci zvládla s přehledem a zaslouženě tak nizozemský hráč zvítězil. Slabší úvod napravil Kramnik, který druhou výhrou v řadě dotahuje ztracené pozice.


-
. kolo -

Pátým kolem se turnaj dostává do své druhé poloviny a nadvládu Giriho se pokusí bílými otupit hráč 2750+, konkrétně Mamedyarov. Kramnik se probojoval již na čtvrtý stůl, kde jej čekají černé figury.

Rozlosování 5. kola                                                                                                                          

Šach. Bílý Rtg. Výsledek
Černý
Rtg.
1 Mamedyarov Shakhriyar  2757
Giri Anish  2776
2 Grandelius Nils  2573
Eljanov Pavel  2719
3 Kryvoručko Jurij 2706
Tomaševsky Evgeny  2714
4 Vovk Andrej 2640
Kramnik Vladimir  2760
5 Gupta Abhijeet  2632
Vachier-Lagrave Maxime  2751
6 Safarli Eltaj  2628
Harikrišna Pentala 2725


-
. kolo -
0x 3691x Jozef Valenčík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat