Karjakin bude kandidovat na předsedu Ruské šachové asociace

10.12.2022 08:00 | Zahraniční zprávy

Čečenská šachová federace nominovala Sergeje Karjakina na post předsedy Ruské šachové federace. Sergej Karjakin oznámil svou kandidaturu na svém kanálu Telegram a řekl, že chce zejména podporovat mladé talenty. Volby se uskuteční 17. prosince.

Současný předseda Ruské šachové federace Andrey Vasilievich Filatov je ruský podnikatel. Filatov je předsedou představenstva investiční společnosti Tuloma a spolumajitelem společnosti Globaltrans. Andrey Filatov je také zasloužilým šachovým trenérem Ruska. Je čestným akademikem Ruské akademie umění. Za jeho dobu vedení Ruské šachové federace  od roku 2014 uspořádala Ruská federace tři mistrovství světa v klasickém šachu, tři turnaje kandidátů a čtyři mistrovství světa v rapid a bleskovém šachu. Třikrát se ruští šachisté dokázali kvalifikovat na zápasy mistrovství světa jako vyzyvatelé. Ruské týmy slavily četné úspěchy a podle Ruské šachové federace získaly ruské děti a junioři na mistrovství světa juniorů přes 200 medailí.

Série úspěchů však skončila ruským útokem na Ukrajinu, protože ruští hráči byli vyloučeni z akcí nebo se mohou zúčastnit pouze pod vlajkou FIDE. Turnaje FIDE se v Rusku již nekonají.

Největším soupeřem ve volbách bude určitě Sergej Karjakin.  Původně Ukrajinský šachista, narozený na Krymu, je v současnosti velkým podporovatelem ruské agrese na Ukrajině a ruských válečných zločinů. 

Sergey Karjakin se narodil v Simferopolu na Krymu v roce 1990. Titul velmistra mu byl udělen ve dvanácti letech a držel rekord jako nejmladší velmistr v šachové historii 19 let. Karjakin hrál za Ukrajinskou šachovou federaci do roku 2009. Poté přešel do Ruské šachové federace.

Karjakin byl dlouhá léta jedním z nejlepších hráčů světa a hrál v zápase o titul mistra světa v New Yorku v roce 2016 s Magnusem Carlsenem. Po vyrovnaném zápase rozhodl tie-break, kde titul obhájil Magnus Carlsen. 


Karjakin je příznivcem ruského prezidenta Vladimira Putina a několikrát veřejně podpořil ruskou anexi Krymu v roce 2014. Po ruském útoku na Ukrajinu v únoru 2022 Karjakin zveřejnil otevřený dopis Vladimiru Putinovi, ve kterém podpořil ruskou invazi.

Dne 21. března 2022 pak Etická komise FIDE uložila Karjakinovi šestiměsíční zákaz za „veřejnou podporu neoprávněné vojenské akce“, což je porušení etických zásad FIDE. Karjakin se poté nemohl zúčastnit turnaje kandidátů FIDE 2022, na který se kvalifikoval. Zákaz vypršel v září.

Ani po verdiktu Etické komise FIDE se Karjakin nenechal od propagandistických akcí odradit a zveřejnil mimo jiné fotografii, na které je se symbolem Vítězství před moskevským sídlem Wagnerovy žoldnéřské skupiny .

Karjakin nedávno kritizoval FIDE za to, že umožňuje ruským a běloruským hráčům účastnit se turnajů FIDE pouze v případě, že hrají pod vlajkou FIDE.

Sergey Karyakin: "Někteří jsou potěšeni, že to umožňuje ruským a běloruským šachistům hrát na turnajích FIDE. Ale já nebudu soutěžit pod vlajkou FIDE. Je škoda, že FIDE jde touto cestou."

Podle Karjakina by ruští hráči měli mít možnost soutěžit pod vlajkou své země a FIDE by se měla snažit, aby to bylo možné. Toto poselství je určeno především prezidentovi FIDE Arkadiji Dvorkovičovi, nedávno znovuzvolenému prezidentovi FIDE. Povinností šachové federace je bránit práva ruských sportovců, říká Karjakin.( Škoda, že si Sergej nevzpomene na statisíce zničených životů, které zničila válečná agrese jeho země). 

FIDE prodloužila povolení pro ruské a běloruské šachisty hrát pod neutrální vlajkou do 1. ledna 2024.

 Ať dopadnou volby jakkoliv, rozhodne se určitě tam, kde se dnes plánují válečné zločiny, a snad tito lidé budou jednou souzeni za válečné zločiny. Je těžké si představit Sergeje Karjakina, který by reprezentoval ruský šach z pozice předsedy. Nicméně, vše je bohužel možné. 

Věřím, že svět neustoupí zlu, které dnes šíří Rusko. Napadnutím svobodného státu, vražděním civilistů, útoky na energetickou infastrukturu, mučení a zabíjení válečných zajatců, to vše jsou válečné zločiny, které, a pevně v to věřím, budou po válce soudně trestány. Rusko bylo označeno za válečného agresero, teroristický stát a zločiny, které páchá v těchto dnech na Ukrajině nesmí být promlčené. 

Jestli vyhraje tyto volby Sergej Karjakin, bude to možná smutný pohled na zemi, která psala i šachové dějiny a celý svět se od nich učil. 

174x 6781x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (174) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
OldřichKuželka

Pro úplnost doplním předem jasný výsledek volební frašky, Filatov získal 58 hlasů, Karjakin 7. Filatov následně Karjakina pochválil, podle oznámení ruské šachové federace: "Prezident FŠR zdůraznil Karjakinův přínos v popularizaci šachu v médiích, na tiskovou konferenci po volbách se registrovalo asi 40 novinářů." Kromě toho byl Anatolij Karpov jmenován čestným předsedou... Všem těmto zločincům je nutné doživotně uzavřít přistup k šachovým soutěžím v civilizovaných státech, ať si hrají v Číně, KLDR nebo jiných státech s diktátorskými režimy, též zakázat vstup a zavést vyšetřování před tribunálem pro válečné zločiny. Sláva Ukrajině! 

+3 /-1 | 18.12.2022 12:44

Jiří Kadlec

Dej si mokrý hadr na čelo, Oldřichu. Kolik Ukrajinců jsi u sebe ubytoval?

Sláma u kravína :-)

+2 /-2 | 18.12.2022 12:56

ciki333

Doposud jsem považoval "krakena 8" za intelektuálně zdatného jedince. Ale zdání někdy klame.

Jeho výrok (bez ohledu na předchozí vypjatou diskuzi): "1959, už to vidím. Jo, tipoval jsem správně. Je to těžký, co? Přiznat si, že tak velkou část života žiješ ve lži. A že to vzdělání, co ti dali, je úplně k hovnu, že je to snůška komunistických sraček a hlavně lží,"považuji, mírně řečeno, za blábol roku 2022.

Jenom na okraj pár řečnických otázek. Dnes žijeme v éře "pravdy a lásky" obklopeni seriózními a nestrannými médii? Vzdělání poskytované VŠ humanitních směrů ohledně genderu, práv minorit, 63 pohlaví...není k hovnu? Najděte si, krakene, v Googlu diplomové práce na uvedená témata a sednete si na prdel údivem. A co kauza plzeňských práv (Kindl a spol.)? Oni ti komunisti alespoň nelikvidovali vlastní národ,  nezúčastňovali se vojenských misí po boku SSSR a občas i něco vybudovali. Zažil jsem oba společenské systémy a na základě vlastních zkušeností považuji "liberální" demokraty za o něco větší svině a především pokrytce, než byli komunisti z let osmdesátých a devadesátých. A věřte mi, když mi nabídli náhončí v roce 1987 členství v partaji, poslal jsem je (slušnou formou) do prdele. Srali mě taky...

+5 /-7 | 13.12.2022 01:30

kraken8

Pane Ciki, já jsem jeden z těch, co komunistickým školstvím prošel. Jelikož byl můj děda vysoce postaveným komunistou - generálním ředitelem jednoho nejmenovanýho velkýho brněnskýho strojírenskýho podniku, a protože mu emigrovali oba dva synové (takže komunisti zuřili o to víc, protože jakože prominenti), přičemž tomu druhýmu pomohl můj otec, neměl jsem to pak v dětství, díky komunistickým soudům a díky zapáleným, uvědomělým učitelkám, vůbec lehký ve škole. Tím je navždy danej můj subjektivní pohled na tehdejší školy. To jen na vysvětlenou, odkud se bere má až nenávist k tehdejšímu školství. Co je ale jasnej fakt, tak nás tehdy učili lži. Vyložený, absurdní lži. Vymívání mozků tehdy mělo až obludný rozměry, ta nesvoboda byla příšerná. 

Píšete, respektive vkládáte mně do úst něco, o čem jsem vůbec nepsal. Nepsal jsem nic o dnešní době. Ale vůbec nic. Psal jsem jen a jen o komunistickým školství, o komunistických lžích. Proč tam, ježišikriste, zakomponováváte liberální demokraty? Tohle je typickej argumentační faul. 

+2 /-4 | 13.12.2022 12:24

ciki333

Krakene, liberální demokraty vs. komunisty let 80 a 90 jsem tam zakomponoval z důvodu komparace. Možná můj příspěvek vyzněl blbě, v tom duchu, že soudruhy obhajuji...Rád bych připodotkl, že v letech 1967-69 jsem byl členem Junáka (vzhledem k věku tzv. "vlče") a členskou legitku mohu jako  důkaz zaslat redakci nss. Do "pionýra" mě na ZDŠ nikdy nevzali (naštěstí)...Na SPŠS Třebešín mě přijali až po odvolání a fotra, který byl naštěstí dělník, to stálo hodně peněz. Na ČVUT strojní fakulta se pak dalo snadno dostat, neb kvůli obtížnosti školy bylo málo uchazečů o studium. Nebudu se rozepisovat o tom, jaká rudá hovada jsem potkal během základní vojenské služby a následně v zaměstnání - LO Kbely. To by vydalo na román...Nicméně trvám na tom, že "liberální" demokraté aka Fiala a spol. jsou prodejné děvky, nohsledi hájící zájmy USA EU a jdoucí proti zájmům občanů ČR. Valná většina zdejších čtenářů, narozená po r. 1975, co tak vehementně propaguje rusofobii, by v době, o které ví s prominutím hovno, byla členem KSČ. To je moje životní zkušenost. Plnou hubu demokracie mají svině, co udávají, blokují názorové oponenty...neumí diskutovat, neřku-li obhájit své nekonzistentní, době poplatné "názory." A tím bych téma "bolševiků a libtardů" (z mé strany) ukončil...

+4 /-3 | 13.12.2022 15:18

kraken8

Pane Ciki, vůbec mně Váš příspěvek nevyzněl tak, že bych si myslel, že tehdejší dobu obhajujete. Jenže pořád nechápu, proč se bavit o liberálních demokratech, když se bavíme o úrovni komunistickýho školství a toho, jakýma lžima nás krmili. O tom, že pan Lubomír ještě dnes, po tolika letech, kdy už si může zjistit víc, bude dokola omílat to, že Sovětskej svaz nás osvobodil. Ne, neosvobodil. Vyhnali, porazili (spolu s ostatníma v čele s USA) nacisty, ale jen za tu cenu, že o nás pak rozhodovali oni, defakto že nás okupovali. A všechno vyvrcholilo po 69., kdy jsme byli přímo potlačeni i vojensky. A ještě jednou, speciálně pro pana Lubomíra - Sovětskej svaz spolu s Německem rozpoutali (druhou světovou) válku v Evropě. Sovětskej svaz napadl Polsko, Finsko, nakonec při poválečným uspořádání sebral území Polsku, Finsku, zabral pobaltský státy ... Jj, pane Lubomíre, Litva, Estonsko a Lotyšsko bylo obsazený a daný pod Sovětskej svaz vojensky, ale to jsme se ve škole učili trochu jinak, že? https://plus.rozhlas.cz/naciste-vstoupili-do-pobalti-jako-osvoboditele-je-zkratka-role-druheho-okupanta-8517452

 

 

 

+2 /-2 | 13.12.2022 15:58

bonusov
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+6 /-6 | 11.12.2022 10:15

Igi2
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 11.12.2022 11:07

Petr Koutný

Minské dohody byly pro Ukrajince jako Mnichovské dohody pro Čechy. Souhlasím s tím, že Minské dohody byly dohody, s cílem získat čas a vyzbrojit Ukrajince a to se dle skutečnosti, kam se Rusko posunulo na Ukrajině za skoro 300 dnů války povedlo. Někde jsem četl, že jeden den války na Ukrajině je co do spotřeby munice jako měsíc v Afganistánu. Za deset měsíců, matematicky je to spotřeba munice něco jako 20 let v Afganistánu. Toto je brutální opotřebovací válka, kdy Rusko už dává 30% státního rozpočtu na armádu. Dlouhodobě to je neudržitelné. Po prohrané válce v Afganistánu se Rusko rozpadlo, historie sebude opakovat. 

+4 /-6 | 11.12.2022 10:25

HumphreyvanWeiden

Petře Koutný, trošku si zopakujte historii.

Beneš, na rozdíl od ukrajinských nacionalistů, v roce 1938 neválčil se sudetoněmeckými civilisty. Dělostřelectvem nebombardoval žádné sudetské město, nezničil Liberec, nezakazoval německé školy. Sudetští Němci měli v Československu vlastní základní, střední i vysoké školství, na Ukrajině se zakazovala ruština i na základních školách. Můžete mi vysvětlit proč to Ukrajinci dělali?

To srovnání s ukrajinskými korupčníky a nacionalisty je pro první Československou republiku velice urážlivé. Československo mělo jednu z nejlepších národnostních politik v celé Evropě, zemi neovládali loupeživí oligarchové jako dnešní Ukrajinu. Špatné vztahy vztahy s Němci se lepšily až do hospodářské krize a nástupu Hitlera k moci.

Situace na Ukrajině byla úplně jiná. Vztahy Rusů a Ukrajinců byly převážně dobré až do Majdanu. Na východě Ukrajiny Rusové s Ukrajinci splývali. Zničila to až válka oligarchů, nekonečná korupce a nacionalizace ukrajinské politiky. Ta vedla až k zásahu ukrajinské armády proti vlastním občanům. Padly tisíce lidí a došlo k vyhnání 1,5 miliónů lidí z jejich domovů.

Toto se v Česlovensku v roce 1938 nedělo. Tak proč srovnáváte Minské dohody s Mnichovem??? Historicky mezi těmito událostmi není vůbec žádná souvislost.

 

+8 /-6 | 11.12.2022 11:25

xdavx x

jeden priklad za vsechny, jakysi patmat - jedine co dokaze je rvat neco o ruske propagande, a to i kdyz jsou tady pouzite pouze clanky z idnes a citace ze CNN...

oni to ve sve jednoduchosti a hlavne ZBABELOSTI videt ani nechteji. Toto jsou presne ti ZBABELCI, kteri tleskali nacistum, komunistum, a ted tleskaji novodobym inkvizitorum. ZBABELCI, kteri drive upalovali carodejnice jen proto, ze ty zeny vedeli vice nez ostatni. ZBABELCI, kteri az se to tady zmeni, budou mezi prvnimi co budou slyset, jak bojovali proti lzim, zvuli, nenavisti...

 

+4 /-3 | 13.12.2022 15:30

OldřichKuželka

Patmat zde patří k diskutérům, jehož příspěvky jsou slušné a věcné, což není u všech přispěvatelů samozřejmé, druhý odstavec jsou výkřiky a nesmysly. 

+3 /-2 | 13.12.2022 15:55

Sel Mar

Paráda Lubomíre, Davide B., Ciki, Šach a pár dalších. Koutný, Krakenm MartinaNss a pár exotů, kteří zde vykřikují perly typu "celý svět stojí za Ukrajinou" dokazují každým svým příspěvkem svoji tupost, která hvězd se dotýká. 
Bonusová otázka pro pobavení nás, "probuzených: 11. Září učinili negramotní afghánci, kteří neuměli vzlétnout ani s Cesnou, což dokazují nepoškozené pasy, které se okamžitě na místě našli, že? =) =) =) Chrabrá Amerika tak lítě bojuje proti zlu, tleskám! 
A mnou zmínění: 1+1 = 8, že? =) 
Fanouškům vznešeného západního vraždění pod záminkou ochrany demokracie zdar.   

+4 /-7 | 13.12.2022 00:54

kraken8
+2 /-3 | 13.12.2022 13:24

kraken8

Jestli mám tím Krakenm být já (jako že asi jo), můžete mně ukázat, kde vykřikuju něco ve smyslu, že "celý svět stojí za Ukrajinou"? Lžete v tom případě vědomě, nebo jste až tak mimo? Myslím, že by se tady dalo najít pár příspěvků, kde píšu, že Rusko podle mě není jedinej viník současnýho stavu na Ukrajině, ale nikde nenajdete nic podobnýho tomu, co jste napsal vy.

+2 /-1 | 13.12.2022 13:09

kraken8

Místo toho mínusu, není elegantnější formou zkopírovat sem nějakej takovej můj příspěvek, o kterým píše Martin Šellong a usvědčit mě tak z toho, že si vymýšlím já a ne Martin Šellong? Ale to bych chtěl moc, co? Takhle se přece nediskutuje, dneska stačí dát mínus, dislike a je to. Jednoduchej, instatní svět.  

+1 /-1 | 13.12.2022 13:18

Šach

Když k nám v srpnu 1968 vtrhly armády Varšavské smlouvy pod vedením Sovětského svazu, západní státy se na nás vykašlaly. Každý věděl co Sovětský svaz je a nebyly kvůli nám žádné sankce. Sovětští sportovci mohli dál vesele hrát pod vlajkou své země. V roce 1970 se konal památný zápas SSSR - Zbytek světa a nikomu sovětské vlajky nevadily. (GM Hort tam porazil GM Polugajevského.) Spasskij hrál s Fischerem pod sovětskou vlajkou. Je to dvojí metr. Za to, co se děje na Ukrajině nemůže jen Rusko. Velký podíl na tom mají USA a NATO. Každý rozumný člověk pochopí, že Rusové v žádném případě nemohou připustit členství Ukrajiny v NATO. Co by dělaly USA, kdyby se k nim neustále přibližoval nějaký nepřátelský pakt? Američané také nedovolili Sovětům instalovat rakety na Kubě. Rusové zas nedovolí Američanům instalovat rakety na Ukrajině. Není na vině jen Rusko.

+9 /-8 | 10.12.2022 15:51

xdavx x

Dnes pliveme na 140 tisíc rudoarmějců, kteří za naši svobodu položili svůj život a klaníme se až k zemi svým zrádcům a vrahům. Zdá se, že jsme díky brutálnímu vymývání mozků prostřednictvím našich zkorumpovaných médií a neomluvitelným přepisováním historických faktů na školách dočista zešíleli. 

+6 /-10 | 10.12.2022 16:08

honzales77

Politici už to nevyřeší,rozhodne se na bitevním poli!

+1 /-3 | 11.12.2022 23:00

frenik

Hlavně položili život za svou svobodu, u nás dělali víceméně bordel, dle předků byli horší než Němci. A naše tzv osvobození jsme draze zaplatili 45 lety ve sračkách.

+4 /-5 | 11.12.2022 22:30

lubomir1959

Kraken, Petan a další podobní: Končím debatu s vámi, je to jen zbytečně ztracený čas. Máte vymyté mozky současnou propagandou, nejste schopní ani pochopit a natož odpovědět ani na jednu zcela zřetelně položenou otázku, vybíráte si účelově pouze to, co se vám hodí do krámu. Názorným příkladem je třeba sestřelení dopravního letadla KAL 007 nad přísně tajným územím SSSR, kdy piloti nezabloudili, ale prováděli špionáž a spoléhali, že jim to projde. Za to, že neznáte historii, já nemohu, to je váš problém, možná už jsem dědek, ale na rozdíl od mnohých "mladých" jsem si zachoval zdravý rozum a objektivitu. To, že Američané poslali ve svém špionážním zájmu na smrt 300 lidí, vám nevadí, ale když je Rusáci sundali, to byl zločin. To, že poslanci KDU-ČSL a TOP 09 se bratříčkují s vrahy našich občanů, vám nevadí? Víc už s takovými jednostrannými "znalci" historie nehodlám diskutovat!

+4 /-6 | 13.12.2022 07:54

Teofil Horáček

Rusové používají proti Ukrajině sovětské rakety vyrobené v místních továrnách, které Kyjev předal Moskvě v rámci tzv. Budapešťského memoranda výměnou za invazí porušené bezpečnostní záruky. Zjistili to ukrajinští vyšetřovatelé při analýze pozůstatků sovětských střel Ch-55. Ukrajinci zdůrazňují, že memorandum odhaluje nedůvěryhodnost Rusů.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-budapestske-memorandum-jaderne-zbrane-rakety-ch-55-ukrajina-valka.A221212_171525_zahranicni_jhr 

 

+1 /-5 | 13.12.2022 08:06

lykan

Škoda, že Jirikovka ztrácí v Luboškovi svého bratra. Luboši, nechceš si vzít Jirikovku s sebou? Chybět nám ani jeden nebudete smiley .

+3 /-4 | 13.12.2022 08:05

lubomir1959

Je vidět, že vám chybí nejen vědomosti a znalosti, ale i kousek slušnosti! Já jsem s vámi husy nepásl, takže mi netykejte! Škoda, že tady nejde dát, takové, jak jste vy, do bloku!

+3 /-5 | 13.12.2022 08:11

sarmatam
....že chce něgdo podporovat mladé talenty ....to je hudba budoucnosti....já bych byl pro ....aby každý důchodce co přijede na kterýkoliv turnaj v ČR ....tak si odvezl nějakou hezkou knížku o šachu a ktomu skleničku medu....a samozřejmě důchodci by neplatili ani vstupné a jídlo by na turnaji měli mít ZADARÁČEK....ůcta ke stáří a důchodci by spestřili každý větší i menší turnaj....mají toho tolik odehráno , že někteří ti mladí to nemají ani NATRÉNOVÁNO ....
+2 /-2 | 13.12.2022 05:51

lubomir1959

Na tyto otázky zatím marně očekávám odpovědi:

1. Září 1938 - Francie, Anglie a Itálie nás prodaly Hitlerovi! To je neoddiskutovatelný fakt! Co pro naši zemi udělal Západ? Kromě planých žvástů politiků, NIC! Za cenu kterých životů jsme byli osvobozeni od hilterovců? 140 tisíc vojáků RA padlo! 

2. Únor 1948 - co pro naši zemi udělal Západ? Kromě planých žvástů politiků, NIC!

3. Srpen 1968 - co pro naši zemi udělal Západ? Kromě planých žvástů politiků, NIC! Jaké sankce byly uplatněny proti Varšavské smlouvě a zejména Sovětskému svazu? ŽÁDNÉ!

4. Jaké sankce uplatnila OSN proti USA za házení napalmu na civilisty ve Vietnamu? Kromě planých žvástů politiků, ŽÁDNÉ! Jaké sankce byly uplatněny proti USA za bezdůvodné napadání jiných zemí, např. Iráku, Afghánistánu, atd.? Kromě planých žvástů politiků, ŽÁDNÉ! Když 1.9.1983 došlo k sestřelení dopravního letadla s téměř 300 nevinnými cestujícími nad přísně tajnou oblastí SSSR v zájmu americké špionáže, jaké byly sankce? ŽÁDNÉ! A co "humanitární" bombardování Jugoslávie, jaké sankce byly uplatňovány proti USA za to vraždění civilistů? ŽÁDNÉ!

Aby si někdo nemyslel, že se zastávám Putina, tak to v ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ - odsuzuju zločiny na civilistech, ať je spáchá kterýkoliv stát, kterýkoliv politik! Jen požaduji, aby se VŠEM měřilo STEJNÝM metrem!

+6 /-6 | 12.12.2022 18:29

kraken8

Pane Lubomíre, opravdu máte ten dojem, že nás Rudá armáda osvobodila? Já to teda chápu tak, že nás spíš kolonizovala. Ne nepodstatnou věcí je i fakt, že Sovětskej svaz v podstatě zároveň s Německem přímo rozpoutal druhou světovou válku. Chápu, že jste se o tom (aspoň tak tipuju) v komunistickým školství neučil, ale v době internetu byste si ty mezery už mohl pomalu zacelovat, když už o tom máte potřebu psát. A i dál melete pátý přes devátý, vše vytržený z kontextu. Doporučuji např. https://cs.wikipedia.org/wiki/Mnichovská_dohoda , to si opravdu přečtite celý. Neříkám, že se vším tam uvedeným musíte souhlasit, ale je to aspoň trochu ucelenej text. Já jenom dodám, že se všude píše o německé menšině, ale ona to žádná menšina nebyla, Němců tady bylo víc než Slováků. Další věc je ta, že Češi v podstatě podvedli i Slováky při vzniku společnýho státu atd. Prostě klasická politika. Ještě bych chtěl upozornit na jeden bod, o kterým se píše v tom prvním odkazu, a tím je: https://cs.wikipedia.org/wiki/Locarnské_dohody

"Dohoda měla bezpečnostní charakter mezinárodních záruk německých západních hranic prostřednictvím Rýnského garančního paktu, ovšem východní hranice Německa smluvně zaručeny nebyly, naopak zde existovala možnost jejich revize."

Únor 1948? A co by ten Západ měl udělat? https://cs.wikipedia.org/wiki/Marshallův_plán

Marshallův plán, oficiálně Plán evropské obnovy (angl. European Recovery Program), byl přijat Kongresem USA 3. dubna 1948 s cílem organizovaně zabezpečit americkou pomoc poválečné Evropě. Protože SSSR a země východního bloku nabídku odmítly, byl plán omezen na západní Evropu.

 

+6 /-3 | 12.12.2022 20:46

lubomir1959

Kraken8: Myslím, že byste si měl zopakovat historii, už se mi nechce donekonečna vyvracet bludy těchto jednostranně orientovaných "gigantů" nejen šachu. Zřejmě se domníváte, že vaše vš života vám stačí k tomu, abyste mohl hodnotit všechno a všechny! Sbohem!

+2 /-6 | 12.12.2022 21:03

kraken8

1959, už to vidím. Jo, tipoval jsem správně. Je to těžký, co? Přiznat si, že tak velkou část života žiješ ve lži. A že to vzdělání, co ti dali, je úplně k hovnu, že je to snůška komunistických sraček a hlavně lží.

+6 /-1 | 12.12.2022 21:42

Petan

No vidíte, že si nakonec odpovíte i sám. Máte pravdu, že vůči USA nebyly uplatněny žádné sankce za invazi do Afgánistánu. A jak to bylo, když byl Afgánistán napaden Sovětským svazem? A že nebyly žádné sankce za to, že sověti v roce 1983 sestřelili letadlo s 300 cestujícími, bylo určitě špatně, to máte taky pravdu.

 

+4 /-2 | 12.12.2022 19:33

OldřichKuželka

Podle ruského opozičního politika Leonida Gozmana nemá válka, kterou rozpoutal Vladimir Putin, žádné racionální a dosažitelné cíle. Ani zabránění Ukrajině vstoupit do NATO, ani umožnění obyvatelům Donbasu mluvit rusky a rovněž ne zničení biolaboratoří, které produkují viry způsobující neplodnost ruských žen, protože žádné takové laboratoře neexistovaly. V článku pro list Novaja Gazeta Europe píše, že cílem války je zničení Ukrajiny jako státu, kultury a národa. Pak by Putin chtěl pokračovat dál, aspoň do zemí bývalé Varšavské smlouvy. Jedinou zárukou míru je tedy kapitulace Putinova režimu a jeho odstranění.  https://www.forum24.cz/valku-muze-ukoncit-jen-porazka-putinova-ruska-konec-rezimu-a-odneti-jadernych-zbrani-rika-leonid-gozman/

+8 /-5 | 11.12.2022 20:20

lubomir1959

Proč, když tady čtu některé příspěvky, tak si vzpomenu na jedno zvíře, jak jen se to zvíře jmenuje? Je tvrdohlavé, má čtyři nohy a veliké uši a dělá íááá...někdo chtěl, aby se otřásalo a když se otřáslo, padaly z něj peníze a v jedné pohádce mu říkali Ijáček....

Myslím, že váš příspěvek názorně ukazuje, jak jste duševně vyspělý, jaký jste "duševní gigant". Dám vám radu: Než něco napíšete, zkuste si to nejdřív napsat na papír, pak to škrtněte a papír zahoďte a nikam nic raději nepište. Kdosi slavný řekl, že je líp mlčet a nechat si lidi myslet, že jsem hloupý, než promluvit a ujistit všechny, že opravdu hloupý jsem!

+3 /-7 | 12.12.2022 19:57

Teofil Horáček

Souhlasím s panem Kuželkou, resp. s citovaným ruským opozičním politikem. Sláva Ukrajině !

+5 /-4 | 12.12.2022 20:10

xdavx x

Dam to tady... treba se dotycni poznaji... nema smysl reagovat na kazdeho zvlast.

"Je těžké osvobodit hlupáky z řetězů, které uctívají" Voltaire

+3 /-6 | 12.12.2022 11:01

patmat
Pochybujem, že by hypoteticky dnes Voltaire šíril ruskú propagandu a dezinformácie ruskej výroby.
+5 /-2 | 12.12.2022 16:51

Pavel Capek

Tak jsem si pročetl diskuzi pod článkem na idnes co sem dal David Bražina a Jiří Kadlec a nejvíc se mi tam líbila věta : " Já bych se jim do toho nepletl." ;-) 

 

+5 /-0 | 11.12.2022 20:15

xdavx x
A nejdnou nic, tichoucko... Girl in a jacket
+6 /-2 | 11.12.2022 15:39

Jiří Kadlec
+3 /-3 | 11.12.2022 19:17

Pavel Capek

Velmi zajímavá je i nejednoznačná diskuze pod tím článkem z roku 2016. Je nutné si ale uvědomit, že uplynulo dlouhých 6 let...

+2 /-1 | 11.12.2022 20:04

ciki333

Kdo by to byl v tom roce 2016 řekl, že pohrobci Bandery a Šuchevyče (tj. batalion AZOV, Pravý sektor...) se o šest let později stanou velkými kamarády západních "liberálních" demokratů pod záštitou Žida Volodymyra Zelenskyj. To jsou panečku paradoxy...

+4 /-5 | 11.12.2022 19:35

Šach

Lidé kteří věří, že Ukrajina porazí Rusko, blouzní. Je to takový nesmysl, jako kdyby mělo Československo bojovat a vyhrát v roce 1938 s Německem. Musíme si však položit otázku, co je vítězství v této válce. Rusové nechtějí obsadit a plně ovládnout Ukrajinu. To by už dávno zaútočili na hlavní město s cílem svrhnout prezidenta, vládu a nastolit vlastní správu Ukrajiny. To se  neděje. Do Kyjeva v pohodě jezdí nejvyšší představité zemí EU vlakem. Ruské vítězství bude to, že se Ukrajina  nestane členem NATO. Rusové Ukrajinu tak zdevastují, že bude pro NATO nepoužitelná. A to bude vítězství Ruska.

+7 /-3 | 11.12.2022 15:01

honzales77

Kdyby jsme bojovali v roce 1938 tak by z Prahy potažmo možná i z Pražského hradu zbyli jen ruiny.Němci hrozili bombardováním Prahy.

+5 /-1 | 11.12.2022 15:52

xdavx x

pomoc proti okupaci nemcu, nam z celeho sveta nabidlo pouze SSSR... at se to soucasnym rusofobum libi nebo ne.... ani anglie ani francie ani USA, ale SSSR.... den po mnichovu nam Polsko dalo ultimatum na Tesinsko... takove to mame historicke pratele...

+5 /-4 | 11.12.2022 15:56

Rubinus

Jo, nabídlo. Asi by to byla podobná pomoc, jako Polsku. Ostatně, v době Mnichova s námi Rusko/SSSR nemělo společnou hranici. Takže - by tu "pomoc" odnesl ještě nějaký další stát.

+3 /-1 | 11.12.2022 20:01

Igi2
Reči o potenciáli Ruska (ZSSR) do nás klavírovali celý socík a už mám na ne alergiu. Pre mnoho krajín sú nerastné suroviny skôr prekliatím (dobyvačné vojny, podpora lenivosti bežná napr. u Arabov) a Rusko k nim patrí. Presvedčenie o vlastnej výnimočnosti a predurčeosti vládnuť svetu ich tentokrát vyjde draho. Ukrajinské dieťa píše Ježiškovi: "Prajem si mier, preto pošli Abramsy, Gepardy, Patrioty, F16-ky a my to už vybavíme".
+5 /-3 | 11.12.2022 11:14

xdavx x
Pak je ovšem divné, když nám od března tvrdí jak rusum: dochází munice jídlo nafta náboje lidi čipy rakety lodě tanky záchody toaletní papír peníze.... že jsme ještě slavné nevyhráli ale naopak se vlády v EU boji sociálních bouří....
+4 /-3 | 11.12.2022 11:39

Petr Koutný

Davide nikdo se nebouří. To si jen trolové přejí, aby se lidi bouřili.  Evropa si žije docela poklidný život. Rusko od  Února jen ztrácí území, brání se  a ustupuje. 30% státního rozpočtu dává na armádu a to je šílené číslo, dlouhodobě neudržitelné. Rusko bylo oznařeno OSN teroristickým státem, hladomor způsobený Ruskem na Ukrajině v minulém století bylo označeno genocídou a Rusko je podle mezinárodního práva válečný agresor a ponese vinu z této války, kterou prohraje. Ano, jeho peníze nevrátí lidem životy, ale pomůže vybudovat novou Ukrajinu za ruské peníze. Ta bída, která příjde na Rusko po tété válce bude zničující. Ale byla to jen jejich volba, jejich chyba a tu zaplatí. trolovéjako ty,můžou křičet a plakat,nakonec se budou dívat na pád fašistického ruska společně s lidmi, kteří přejí vítězství Ukrajině a mír v Evropě. 

+6 /-4 | 11.12.2022 11:50

xdavx x
Samozřejmě že Evropa si vede poklidný život. Protože vraždí jinde. Třeba v Libyi, Mali...
+3 /-3 | 11.12.2022 12:06

Petr Koutný

Parádní komentář!! 

+1 /-1 | 11.12.2022 11:36

xdavx x

Tak se pojdme zamyslet co se vlastne jde

CNN Prima News - ON-LINE: Drtivý úder Ukrajinců. V Melitopolu zničili ruskou základnu se stovkami vojáků

Vysledek vyhledavani na nemeckem google za poslednich 24 hodin (zjednodusim, ani jeden odkaz na tuto zpravu)

Naproti tuto skutecnost jsem nikde na ceskem webu nenasel -  Ukrajinske rakety zasahly restauraci v Melitopolu (vcera)

Zajimave, neniliz pravda?

+3 /-5 | 11.12.2022 10:01

Petr Koutný

Jde Davide jen o jednu věc. Putin si myslí,že se zapíše do historie a rozhodl se krást území.Ukrajina se rozhodla bránit. Onic jiného nejde, než o to, že válečný zločinec, vrah a člověk, který se podepíše pod největší porážku Ruska v jeho dějinách, je válečný zločinec. Vše ostatní, jsou bohužel důsledky války,kde díky tomuto vrahovi umírají denně nevinní lidé. Jde o jednu věc,ego jednoho šílence,kterého historie zařadí vedle Hitlera a Stalina,mezi největší vrahy historie. 

+5 /-4 | 11.12.2022 10:08

xdavx x

Petre mi je Putin ukradenej.. a ukrajina taky... co mi ale silne vadi jsou ty totalitni tendence tech co nam vladnou... berou nam nase prava a svobody a bud to svaluji na kovid, ted zase na putina... to mi vadi, a myslim si, ze tohle je pro nas jako pro zapadni civilizaci nejvetsi nebezpeci.

A mimo to - LZOU! Nepokryte lzou a kazdeho s jinym nazorem kriminalizuji, nalepkuji, zastrasuji ... 

+6 /-5 | 11.12.2022 10:15

Petr Koutný

Jsme jen pěšáky na šachovnici, nikdy nevíš, kdy budeme obětování, nikdy nevíš  kdy se hraje gambit a který pěšec bude otětován. 

+3 /-1 | 11.12.2022 10:26

OldřichKuželka

Válečný zločinec Karjakin by měl už dávno být vyloučen ze všech soutěží FIDE, a to doživotně, je jasné, že šestiměsíční zákaz k ničemu nevedl. Pokud jde o tzv. "volby", četl jsem, že jde pouze o divadlo, aby u přihlouplých lidí vzbudilo zdání, jaká je v Rusku demokracie, když může kandidovat víc uchazečů. Filatov bude ve funkci samozřejmě potvrzen, Karjakin řekne, že s ním chce spolupracovat a nějaké místo ve svazu se pro něj určitě najde... 

+11 /-12 | 10.12.2022 11:30

Teofil Horáček

Rusové jsou nejen váleční zločinci, ale i podvodníci.  Peter Heine Nielsen upozornil, jak obcházejí sankce a zákaz hrát pod ruskou vlajkou : " How is sanctions being manipulated in the chess-world? Volodar Murzin played the Russian Championship with the Russian flag in the start of October, switched flag to FIDE so he could play World and European Juniors in November, and then immediately back to Russian in December!"

+9 /-5 | 10.12.2022 13:37

OldřichKuželka

Karjakin se zapsal mezi nejodpornější postavy šachové historie, stejně jako Hans Frank, ale jsou také slušní Rusové, mezi nimi profesor Andrej Zubov, rozhovor o válce a ruské národní povaze je poučný a všem jej doporučuji k přečtení. " 

Takřka všichni vojenští a bezpečnostní specialisté předpokládali rychlý pád Ukrajiny, panovala představa, že ukrajinská armáda nebude bojovat, případně to skončí partyzánským bojem na západní Ukrajině.

To byl omyl všech, včetně Putina. Vlastně jsme svědky nečekaného zázraku. Rusko-ukrajinská válka se v mnohém podobá válce sovětsko-finské, kdy slabší země v podstatě zvítězila nad Sovětským svazem. Je jasné, že také Ukrajina vyhraje tuto válku. Nevíme, kdy se to stane, ale určitě zvítězí. Vždyť Ukrajinci už osvobozují oblasti zabrané po letošním únoru ruskou armádou, je očividné, že Rusko prohrává." 

https://www.forum24.cz/andrej-zubov-hlavnim-problemem-ruska-je-jeho-imperialni-komplex/

+4 /-5 | 11.12.2022 11:04

HumphreyvanWeiden

Někdo Rusko nenávidí, někomu je lhostejné a někdo ho má třeba rád, jedna věc je však jistá. Rusko ničí Ukrajinu a nikdo s tím nedokáže nic udělat. Západ jen dodává zbraně, ne moc a ne dostatečně silné, aby Rusku doopravdy ublížily a jen cynicky čeká na konečný kolaps Ukrajiny.

Všichni dobře víme, jaké Rusko vždy bylo, je a bude: na armádu spoléhající stát, který své nepřátele nemilosrdně ničil a nikdy si nic nedělal z kritiky zvenčí. Můžeme na něj nadávat, můžeme jej označovat za teroristický stát, ale to je tak všechno, co zmůžeme. Je to jako nadávat na počasí, počasí ani Rusko se nezmění.

A já se ptám: Bylo opravdu nutné hned po Majdanu zakazovat ruštinu na školách a brát ukrajinským Rusům jejich menšinová práva? Bylo opravdu nutné posílat ukrajinskou armádu na bezbranné donbaské civilisty? Bylo opravdu nutné zahodit šanci na smír v podobě Minských dohod? A bylo doopravdy nutné místo toho připravovat Ukrajinu na válku, ve které je jasně tím slabším a ve které ji nechceme ani účinně pomáhat ???

Neboť, pokud chcete porazit Rusy, tak s nimi musíte válčit naplno, bez ohledu na cokoli. A ani to leckdy nestačí. Své o tom věděl Napoleon i Hitler a teď se o tom přesvědčuje stále víc a víc i mocný, kolektivní Západ.

Jsme připraveni vést s Rusy boj na život a na smrt a opravdu jsme to chtěli ???  

+6 /-7 | 11.12.2022 00:39

Petr Koutný

Ano Hump,bylo to nutné a dnešek to dokazuje. Dokonce to bude nutné i po válce.Rusko válku prohraje, protože to ekonomicky, lidsky a politicky neustojí. Prohrálo v Afgánistánu a potom se rozpadlo. Toto je opotřebovací válka a Rusko nemá nekonečné množství munice a techniky. Samozřejmě západní technika je několikrát lepší, než  ruské zbrané z druhé světové války. Proti světu Rusko nemá šanci, jen bude krvácet a krvácet a ekonomicky se rozloží zevnitř. Příští rok prý 30% státního rozpočtu jde vRusku na armádu!!Státy NATO nemají často 5% na armádu v době míru. K čemu je vyrobený tank, který vybouchne? To nepřináší žádné ekonomické výsledky, to jsou jen vyhozené peníze. Je to jen otázka času, kdy ruština bude zakázanáa vyhnána z Ukrajiny. 

+2 /-2 | 11.12.2022 09:21

Šach

Všichni víme, jaké je Rusko a všichni také víme, jaké je Německo. Na to nezapomínejme. Němci se také nemění. Nejvíce konfliktů a nepříjemností v historii jsme měli s Němci a Rakušany. Ne s Rusy. Rusové nás okupovali, ale Němci nás chtěli zlikvidovat. Hitler prohlásil, že Čechy vysídlí na Sibř a osadí českou kotlinu německými sedláky. Rusové tomu zabránili.

+5 /-3 | 11.12.2022 08:47

Wir
Politika ani válečné konflikty se nemají míchat do sportu, a do šachu už vůbec ne. Všem má být umožněno účastnit se soutěží, bez ohledu na to, jaké zastávají politické názory a které strany podporují ve válečných konfliktech. To je můj názor. Jinak samozřejmě Ruská agrese na Ukrajině je zlo a Putin je šílenec, to je bez debat.
+4 /-4 | 10.12.2022 23:01

ciki333

Dva silné charaktery, které Západ nezlomí - prezident Putin a etnický Rus Karjakin - v družném hovoru (r.2017)...

+4 /-11 | 10.12.2022 19:32

Petr Koutný

Potkají se v base....tam budou mít pár let na to , si to všechno říct...

+8 /-3 | 10.12.2022 19:39

Rubinus

Nebudou. Putin se toho nedožije a Karjakin toho asi tolik neprovedl.

+5 /-1 | 10.12.2022 19:51

xdavx x

Myslis, ze se te basy dozije treba takovej Bush, Obama nebo Biden s jejich dvacetimiliony mrtvymi po celem svete?

+4 /-9 | 10.12.2022 19:45

xdavx x

vzhledem k tomu ze mistni fanaticka uderka, nebyla schopna uvest jediny rozdil mezi USA a RU valkou, posilám odkaz na clanek, ktery vysel vcera v Nemecku - a drzte si klobouky, tohle bude mit velkej dopad https://www.tagesspiegel.de/politik/absolut-unerwartet-putin-zeigt-sich-enttauscht-von-merkel-wegen-ausserungen-zur-ukraine-9006844.html

V podstate se zde pise, ze Minske dohody nebyly zavedeny pro to, aby se situace vyresila, ale mel se dat ukrajine cas k vyzbrojeni... Pokud tomu tak skutecne je, bude to dalsi signal pro zbytek sveta, jak prolhany a pokrytecky zapad je... 

+6 /-7 | 10.12.2022 15:54

Petr Koutný

A co garance Ruska,když se vzdá Ukrajina Atomových zbraní, garantuje jim uzemní celistvost? Rusko je fašismus 21. století a je dobře, že svět stojí za Ukrajinou. Putin je zločinec  a každý kdo ho podporuje, nebo obhajuje ruskou genocídu na Ukrajině je ruský troll. Až to vše jednou skončí, skončí i tito trolové, protože vše ruské bude na spoustu let jen špínou a ostudou. Za pár let, říct toto je ruské, bude stejná ostuda jako říct, toto byl fašista. 

+4 /-2 | 10.12.2022 19:43

xdavx x

skoda ze jsi ztratil pamet, kdyz Zelensky chtel zpet atomovky hned po te co ukrajina vstoupi do nato... Svet rozhodne nestoji za Ukrajinou. Minimalne ne ten svet, kde zapad v poklidu kradl a vrazdil...

+6 /-8 | 10.12.2022 19:47

lubomir1959

ciki333: Je mi naprosto lhostejné, kdo mi dá mínus a kolik mám minusů. Uvítal bych odpovědi na svoje otázky, žádnou moji kritici nezodpověděli. 

Petan: Kolik mých otázek jste věcně zodpověděl? Ani jednu! Co vy chcete psát o tom, kdo píše vážně a kdo ne! Nemohu za to, že vám dělá potíže chápání psaného textu, podobně jako některým dalším, např. pawn, Kuželka, Horáček. V každé diskuzi mě přesvědčujete o tom, že věcná diskuze je vám naprosto cizí, zmůžete se pouze na posměšky a ironii, někteří jen na mínus. Strčte si ty mínusy třeba do, no však víte kam, jsou mi lhostejné, na ty já zvysoka...

Vždycky jsem byl, jsem a budu proti tomu, aby sportovci byli jakkoliv diskriminováni kvůli politice jejich zemí, jsem proti, aby politika vůbec byla zatahována do sportu! Žádný ze sportovců nemá možnost změnit ani ovlivnit jednání vedoucích činitelů své země!

Na rozdíl od mnohých z vás bezhlavě neadoruju nikoho, ale snažím se co možná největší objektivitu a neřídím se názorem většiny ani menšiny, ale svým, na základě informací, které se ke mně z různých stran dostanou...

+5 /-6 | 10.12.2022 17:26

pawn
Nikdo nedělá to, co dělá Rusko. Zatímco tady se ta zvěrstva často relativizují a whataboutismus tady jen kvete. To, že Rusko v dnešním světě nesnese srovnání si samo najde cestu. Uzbekistán, Kazachstán, Arménie už dobře vědí a snazi s podle toho zařídit, a nyní se projevila i Indie. Rusku zůstane jen Írán, KLDR a Bělorusko.
+10 /-7 | 10.12.2022 12:58

honzales77

Píšeš tady o zemích,kde jsi v životě ani jednou nebyl ani nežil.Napiš v jaké z těchto zemí si byl?

+6 /-6 | 10.12.2022 13:18

pawn
Sleduješ zprávy? Hodnotím samozřejmě rozhodnuti představitelů těchto státu.
+6 /-5 | 10.12.2022 13:22

honzales77

Takže i víš co si povídali Si Ťin-pching s J.Bidenem v Číně?Já to teda nevím.

+8 /-4 | 10.12.2022 13:26

xdavx x
+8 /-8 | 10.12.2022 13:01

lubomir1959
Někteří z vás nazývají Rusko Říší zla! Už jste zapomněli, díky komu tu dnes sedíte a píšete ty protiruské přihlouplé bláboly? Zapomněli jste, za koho padlo těch 140 tisíc tehdy sovětských vojáků? Copak máte klapky na očích jako koně? Pokud je Rusko říší zla, co je pak Amerika? Kdo napadl víc států Rusko nebo Amerika? Kdopak se po celém světě snaží vnucovat svoji vizi demokracie? Rusko nebo Amerika? Kdopak „humanitárně“ bombardoval Jugoslávii dokonce se schválením našeho „velekněze“ Havla (jo, já zapomněl – to byla ta jeho pravda a láska, která zvítězí nad lží a nenávistí)? Rusko nebo Amerika? Kdopak prováděl výzvědné lety nad protivníkovým územím a neštítil se obětovat i životy cestujících v dopravním letadle na běžné lince v zájmu svého vyzvědačství? Rusko nebo Amerika? Kdopak nás zradil v roce 1938? Rusko nebo Francie a Anglie? Kde byl váš Západ v letech 1948 a 1968, jak nám pomohl? Mám pokračovat? Za koho umírají naši vojáci v zahraničních misích? Za Rusko nebo za Ameriku? Atd., atd., Rusů se nezastávám, za vraždění civilistů je odsuzuji, nejsem obráncem nikoho, jen měřím všem stejným metrem!
+6 /-11 | 10.12.2022 12:03

ciki333

Dobře jste to shrnul, Lubomire. Havloidy chytá psotník a Oldřich Kuželka nestíhá měnit loginy jen aby Vám nasázel 10 dislaiků. Libtardi se ženou za přeludem...Ruská federace nikdy válku na Ukrajině neprohraje. Opačný případ by znamenal její rozpad, přírodních zdrojů by se zmocnily západní korporace...Tento katastrofický scénář Putin a spol. nepřipustí. Lubomire, nechte blázny blouznit...Sice ekonomicky kontraproduktivními sankcemi ničí Evropu, ale jinak jsou neškodní.

+6 /-8 | 10.12.2022 13:09

Petan

Pane Lubomíre, u vašich příspěvků občas váhám, kdy to myslíte vážně a kdy si děláte prdel.

+8 /-3 | 10.12.2022 12:44

xdavx x

ale vzdyt ma pravdu... se mohli pred tydnem nasi spravedlivy pominout, kdyz rusko zacalo bombardovat elektricke rozvodny... to bylo zvastu ohledne terorismu... ale ze to v Srbsku to same delalo NATO to tito spravedlivy zapomneli... presne podle dvojiho metru, kterej se nejen v teto situaci uplatnuje... 

+6 /-8 | 10.12.2022 12:59

pawn
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 10.12.2022 12:54

pawn
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 10.12.2022 12:54

pawn
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 10.12.2022 12:54

xdavx x

20 gradu vypalenych na civilni obyvatelstvo na donbasu... pohoda ze? 

https://twitter.com/TamrikoT/status/1601292681812246529?s=20&t=_Eurdy0xaSzx6rnD-Q5uZQ

+2 /-8 | 10.12.2022 12:13

xdavx x
+1 /-7 | 10.12.2022 12:02

lubomir1959
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+2 /-4 | 10.12.2022 11:55

Bucefalos
Celý ten narativ války na Ukrajině, tak jak je u nás interpretován nemá s realitou nic společného. Z 95% jsou to naše projekce a to i kolektivní.
+8 /-9 | 10.12.2022 09:22

xdavx x

jsem moc rad ze konecne lidi zacali pouzivat mozek, a zacali si pokladat otazku, proc se tak deje... Ti hloupi samozrejme jen saji propafandu o svatych ukrajincich... https://twitter.com/TamrikoT/status/1601292681812246529?s=20&t=HYdkyegD4p9TdXO1p2HOAw&fbclid=IwAR0KGNJpTqkK3jGgVFVa8dVnSzdpeo7hkIEp1XkQx1of7ndhNs9okWHx2Aw

Snad jednou pravda skutecne vyjde najevo a nebude pozde. 

+6 /-12 | 10.12.2022 10:09

patmat
IÁ, IÁ, IJÁ, IJÁ, zahíkali somári, my nie sme hlúpe ovce žerúce mejntrímové seno a išli sa nažrať chutnej ruskej slamy.
+6 /-5 | 10.12.2022 11:36

xdavx x
Ano. Ty zcela určite. Teď jsi to dokonce zcela dokázal.
+3 /-8 | 10.12.2022 11:42

xdavx x
Rád bych se zeptal, už USA vypadly ze Sýrie a přestaly krást jejich ropu? Už se Turecko stáhlo z Kypru? Západ na to pokrytectví jednou skarede dojede.
+7 /-8 | 10.12.2022 11:41

Misorfan

S. Karjakin je bezesporu jedním z nejlepších šachistů současnosti. Pronikavý  talent, který mohl dosáhnout i toho nejvyššího šachového postu. Karjakinovo rozhodnutí podporovat Putina v jeho obludné agresi proti Ukrajině je ale tragickým lidským selháním, šíleným přešlapem, jehož neblahé důsledky ukáže blízká budoucnost.

+8 /-5 | 10.12.2022 11:26

Misorfan
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 10.12.2022 11:12

sarmatam
....Tina Turner ....to taky nemá v životě jednoduchý ....
+1 /-1 | 10.12.2022 08:54

Karja

Mnoho úspěchů!

+2 /-3 | 10.12.2022 08:51

Kořenka
aký otec, taký syn, aký putin, toť malaďéc karjakin
+4 /-6 | 10.12.2022 08:45

Kalendárium

Víte o významné šachové
události na dnešní den?

Dejte vědět naší redakci
petr.boleslav@nss.cz