Kdo jsou typičtí sázkaři?

05.01.2016 03:00 | ostatní-články

Hazardní hry jsou protkány snad ve všech sférách naší společnosti. Už jako malé děti jsme hrávali čáru o naspořené koruny, v dospívání se sázky proměňovaly v hrdinské činy, co kdo dokáže.

V dospělosti přicházejí prestižnější investice do sportovních zápasů, losů, sázkových kanceláří či hazardních her jako takových. Patříte i vy do kategorie typických sázkařů a jak se vůbec takový člověk pozná? Jde ve vašem případě o občasné pokoušení štěstěny či pravidelné vyhledávání zábavy v rozumných mezích, nebo snad dokonce o závislost v tom nejhorším slova smyslu? V tomto článku si poodkryjeme tajemství, jak vypadá typický sázkař. (Více na webu www.casinorecenze.cz v infografice Jste typický sázkař?

Více jak polovina lidí sází

Česká republika se hazardním hrám nevyhýbá. Naopak, na našem území je více jak polovina lidí, co se ve svém životě setkalo s vlastním rozhodnutí si vsadit a pokusit se tak rozmnožit svůj kapitál. Absolutním králem sázkových her se v posledních letech jednoznačně stávají číselné loterie, celkové zastoupení mezi 15 - 30 %. Na druhém místě se umístily kurzové sázky a EHZ (elektronická herní zařízení) asi 17 %.

Dlouhodobé pozorování prosázené částky vypovídá, že typický český sázkař ročně prosází 6000 Kč, to je asi 1500 Kč na jednoho obyvatele.

A jak jsou na tom ženy? Něžné pohlaví je k sázkám o reálné peníze velice opatrné. V oblasti loterie si s muži stojí vyrovnaně, v ostatních hazardních segmentech jednoznačně převládají muži. Ze statistik nadále vyplývá, že nejsilnější věkovou skupinou sázkařů jsou lidé od 25 do 34 let. S přibývajícím věkem se zájem o sázení snižuje, což je zcela pochopitelné. Rovněž musíme rozlišovat online a offline sázení. V online světě dominují taktéž muži.

Vzdělanost a příjmy sázkařů

A jak je to z pohledu vzdělání a dosaženého měsíčního příjmu? Typický český sázkař disponuje minimálně vyučením až maturitou. S přibývajícími tituly je zájem o sázkové a hazardní hry nižší. Neznamená to, že by lidé s vysokoškolským titulem zaháleli, i mezi nimi se nalezne početné procento fanoušků. Na druhou stranu s příjmy je to s ohledem ke vzdělání adekvátní. Typický sázkař nejčastěji disponuje mzdou mezi 15 až 20 tisíci korunami.

A jak jste na tom vy? Patříte do sféry typického českého sázkaře nebo se naopak průměrným hodnotám vyhýbáte? Pamatujte, že hazard je o tom, aby lidi především bavil a občasně z někoho udělal milionáře.

18+ Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

PR článek, autor: Jan Janák

9x 3260x
Fotogalerie
Komentáře (9) Aktualizovat
07.01.2016 14:01 | Jakub

Znám pár lidí, kteří na hazardu zbohatli. Do určité míry se to podařilo i mně. Herní plány online casin vymýšlí často lidé, kteří nemají o statistice ani ponětí..

05.01.2016 19:10 | Hendrix

"...typický český sázkař ročně prosází 6000 Kč..." To je průměr? Pokud ano, tak to asi moc vypovídající statistika o "typickém" sázkaři nebude...

Ad graf se vzděláním - plus mínus to dává 100 %, takže je to rozložení těch co vsází dle dosaženého vzdělání? Pak je třeba pro interpretaci brát v úvahu i rozložení v běžné populaci --> asi vsází spíše všichni stejně bez ohledu na vzdělání :).

05.01.2016 18:42 | ELOminator

No já teda nevím, kde konkrétně tenhle článek něco propaguje, snad někde po odkliknutí na odkaz, ale na tyto levné triky neskáču cheeky

 Takže jestli jim tahle podle mého názoru nulová propagace za ty prachy stojí, tak tím líp wink

05.01.2016 10:52 | deVillante

Já léta sázím na výhru fotbalové Slavie. I když mě to baví, nemám bohužel pocit, že bych takto někdy mohl kapitál rozmnožit.

05.01.2016 10:09 | Slušný anonym

Lada 18: Myslím si, že hazard udělal milionáře z mnoha provozovatelů kasin a heren. Jinak by heren nebylo tolik.

05.01.2016 09:35 | Petr Boleslav

u těchto zapomínám vždy doplnit, tak snad teď v pořádku.

05.01.2016 05:53 | ...

Tohle je shit. Nikde není uvedeno že se jedná o reklamu. A není-li to reklama, proč není uveden autor? 

05.01.2016 03:17 | 64

Jak jsem na tom já? Tak já jsem taky fanouškem hazardních her. Baví mne sledovat, jak někdo prohraje grunt, střechu nad hlavou, nebo jen majlant, výplatu či třeba kalhoty. Je to zábavné a poučné. 

05.01.2016 03:15 | Lada18

"Pamatujte, že hazard je o tom, aby lidi především bavil a občasně z někoho udělal milionáře"??? Hmm tak to mám smůlu, že žádného milionáře neznám. V mém okolí jsem zaznamenal jen několik tragických případů nešťastníků, kteří se stali na hazardu závislými.