Hodnocení mužů aneb skutečný problém

16.08.2022 13:06 | Turnaje

Přemýšlel jsem, jak pojmout hodnocení. Bylo by snadné napsat pár frází, něco o (mírném) neúspěchu a tím to všechno ukončit. Proč se více namáhat, k čemu to všechno je?

Když máme hodnotit náš tým, musíme si uvědomit, že byl sice 25., ale přesněji řečeno 25. až 42. I kdybych byl tiskovým mluvčím českého týmu, musel bych připustit, že pomocné hodnocení bylo nespravedlivé. Je absurdní, že zrovna my, kteří jsme si vytáhli jen jeden nasazený tým, jsme měli nejlepší hodnocení. Je to například krajně nespravedlivé ke slovenskému týmu. Ti hráli daleko více těžkých zápasů než my, přesto skončili až na 39. místě.

Pokud někde napíšete, že česká reprezentace byla 25. a slovenská reprezentace byla 39., tak to vypadá jako o rozdíl parníku. Kdo sledoval olympiádu, ví, že ten rozdíl tam sice byl, ale naopak. Slováci hráli,  alespoň podle soupeřů, lépe. Jak bychom asi hráli my s Ukrajinou, Norskem, Uzbekistánem, Ázerbájdžánem a Indií 3? 

Oh, my jsme měli Španělsko, slyšíte, ŠPANĚLSKO! Tam byli silní hráči. Ano. Ještě štěstí, že jsme nehráli 5x s tímto týmem.

Vždycky mi přišlo laciné napsat, že historie se na to ptát nebude. Pokud to tak je, tak proč se tím vším zabývat? Proč to vlastně prožívat, nebude lépe se hibernovat? Vzbudit se za pár let a přečíst si pouze jen výsledky?

Z mého pohledu byl výstup na olympiádě neúspěch. Přijde mi, jako by nás někdo zvykal den po dni, měsíc po měsíci a nyní rok po roku, ustupovat. Copak nevidíte, jak vyklízíme pozice? Za pár let bude dobré, když budeme 30. a za pár let 40. a ještě pár let a možná bude úspěch, když budeme padesátí. 

Kde jsou ty časy, kdy jsme bojovali s nejlepšími týmy světa? Pamatujete si to? Stalo se to vůbec? Podle hodnocení naší hry mi přišlo, že to byl jen sen a třeba soupeři z Chile byli silným týmem. Nebo máme vždycky soupeře, co je silným týmem? Pozor na Africké týmy, jdou nahoru. A kdo ví, třeba nyní, človíček v iglú hraje šachy, aby nás jednou porazil.

Není to narážka na kapitána týmu, Pavla Šimáčka. Pavel se určitě snažil co mohl. Navíc měl problémy s týmem, když onemocněl Vlasta Babula. Možná měl, či neměl střídat lépe, ale v tom problém nebyl. A není to ani narážka na naše hráče. David odehrál dobré partie, byl to velký bojovník našeho týmu, stejně jako VanZbyněk má 51, ano, padesát jedna let. Myslíte si, že v takovém věku se bude rvát jako o život? A Peťo ? Vždyť ten nás zachránil před mediální katastrofou, kdyby poslední partii nevyhrál. Peťo má rodinu, ženu, dvě děti, civilní práci. A Vojta? Zaplať Pán Bůh, že vůbec přijel. Jeli byste z fleku do Indie? A jak potom budete hrát, bez přípravy? Obecně cítím, že kapitán s týmem makali a snažili se, co mohliAsi cítíte, že problém je jinde, a snad už tušíte kde.

Problém JE samozřejmě jinde.

Jak psali přisluhovači svazu, Štěpán Žilka nehrál proto, protože chtěl hodně peněz. To se samozřejmě tomuto svazu hodí. A jen to vykresluje Štěpána jako oportunistu. Ale to je hluboký omyl. Už vám nenapíšou a neřeknou, jak s ním jednali dávno před tím (hrozně). Schválně, malý kvíz. Jak dlouho má ŠŽ elo přes 2500? A kolik sehrál - mladý a silný hráč bez vlastní rodiny a závazků (ideální hráč) - olympiád a Evrop?  Určitě to bude velké číslo. Nebo ne?

A takového hráče, s takovým potenciálem (2600) zaříznou jako prase - opět vám neřeknou, jak s ním jednali. Samozřejmě tomuto svazu je to, víte kde. Důtku nebo nějaké napomenutí dostal Honza Krejčí. Ten už těžko bude něco hrát. Sestřelen byl také Vojta Plát, který nyní marně bojuje o "slyšení". Pánové, myslím vás na blacklistu, stačil jeden udavačský dopis a sbohem! Ale víme dobře, že hned z kraje jste se někomu nehodili do krámu. 


"Na party raději nechoďte" - jak typické pro nynější spojení svaz - reprezentace, jaká důvěra, jaké estébácké poplácání po zádech! Jasně, nebyli jste tam. Ještě že tak! Safety first. Podle repre smlouvy, by vám mohli něco (velkého?) sebrat. Nebo ne? Vymýšlím si? Je skvělé být reprezentantem... .

Problém je, že nemáme hráče.  A pokud jsou, pak jsou "z různých důvodů" nepoužitelní (zlikvidováni). A  mladí? Co takhle Honza Vykouk? Co Honzo, nabídl ti repre mužů někdo někdy? Zajímají se o tebe? A Tadeáši? Skončil jsi s repre? Nebo jediný kontakt se svazem jsou (snad přátelské) půtky na FB?

Jak jsem pochopil, jak to chodí, tak "svazový lokaj" je něco jako dálkově ovládaný robot, který - běda - když neuposlechne svého stvořitele. Hned by došly "baterky". Zajímalo by mne, co pak takový robot u/dělá z vlastní hlavy? Třeba ti kluci, co nás reprezentovali na Mitropě, opravdu budou příští nebo přespříští rok v "A" týmu? Mladým přeji a držím palce, třeba se to nějak podaří. Stačí vyhnat ten zbytek repre, co tam je.

Problém je jednoduchý. Neměli jsme tým, který jsme měli mít, nebo mohli mít. Viník je jen jeden a nechám na čtenářově fantazii, aby si uvědomil, kdo to je.


Já vím, že se vychrlí dost přisluhovačů Šachového svazu České republiky. Já vám mohu jen napsat, přisluhovači: Těším se na dobu, kdy na vás a na tento šachový svaz budu moci zapomenout, kdy budete jen vybledlá vzpomínka. Prázdná stránka v knize pokryté prachem.  

Doufám, že se plně usadím vedle pekelníka Koutného na první místo blacklistu. Pokud budete posílat předžalobní výzvu na RP šachy (kdykoliv), tak bych poprosil na předsedu spolku, jen si zkontrolujte adresu. V Krnově už nebydlím.


Jestli něčeho skutečně lituji, pak že jsem krotil jediného odvážného člověka, Petra Koutného. Kdo jiný se někdy něčemu veřejně postavil? Napište mi jediného člověka, kdo kdy měl tu odvahu? Mně to bohužel trvalo dlouho (zjistit co je zač ŠSČR), musely být Luhačovice a bodnutí do zad. Bolelo to, ale probudilo mě to. Jinak jsem byl jako drtivá většina, bylo mi to jedno. A to je můj největší hřích, protože už tehdy, na rozdíl od drtivé většiny z vás, jsem věděl, ale nic jsem nedělal. Mlčel jsem.

Robert Cvek
572x 32520x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (572) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Robert Cvek

Semod: :-D  vystihl jste to přesně, jak to zde funguje... bohužel.

+1 /-0 | 19.08.2022 16:29

Semod
Ok, takže máte ... těším se až jméno zveřejníte a doufám, že to pro něho (ní) nebude polibek smrti.
+2 /-1 | 19.08.2022 16:09

Robert Cvek
Semod: To zatím nechám bez odpovědi.
+1 /-0 | 19.08.2022 15:57

Semod
Roberte, pokud padne předseda, padne i svaz ... píšete, že RP ambice nemá ... a proto se ptám - máte už svého favorita, kterého veřejně podpoříte?
+1 /-0 | 19.08.2022 15:52

Robert Cvek

Dokázal bych si představit, že tento svaz, který tam je, by fungoval dále. Ale je naprostá nutnost aby určití lidi nadobro odešli. Je to jejich zásluha, že se svaz zvrhl v co je. Já osobně absolutně nedůvěřuji ŠSČR a není to můj svaz. Ale je jasné, že ani PK ani já nesmíme figurovat v "obrozeném" svazu. Osobně bych si přál nezávislý svaz, který nebude nikomu nadržovat, který bude prosazovat odbornou stránku atd. Nyní to absolutně nevidím. Je tolik indícií a jen slepý to prostě nevidí nebo nechápe.

+1 /-0 | 19.08.2022 15:39

Semod
Roberte, máte nějaký plán B, jak z toho ven ? Předpokládám, že vzhledem k blížícím se volbám máte do budoucna především trenerskou vizi ... ocením, pokud ji na těchto stránkách představíte v jazyce srozumitelném.
+1 /-0 | 19.08.2022 15:25

Robert Cvek
KH: OK. Jinak z koho brát? :-) Jiří Štoček odmítl být náhradníkem, Vlasta tedy měl covid. 3 hráči jsou na blacklistu (tři mladí nadějná, alespoň z mého pohledu). Ohledně Viktora Lázničky nevím, zda s ním vůbec jednali, ale je možné, že přesto by VL nejel. Nějak se to zužuje :-)
+0 /-0 | 19.08.2022 14:54

Karel Havel
Re Robert Cvek: Já se nijak nezlobím a chápu. Ale jsem rád, že oba hráli, byť před olympiádou jsem, přiznám se, p. Hráčkovi s ohledem na jeho věk tedy moc nevěřil.
+0 /-0 | 19.08.2022 14:23

Robert Cvek

Karel Havel: Odtsřelen z fce kapitána. Proč hrál Zbyněk a proč hrála Joanna jsem slyšel přímo od Zbyňka, ale nezlobte se, zde to psát nebudu.

Semod: Ano, to je v pohodě. Jj, hezký den.

+1 /-1 | 19.08.2022 13:04

Zmestabileho

Opakované komenty Roberta Cveka, o tom jak funguje šachový svaz... mě až šokují. Tohle je skutečný stav věci? - takto jsou šachy u nás řízené? Já do toho nevidím, vidím jen rozpad naší šachové reprezentace, který vidí každý... a za mě právě ta šachové repre je tím zásadním a tou výkladní skříní hraní šachu. 

+5 /-0 | 19.08.2022 12:57

Semod
Pánové RP, mé názory berte z pozice šachového fanouška, který není zasvěcen do hlubin vaší šachové duše, ale vaše komentáře si zaujetím rád přečte. Šachu zdar.
+1 /-0 | 19.08.2022 12:50

Semod
Stalo se přesně to co se stalo a stát mělo ... zůstali profíci GM Navara a GM Nguyen. GM Hráček se stal hráčem reprezentace a ne kapitánem (klobouk dolů před ním) ...
+2 /-1 | 19.08.2022 12:28

Karel Havel
Re Robert Cvek: Kdyby ale Zbyněk Hráček nebyl "odstřelen" (zda oprávněně nebo ne já netuším, informace které máte Vy, já nemám), tak by asi nehrál (velmi slušně) na olympiádě a nejspíš by tam nehrála za ženy ani jeho partnerka, která byla pilířem ženské repre...
+1 /-0 | 19.08.2022 12:05

Robert Cvek
Tady přece nejde o nějakou fotku. Kdo na ni dnes pomyslí? Jde o to, co se stalo, jakým "mafiánským" způsobem pak jednali a kolik naprosto nevinných lidí, jako Žilka, Hráček a Krejčí "odstřelili". A "sranda" je, že hlavně pod lživým udavačským dopisem. Takové jednání patří do hluboké minulosti.
+1 /-1 | 19.08.2022 10:36

Robert Cvek
Semod: nene, jsem za ní rád. Může za to ŠSČR, byl to on kdo rozpoutal "udavačské peklo".
+1 /-1 | 19.08.2022 10:33

Petr Koutný

Semode k té fotce - tu fotku jsme měli ještě dříve, než se reprezentanti vrátili domů a nechtěli jí použít. Ale když se začal Váš svaz prostřednictvím VV lidem mstít, lhát a vinit kohokoliv jiného,než sám sebe, pak jsme jí použili. Protože nechat lež lží, jen protože tak lže někdo z vedení svazu se mi nechtělo. Kdybychom to chtěli použít, tak to uděláme hned, když jsme tu fotky dostali. Nechtěli jsme jí použít, ale protože lhářům se neustupuje a podrazákům se nabídne jen jednou tvář, pak rány umím vracet. 

+1 /-1 | 19.08.2022 10:30

Semod
Roberte, jistě Vám nemusím pokládat otázku, kdo za to může.
+1 /-1 | 19.08.2022 10:30

Robert Cvek

Semod: ta fotografie hlavně rozpoutala udavačskou kampaň. Kdybyste viděl některý ty emaily, já tu možnost měl...

+1 /-1 | 19.08.2022 10:21

Karel Havel
Re Petr Koutný: I já děkuji za komentář. Na otázku, co by se stalo, kdyby na olympiádě nebyl vedoucí výpravy nemohu odpovědět než že nevím. Ale asi větší vliv na výsledek třeba mužského týmu mělo to, že se David Navara v časové tísni rozhodl (z dobrých důvodů) se v posledním kole nespokojit s remízou. Na Štěpána aspoň já žádnou špínu neházím. Na to, že se se Svazem na odměně za olympiádu nedohodl, měl podle mě určitě plné právo. Jen jeho vyjednávací pozice byla o dost slabší než měl svého času Vámi zmiňovaný Fisher. Zvlášť když lepší šachisté než on se s nabízenou odměnou spokojili. Výše odměny šachových reprezentantů je jistě relevantní téma k diskusi. Určitě by tato odměna měla mít motivační složku, ale možná, že i má. Já tedy vím, že třeba mládežničtí reprezentanti v individuálních mezinárodních vrcholných soutěžích motivační program mají a divil bych se, že by dospělí neměli. Ale nevím. Já osobně se šachy živit nehodlám, takže jsem se o přesná pravidla odměňování reprezentantů nikdy nějak blíže nezajímal.
+1 /-0 | 19.08.2022 10:18

Semod
Roberte, například na mě působila záporně jistá již legendární fotografie, kterou pořídil a mediálně zpoularizoval reprezentant a která následně odstartovala, hlavně zde pro RP jistě zajímavou diskuzi.
+1 /-1 | 19.08.2022 10:13

Robert Cvek
Semod: opravdu by mne zajímalo co působí kladně nebo nekladně na širokou šachovou veřejnost...
+1 /-1 | 19.08.2022 10:04

Semod
Já jenom, že to nepůsobí kladně na širokou šachovou veřejnost ... pokud reprezentují pouze sebe a ne ČR tak samozřejmě OK.
+1 /-1 | 19.08.2022 10:00

Robert Cvek

Semod: tak uskupení kastrátů a eunochů to asi nebude. Kupodivu i tito lidé si někdy dají pivo. Ale nemusíte dělat z nich pomocné sbory Alexeje Čepičky. 

+2 /-1 | 19.08.2022 09:53

Semod
Pokud se některý reprezentant (reprezentanti) zviditelní svojí mimošachovou aktivitou tak, jak se podařilo ve Slovinsku ...tak se svazu nelze divit.
+2 /-1 | 19.08.2022 09:46

Robert Cvek
Petan: nedohoda se Žilkou má hubokou minulost, která zásadně ovlivnila jednání ŠŽ. Pokud bude s Vámi někdo permanentně vyje....t, tak budete jednak jak budete jednat. A už dávno jsem psal, jak agresivně a nechutně jedná ŠS s (některými) reprezentanty.
+3 /-1 | 19.08.2022 09:28

Petr Koutný

Petan - Každý má svojí cenu a pocit národní hrdosti hraním za českou repre je krásná věc, ale účty ti nezaplatí. Celkový rozpočet svazu v pohledu toho, kam jdou jaké peníze neodpovídá dnešním cenám. Vize co s tím? Nebo, vize kde chceme vidět náš svaz za pár let? Na to aby si na svazu vzali slovník cizých slov. Opravdu, vypsat soutěže, zařídit tři repre akce ročně a utratit všechny peníze je žalostně málo, co nabízí náš šachový svaz. Kam jsme se posunuli za poslední dva roky? Kam za posledních pět let? Kam za posledních deset let? Však vše u nás jede pořád stejně. Jako bonus k tomu máme takové příkopy, že si neumím představit jak se budou zakopávat. Připomíná mi to záník Říma. Tenkrát na konci se stával Císařem snad kdokoliv, i ten,kdo na to nemělpředpoklady. Stačili kamarádi a peníze. 

+1 /-1 | 19.08.2022 09:27

Petan

Ze strany R+P byl systém odměňování reprezentantů kritizován zejména poukazováním na to, že nedošlo k dohodě se Žilkou. Proto je často zmiňován. A je otázka, nakolik je správné případně přeplácet hráče, který evidentně reprezentovat nechce, nemá k reprezentaci žádný vztah a je ochoten milostivě reprezentovat jen tehdy, pokud za to dostane násobně více peněz než v zaměstnání nebo v německé bundeslize.

Výrazná motivační položka v odměňování reprezentantů je dobrá myšlenka a na to byse peníze najít měly.  

+1 /-1 | 19.08.2022 09:11

Petr Koutný

Karle - díky za komentář. Přesto dám pár otázek...

- Kdyby tam nebyl vedoucí výpravy, co by se stalo? 

- Kdyby tam nebyl vedoucí výpravy, dopadlo by to stejně? 

Podle mě ano. Hráči by přijeli, ubytovali se, hráli a odjeli domů. Ano, kdyby tam jel někdo jako reportér, bavič a psycholog pak mi to dává smysl víc, než si nalhávat, že toto byl vedoucí výpravy. Kapitáni by to určitě v pohodě zvládli. 

 

- K penězům za repre - 

Za Olympiádu se mluví o odměně cca 40 - 50tis Kč. Odměna hráče 2600+- ( tedy na úrovni reprezentace) se v extralize pohybuje od 5000 Kč ( to je snad už dnes mnohem víc) k 10 000 Kč za partii. Dejme tomu průměr cca 7000Kč. Tedy za 11kol extraligy dostane hráč a to je doma v ČR 77 tis Kč. Za 11 partií v zahraničí dostane méně?? Porovnávám odměu za 1 partii. 

- Odměňování reprezentantů je špatné. Chybí motivující položka. OK, tak proč nenabídnout 40-50 tis jako základ, dalších 40 tis za umístění do TOP 20 a dalších 40 tis do TOP 10? Klidně bych vypsal i odměnu za první místo....:) 

- Někdo řekne, že ty peníze nemáme?! Ale máme, jen tečou do jiných kapes....

 - proč házet špínu na Štěpána? I Bobby Ficher změnil šachy tím, že si řekl konečně o peníze za své výkony! Mlčet a souhlasit, znamená jenom to, že se nic nezmění. 

 

 

+2 /-0 | 19.08.2022 08:52

Karel Havel
Re Petr Koutný: Neměla zkušenosti z olympiády - to je pravda, ale vše nasvědčuje tomu, že i přes tento handicap svou funkci zvládla. - Slováci neměli vedoucího výpravy - i to je pravda, ale jednak předpokládám, že jiné, významnější a více ambiciózní týmy někoho s podobnými úkoly měly, jednak tato funkce nevznikla u naší repre s paní Kůsovou, ale na olympiádu jezdil vedoucí výpravy i v minulosti. Nicméně dovedu si představit, že kdyby se někdo předem zeptal hráčů a kapitánů,, jestli raději chtějí vedoucího výpravy nebo si raději peníze potřebné na jeho cestu nechtějí rozdělit mezi sebe, že by odpověď nemusela být úplně jednoznačná. - Nemáme peníze na odměny pro reprezentanty - jediný s kým se na penězích Svaz nedohodl byl pan Žilka. A při vší úctě k jeho šachovému umění, jen na něm naše repre fakt nestojí. Nevím, kolik za olympiádu dostávají hráči jiných týmů, ale nemyslím si, že odměny právě našich hráčů jsou nějak úplně mimo. Řekl bych, že třeba Vámi zmiňovaní Slováci na tom budou ještě hůř. A zajímalo by mě, kolik dostali Moldavané... U Uzbeků to bylo, pravda, asi o dost lepší. Vaše otázky jsou jistě relevantní, ale ne úplně pro mě. Mám pocit, že vyslání paní Kůsové schvaloval Výkonný výbor, takže asi pro něj
+0 /-0 | 19.08.2022 08:39

Petr Koutný

Petan-  a proto takového člověka pošlu jako vedoucího výpravy na Mitropu, potom na Mistrovství Evropy a až pak na Olympiádu. Teda krok pokroku, ho zasvětím do všeho, co je potřeba. Ano, nic se nestalo a vše proběhlo dobře, ale to riziko tam poslat člověka, který na to nemá, nemá praxi a vše se sesype bylo obrovské. Tedy, bylo i zbytečné. Protože Olmpiáda je 1x za dva roky a je dost příležitostí takového člověka do toho vše zasvětit, aby měli všichni jistotu, že se třeba nikdo náhodou nezapomene v Indii, jak se to stalo ve Slovinsku....

 

Pochybuji jestli vůbec máme ještě manažéra reprezentace, nikde jsem neviděl jeho hodnocení, vyjádření a ani slovo k Olympiádě?! Nerozumím tomu, proč vedoucího repre vybíral Martínek a ne manažér reprezentace? 

Určitě nesouhlasím s tím, že marketing je dostatečná kvalifikace na vedoucího výpravy. Myslím si, že ceý marketing na svazu je žalostně slabý. Jejich propagace ( až na tuto poslední akci) byla spíš neviditelná a celá kategorie " marketingu " na svazu je podle mě nemarketingová.Marketing je komunikace a pak tedy asi pánové na svazu zavádějí antimarketing. I z tohoto poledu si myslím, že tam poslat člověka ze sekce, která spíš nefunguje než finguje je nepřiměřené riziko. 

 

+3 /-0 | 19.08.2022 08:10

Petan

Petře , než se vyjádří Karel, tak ti k tomu napíšu  svůj pohled. Pokud by vedoucího výpravy dělal jen někdo, kdo už na nějaké olympiádě byl, tak bychom mohli mít vedoucího jen do doby, než nezestárnou nebo nezemřou ti, co byli na minulých olympiádách. Slováci neměli vedoucího a dle Štohla z toho prý nebyli nadšeni. Zkušenosti z marketingu a organizování akcí jsou podle mě ideální předpoklady pro funkci vedoucího výpravy. Ten by podle mě měl umět vyřízovat právě ty organizační věci a když kromě toho zvládně i propagaci, tak tím lépe.

U toho manažera reprezentace si také říkám, co to vlastně je za funkci a proč nedělá vedoucího výprav právě na těch reprezentačních akcí.

Legitimní otázka je, zda je v rozpočtu dostatečná částka na reprezentaci a jak se s ní nakládá. Nevím, zda je tam tolik, aby bylo možno splnit Žilkův požadavek dostat několikanásobně víc, než si vydělá jako programátor, aby se mu to vyplatilo. Navíc by podobnou částku měli dostat i ti ostatní reprezentanti, kteří hrají výrazně lépe než třeba  Žilka. Podle mě by reprezentanti měli být výrazně motivováni za to, pokud předvedou nějaký výsledek a ne jen za to, že někam jedou.

Mě více než Kusová, u které jsem zatím žádná fakta o nedostatečně kvalifikaci nebo o špatně odvedené práci neviděl (kromě neustále omílané věty že ještě na žádné olympiádě nebyla..), vadí to, že se moc nepočítalo s potřebou mít připráveného náhradníka. A to mě v situaci, kdy se pár dní před odletem dělají covidové testy, nápadně připomínající losování, docela zarazilo.

 

+2 /-0 | 19.08.2022 07:58

Petr Koutný

Karle - dám fakta...

- Nemělá zkušenosti z olympiády

- Slováci neměli vedoucího výpravy

- Nemáme peníze na odměny pro reprezentanty

- Jako reportérka dobrý

Dodám otázky...

 - Kde je byl a k čemu je manažér reprezentace? 

- Jaké byly odborné podmínky na tuto funkci a podle čeho se člověk vybírá na vedoucího ?

- Byla tam víc jako reportérka a nebo jako vedoucí výpravy?

-  Co má společného člověk z marketingu s reprezentací?

 

+3 /-0 | 19.08.2022 07:32

Petan

A co je špatného na tom, že se tam kromě jiného starala o propagaci, nota bene když je to oblast, ve které má praxi a vzdělání? Pojetí svazového facebooku po dobu olympiády se mi zase až tak špatné nezdálo.

+1 /-0 | 19.08.2022 06:17

xdavx x
Ona tam jela jako zpravodaj? :D
+2 /-3 | 19.08.2022 02:17

Karel Havel

Re Petr Koutný: Připouštím, že kapitáni jsou placeni svazem, takže si nemohou říkat či psát úplně všechno to, co by třeba chtěli.  Nicméně vše přesto nasvědčuje tomu, že paní Kůsová v Indii v zásadě  fungovala tak, jak měla a její zpravodajství z olympiády jste ocenil (byť ne jmenovitě) i Vy. Takže asi i ten Babiš by řekl "sorry jako". Škoda, že ani to Vy neumíte. ..

+2 /-1 | 18.08.2022 23:24

sarmatam
.....sorry nestíhám to číst ...ale ? ....názor DN by mě fááákt hooodně zajímal ......jak jsem psal gdysi ?....rozhovor ale otázky ať dává RC..... to by bilo bílo a fáááájn ....ŠKODA .... možná se dočkáme .....časem ....jj....... NIC proti nikomu nemám ....jen to chce klíííd a čas na rozmyšlenou......DOBROU NOC ......
+2 /-1 | 18.08.2022 22:18

Petr Koutný
Pane Karle - na 1. Máje vždy vyšla celá země do průvodu a oslavovala za komančů velký den. Čekáte něco jiného než neutuchající obdiv a chválu? Pro mě to je celá země zavřená kapitola, stále tvrdím , že to byla chyba a dobrá dovolená. Ale je to pryč, olympiáda je minulostí. Zítra je další den.
+1 /-4 | 18.08.2022 22:01

Karel Havel
Asi by bylo fajn zveřejnit hodnecení olympiády od kapitánů i na NŠS. https://www.chess.cz/kapitani-nasich-tymu-hodnoti-olympiadu-v-chennai/ Fungování paní Kůsové si oba pochvalují. Asi v reakci na Váš článek pane Koutný.
+4 /-0 | 18.08.2022 18:44

xdavx x

zjevne nemuze, asi hodne prace s prihlasovanim na dalsi konta :D

+2 /-11 | 15.08.2022 23:41

Petr Koutný

Semode - nechápu otázku, můžete mi jí prosím zopakovat? 

+1 /-10 | 15.08.2022 07:06

Semod
Pane Koutný, nezlobte se, ale mám na Vás dotaz, který zní : Pod tímto článkem "Hodnocení mužů aneb skutečný problém" je podepsán pan Cvek, ale já se ptám pouze Vás jako spolumajitele nss? Za A ... máte doma kolovrátek? Za B ... myslíte si, že tímto článkem včetně diskuze jste oslovili, jako RP širší šachovou veřejnost směrem k blížícím se volbám do ŠSČR ? Předem děkuji za odpověď.
+13 /-4 | 14.08.2022 21:13

vevlad

Škoda že nešel domluvit GM Láznička v extra něco hrál - pokud by byl i GM Movsesjan byla šance být v TOP 10 alespoň GM Navara má důstojného společníka GM vana - to další se snažilo ale bohužel nestačilo - myslím že se nemusí klesat existuje řada špičkových hráčů kteří by se mohli dostat na GM nevidím to nijak černe i GM plat je špičkový hráč možná kdyby hrál jak původně bylo GM Babula skončilo by se trochu lépe ale asi ne v TOP 10 dovolil jsem si svůj názor jako šachový turista děkuji.

+4 /-3 | 14.08.2022 20:58

xdavx x
Má identita je známá. Co bys řekl k té svoji?
+2 /-10 | 14.08.2022 20:03

Teofil Horáček

A podepíšeš se svým jménem nebo jako xdavx x ? 

+7 /-5 | 14.08.2022 19:58

xdavx x
Ciki, vzhledem k tomu že toto mě už skutečně vytočilo, příští týden sepíšu a odešlu podnět na příslušná místa s žádostí o prošetření praktik šachového svazu. Výlet Kusové tam bude mít také své místo. Vedle Slovinska se to bude vyjímat pěkně. Asi to je nejlepší způsob jak zjistit, zda svaz postupuje ok.
+2 /-9 | 14.08.2022 19:36

PanPohoda
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+3 /-7 | 14.08.2022 19:23

Petr Koutný

Přemýšlel jsem co to musí být za inteligenci, když veřejně napíše, že šest hodin našim fandila ve čtyřicítkách. To je neskutečná práce. Zápasy začnou od deseti,takže ráno jen snídaně a běhání po pláži, od deseti musí fandit na plný uvázek a pak si konečně může odpočinout...Kdyby aspoň mlčela, takto ztrapnila nejenom sebe, ale i toho přesedu šachového svazu, který napsal na její FB, že na ní útočí jen psychopaté...Takže, tímto spoustu z Vás, kteří píši svůj názor, předseda svazu označil za psychopaty!! VOW, tomu říkám člověk na svém místě ! Pamatujte si od teď, že kdokoliv vysloví svůj názor, který se nebude líbit našemu Martínkovi, je psychopat. Mimochodem, neskutečná arogance....

+5 /-10 | 14.08.2022 18:44

hejdic

ad Petr Koutný díky

+1 /-1 | 14.08.2022 17:11

xdavx x

hehe, takze kusova tam jela jako fanousek? a proc teda fandila jako jedina? ze by to vice lidem jejich svazy to fandeni nezaplatili? a jinak si obhajci svazu porad pripadate jako normalni?

+3 /-9 | 14.08.2022 17:10

Petr Koutný

odpověděl jsem...to píši hejdicovi. Měla by se vylepšit diskuze tak, že bude v diskuzi vlákno a bude jansé, kdo komu na co odpovídá. Teď je to takové nepřehledné, ale IT už odstal objednávku. 

+2 /-4 | 14.08.2022 16:57

hejdic

Pane Koutný, napsal jsem vám mail na koutnyy@gmail.com je to správně?

+1 /-0 | 14.08.2022 16:45

Petr Koutný

Paní Kůsová 6 hodin fandila, ve čtyčicítkách...ach jo, to byla dřina :) ...konečně jsme se něco dozvěděli, co měla na práci jako vedoucí výpravy....Tak pak tomu rozumím, ona tam byla jako fanoušek, převlečený za vedoucího výpravy?? smiley

+3 /-9 | 14.08.2022 16:38

Jiří Kadlec

Pánové, opět jste mě pobavili, jen pokračujte! :-)

+1 /-6 | 14.08.2022 15:50

Sebak

Skrytý anonym Kadlec? Jak tu po někom chtěl, aby se představil. Fuj.

+8 /-3 | 14.08.2022 15:41

Rubinus

Pane tzv. Kadleci, vy tomu přeci rozumět nemusíte. Paní Kůsová nemá žádný rating, ale na rozdíl od vás je členkou šachového svazu. Takže to byl i její tým, váš ne. :)

+10 /-2 | 14.08.2022 15:37

Semod
Pane Kadlec, s tou paní Kůsovovou už začínáte nudit ... co paní Kadlecová, už jste ji v těch parnech někam vyvezl ?
+12 /-3 | 14.08.2022 15:37

Jiří Kadlec

Na fb paní Kůsová píše:

".I to, jak jsem denně 6hodin seděla ve 40stupnich a podporovala jako jediná svůj tým. Českou republiku. Teď se ví, že ta malá zemička je a že tam hrají šachy. I za to díky. Jsem sportovec a tohle je samozřejmost."

Nerozumím tomu. Kde člověk fandí denně šest hodin ve čtyřiceti stupních? Na pláži?

+4 /-14 | 14.08.2022 15:18

xdavx x

mel ses lip ucit, a ne ze jsi se bezuspesne uchazel o misto pomocne straze VB. 

+1 /-10 | 14.08.2022 14:26

Semod
POZOR! Bražina přednáší na téma finance a morálka ... kdyby nepomlouval a nezáviděl jiným, tak by možná věděl, že peníze jsou lepší než chudoba, přinejmenším z finančních důvodů.“
+11 /-1 | 14.08.2022 14:24

xdavx x

no ono hlavne na to nedosahl kazdy. o to ale nejde... mne by musely ruce upadnout, kdybych ted mel vzhledem k prijmu zadat o prispevek na energie, kdyz vim, ze jsou rodiny, ktere jsou na tom brutalne spatne... treba mu to nedoslo nevim, ale je svepravnej. 

+1 /-11 | 14.08.2022 14:23

hejdic

no, jestli se to nepočítalo, tak by neměl problém ne? no, nevyznám se v tom, ale dík za odpověď 

+5 /-0 | 14.08.2022 14:20

xdavx x

pokud vim, byla podpora behem kovidu konkretni castka, ktera se z niceho nepocitala. a vim to proto, protoze navara si sam stezoval, ze s vyplacenim te davky mel problem.

samozrejme, pokud nekomu prijde normalni, ze o stejnou pomoc zadal borec s prijmem 200t mesicne a svobodna matka se dvemi detmi, tak to je ciste jeho vec.

+3 /-11 | 14.08.2022 14:00

hejdic

xdavx x a jak to všechno víš? Ty podpory v kovidu byly nějak počítané ne? Jestli mu o ta procenta klesl příjem tak proč by neždal? Kdyby neměl nárok tak nic nedostane, ne? Nebo jak to je?

+8 /-2 | 14.08.2022 13:47

Pavel Ch

Davide, na Tebe to platí především:

Méně piš, více přemýšlej a zjišťuj si okolnostienlightened.

 Čauky, jdu za sportem, příjemnou nedělní zábavu tady Davide, bav se, třeba na můj účethats off Večer si rád přečtu, čím vším si mě "otituloval"laugh

+9 /-3 | 14.08.2022 13:41

Pavel Ch

Roberte, chápu. Možná napíšeš, abych Ti neradil.

Pokud jsou to paraziti, tak je vysprejovat, schvalovat nové registrace. 

+7 /-3 | 14.08.2022 13:35

xdavx x
Jojo Navara je tak slušný že i přes příjem 200.000 měsíčně se nestydel v době kovidu žadat o státní podporu. A klidně si minusujte jak chcete. Byli lidi co měli příjem 30.000 a dostali stejně.
+2 /-12 | 14.08.2022 13:34

Pavel Ch

Takže Bolek pomáhal svazu, aby se tu nepsalo proti svazu?

Ach jo, Davide Bražino surprise

 

Roberte, byla to reakce na Tvojí otázku, proto Tvé jméno jsem uvedl.

+7 /-2 | 14.08.2022 13:32

Robert Cvek
Tolik parazitů se vynořilo poté, co jsme přebrali nss a obnovili diskuzi... To byla tak brutální nálož, o které by se Ti ani nesnilo.
+5 /-3 | 14.08.2022 13:25

Rubinus

PK: Jako že by se David Navara bál vyjadřovat? To si nemyslím, on je spíš takový slušný, že by stejně nic špatného jen tak o někom neřekl.

+9 /-2 | 14.08.2022 13:24

xdavx x
Že Bolkovi přišlo přes čáru poukazováni na PODVOD Laznicky, který svaz kryl a obhajoval jako organizační selhání, to Chrzi spíš svědčí o tom, že žádná kritika svazu se nepripoustela. A tak se raději zrušila diskuze. Ae tobě se po takove cenzuře evidentně stýská.
+2 /-10 | 14.08.2022 13:23

Robert Cvek
Pavel: Ok, tak pak tam nepiš moje jméno. Ach bože... Pavle, píšeš takové závěry, zkreslené až běda. Nic nám nebylo jasné, není to ani teď.
+2 /-4 | 14.08.2022 13:23

Pavel Ch

Dobrá Roberte, promiň, tak jsem to psal těm, co historii nss nepamatují.

Vím, že Petr K. nadával, že zrušením diskuze Bolkem (když už jste na web začali psát) čtenost klesla a že bez diskuze není web prostě "živý".  Ikdyž jste věděli, že Bolek jí vypnul, právě proto, že už tu byly komenty "přes čáru" a neměl sílu vše mazat, tak vám bylo jasné, že po obnově diskuze to vjede do stejných kolejí.

+4 /-1 | 14.08.2022 13:17

Petr Koutný

Teofile - Lidi, kteří byli na olympiádě a nechtějí být jmenování, bo se bojí msty z vyšších míst, mi říkali něco jiného. Pamatuj, že pravda je jen jedna, toje ta,kterou za pravdu považuje ŠSČR. Vše je ostatní je lež. 

+2 /-7 | 14.08.2022 13:10

Robert Cvek

"Ty nepotřebuješ mít "přátelskou" diskuzi, je pro Tebe dobře, když někdo napíše něco proti Tobě a jiní Tě obhajují, čtenost stoupá. To je rozdíl mezi cílem přátelského fcb profilu a komerčního webu"

Wtf: To jsem myslel, jestli toto skutečně myslíš vážně. To je nesmysl.

 "Zdejší web, diskuze, Roberte, byla i dříve, i nyní, zdrojem protikladných názorů. A když jste zkritizovali, že jí Bolek vypnul, protože už to (dle něj) bylo přes čáru, tak jste ji obnovili, jen jak jste mohli, jak jste na to měli pravomoce. Tak to tak chápu, že jí chcete. Přesto nemusí přispívat (nepřispívají) ti, kterým se to zdá (jako tehdy Bolkovi) už "přes čáru"

Toto Pavle, raději říkej svým svěřencům, ne mně. 

+1 /-6 | 14.08.2022 13:09

hejdic

Díky Petře a jaký je to mail?

+0 /-0 | 14.08.2022 13:09

Teofil Horáček

Navrhuji, abychom při hodnocení vedoucí výpravy paní Kůsové vyslechli názor Davida Navary. U něj jistě nebudou vznikat pochybnosti o jeho možné zaujatosti ...mně i řadě jiných zde by jeho  vyjádření určítě pomohlo, aby mohli posoudit, kdo má pravdu.  Podle dosavadních informací přímo z místa konání však svou úlohu zvládla. 

+7 /-1 | 14.08.2022 13:05

Pavel Ch

Já jsem se Roberte marněsnažil vyrozumět od Tebe "co snad myslím vážně?". Tak jsem se Tě optal, myslím velmi slušně, co jsem tedy pochopil a napsal špatně?  

Ale asi zde někteří napíší, když pch něco píše, jiní to nechápou (pch chyba),

když pch něco čte a nechápe od jiných (opět pch chyba) laugh  

+6 /-2 | 14.08.2022 13:03

Petr Koutný

Hejdic, protože free stránky jsou hodně free. Nejde mi vložit fotka a proto čísly...

Zobrazená stránky az posledních 28 dní ....277 tis

- Zobrazení reklam 1,41 mil

Když mi pošleš email, pošlu ti tu fotku.

Přidávat čísla, která nám ubírají cca 170 tis zhlédnutí, mi připadá jako opravdu velký faul.

+3 /-2 | 14.08.2022 13:01

Robert Cvek
Napsals nesmysl. Proč mi to píšeš? Já vidím pokrytectví jak na nás lokajové útočí, jaké to tu je, bahno a spol. Tak ať založí na svazu vlastní diskuzi a necenzurovanou. Uvidíme. A Pavle, mohu Ti čestně napsat, že jsem nepotkal (za několik posledních let) ani jediného člověka - nepracující pro svaz - který by chválil svaz nebo alespoň byl neutrální na svaz. Bylo by zajímavé, kdyby ŠSČR udělal anonymní anketu mezi šachisty, jak jsou spokojení s ŠSČR. Doporučuji. Pokud tedy chcete mít nějakou reflexi.
+2 /-3 | 14.08.2022 12:51

Pavel Ch

Petře, píšeš opakovaně, že chceš sehnat kandidáta na předsedu, kterého R+P podpoří (hlásí se Ti osobnosti, jsi psal). Pokud by se Ti to nepovedlo, píšeš opakovaně, půjdete do toho R+P, ale to moc nechete. Něco jsem napsal/pochopil špatně?

Roberte fcb profil soukromé osoby je její věc, jako si domů pozveš jen toho, s kým si rád pokecáš.   Něco jsem naspal špatně?

 Zdejší web, diskuze, Roberte, byla i dříve, i nyní, zdrojem protikladných názorů. A když jste zkritizovali, že jí Bolek vypnul, protože už to (dle něj) bylo přes čáru, tak jste ji obnovili, jen jak jste mohli, jak jste na to měli pravomoce. Tak to tak chápu, že jí chcete. Přesto nemusí přispívat (nepřispívají) ti, kterým se to zdá (jako tehdy Bolkovi) už "přes čáru". Neco jsem pochopil, řekl, špatně?   

+6 /-1 | 14.08.2022 12:39

hejdic

Panu Koutnému fandím, je to tu velmi zajímavé čtení. Ale k tomu mazání myslím, že maže taky :( Nedávno jsem našel zajímavou stránku podle které NŠS není nejčtenější a bylo to smazáno. Proč? Vždyť je to jen odhad a vždy to pan Koutný může opravit protože má přesná čísla. Navíc to nic nezmění na to že NŠS je nejzajímavější a podle mě nejlepší informacemi nabitý web.

+0 /-0 | 14.08.2022 12:38

Petr Koutný
Pavle díky. Jenom si nepamatuji, kdy jsem říkal, že budu kandidovat do ŠSČR. Možná tě překvapím a nebudu a nebo tě zklamu a budu. Asi bych to řekl takto, když nebude kandidovat současný předseda pak nemám moc důvodů o volbách přemýšlet.
+4 /-3 | 14.08.2022 12:29

Robert Cvek
Pavle, líbí se mi to pokrytectví, na ŠSČR žádná diskuze není. Ani být nemůže, protože by to bouchlo jako bomba a ze svazu by nic nezbylo. Cituji: "Ty nepotřebuješ mít "přátelskou" diskuzi, je pro Tebe dobře, když někdo napíše něco proti Tobě a jiní Tě obhajují, čtenost stoupá. To je rozdíl mezi cílem přátelského fcb profilu a komerčního webu": Co? To opravdu myslíš vážně?
+4 /-3 | 14.08.2022 12:23

Pavel Ch

Petře, jak jsem Ti psal, tak jsi tu rozjel od počátku olympiády nenávistnou atmosféru vůči vedoucí výpravy LK. Na kterou přikládá pár Tvých nejvěrnějších, povětšinou anonymů. Např.s hrozivoulaughangrylaugh přezdívkou státní bezpečnosti totalitního režimu.

 Jak psali jiní, protiřečíš si Petře, když někdy píšeš o zbytečnosti vedoucí výpravy a někdy o nutnosti vysoce odborné kvalifikace funkce.

 

 LK má svůj profil na facebooku už řadu let. Je to její soukromý profil. A kdo facebook umí používat, udělá si tam pořádek, že se nemusí s nikým hádat. Přátelsky si popovídat, vyměnit zkušenosti atp. Jistě i Ty, jak Ti jiní píší, Petře, mohl jsi tady mít jen pro Tebe kladné komenty. Ale Ty nepotřebuješ mít "přátelskou" diskuzi, je pro Tebe dobře, když někdo napíše něco proti Tobě a jiní Tě obhajují, čtenost stoupá. To je rozdíl mezi cílem přátelského fcb profilu a komerčního webu. Kámoš Roberta, také náhradník z Turína, rychle vyběhl na fcb s nenávistí od otce jednoho dříve malého talenta. A samozřejmě to se děje na fcb běžně, krom těch, kteří tam mají profil, aby se mohli hádat. 

  

   Dodržím, co jsem slíbil, po tomto víkendu Ti tu nebudu oponovat. Nechám Tvé převolební meetingy v Tvé režii, ikdyby tam byly zjevné nepravdy, nebudu Ti asistovat. Pak by jsi mohl mi vyčíst, že jsi volby prohrál kvůli mým zpochybnění Tvých článků, Tvých názorů. Nelíbí se mi ani v politice (a opravdu u JAKÉKOLIV strany), když tam odpůrci jdou rušit. Jakoby si šachisti zaplatili zábor části náměstí a kdo šachy nemá rád, šel by nám schazovat figurky. Stejně se mi nelíbí pískání na fotbale při nástupu hostí. Máme asi ze šachu (alespoň někteří) jiná měřítka etiky. Před podáním rukou před partií a od podání po partii se chováme k soupeři jako k příteli, vážíme si ho, jen mezitím při partii/zápase bojujeme jak šelma na kořist, nicméně po vytýčené hranice fair-play.  

  

  Přesto Tě Petře třeba ještě něčím potěším před pondělním ránu v otevřeném dopísku.

+5 /-1 | 14.08.2022 12:12

xdavx x
wg tak ono je taky srandovní jak někdo píše že je Kusová borec, ale není schopen napsat jedinou věc, kterou Kusová v Indii řešila.:D teda krom toho že musela hlídat dospělé lidi jako se to dělalo v dobách největší slávy StB. Ale určitě má paní Lenka super zážitky z dovolené za peníze členů svazu.
+1 /-8 | 14.08.2022 12:01

Agent Voňavka

Nastesti nejsme pomateni, abychom nekoho ve volbach volili. At je Koutny sebelepsi kritik, tak zrovna jeho volit do jakekoliv funkce(v sachu ci v politice) neni dobry napad. To nemeni nic na tom, ze do svazu sije excelentne a diky mocnosti tohoto serveru z nej maji na svazu vsichni hnedy trenky. Tak se mi to libi a tak to ma byt.

+2 /-2 | 14.08.2022 11:48

Agent Voňavka

Jsem Verejna Bezpecnost a STB, neumite cist?

+2 /-1 | 14.08.2022 11:45

srdce

Dobrý den, VB STB- KDO JSTE.

+3 /-1 | 14.08.2022 11:43

Agent Voňavka

Na sachy.cz a stranky svazu taky nikdo nechodi. To uz jsi jaksi zapomnel, ty hlasna troubo svazu, co? :-)

+2 /-2 | 14.08.2022 11:41

Agent Voňavka

At si komunikuje jak chce. Bud ho budou lide volit, ci nikoliv. Pak se ukaze, zda to byl dobry pocin ci nikoliv. Kazdy ma svoje metody podnikani.

 

 

+1 /-3 | 14.08.2022 11:39

xdavx x
wg ty tecko. A Koutný někde byl poslán svazem za odměnu? A zaplacen svazovymi, tedy i našimi. penězi?
+1 /-9 | 14.08.2022 11:37

Agent Voňavka

Kdyby mazal Koutny jak Kusova, tak tu neni jediny komentar proti nemu. Kusova maze VSE, co ji neni po vuli. Koutnas tu nechava diskuzi volnou. Tady jsi doargumentoval/a, wonagameee :-*

+3 /-3 | 14.08.2022 11:37

xdavx x
Vzhledem k tomu že svaz není soukromá firma, která nemůže dle libosti nakládat se sverenymi finančními prostředky navrhuji využít zákona o přístupu k informacím a vyžádat si seznam úkonů, na základe kterých byla paní Kusová vyplacena... Taky bychom si mohli vyžádat podklady k avizované půjčce soukromé společnosti. Co ty na to Petře. Mimochodem je krásně vidět jak svazovi bafuňář zběsile koupou kolem sebe.
+3 /-7 | 14.08.2022 11:34

Agent Voňavka

Jestli zacit mazala, tak dela dobre. Potom teda nezadej o odbanovani nejakyho anonyma. Petrovo hriste, Petrova pravidla. Asi tolik bych ti k tomu rekl.

+1 /-2 | 14.08.2022 11:33

Agent Voňavka

wonagameeee, co to je za argumenty? At si kazdy propaguje co chce. PK nema zadnou funkci ve svazu a pokud dela svuj byznys legalne, tak je ti po tom s prominutim hovno. Jestli se ti to nelibi, tak to nesleduj. Pokud nejsi volic CSSD, tak si nestezuj. Pokud tato politika prinese sachu penize, tak je to jen dobre. Mozna by si z toho mel svaz vzit priklad a nespolehat se jen na dotace z NSA.

+3 /-3 | 14.08.2022 11:32

xdavx x
wg ale to je něco jiného než jsi na její obranu lživé tvrdil asi před pěti minutami, že?
+4 /-8 | 14.08.2022 11:31

Agent Voňavka

Davide, na svazu uci vsechny sve priznivce lhat. Akorat, ze jim to moc nejde. Tak pak uz zbyva jen to mazani, blokovani a ignor. To jsme to dopracovali...

 

+3 /-3 | 14.08.2022 11:29

Karel Vymahač
Vždy když je člověku smutno, stačí přijít sem a podívat se, co zase zdejší experti vyplodili :D
+4 /-3 | 14.08.2022 11:28

xdavx x
wg počítadlo komentářů si samozřejmě počet smazaných komentářů pamatuje jen v případě propagovanych a komerčních profilu. Na vlastním resp osobním profilu nic takového není. Teď vyzkoušeno. Takže bych se taky rád zeptal proč lzes?
+2 /-5 | 14.08.2022 11:26

Agent Voňavka

Takze wonagameee jednu si liskni a nedelej z lidi blbce. Staci, ze to dela Martinek se svoji rodinnou firmou z nas vsech.

+3 /-2 | 14.08.2022 11:25

Agent Voňavka

Komentar tam byl a uz zase zmizel. Bylo 28 komentaru a ted jich je opet 27. Pani Kusova maze jak muze. Vzorna vcelicka svazu :-)

+3 /-2 | 14.08.2022 11:25

xdavx x
To nemění nic na tom že ses zbytečně otřel o voliče SPD. V současné době je to navíc strana s minimem průseru. Narozdil od vládní mafie nebo lockdownu ANO.
+2 /-5 | 14.08.2022 11:23

Agent Voňavka

wonagameee: proc lzes? Kdyby Kusova dotycneho blokla, tak je komentar neviditelny, ale bude pocitan. Kdyz ho smaze, tak je smazan a samozrejme to pak podle cisla i sedi. Kusova smazala nekolik komentaru, co ji nechvalil. Nebyly nijak zavadne, vulgarni, takze je facebook rozhodne nesmazal. Mohla je smazat jedine Kusova nebo ten, co je psal. A ten je zcela jiste nemazal. Ted tam je 28 komentaru, tak se schvalne podivam za chvili a uvidime :)

Brazino, ja nevolim nikoho. Jen rikam, jak to funguje u politickych stran. Vsichni stejni grazlove. Idealne vsechny odpurce pozavirat a umlcet. 

+2 /-3 | 14.08.2022 11:20

Petr Koutný
Wonagame - protože na FB komunikuje Robert pod svým jménem a já pod RP šachy. Na druhé straně na našem FB můžeme dělat co chceme, teda dokud nám to někdo nezakáže.
+3 /-0 | 14.08.2022 11:15

xdavx x
Požádal jsem o realizované pracovní povinnosti paní Kusové. Přece to nemůže být takový problém. Co přesně paní Kusová zařídila a čím její přítomnost byla opodstatněna... Přece Stohl by netvrdil něco co by nedokázal rozvést na nekolika příkladech... Že jsou v této zemi lidi.kterym nevadí petimafie je smutné. Stejně tak smutné je, že se najdou lidi, kteří budou napadat každého, komu se nelíbí obdobne praktiky našeho svazu.
+2 /-8 | 14.08.2022 11:05

xdavx x
VB, zajímavé je, že nejvíc blokuje ODS TOP 09 a lidovci. Ale voliči těchto stran se otírají o SPD.
+2 /-8 | 14.08.2022 11:04

Agent Voňavka

Pane Kadleci, vy se ale zrovna moc neozyvejte. Protoze vas buh Okamura, resp. jeho poslove, delaji na facebooku uplne to stejne se svymi odpurci. Mazou a blokuji. Takze zrovna vy byste mel jenom soupat nohama a mlcet. 

+3 /-4 | 14.08.2022 10:43

Jiří Kadlec

Můžu potvrdit, neobdivné či nesouhlasné příspěvky jsou na fb paní Kůsové mazány.

+3 /-7 | 14.08.2022 10:32

Agent Voňavka

Ted vsichni vy odpurci PK se jen zamyslete, jak byste se vyjadrovali vy, kdyby vam tady byly mazany komentare...To totiz presne dela vase kamaradka Lenicka. Ubohy!

+3 /-6 | 14.08.2022 09:47

Petr Koutný
Paní Kůsová je ideální člověk pro současný svaz. Jediná dovolená kritika, je ta , kterou sama dovolí. Prošla důkladným politickým školením a dokonale zhodnotila umístění české reprezentace jako solidní. Kritika zakázána, šachům asi nerozumí a tím se dokonale hodí do party, která si říká VV.
+5 /-7 | 14.08.2022 09:45

Agent Voňavka

Pri letmem pruzkumu facebooku pani Kusove me zarazilo, ze jakmile se nekdo vyroji s kritikou ji ci svazu(nijak vulgarni aby bylo jasno), tak je bez milosti komentar smazan. Takze i kdyby pani Kusova neco v Indii zvorala a nekdo o tom poreferoval na jejim fb, tak se to nedozvime. Opravdu tleskam takove vedouci, ktera zjevne nema ciste svedomi. Kdyz ji tak vadi kritika, tak nema mit ty svoje prispevky na fb pro vsechny, ale jen pro svoje kamarady ze svazu. Tam si pak muzou spolecne notovat pri dlouhych zimnich vecerech a spolecne se placat po ramenou. Jeji vyraz, ze muzi skoncili na velmi solidnim 25.miste beru jako naprosty omyl. Budiz omluvou pro pani Kusovou, ze sachum rozumi asi jak koza petrzeli.

+6 /-6 | 14.08.2022 09:36

Petr Koutný
Chlapi zoufalý člověk dělá zoufalé činy, tak ať jen dál zoufá brzy snad už bývalý předseda svazu.
+4 /-6 | 14.08.2022 09:26

Semod
Rubinus: toho Vyhnanka tipuji na někoho z širší rodiny pana inženýra.
+8 /-4 | 14.08.2022 09:03

Semod
Pane Koutný zdravím ... a věřte, že pod to co napsal Martin Petr se většina podepíše ... tedy, kromě těch psychopatů. A i já znám takové přísloví: Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá ...
+10 /-3 | 14.08.2022 08:58

Petan

Petře on tam ale nepíše, že na Kusovou útočí jen psychopati. Nepodloženými útoky psychopatů zcela jistě nemyslel tebe, protože ty máš kritiku určitě podloženou.Pavel Chrz ti tady napsal jaké má podle něj Kúsová předpoklady, tak mu to vyvrať - napiš mu co z toho je špatná kvalifikace a jaká by měla být ta správná kvalifikace. Pokud se řekne, že když už vedoucí výpravy tak kvalifikovaný , tak co to vlastně je ta kvalifikace na vedoucího.

 

+11 /-3 | 14.08.2022 08:57

Petr Koutný

Martin Petr píše na FB paná Kůsové, že na paní Kusovou útočí jen psychopaté. Ach ten člověk je už úplně mimo. Krásné chování člověka, který dostal šanci být předsedou šachového svazu a jen dokázal, že na takovou funkci nemá. Znám takové přísloví,které říká: Kdo to říká ten to je, na toho to pasuje.. a tady to sedí:) 

+7 /-10 | 14.08.2022 07:22

Rubinus

semod: Tak vyhnánek se zjevuje, jen když si Bražina myslí, že potřebuje trochu podpořit. Celkem nutkavá potřeba nám občas sdělit svůj dojem, jak nám to ten Bražina zase všem nandal, to je asi smyslem jeho existence.

+11 /-3 | 14.08.2022 06:19

Jiří Kadlec

Kdo dnes se vším nesouhlasí je hned troll, putinovec, psychopat...

Martin Petr je neuvěřitelně drzý...

+5 /-11 | 14.08.2022 01:33

Jiří Kadlec

Na fb paní Kůsové píše Martin Petr:

..."nepodložené útoky psychopatů ber jako kompliment... Dobrá práce v Indii! Děkuju."

+6 /-9 | 14.08.2022 01:11

Pavel Ch

Dědek Plesnivý:

Nebojte se......

Já si krásně zasportoval, Milada, Krušné hory, od dvanáczi do teď (chtěl jsem dříve, ale trochu jsme si s Petrem déle pokecali), teď večeřím a koukám, jak kdo trávil sobotu tady.

  A kdo chce opravdu vážnou odpověď, na chess.cz jsou kontakty a jistě dle funkcí pozná komu jakou otázku má dát.  

+12 /-3 | 13.08.2022 19:28

Semod
Dědku, je to jednoduché, ale budu se opakovat "Hloupost se vyfackováním nedá vyléčit.“ ... Apropo, odkazují na 14 /-3 | 12.08.2022 21:52 od pana Štohla ... tam je odpověď jednoznačná ... a dědku on tam fakt byl.
+10 /-3 | 13.08.2022 18:19

sarmatam
.....igors..... YT .....Melisa-I am alone..........2:59 hodinek.......
+1 /-1 | 13.08.2022 16:56

Semod
Příště se ozvěte jen v případě relevantních argumentů. Jinak vás zesměšní zase někdo jiný, panu Bražinovi to moc práce s vámi nedalo ... Toť "moudrá slova" pana Vyhnanka. Amen. PS: Jan Werich ... "Hloupost se vyfackováním nedá vyléčit.“
+10 /-3 | 13.08.2022 16:32

Vyhnanek

:D :D :D tak s pánem bohem... a příště se ozvěte jen v případě relevantních argumentů. Jinak vás zesměšní zase někdo jiný, panu Bražinovi to moc práce s vámi nedalo, hlavně tedy proto, že krom přátelských vazeb na kamaradičky z českého svazu, žádný relevantní argument nemáte... mimochodem, slovo trol, příště nahraďtě slovem Putinovec, to k lidem jako vy, sedí více... 

+8 /-12 | 13.08.2022 15:35

igors
Pane Vyhnanek, Bražina - nemám na Vás čas, lebo my Slováci sme vedúceho výpravy nemali. Preto sa mi počas olympiády nakopilo dosť roboty. Budete sa musieť (navzájom?) uspokojiť s tým, že ste trollovia.
+14 /-7 | 13.08.2022 15:31

Vyhnanek

Ale copak pane Štohle... Žádný argument, tak osvědčené slovo trol jako krabička poslední záchrany? Že by ti pánové měli nakonec pravdu a zbytečně se vyhodily peníze českého svazu, za zážitkovou dovolenou pani Kusove? Nakonec, v podstatě tady jeden bafuňář zcela jasně psal něco o odměně za celoreční práci... 

+7 /-12 | 13.08.2022 15:16

xdavx x

vidim Stohle, ze se nezmuzes na nic vic... chapu. ono bylo asi dost trapne zjistit, ze v podstate nemas co napsat, ze? Ty jsi takovy typicky volic Caputove a Hegera.. 

+5 /-13 | 13.08.2022 15:11

Teofil Horáček

Blahopřání oběma našim týmům ! 

+4 /-0 | 13.08.2022 14:51

igors
Nic, Bražino, kŕmenie trollov nebude.
+16 /-6 | 13.08.2022 14:29

xdavx x
Nějak mi ale ten přehled chybí. Že by toho bylo tolik že to tak moc dlouho trvá to sepsat? Tak co I. Štohle. Nic?
+6 /-15 | 13.08.2022 14:06

xdavx x
Markos nehraje tak jak Laznicka. To není argument.
+4 /-10 | 13.08.2022 14:05

wonagameee
Prý školačka. Kůsové je asi pětačtyřicet :-D Brazina: Tak třeba Markoš nehrál.
+12 /-4 | 13.08.2022 13:12

Semod
Konec konců, když jedu na služební cestu, zprávu o tom co jsem dělal, den po dni, je běžné zpracovat ... píše Bražina ... a já plně chápu toho, co ho někam pracovně poslal ... Aktivní nonstopky nss to nemají vůbec jednoduché
+11 /-3 | 13.08.2022 13:08

xdavx x
Tak co Igore Štohle. Chopite se toho přehledu náplně práce paní Kusové den po dni, když už jste se tady vyjádřil v tom smyslu, že jste o tom měl detailní přehled? Bude určitě zajímavé sledovat co taková náplň práce obnasela a zda její přítomnost byla skutečně nutná... Na Vašem příkladu je vidět, že na Slovensku se pár placených pozic ušetřilo. Mimochodem kolik lepších Slováků zůstalo doma?
+4 /-13 | 13.08.2022 13:01

istr
A druhej.
+10 /-2 | 13.08.2022 12:58

xdavx x
Tak si dej pivenko Ivošku, nejak ti nedochází.konotace... Najdeš to ve slovníku.
+4 /-11 | 13.08.2022 12:57

istr
Mluvit o Lence Kůsové jako o školačce může jenom buran.
+13 /-2 | 13.08.2022 12:55

Petr Koutný
Petan - já ale říkám od začátku věku tohoto článku, že když už vedoucí výpravy, pak opravdu expert a né školačka, která se to teprve učí. Jsem zvědav na další akci, kdo se bude zaučovat na reprezentaci.
+6 /-14 | 13.08.2022 12:41

xdavx x
A co tak tedy vypsat co paní Kusová dělala. Den po dni. Třeba bychom pak zjistili, že skutečně byla nepostradatelna... Konec konců, když jedu na služební cestu, zprávu o tom co jsem dělal, den po dni, je běžné zpracovat. Pak by se ten spor vyřešil že?
+4 /-13 | 13.08.2022 12:37

Petan

Shoda by mohla nastat v tom, že Petr je v poněkud schizofrénní pozici. Střídavě tvrdí, že vedoucí výpravy je zbytečný protože nemá co na práci (na tom asi něco bude, i když zrovna v případě exotické destinace je na zvážení zda není jistější tam někoho mít) a střídavě zastává názor, že vedoucí výpravy je důležitá náročná funkce kterou by měl zastávat někdo s výrazně nadstandartními manažerskými schopnostmi a s dlouholetou praxí na podobné pozici.

+11 /-3 | 13.08.2022 12:29

Petr Koutný
:)
+5 /-12 | 13.08.2022 12:23

wonagameee
Neshodneme. Mela co na práci a delala ji evidentne extra dobre. Svedectvi Igora Stohla primo z mista je proste nezpochybnitelne a vy se s ti smirte. :-D
+12 /-5 | 13.08.2022 12:20

Petr Koutný

Podepisuji se pod tento komentář....Kdo teda nese odpovědnost za neúspěch české repre na Olympiádě? Je to vůbec někdo? Všichni jsou spokojení, všichni se plácají po ramenou, ale už nikdo neřekne, že jsme ZASE propadli a že zase se nic nestalo... Takže chlapi, piště si jak je náš svaz světový a předseda božský, výsledky prostě nejsou a to nejde okecat. To , že jezdí kamarádi na výlety je už jenom úlet, nic víc. Ta doba jednou skončí a snad konečně tito lidi odejdou škodit někam jinam. 

Takže se asi shodneme že Kusová neměla co na práci a že by se ušetřilo třeba na finance pro Žilku. Ale paní Lence přejeme hezké zážitky, fotečky se povedly. Petinasobne vyšší prostředky na úkor ostatních které paní Lenka obdržela od svazu na "rozvoj" šachu, se taky zdůvodni... Muzska repre v rozkladu, výsledky nejhorší v historii, ale to neva. Hypotéka se sama nezaplatí...

+5 /-14 | 13.08.2022 12:00

sarmatam
.....Vojto dávky jdou celé na alimenty.......takže rýpej dál ......
+2 /-2 | 13.08.2022 11:48

sarmatam
.....a uběhnou ti co seděli v té hospodě aspoň 6400 metrů bez zastávky a bez toho že by vypluvly játra na chodník před sebe ....a umějí uspořádat turnaj např. ten co byl v ustí nad labem ? ......odpověď čekám asi takovou......starej se o sebe.....SPRINTEM a levou zadní.........
+2 /-2 | 13.08.2022 11:46

xdavx x
Alane. Ty jsi na sociálních dávkách? Někdo totiž celéj život dře aby dostal zaplaceno. Úspěšným se člověk nestane když pracuje za 15 tisíc měsíčně...
+3 /-7 | 13.08.2022 11:45

sarmatam
.......nechtěl reprezentovat ? .......nezval bych ho na žádný větší turnaj tady v čr......myslím Žilku.....ať si hraje s chobotničkou.......
+6 /-2 | 13.08.2022 11:41

xdavx x
Takže se asi shodneme že Kusová neměla co na práci a že by se ušetřilo třeba na finance pro Žilku. Ale paní Lence přejeme hezké zážitky, fotečky se povedly. Petinasobne vyšší prostředky na úkor ostatních které paní Lenka obdržela od svazu na "rozvoj" šachu, se taky zdůvodni... Muzska repre v rozkladu, výsledky nejhorší v historii, ale to neva. Hypotéka se sama nezaplatí...
+1 /-13 | 13.08.2022 11:36

sarmatam
......já jsem rád ,že tam paní Kůsová byla......chválí ji i pan Polák v tom videu , jak je f tom bazéně.....si to běšte pustit, pan robert cvek to tam má ve svém článku ....dneska se mi zdá ? ...to tam bylo dáno , ráno .....takže klid uš :-) .....a nerozesmívejte mě furt..... :-) .......
+6 /-2 | 13.08.2022 11:33

Semod
Pane Koutný ... a nechybí to Slovinsko nejvíce Vám? To by byl krásný článek, kdyby se na veřejnost dostala i z Indie taková pikantní fotografie jaká se ve Slovinsku povedla bývalému reprezentantovi.
+10 /-1 | 13.08.2022 11:27

wonagameee
Jak se ukazuje, Lenka Kůsová byla skvělá volba. Doufám, že bude jezdit i na další akce. A jestli z časových důvodů ne, tak aspoň nastavila top level, jak má vedoucí na takové akci fungovat. Igor Štohl to potvrdil a co víc kdo potřebujete vědět? (Akorát Koutný má zkažené celé léto :-D )
+12 /-1 | 13.08.2022 11:25

istr
Takže nic. Děkuji za názor a tady máš klíčenku.
+9 /-1 | 13.08.2022 11:19

Petr Koutný

Istr - už jsem to napsal asi desetkrát, nechci se opakovat. Jdu makat, držte se a užívejte si soboty, dnes bude pěkně. 

+2 /-4 | 13.08.2022 11:18

istr
A co to má společnýho s Lenkou Kůsovou? Zatím jsem se nedozvěděl jedinou věc.
+9 /-1 | 13.08.2022 11:14

Petr Koutný

Istr a jak to dopadlo ve Slovinsku? Taky dobře, že rizika zvažoval někdo jiný? Jak to dopadlo s domlouváním zápasů v extralize? Taky dobře, že rizika podvodných zápasů domlozval někdo jiný? Já rozumím, že budete na opačné straně řeky než já, ale i trošku objektivity by neškodila. Protože toto je přesně to, co vyčítám ŠSČR. Klapky na očích a bič v ruce. Jenomže kdo má klapky na očích, nevidí daleko a kdo má bič, ten ssi ublíží nejvís sám sobě. 

+2 /-9 | 13.08.2022 11:13

istr
Tak je asi dobře, že rizika zvažoval někdo jiný.
+5 /-1 | 13.08.2022 11:02

Petr Koutný

Semode - tady bych byl opatrný, stačí jedno špatné slovíčko a už jste bývalým reprezentantem. Takže jak v jedné pohádce, tleskejte ne protože chcete, ale protože musíte. 

- Pavle - zase se pleteš. 

+2 /-7 | 13.08.2022 10:48

Semod
Pane Koutný, dobře odvedenou práci vedoucího výpravy nejlépe ocení (ohodnotí) sami účastníci zájezdu ... a vypadá to pane Koutný, že paní Kůsová svojí první velkou misi zvládla na 1 s *.
+11 /-1 | 13.08.2022 10:45

Pavel Ch

Pokud se bavíme o Šachovém svazu ČR, tak se nestalo, aby sám odešel z funkce, jen 2x přišel. Pokud o nějakém malém regio uspořádání či svazu jiného odvětví, tak to tady nemá co dělat.

Proč 2x. Skončil na chvíli na volební konferenci RS 2011, když vyhrál tým Viktora Novotného nad původním týmem s předsedou Vl. Sejkorou a V.Novotný chtěl jiné lidi do týmu. Avšak brzy RS angažoval zpět.

 

 Takže jestli někdo říká, že kvůli málo penězům ve svazu RS sám odešel, tak mu vyřiď ode mě pozdrav, že je to blbost na n-tou. Pokud si se nepřeslech, a říkal, že přišel, když bylo nejhůře.

+8 /-1 | 13.08.2022 10:36

Petr Koutný

istr - Riziko bylo jí tam poslat. Prostě poslal byste člověka bez kušeností na tak důležitou mezirárodní akci? To, že to dopadlo dobře a všichni se vrátili, je vzhledem k poslední repre akci docela velký úspěch. Škoda, že jenom u nás a někde jinde je samozřejmostí, že se všichni domů vrátí. 

+1 /-13 | 13.08.2022 10:31

istr
Názor může mít každej, žejo. Ale za celou diskusi jsem ne nedozvěděl, co vlastně Lenka Kůsová v té Indii nezvládla.
+11 /-1 | 13.08.2022 10:26

Petr Koutný

Pavle - bavím se o době kdy RS odstoupil a odešel. Ty se bavíš o jiné době. Pojďme se bavit o stejné věci prosím. 

+2 /-1 | 13.08.2022 10:22

Pavel Ch

To fakt muselo být v tej hospodě rušno,

když to říkala ta velká šachová osobnost:

V nejhorším finančním období svazu (kdy delegáti přesto nesouhlasili se zvýš čl. příspěvků a JP na místě na hodinu skončil), tak následně RS nastoupil a ty jsi slyšel, že odstoupil.  

Nechci-li se dotkout té osobnosti, koho si zamlčel, že by měl špatné info nebo Tebe, že si vymýšlíš, moc jiných šancí není.

Vše je dohledatelné na chess.cz nemusíme se přesvědčovat o pravdě. Já u toho byl, Ty ne, máš z druhé ruky. Ale na chess cz se vše najde.

Jdu radši běhat, kdo u toho nebyl a nevěří, může googlit.

+6 /-1 | 13.08.2022 10:17

Petr Koutný

Pavle - no, věř mi nebo ne, ale není to z mé hlavy o RS a je to z hlavy velké šachové osobnosti. To se opravdu o něm říká a slyšel jsem to z více stran. Volby si opravdu užijeme, věř mi , že co chci, to můžu dokázat a i prohra, je někdy velkou výhrou....sad

+2 /-3 | 13.08.2022 10:02

Petr Koutný

Pavle - asi poslední, pak jdu makat. Co prosím věděla o Indii paní Kůsová??? Jestli věděla, na které polokouli leží, pak aspoň něco! Vyčítáš ostatním , že o Indii nic neví a nevadí ti, že právě toto nám vadí. 

+1 /-8 | 13.08.2022 10:00

Pavel Ch

Petře, Ty mě vždy svojí lží od kamaráda z mokré čtvrti (sám si byl v Anglii) donutíš reagovat.

Vím, že nemáš "souseda" RS rád, ale tak lhát o něm nemusíš.

 

Na konferenci, když nebyly peníze (sekretář spal na karimatce v kanclu, aby VP měl alespoň pár málo žbrdlíků na trenéry) a delegáti nesouhlasili se zvýšením příspěvků, na to konto hospodář Jindra Papay hned odstoupil. Tam právě Rosťa Svoboda hozenou rukavici (kdo to teď bude proboha dělat?) přijal.  

 Pak si budeš stěžovat, že Ti delegáti neuvěří, že jsou hloupí nebo koupení. Přitom hlásáš jednu nepravdu za druhou. Kdy by Ti dal pak důvěru. Ty chceš ty volby schválně prohrát, že?  

+5 /-1 | 13.08.2022 09:58

Petr Koutný
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+2 /-2 | 13.08.2022 09:56

Pavel Ch

Dědek Plesnivý: Kdo je omezen jen diskuzí na nss, případně jde s kámošem z mokré čtvrti na pivo, tak se toho moc nedozví a malý rozhled. A pak se vysmívá všemu, i tomu, když sem nezaujatě zavítá velmistr z jiného státu. A nejvíce o Indii vědí ti, co tam nebyli. Zvedněte se od klávesnice a běžte více mezi šachisty.

+6 /-1 | 13.08.2022 09:50

Petr Koutný

Dědku - mě je samozřejmě jasné, že volby jsou předem rozhodnuté. Ale ukázat těnto lidem, že jde mít i vize a cíle, strategii a plány a říct, kam by se měly šachy u nás směřovat a pak prohrát a nechat tyto pány vyhrát, je vlastně výhra. Oni se budou smažit další roky za minimální peníz ve svazu, stát bude posílát méně a méně peněz a až nebude kde brát, sami odejdou. To se už stalo jednou za Svobody, došly peníze a on odešel  stane se to znovu. Když ti lidé nebudou mít kde brát, ztratí důvod, proč být ve svazu a pak se vše změní. Netoužím po funkci na svazu, toužím po lepším svazu a ta doba přijde. 

+2 /-5 | 13.08.2022 09:49

Pavel Ch

Petře, s tou frází o "nezkušené" Lence Kůsové tomu nevěří skoro nikdo. Já si Tě vážím také, ale použít ženskou jako terč na svaz, to ne. Proto jsem Tě vyzval k omluvě. Věř mi (věřit mi nebudeš), že jsem opravdu před olympiádou Tvé výtky tady na svaz chtěl pominout a nešmínat si jich. A nerušit tady Tvé "předvolební meetingy". A to, ikdyby tam byly zjevné nepravdy. Ale téma, dokonce článek, o Lence Kůsové mě zvedl ze židle. Napíšu Ti ještě o tomto víkendu a pak se budu věnovat smysluplnější práci než tady něco vyvracet, slibuji. Třeba si můžem, jako v Luhačovicích, pokecat, jak se postupně lepší Tomík, či Martin. Nebo jak tu psal p.Kraus (srdce), jestli nebylo lépe se pobavit v Ústí než v diskuzi tady.

 

---

Psal jsem včera, že jsem si příjemně popovídal ve skutečnosti (ne ve virtualitě) na turnajích Pardubice, Praha s běžnými šachisty. Nemusíš mě přesvědčovat, jako včera, o vašich píp..metrech, vím to, jste čteni, jinak by si se mnou přecienlightened nechtěli povídat o nss o Tobě.

+8 /-1 | 13.08.2022 09:35

Petan

Re PK: A na olympiády by jezdili vedoucí výpravy anebo by se to po vzoru slováků nechalo na kapitánech a doufalo by se, že nebude potřeba nic řešit?

+5 /-0 | 13.08.2022 09:28

Petr Koutný

A odpovím ještě jednu, věc. Když už tady mluvíš o volbách a konferenci, tak teoreticky a čistě hypoteticky s jistou dávkou otazníků, kdybych dokázal jakkoliv vyhrát volby ve svazu, tak ti slibuji, že by se toto neopakovalo a nezůstal by kámen na kameni. Výlety kamarádů, lidi bez zkušeností a lidi co nenesou odpovědnost by si našli jinou charitu. Nepokračovala by podpora soukromým firmám, nepokročaval by klientelismus a někteří lidi, by se začali hodně divit, že by museli konečně začít pracovat. Tož tak, to jen tak kdyby náhodou. Štěstí pro tyto lidi je to, že ta pravděbodonost je tak malá, že si můžou klidně dál užívat peníze, které měly jít bohužel na podporu šachům. Zbourat šachové prostředí se jim povedlo, snad to horší už být nemůže. 

+3 /-6 | 13.08.2022 09:20

Petr Koutný

Pavle  - dobré ráno. Víš moc dobře, že tě respetuji. Přesto s tebou budu nesouhlasit. Rozumím tomu, že jednou nohou jsi na druhém strahovském břehu a proto se snažíš objájit neobhajitelné. Rozumím i tomu, že k tomu používáš věci, které spolu nesouvisí, ale přesto prosím uznej, že i já mám právo na názor. Uznej, že toto byl úlet, ale budu souhlasit s tebou, v porovnání šíleností, které náš svaz dělá, toto nebyla tragédie. Prostě to byla jen chyba, vyslat nezkušenou paní na výlet.

+2 /-9 | 13.08.2022 09:15

Pavel Ch

Petře, Ty jsi rozpoutal válku proti Lence Kůsové, spíše si jí použil jako terč na svaz. O to smutnější, že si použil ženskou.

 A když Ti mnozí píšou, že ses fakt trefil vedle, tak nevíš, jak z toho se ctí vycouvat.

 Děti vychovává, o šachovou mládež se stará, v zahraničí byla i s dětmi i se žáky. A ti všichni potřebují větší péči (zodpovědnost za ně) než dospělí.  Pracuje pro nadnárodní firmu, služebně také byla v zahraničí. O řešení logistiky, v místě ubytování, stravě (aby řekla, že potřebují lepší), zajišťování servisu, aby mohli dělat svojí práci (kapitáni, hráči), také ví víc než kdokoliv jiný.

 

  Fakt, jak ti jiní píšou, když kritizuješ vše, obhajuješ svou neobhajitelnou pravdu, nebude ti nikdo věřit v tom, v čem bys mohl mít pravdu.

  Ale jo, běž na volební konferenci, řekni, že svaz to pos..., že LK tam vyslal a uvidíš ten výbuch smíchu v sále. Pose... to sobě nebo tomu, koho si doporučil na předsedu, ten ti pak "poděkuje". 

+9 /-2 | 13.08.2022 08:57

Petr Koutný
Problém určitě není v letence. Náš svaz má pro své kamarády peněz dost, problém je v tom, že člověk s nulovou praxí z mezinárodních akcí je vybrán na olympiádu. Já nevím já vy, ale své děti bych neposlal nikdy do zahraničí s někým, kdo o tom nic neví. Samozřejmě to byl příklad, ale myšlenka je stejná.
+2 /-8 | 13.08.2022 08:38

igors
"A kolik Štohle stojí taková cesta tam a zpět do Indie? " Zhruba 1200€, Bražino. Rozrátaš to medzi celú výpravu, alebo skúsiš za to presvedčiť napr. Žilku? :)) "Byli tam dva kapitáni, kteří se střídavě váleli na trávníku v parčíku, anebo v bazéně, to už by nezvládli těch pár fotek?" Možno za Vašich čias, dědku plesnivej. Keď som chcel v Chennai urobiť niečo, čo sa netýkalo tímu a prípravy, musel som vstávať o 5 ráno. Som však dosť lenivý a ten voľný deň som chcel využiť skutočne na oddych.
+7 /-2 | 13.08.2022 08:04

Pavel Ch

Když tu čtu, co jste v noci psali o olympiádě běhání a fyzičce.  

No to jsem psal o MČR v Ústí, kdo něco fyzického tam podstoupil, vyhrál. 

- Oba Vojtové (P. i Zw) byli nastoupeni v 7:15 u hotelu k běhu na Miladě. Zvládli a pak oba vyhráli.

- Na trénink boxu s olympionikem nás bylo před polednem deset, 70 minut tvrdého tréninku s 3 jednominutovými přestávkami, padali jsme na hubu. Slíbil jsem, že nikdo nedostane přes hubu, ale že se propotí trika, nečekal jsem ani já, že až tolik. Z těch deseti jen tři hráči, ostatní rodiče, trenéři, partnerka hráče, ředitel turnaje. Ale ti tři opět vyhráli, 100%, 3 body.

 - Na náročnějším několikahodinovém okruhu ve skalách nás bylo více, to jsem nepočítal kolik bodů, ale David N., byť dlouho nevedl zvolil místo přípravy túru a pak vyhrál a turnaj už dotáhl do vítězného konce.

+4 /-2 | 13.08.2022 07:09

Pavel Ch

Petře K. ad mistr světa

Než Ti o víkendu napíšu co jsem chtěl, tak jedna technická. Přede mnou nemusíš tuto vizi skloňovat. Pokud nevíš, vznikla když ještě ani Tebou stále zmiňovaný předseda MP vůbec nebyl funkcionářem, nevznikla ani v hlavě nikoho z VV. Nabídl se na pomoc prvoligový šachista (mimo "bafuňářský sbor"), byl vrcholným managerem velké firmy. A o cílech, plánech, vizích, jejich sestavování, něco věděl. Se svým týmem sestavili nějakou tu černobílou a barevnou knihu. To už je opravdu moc let zpět a s tím tento VV nemá nic společného. Já jsem tehdy psal, že to je divné, především období cca 40 let (tehdy) a mistr světa se prostě musí narodit. Může se stát, jak když hloupý Honza vyhraje ve sportce první cenu nebo, přesto že svaz rychlobruslařů nemá ani "hřiště", tak Sáblíková se stane nejlepší na světě. Takže se může stát MS z chudých podmínek neschopného VV a nemusí se povést, ikdyby byl desetinásobný rozpočet a skvělý VV. Raději jsem doporučoval, soustředit se na to vychovat v kratším horizontu více hráčů na úrovni určitého ela. Bylo mi autorem vysvětleno, že to je vize, kam můžeme směřovat a že cíle jsou v jiných kapitolách. 

 

    Takže Petře, Ty jsi byl v Anglii opravdu, MP není auterem a já k tomu měl uvedený postoj.

+3 /-1 | 13.08.2022 07:01

Pavel Ch

David Bražina ..x x...

 Promiň že už nečtu vedle článek a že nevím, že sis změnil nick. Pokus jsi to tam psal.

 

Čekal jsem jestli na to přijdeš sám, když máš tolik titulů. Souhrn za 3 roky se dělá před volební konferencí (za rok před každou), pracuje na tom VV i sekretariát, mnoho hodin, vzájemně po sobě čtou, aby to mělo hlavu a patu. Tím nemluvím (jen) o šachovém svazu, ale o všech svazech i podobných organizacích. Jinak si vyhledej chess.cz a tam si čti články zpětně za 3 roky.  Pak zpětně zprávy roční/tříleté za hodně let zpět před konferencemi i před těmi volebními. Nikdo ti tu nebude dělat nějaký rychlý výcuc do 1 příspěvku. To ani nejde a navíc nikdo svým časem nebude nahrazovat Tvou lenost.

----

 

 Pokud se chceš bavit provokativně jestli alespoň 1 věc udělal svaz za 3 roky dobře (tedy především několik lidí na sekretariátě, VV, komise atd., hodiny x dny 3 let x počet lidí), tedy pochybuješ jestli udělal 1 věc dobře nebo žádnou věc, tak to fakt bude lepší,když půjdeš si sednou s kamarádem z mokré čtvrti a pokecáte o neschopnosti svzau, příjemnou zábavu, ať vám chutnáshaking hands.

+6 /-2 | 13.08.2022 06:45

xdavx x
Tak nevím jestli fyzické vypětí plus časový posun plus vlhkost plus teplota je tři hodiny před partií zrovna to pravé...
+4 /-5 | 13.08.2022 00:25

Rubinus

No, to už bylo v Dukle mezi mrakodrapy, že pod Vejvodou hráči trénovali někdy hned po výstupu z letadla, aby se lépe srovnali s časovým posunem. Zwardoně osobně neznám, tak nevím, zda to v jeho případě byl zrovna dobrý recept.

+2 /-0 | 13.08.2022 00:11

ciki333

Já si myslím, že kondiční běh IM Zwardoňovi jenom prospěl. Na rozdíl od mnoha diskutérů zde vidím přínos Lenky Kůsové v tom, že motivovala české reprezentanty a reprezentantky k pohybovým aktivitám. A to myslím smrtelně vážně, bez jakékoliv ironie. Psychická výdrž jde ruku v ruce s fyzickou kondicí. Podívejte se na vysportovaného Magnuse Carlsena. A poté na jinak vynikajícího šachistu Antona Korobova...Vydržel úvodní tři kola, pak tato 150-ti kilová bečka sádla odpadla. Pokud dělám šach na profesionální úrovni, musím každodenní 6-ti hodinové sezení na prdeli kompenzovat aerobním cvičením, nejlépe běh, kolo, plavání...Osobně jsem to "dotáhl" v královské hře na km s ELO 2205...Ani na amatérské úrovni jsem nepodceňoval fyzickou průpravu. Vedle tenisu jsem 5x týdně běhal v lese bez ohledu na počasí. V 26 letech věku jsem zaběhl 10 km za 37 min 19 sec. (Dnes bych to za stejný čas nedal ani na kole).

Co svým elaborátem chci sdělit? Že většina šachistů jsou líní vepři a paní Lence patří dík za to, že Zwardoně donutila běhat. Neberu argumenty, že měl za sebou dlouhý let a za tři hodiny ho čekala partie. Tenisté se s jet-lag potýkají celou sezónu, ale nenapadne je v případě prohry vymlouvat se na tento fenomen...

+8 /-2 | 12.08.2022 23:59

PanPohoda
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+6 /-0 | 12.08.2022 23:52

xdavx x
DP, těžko říct. Podle toho co vím zase o tolik si neřekl. To že je Navara levný a kazí tak ostatním prémii je podle mě větší důvod. Hrál by i zadarmo, stejně tak Van peníze nehroti... A tak má svaz v ruce vždy důvod, proč nezaplatí víc.... Mi to přijde sproste a ubohe. Zvlášť když na blbosti a bezúročné půjčky peníze jsou..
+5 /-5 | 12.08.2022 23:45

xdavx x
Petane, ty si z toho děláš srandu, ale tak to skutečně mělo být.
+3 /-5 | 12.08.2022 23:40

Petan

Re David: No je teda fakt, že kdybych byl vedoucím výpravy já, tak bych na svůj facebook dal spíše informaci o tom, jak jsem od časných ranních hodin hlídkoval ve snídaňovém bufetu, zda se tam nechystají našim hráčům podstrčit něco nutričně nevhodného a jak jsem do pozdních nočních hodin na recepci vyjednával optimální nastavení klimatizace. A jak jsem se těšil domů, až konečně budu moci usnout bez stresu.

+7 /-0 | 12.08.2022 23:33

xdavx x
Petan, minimálně ten komentář svědčí o tom, že to pro některé byla super dovolená...
+5 /-6 | 12.08.2022 23:27

xdavx x
Petan, pořád to Zilka dotáhl na top 5 a hrát měl. Finance na to byly a to nejen pokud by se ušetřilo na doprovodu. ....
+3 /-6 | 12.08.2022 23:26

Petan

Re Jiří Kadlec: Gratuluji k vynikajícím výsledkům investigativní činnosti. Mě se zdálo, že ten Zwardoň hraje nějak blbě. Myslel jsem si, že je to tím, že s účatí nepočítal a neměl možnost se připravovat tak jako ostatní. Ale ono to bylo jinak. Ona za to mohla Kúsová.. Ještě jednou velká gratulace a klobouk dolů

+5 /-0 | 12.08.2022 23:25

xdavx x
Tohle raději ani komentovat nebudu. Paní Kusovou z toho nevinim, ta to určitě myslela dobře.. . Tohle jde jen za svazem resp Martinem Petrem.
+3 /-6 | 12.08.2022 23:24

Petan

Kdyby to Žilka dotáhl šachově tam co Navara, tak mohl mít taky několik bytů v Praze a mohl by reprezentovat zadara. Vanovy rodiče zaplatili takové trenéry, o kterých si děti chudších rodičů mohou jen nechat zdát. Ale tak to je ve dneska ve všech sportech, že někteří to mají , díky osudu, v něčem jednodušší. Ale ne všichni toho dokáží využít.

+2 /-0 | 12.08.2022 23:22

Jiří Kadlec

Vojta Zwardoň odlétal v pítek 29. července v 15:55. Po dlouhém letu dorazil v sobotu, v Chennai 35°C, hned v neděli v 11:30 nastoupil k zápasu s Kanadou. A ráno ho vedoucí výpravy přemluvila k běhu, v tom vedru a vysoké vlhkosti vzduchu, před partií, kterou pak Vojta nezvládl a prohrál... Viz fb paní Kůsové, 31.7.:

"Neděle, vstávat a cvičit ...dneska sraz v 7:15 na recepci a vybíháme. Vojta hlásí, že jen 3 kiláčky. Jasný. Kvůli tomu se nevstává. Vedro je šílený, něco po zahradě hotelu, něco po pláži. V tom písku je to dřina. Během toho mi Vojta položí otázku. Kolik dřepů udělám za 5minut? Ty jo...výzva. Nevím, ptám se jaký a už mi to v hlavě šrotuje. Po 3 km jde Vojta na hotel, chápu, snídaně a příprava. Já běhám dál a 9km zastavím a jdu dělat ty dřepy. 270. Pak ještě 200 sklapovaček, doběhnu do desítky, musím sprintem"...

 

+7 /-5 | 12.08.2022 23:21

xdavx x
A proč ne? Vždyť kapitán je v podstatě ssrvisman... Podle mě tam paní Kusová jet nemusela. Jedná cesta Indie a zpět by se ušetřila. Za ušetřené peníze by se navýšil peníze Zilkovi. Van má bohaté rodiče, Navara několik bytu v Praze co pronajímá, Zbyněk je zajištěny. Vůbec se Zilkovi nedivím že chtěl více. A svaz mu to dát měl. I na úkor jiných, kteří jsou oproti Zilkovi dostatečně zajištění.
+4 /-6 | 12.08.2022 23:17

Petan

David: To máš pravdu. Ale je to o té hranici jaký servis hráčům je ten dostatečný a co už jsou vyhozené peníze navíc. Pokud Kusová v Indii nemusela řešit žádné jiné věci než propagaci na FB, tak asi vycházelo levněji naučit Poláka fotit a vkládat příspěvky na FB. Pokud by tam bylo potřeba řešit nějaké problémy třeba s ubytováním a stravováním (což v na naše poměry exotické Indii hrozit může) a měli by se tím zabývat kapitáni, tak by to asi nebylo optimální.

+3 /-0 | 12.08.2022 23:11

xdavx x
Vlastně ani nevím jak chtít jinak zajistit, aby u nás byli špičkoví hráči, pokud je adekvátně nezaplatíš... Reprezentant by měl být pláčem tak, ať mu to zajistí slušně živobytí... To 20t měsíčně imho není.
+3 /-5 | 12.08.2022 23:08

xdavx x
Petan. Odpovím asi takto. Za komunistů do Kanady na kanadské hry jelo více ideovych hlídačů, než hokejistů.... Podle mě je lepší minimalizovat dohled nad dospělými lidmi a ušetřené peníze dát hráčům. Já si totiž skutečně myslím, že hráči jsou nejdůležitější.
+2 /-6 | 12.08.2022 23:06

Petan

Re PK: Tak teď už ti vůbec nerozumím. Tak nejdříve je vedoucí výpravy potřebný, ale musí to být nějaký zasloužilý funkcionář, který s tím má patřičné zkušenosti. Pak je najednou vedoucí výpravy zbytečný a po vzoru slováků se o všechno může postarat kapitán. A teď jsme zase zpátky u toho zasloužilého funkcionáře.

+6 /-0 | 12.08.2022 22:56

Petr Koutný
Pořád dokola - vedoucí výpravy ano, ale né člověk bez zkušeností. Jak jednoduché.
+1 /-6 | 12.08.2022 22:50

Petan

Davide ty tedy vidíš cestu k lepším výsledkům na šachových olympiádách v tom, že se omezí počet lidí doprovodu a o takto ušetřené peníze se navýší odměna hráčům za reprezentaci? A to povede k tomu,  že hráči budou hrát lépe? Jako že čím horší servis budou mít, tím lépe budou hrát?

+2 /-0 | 12.08.2022 22:48

HumphreyvanWeiden

Davide, tady jseš dost mimo. Ve všech sportech, které znám, je účast na MS, Olympiádě pro všechny profesionály zviditelněním. Uzbeci teď budou určitě zváni na všechny možné turnaje. Proto taky chápu Davida Navaru, že se spokojil s malým startovným a taky chápu neprofesionála Žilku, že se s ním nespokojil.

To ušetřené cestovné pro paní Kůsovou by asi nic neřeřilo a naopak profesionálové, jako je David Navara, určitě ocenili lepší servis a možnost plně se soustředit na vlastní výkon.

+6 /-2 | 12.08.2022 22:42

xdavx x
Svaz hradí len cestu říká Stohl a obdržel hromadu plusu... A kolik Štohle stojí taková cesta tam a zpět do Indie? Tak to se mi ulevilo že svaz hradil LEN zbytečnou cestu namísto navýšení fondu pro hráče, kteří se šachy musí živit...
+2 /-8 | 12.08.2022 22:31

Semod
igors díky za info ... jak je to jednoduché, že pane Koutný.
+10 /-3 | 12.08.2022 22:02

igors
" Slovensko nemělo vedoucího výpravy. Nepotřebovalo ho a ušetřilo tím peníze." Ste tradične mimo, pane Koutný. Pobyt vedúceho výpravy hradí organizátor, zväz platí len cestu. Vedúceho výpravy sme mali v Batumi 2018, ale jednoducho sa nenašiel človek, ochotný ísť na dva týždne do Indie. Pritom by sme ho veľmi privítali - kvôli náročnosti organizácie cesty a intenzívnych kontaktov s organizátormi pred, aj počas súťaže. Inými slovami - milí bratia, pani Lenku sme Vám závideli...
+16 /-3 | 12.08.2022 21:52

Remcik z Banika
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+3 /-0 | 12.08.2022 20:53

Petr Koutný
Příští olympiáda je v Maďarsku za dva roky.
+5 /-2 | 12.08.2022 20:18

sarmatam
....gdy je vůbec další olympijáda ?....a gde ?......gdo je favorit ?.....a gdo není ?....:-).....
+1 /-0 | 12.08.2022 20:02

Petr Koutný

Šel bych na ty cíle svazu vylučovací metodou.

- Předseda svazu několikrát řekl, že senioři nejsou žádnou prioritou svazu

- Potvrdil, že reprezentace taky není prioritou svazu

- Po zoufalém zametení průšvihů v extralize, tipuji že ani soutěže nejsou prioritou

- Nakonec zůstává strategický cíl, vychovat mistra světa, který už stál za ty roky několik miliónů korun. Ještě budeme muset utratit další milióny, než si přiznáme, že mistra světa nevychováme a že takto to opravdu nechceme. 

+3 /-5 | 12.08.2022 19:47

Vyhnanek

Existuje nekde nějaký soupis ročních strategických cílů svazu a jejich aktuální plnění? Nebo by to pro svaz bylo moc kontroly najednou, kdybychom věděli, jak plní své cíle?

+2 /-3 | 12.08.2022 19:38

Semod
Tož ing.xdavx x se n nss.cz prozatím prezentoval pouze jako "veleúspěšný cenzor".
+4 /-2 | 12.08.2022 19:24

Jiří Kadlec

"Je opravdu čas přestat házet perly"...

A že jich bylo! :-)
+2 /-2 | 12.08.2022 19:12

xdavx x
Každá organizace si každéj rok stanovuje cíle a vyhodnocuje je. Hodnotí se co se povedlo a co ne... Z odpovědí chrze mi vyplývá ze se svazu nepovedlo nic.
+2 /-5 | 12.08.2022 18:56

Pavel Ch

Je opravdu čas přestat házet perly, jak mi mnozí hráči osobně teď na turnajích řekli, rozloučím se tady o víkendu  s diskuzemi o svazu včetně  témat s tím spojených.

A pak už budete mít klid, kritizovat bez oponentury a společně se tu kochat, jak jsou bafuňáři neschopní a hloupí. 

 

Musíte si pak najít jiného blbce, kterému budete dávat poťouchlé otázky, "co vykonal dobrého svaz za poslední tři roky". Třeba vám někdo na to skočí, když jste se u mne nedočkali, a vy se budete třást, jak budete rozebírat jeho slovo po slově, zpochybňovat, bagatelizovat a vysmívat se. Nebo si ho vzít na pívo, bude-li to non-stop, tak tam budete ještě na Vánoce ... na Vánoce příštího roku. Pokud to někdo nechápe, bude si muset nechat vysvětlit od někoho jiného.

 

 Už jsem tu v diskuzích byl dlouho, jiní bafuňáři už dávno přestali psát, tak je také čas se rozloučit. Ještě napíšu Petrovi, Robertovi (kterých si stále vážím) otevřený dopis o víkendu a popřeju mnoho zdaru. I ten důvod, i to, že jsem chtěl napsat už před olympiádou a proč jsem ještě  při olympiádě o svazu diskutoval, klidně připojím. To co mi řekli mí přátelé teď na turnajích, kterých mám po republice spousty, mne v tom už jen utvrdilo. A i ten čas ušetřím k smyslupnějším věcem.

 

Zdravím i pány Vyhnánka, J.Kadlece a další, ať se daří.. 

Zatím se mějtehats off

+13 /-4 | 12.08.2022 18:54

Petr Koutný

Já jsem se chtěl Pavla zastat. On se snaží komunikovat a ta otázka na něj je hodně hraniční. Samozřejmě, že svaz ve spoustu věcí funguje skvěle. Po organizační stránce, je vše asi v pořádku a toto není maličkost. Stačí špatně vypsat pár žádostí a je problém. Co si myslím, že tady chybí jsou vize, peníze od sponzorů a respekt k ostatním. Tím myslím připustit si i svojí omylnost, diskuzi a pluralitu názorů. Umění se omluvit a veřejně přiznat chybu, není známka hlouposti, ale naopak. Uritě známkou slabosti je šikana proti každému, kdo má opačný názor. Ať máte názor na Vojtu jakýkoliv, pak si všimněte, že nebyla ani zmíňka o tom, že je Mistrem ČR v rapid šachu a to je samozřejmě úmyslné. Těch věcí je mnohem víc, lidi by neměli na těchto místech škodit, ale měli by se snažit spojovat. Jestli toho nejsou schopni, pak nejsou na správných místech. 

+2 /-0 | 12.08.2022 18:24

Semod
Kadlec, Vyhnanek, ing. xdavx x ... panu Chrzovi můžete pouze leštit boty.
+6 /-3 | 12.08.2022 18:20

Vyhnanek

Chrz presne ukázal, jak se chová svaz... doporucuji jeho posledni konverzaci pořádně přečíst... 

+3 /-9 | 12.08.2022 16:54

xdavx x
Počkej. Na otázku co se povedlo svazu za poslední 3 roky se neodpovídá? A tak na jaké otázky se odpovídá? Je někde seznam schválených otázek? :D a tento člověk prosím pěkně sedi na svazu. :D
+5 /-7 | 12.08.2022 16:39

Pavel Ch

Petře, ale to přeci vůbec nerozporuji.

Lidi to tu čtou, jste hodně čtenísad .

 

Kdyby nečetli, tak by mě v Pardubkách a Praze nezastavovali a nechtěli si se mnou povídat o nss, o diskuzi a o Tobě. 

+6 /-5 | 12.08.2022 15:51

Pavel Ch

x x Naposledy, tak k věci: Jsi neopochopil, že na takto položené otázky se neodpovídá. Budeš se muset smířit s čtením chess.cz. Pokud by tě to opravdu teda zajímalo.  Ale ty se chceš jen hádat, povede se ti to (hádání) v sousedním článku dokonce i s majitelem nss.  Já ti na to neskočím.

+4 /-2 | 12.08.2022 15:47

Pavel Ch

laughlaughlaughx x

ztrácíš nervy, myslíš si opravdu,  že takovým .......

budu věnovat svůj čas? Na to si najdi jiné ve vedlejším článku.

A tu knížku o komunikaci si někde kup nebo půjč, ať nevypadáš při psaní, jak ten ve čtyřiceti, s pěti obecnejma. Mauctasad

+5 /-4 | 12.08.2022 14:26

Pavel Ch

x x 

Věřím, že se ti poštěstí najít někoho, kdo ti řekne základy o lidské komunikaci nebo ti půjčí o tom knížku. Každému holt není shůry dáno.  Do té doby nad teboucrying. Jistě nějací jsou s tebou ochotni diskutovat nebo se i hádat. Viz vedle v článku. Já ale ne. 

Petře, teď jsem měl minutu, Tobě po práci.

+7 /-3 | 12.08.2022 14:15

Pavel Ch

anonyme x x,

 

až potkáš někoho, kdo trochu rozumí komunikaci mezi lidmi, či s tím má zkušenosti, optej se ho. Takto položená otázka je přesně to, na co se doporučuje přejít mlčením. Nechce-li se s provoklativním tazatelem dohadovat do Vánoc...do Vánoc příštího roku. Já to porušil a vysvětluji, byť je to házení hrachu  na zeď. 

 Je dále hezké, že oceňuješ Petra K., že se alespoň podepíše, škoda, že si z toho nevezmeš příklad sám. To je poslední čas, který jsem tvému anonym. nicku věnoval.

 (Technická ještě jen: Za deset minut jsi mě urgoval, přitom píšu, že nehraji, máme od 11. prac. poradu).  

  Petře odpovím, ale někdy odpoledne. Teď už nejde. Pracovní oběd.

+6 /-3 | 12.08.2022 13:03

Petr Koutný

Nočníku - paní Kůsovou znám osobně. Netoužím po kritice svazu, ale po lepším svazu. Myslím si, že si šachisté zaslouží takový svaz, na který budou hrdí a pyšní, na který bude spoleh a který bude hrát fér. Řekl jsem svůj názor a na to mám právo. Můžete si říkat co chcete a to je potom váš názor, který Vám neberu. Já se Vám určitě nebudu mstít a šikanovat Vás za Váš názor, jestli v tom vidíte paraelu, pak jsem řekl, víc než jsem napsal. 

+3 /-4 | 12.08.2022 11:45

xdavx x

N.Ocnik, no minimalne ma koutny tolik odvahy se pod sve prispevky podepsat... narozdil od nekterych zdejsich moralistu...  

+3 /-7 | 12.08.2022 11:42

N. Očník

Petr Koutný: někdy jste opravdu jak posedlý, úplně mimo. Vaše teorie, že "Výchova ve volném čase, spec. TV" má něco společného s pevnou rukou, je už na hraně ... slušně řečeno demence. Nevím, jestli moc pijete, nebo jste tak cholerický, ale přesně tyhle reakce jsou důvodem, proč vás nelze brát vážně ani ve vašich ostatních textech. 

Stěžujete si s Robertem Cvekem, že svaz na vaší akci hledá hnidopišsky chyby. A je fakt, že svaz v tom hodnocení, které tu po Luhačovicích psal Robert Cvek, byl trapně umanutý. A vy jste směrem ke svazu úplně stejný. Nemáte si se svazem v přístupu vůbec co vyčítat. Paní Kůsovou neznáte a reagujete na ní jenom proto, že tam byla "od svazu". A stejně jako svaz hnidopišsky hledáte cokoli, co byste na ní mohl "setřít". Viz ten váš velmi hloupý příspěvek o švadlence, kterou tam podle vás mohla dělat.

+8 /-4 | 12.08.2022 11:39

xdavx x

stale cekam, a mozna ani nejsem sam, na ten seznam uspechu, ktere svaz realizoval za posledni tri roky. at mas delsi casove obdobi... 

+3 /-8 | 12.08.2022 11:36

xdavx x

pavel Ch, a kteri lidi. povidej. ja zase mam zkusenost, kdy jsou ldi na svaz uz hodne vysazeni. a pak znam lidi, kterym je vse jedno a chteji si jen zahrat... ze by ale nekdo chvalil svaz, to jsem fakt nezazil.

Muzes mi prosim strucne napsat seznam toho, co svaz udelal dobře za posledni dva tři roky a co skutečně je zasluha svazu? 

+2 /-7 | 12.08.2022 11:26

Petr Koutný

Pavle divím se nejenom že tady odpovídáš, ale že to i čteš. To jsou řeči, které zbožnuji. Podívej se například na sledovanost z Olympiády na našich stránkách a zamysli si, proč tomu tak je. Ale rozumím tomu, přáním otce myšlenky je to, aby nám někdo dával souhlas o tom,o čem můžeme psát a jasně určil manitely o čem se nesmí psát. Vítejte ve 21. století. Takto jsi to Pavle chtěl říct? 

+4 /-8 | 12.08.2022 11:20

Jirikovka@post.cz

Kůsovou do Indie měli poslat jako psychologa výpravy a vedoucím výpravy měl být GM Šimáček!

+2 /-3 | 12.08.2022 10:49

Pavel Ch

Kdo od compů se občas zvedne, dozví se více. Hrál jsem teď týden Prahu, předtím 2 dny Pardubice. Dnes třeba zajímavé popovídání s Lenkou Ptáčníkovou o olympiádě (hostil jsem MČR žen 96, který vyhrála; Nyní spoustu let na Islandu, její syn Adam u nás byl na klubovém soustředění v Doksech). Říkala, že třeba studená klimatizace, že vlály v hracím sále vlasy a škoda že nebyly rukavice po ruce, policejní zátarasy, v hotelu, aby nikam nemohli, jídlo a ubytko zase suprové. V jiných hotelích, jiné výpravy si na jídlo stěžovaly, střevní problémy, zas tam neměli tak přísnou ochranku. Nakonec i v druhé části olympiády zmírnili u nich dohled, mohli bez offiko autobusů, ale zase zakázali pláž, že se tam objevil had. 

--

Jinak mě lidi v Pradubkách a Praze zastavovali a divili se, že vůbec na nss někomu něco vysvětluji. No povídali mi o diskutujících i Petře o Tobě, popovídali jsme si hezky ....laugh Nebyli to funkcionáři, běžní šachisté všech výkoností.

---

S tou nešťastnou klimoškou, když je zpocen člověk z venku 35°C, to se mi nelíbí ani u nás. Ve Vietnamu na MS mlád. a jistě i tady v Indii, ne že by to bylo zdravé, ale alespoň trochu méně nebezpečné. Je tam totiž strašně vlhký vzduch. Suchý je právě semeniště virů, bakterií, vysouší se sliznice a angína či v lepším případě nachalzení na cestě. Hodně vlhký z klimošky vadí méně. Snad brutálním zdražením energií to všude u nás utluměj, někde přeháněli. V Pardubkách a Praze přesně dle mých představ, přesně jak má býtyes. Mírná klimoška. Díky krom díky za hezké turnajehats off.  V 11. nutná prac, porada v Praze, musel jsem se včera omluvit pořadatelům a odhlásit na 9.kolo, bohužel ve všední den 9.h. kolo nedávám pracovně. 

+6 /-3 | 12.08.2022 10:34

Jirikovka@post.cz

Pane Koutný! Rošťáci by se do reprezentace neměli dostat! Pokud se tam nějaký GM rošťák dostane musí být veden pevnou rukou,kterou zajišťuje kapitán! Aby se to nezvrhlo jako ve Slovinsku!

+2 /-5 | 12.08.2022 10:25

Jirikovka@post.cz

Pane Pohoda! Myslím,že se peníze vyhazují jinde! Do hospodaření ŠSČR nevidím! Někteří špičkoví šachisté požadují přemrštěné honoráře!

+2 /-3 | 12.08.2022 10:22

Petr Koutný

Pan Pohoda - to jsou skvělé předpoklady dělat vedoucího výpravy. Určitě je potřeba vychovávat naše reprezenty k obrazu svému. Jsou to rošťáci a potřebují pevnou ruku.  Díky, teď jste mi úplně vzal argumenty a už rozumím, proč jela na tuto akci. Díky ještě jednou. Jakmile zbohatnu, učitě si koupím zájezd na Měsíc a jestli budu potřebovat vědoucího výpravy, vím kde hledat. 

+2 /-6 | 12.08.2022 10:20

PanPohoda

Podle facebooku Lenka Kůsová vystudovala obor „Výchova ve volném čase, spec. TV“.

+0 /-0 | 12.08.2022 10:16

Jirikovka@post.cz

Takže Lenku Kůsovou tam neměli posílat jako vedoucí výpravy,tím mohl být GM Šimáček ,ale jako psychologa výpravy! Dle mého názoru jako psycholog výpravy Lenka Kůsová obstála na známku č.1! Takže bych doporučoval,jak na mistrovství Světa,Evropy a Olympiády vždy posílat psychologa a k ženám Lenku Kůsovou,ta se v Indii osvědčila!

+2 /-3 | 12.08.2022 10:09

Jirikovka@post.cz

Takže Lenka Kůsová tam byla jako psycholog výpravy! No a k tomu ji přiřadili funkci vedoucí výpravy! Pokud tam vedoucí výpravy byl zbytečný,ale psycholog tam byl nutný! A rozhodně se to projevilo kladně na výkonech ženské reprezentace!

+3 /-2 | 12.08.2022 10:03

Jirikovka@post.cz

Lékař by také byl vhodný,ale tam bylo nutné,aby tam někdo rozdával dobrou náladu týmům a to se myslím povedlo! Ovšem pokud tam Indové zajišťovali lékařskou péči,tak by lékař ani nebyl potřeba! 

+2 /-2 | 12.08.2022 10:00

PanPohoda

Kolik měla česká výprava lidí? Počítám dobře...bylo to 14? 14 je malé číslo. To se lehce obhájí. Možná místo Lenky Kůsové mohl jet nějaký lékař, který by zároveň dělal fotky a videa. Lékař by mohl pomáhat i Slovákům.

(5 hráčů muži + 1 kapitán muži + 5 hráček ženy + 1 kapitán ženy + 1 vedoucí výpravy Lenka Kůsová + 1 delegát Jan Mazuch. Tj. 14 lidí.)

+1 /-0 | 12.08.2022 09:59

Petr Koutný

V pohodě pane Pohoda. Já jenom reagoval na to, že na jedné straně nemáme peníze na nejlepší hráče a na druhé straně máme peníze na účastníky zájezdu, což byl mimochodem skvělý český film. Jen tak mimochodem, Slovensko nemělo vedoucího výpravy a kolik mělo v týmu lidí? A například Polsko,mělo hrajícího kapitána. Tím jsem chtěl říct, že peníze na nejlepší hráče jsou, pak aby ale nebyly pro kamarády a o tom to všechno je. Všechno mít nemůžeme. Je to vždy volba priorit a tady to byla jasná volba. Třeba příště  a třeba jednou bude doba, kdy na prvním místě budeme mít ty nejlepší hráče s cílem mít ten nejlepší výsledek, než provozovat cestovní kancelář. Až uslyšíte zprávy, že náš svaz musí šetřit, protože nemá dost peněz, prosím vzpomeňte si na tento komentář. 

+3 /-4 | 12.08.2022 09:59

Jirikovka@post.cz

Působení Lenky Kůsove by měli zhodnotit kapitáni obou mužstev!  Zda byla platným členem výpravy nebo ne! Lenku Kusovou tam někdo vyslal! Tak musel vědět proč ji tam posílá! Vzhledově,ale působí Kůsová sympatický! Co když rozdávala dobrou náladu všem účastníkům výpravy! Na snímcích je hodně veselá! Mohla být psychologem výpravy! Peníze se vyhazují jinde! Třeba na charitativní MČR ve Zlíně,kdy i ten poslední účastník dostal 10 000 Kč!

+2 /-2 | 12.08.2022 09:45

Petr Koutný

Sisma opakuji: Slovensko nemělo vedoucího výpravy. Nepotřebovalo ho a ušetřilo tím peníze. To je vše, co chci říct, na kdyby nehraji. 

+3 /-6 | 12.08.2022 07:34

sisma

Pane Koutný, kdybychom olympiádu vyhráli, pak i tak byste si něco ke kritice svazu našel.

+6 /-3 | 12.08.2022 00:20

Jirikovka@post.cz

Semode! Nebudu! Bude horko! 

+3 /-1 | 11.08.2022 23:27

Semod
Jiří, budeš ji zítra hrát?
+3 /-0 | 11.08.2022 23:25

Jirikovka@post.cz

Zítra má simultánku na Horním náměstí v Olomouci!

+4 /-1 | 11.08.2022 23:20

Jirikovka@post.cz

GM Šimáček dnes dorazil do Olomouce! Zprávu o mužské reprezentaci nepodá na ŠSOK,ale na web ŠSČR!

+4 /-1 | 11.08.2022 23:18

Semod
To jenom tak, abyste byl v obraze ...
+3 /-2 | 11.08.2022 23:07

Petr Koutný
Semode - a já se podepisují pod své komentáře každý den a nechlubím se tím.
+3 /-3 | 11.08.2022 23:03

Semod
21:06 - pane Koutný ... píše Humphrey a má pravdu. To byste se divil, kolik šachistů včetně těch mezinárodně titulovaných, které osobně znám by se pod 21:06 podepsalo. PS: To neděláš dobře s tou sirkou Petře!
+6 /-2 | 11.08.2022 22:51

Petr Koutný
Sisma - a kdybychom vyhráli olympiádu, tak by se stalo potom co? Na kdyby se v životě moc nehraje.
+2 /-4 | 11.08.2022 22:43

sisma

A co tak vyjmenovat delegace, které vedoucího měly. Pravda, kdybychom vedoucí neměli, tak bude diskuse o tom, proč jsme neměli a jak je to špatně.

+5 /-0 | 11.08.2022 22:35

Petr Koutný

Odpovím - Slovensko nemělo vedoucího výpravy! Tu trochu práce udělal Igor. Kdybyste dali kapitánovi telefón tak Vám taky udělá fotky a rozhovory. Odhadem Slovensko mohlo oproti nám ušetřit za jednoho člověka navíc cca 50-70 tis Kč. Nemáme na to, abychom lépe zaplatili a nebo lépe motivovali reprezentanty, ale máme v porovnání se Slovenskem na to, platit zbytečného člověka?? Jestliže Slovensko vedoucího výpravy nepotřebovalo, pak se ptám, proč jsme potřebovali my navíc jednoho člověka? Co si myslíte, že dělá každý den vedoucí výpravy na Olympiádě??? Jak je možné, že Slovákům takový člověk nechyběl a lehkce to zvládnul jeden kapitán??? 

+6 /-8 | 11.08.2022 22:24

xdavx x

tak vy jste psal ze s cerstvym ridicakem sam do husteho provozu nebo jako prvni operaci provest invazivni operaci mozku... 

v kazdem pripade, manazer reprezentace je pracovni pozice svazu, takze pokud nekdo je na tuto pozici zamestnan, ma tam jet, od toho si takoveho cloveka platime... 

+2 /-4 | 11.08.2022 22:22

PanPohoda

Být vedoucím výpravy není to nejtěžší. Maximálně ze sebe uděláte vola. Samozřejmě je třeba v případě krize udělat základní věci. Např. zvednout telefon a zavolat na ambasádu. Nebo zvednout telefon a zavolat záchranku...

+4 /-0 | 11.08.2022 22:19

xdavx x

to ale neznamena ze prvni zkusenost mam ziskavat na tom nejtezsim... v tomto si myslim se pletete...

+3 /-5 | 11.08.2022 22:02

PanPohoda

Ono všechno je jednou poprvé. Když vyjedete s čerstvým řidičákem poprvé sám do hustého provozu, taky ty zkušenosti nemáte... Když na vás nechají zaučovat medika, třeba tak, že mu dovolí, aby vám pod dozorem provedl lumbální punkci, taky ten medik ty zkušenosti nemá... Když vás třeba udělají poprvé ministrem, také zkušenosti z ministerského postu nemáte...

+3 /-2 | 11.08.2022 21:59

Petr Koutný

Petan - kdo byl vedoucím výpravy na Slovensku? Až si odpovíš na tuto otázku, pochopíš o čem mluvím. Díky, Petr 

+2 /-4 | 11.08.2022 21:52

Petan

Ono je úplně jedno koho svaz poslal jako vedoucího výpravy do Indie. Pokud by tam poslal nějakého zkušenéhoi funkcionáře tak by určitě vyšel naNSS článek o tom, jak jsou protěžovány staré struktury, kteří jezdí všude za zásluhy. Možná jsem trochu natvrdlý, ale podobně jako Hump stále marně hledám na stránkách NSS informaci o tom, co paní Kúsová v Indii zkurvila. Co vlastně má dělat takový vedoucí výpravy? Domnívám se že řešit problémy s ubytováním, se stravou, s dopravou a pokud kromě toho zvládne ještě navícmarketing a propagaci tak tím lépe. Co k tomu potřebuje - organizační schopnosti, výborná jazyková vybavenost, znalost moderních technologii a schopnost postarat se o prezentaci na sociálních sítích. Na svazu vyhodnotili, že Kúsová by to měla zvládnout všechno a vypadá to, že to zvládla. Kdo konkrétně na svazu to ovládá lépe než Kusová a měl tam jet místo ní?

+10 /-2 | 11.08.2022 21:51

Petr Koutný

Paulz - Za doby temna, kdy u nás vládli komunisté, pokaždé s výpravou do zahraničí jel příslušník STB. Strana a vláda musela mít dokonalé informace a přehled a samozřejmě musela hlídat, aby výletníci chodili brzy spát, nemluvili s nežádoucími lidmi a hlavně museli být pořád pod kontrolou. Doba temna v naší zemi dávno skončila a já doufám, že v šachovém světě, se taky brzy rozsvítí a už nebude tma. 

+3 /-7 | 11.08.2022 21:21

paulz

Tady právě nikoho ve Slovinsku Vojtu Pláta pro kterého jel na náklady svazu kamarád. A do teďka se neví od koho bude svaz zaplacené peníze za odvoz Pláta vymáhat...

+1 /-2 | 11.08.2022 21:18

Petr Koutný

Humphe - zkusím tu mojí odpověď lépe napsat, možná si pak porozumíme.

- Já nechci potopit předsedu svazu, ale chci lepší šachový svaz. Jestli si tuto větu spojíte, že bude lepší šachový svaz bez tohoto předsedy, který je odpovědný za současnou situaci u nás, pak jste pochopil mojí myšlenku. Věřte mi, že až tento pán opustí šachový svaz, bude pro mne neviditelný a v mém životě bude jen prachem, který bude ležet na smutných vzpomínkách na dobu, kdy klientelismus ovládal to, co máme tak rádi. 

- Opravdu nevím co paní Kůsová zvládla, možná mě budete inspirovat a informovat. Určitě vedoucí výpravy se nehodnotí podle fotek a videí. Teda doufám, i když u nás ( i u Vás)  je všechno možné. 

- Samozřejmě mi odpovíte jak je náš předseda úžasný a náš svaz je nejlepší na celém světě, protože toto už sem psal myslím bývalý sekretář. Takže snad jsem Vám ušetřil pár slov, kterým stejně kromě Vás a pár lidí, stejně skoro nikdo nevěří. 

+3 /-6 | 11.08.2022 21:17

sarmatam
.......koho tam zapoměli ? :-).......
+0 /-1 | 11.08.2022 21:10

paulz

Já teda myslím, že paní Kůsová jako vedoucí výpravy byla až nečekaně úspěšná, nikoho tam nenechali nebo se to aspoň zatím neví....smiley

+10 /-0 | 11.08.2022 21:08

HumphreyvanWeiden

Paní Kůsová to zvládla dobře, a to vás žere, že mám pravdu?

Ne já, ale vy to berete osobně. Vám nejde o šachy, ale o to, potopit předsedu Svazu, který vám nesedí.Vy budete pořád něco hledat proti Svazu, i na těch nejabsurdnějších místech.

Jenomže je to milý pane Koutný už dost křečovité, víte? Přehráváte a lidi to vidí.Takhle tu změnu na Svazu neprosadíte. Zkuste dělat to, co umíte a bude vám líp. Věřte mi.

+11 /-1 | 11.08.2022 21:06

Petr Koutný

Humphe - Pořád to posouváte do osobní úrovně a já pořád říkám, že já to vidím z jiné roviny. Když cokoliv napíšu, budete vždy proti a možná jen protože právě to hrajete na osobní úroveň. Fakticky kdyby tam jela jako člověk určený na zpravodajství, pak určitě skvělá volba. Když tam jede bez zkušeností jako vedoucí výpravy, pak hodně špatný vtip. Nemá cenu ale v tomto dál pokračovat, protože se tady nepotkáváme. Já bych v životě člověka bez zkušeností neposlal na takovou akci a Vy možná ano, pak příště ať klidně jede někdo jiný, třeba další člověk, který nic o Olympiádě neví, z hlavy mě nenapadá nikdo, ale je tady 15 tis šachistů, tak třeba losem jednoho vybereme? Ono to vyjde skoro na stejno. Bez zkušeností, bez znalostí, bez vědomostí.... To by mě zajímalo, jaké jsou vlastně požadavky na to být, vedoucím výpravy? Začíná to vítězným grantem na neexistující autobus?? To pro případ, že by někdo příště chtěl být vedoucím výpravy...

+1 /-8 | 11.08.2022 20:19

HumphreyvanWeiden

Pane Koutný, a jakou chybu tam paní Kůsová udělala, tedy krom toho, že vůbec existuje? surprise

+8 /-1 | 11.08.2022 19:30

PanPohoda

16:32: Kuchař nebo kuchařka by se hodili. Třeba by to vedlo k omezení výskytu průjmů na olympiádě. Byly na to stížnosti. Opravdoví profíci s profi-rozpočetm by si kuchaře nebo kuchařku přivezli.

+4 /-0 | 11.08.2022 16:58

Petr Koutný

N.očník - psal jsem jsem, že cokoliv jiného mi dává smysl. Ok, kdyby se řeklo, pojede tam dělat fotky pak super. Kdyby se řeklo, pojede tam dělat videa a rozhovory pak super. Řict, že člověk bez zkušenosti pojede na Olympiádu jako vedoucí výpravy, je trošků mimo. Já kdybych posílal své děti na zahraniční turnaj, nikdy bych je neposlal s někým, kdo o tom nic neví a nemá zkušenosti. Můžete říct, ano to jsou dospělí, přesto je to Indie, TOP důležitá akce, kde se chyby neodpouští. To jsem chtěl říct. Závěrem stále tvrdím, že toto byl úlet a chyba. Ne, že by paní Lenka byla něčím špatná, ale protože NEMÁ zkušenosti. Když to ještě jednou převedu do firmy, pak bych nikdy nesvěřil důležitou zakázku někomu, kdo o tom nic neví. Když to převedu na zahraniční dovolenou, nikdy bych nejel s firmou, která žádnou dovolenou nikdy nepořádala a když to převedeu na cokoliv, pak to bude vždy stejné. Jde opravdu jen o zkušenosti a ty se usmíváním na Martínka opravdu nezískávají. 

+4 /-7 | 11.08.2022 16:57

N. Očník

Petr Koutný: moderní gender války nežeru a radikální feminismus nevyznávám, ale za toto vyjádření byste zasloužil nandat, co se do vás vejde: "Kdyby jela jako tlumočnice, sekretářka, švadlenka, kuchařka tak možná ano, ale jako vedoucí výpravy to neeeeee."

Jediným vysvětlením by mohlo být, že jste měl opravdu hodně upito, když jste to psal.

+10 /-3 | 11.08.2022 16:32

Jirikovka@post.cz

Pane paulz! Počkáme jaké informace z výpravy do Indie podají paní Kůsová a kapitáni obou družstev!

+3 /-1 | 11.08.2022 10:51

paulz

Tak každý tam nemusí mít problémy, bohužel co jsem lidi potkal já tak měli. 

+4 /-1 | 11.08.2022 09:31

Jirikovka@post.cz

Pane paulze! Dle fota účastníci ČS výpravy vypadali zdravě,veselé a spokojeně! Mnoho let jsem pracoval mezi nemocnými a poznám jak vypadá nemocný a zdravý! Vážněji se na fotu tvářila jen Kristýna Petrová a pan Hráček!

+3 /-2 | 11.08.2022 09:24

paulz

Co se týče Indie, zatím všechni moji známí co tam byli měli docela závažné zdravotní problémy.  A bylo docela jedno kde bydleli. Dcera jako vítězka přeboru ČR juniorek přímo odmítla účast na MS v indii. Jinak v Turecku MS taky nehrála, tam to bylo z důvodu že se mělo hrát asi 20 km od syrských hranic kde se bojovalo a postupně se odhlašovala většina účastníků. Pak to sice na poslední chvíli přesunuli do normálního města, jen byl takový problém, že váženým pánům ze svazu trvalo celý týden než nám to laskavě oznámili-takže jsme se o této možnosti dozvěděli asi 4 dny před začátkem a to už bylo skutečně pozdě....

+8 /-0 | 11.08.2022 09:10

Jirikovka@post.cz

Skrytý Talente! VP sice psal,že by mi cestou do Olomouce rozbil rypák! Ale proč by si komplikoval život! Rozhodně mu bude lépe na nějakém zahraničním turnaji! Ovšem fakt je ten,že tam hraje i pan Sýkora a s tím by se asi také nechtěl střetnout! To už by bylo moc průseru najednou!

+3 /-3 | 11.08.2022 08:48

Agent Voňavka

A nehraje spise proto, ze by se mohl stretnout s vami?

+1 /-1 | 11.08.2022 08:40

Jirikovka@post.cz

Skrytý Talente! Přijeďte se do Olomouce podívat,aby jste shlédl moje šachové umění! Pokud zjistíte,že jsem předposlední tak se nedivte! Můj šachový výkon šel dolů,hrají jen pro radost! Co se týká VP tak si patrně vybral nějaký lukrativnější turnaj,kde má šanci vydělat víc peněz! A VP také úsiluje uhrát elo 2600 a když se podívá na sestavu v GM turnaji,tak tam hráči mají malá Ela,tam by si k lepšímu elu nepomohl! Proto učinil správně rozhodnutí a jede na jiný turnaj!

+3 /-3 | 11.08.2022 08:34

Agent Voňavka

Pane Jirikovko, budete v Olomouci? Mozna se prijedu podivat. Nevite, proc nehraje VP?

+1 /-2 | 11.08.2022 08:25

Agent Voňavka

To si myslite Jirikovko vy, ale nejsem sebevrah, abych jezdil do Indie. Nevim jak pro vas, ale pro me je prednejsi zdravi a pohoda. A skutecnou Olympiadu si predstavuji jako Olympiadu vsech sportu. Letni nebo zimni.

+1 /-2 | 11.08.2022 08:21

Jirikovka@post.cz

Skrytý Talente! Napsal jste,že se vás ženy ptají,zda jsou všichni šachisté tak inteligentní jako já! To je vtip  na Silvestra! Vy jste příliš jednoduchý!

+3 /-4 | 11.08.2022 08:21

Jirikovka@post.cz

Skrytý Talente! Vy jste na štvaný,že jste nemohl jet na Olympiádu! Proto kolem sebe šíříte sama negativa!Protože Olympiáda je pro sportovce vrchol jejich snažení,tam zůročuji co natrénovali! Olympiáda to jsou dějiny!! A vy v dějinách této Olympiády v Indii nebudete!

+3 /-4 | 11.08.2022 08:15

Agent Voňavka

Pane Chrzi, konecne prispevek, kde jste ta slova poskladal spravne. Vic takovych komentaru a hned o vas budu mit lepsi mineni. Aspon co se cestiny tyce :-)

+2 /-2 | 11.08.2022 08:09

Pavel Ch

Petře, já k Tě k ničemu nenutím, nechám jen a pouze na Tvé sebereflexi. To slovo často používáš k jiným.

+4 /-1 | 11.08.2022 08:09

Agent Voňavka

Casto se me zeny ptaji, zda jsou vsichni sachiste tak inteligentni lide jako ja. Tak si vzdy vzpomenu na vas, Jirikovko. Kazite povest chytrym a uspesnym sachistum. Mel byste se klidit z cesty a nepsat sem. Skodite tim vsem chytrym sachistum v CR. Bohuzel...

+2 /-2 | 11.08.2022 08:08

Pavel Ch

Skrytý talent: Jestli náhodou nebyla dříve lepší čeština než dnes.

Dle stylu Vaší komunikace, jestli Vy nebudete spíše odkojen především esemeskami. 

+1 /-3 | 11.08.2022 08:07

Jirikovka@post.cz

Skrytý Talent je dneska nějak moc,,chetre,,!

+2 /-4 | 11.08.2022 08:05

Agent Voňavka

Jirikovka nam vysvetlil, co je to stesti. Bez nej bysme to zcela jiste nevedeli. Ach jo, proc tahle loutka muze verejne a bez poskvrny debatovat? Vzdyt to je na odvoz do ustavu pro chorobomyslne...

+2 /-3 | 11.08.2022 08:02

Agent Voňavka

Pane Chrzi, vas slovosled je slusne receno jebnuty. Mozna se tak mluvilo za Karla IV., ale dnes mame 21.stoleti a cestina se za tech 700 let trosku zmenila :-)

+2 /-3 | 11.08.2022 08:00

Jirikovka@post.cz

Pane Pavle CH! Jak ve sportu existuje štěstí,tak ve sportu existuje smůla! Štěstí v šachu máte třeba,že Vám soupeř zahraje Královskou indickou,kterou hrajete rád a smůla,když Vám soupeř zahraje Grunfeldovu Indickou kterou rád nehrajete! Nebo štěstí při partií je pokud soupeř vyrobí hrubou chybu a smůla,když hrubou chybu vyrobíte Vy! Nebo štěstí je když ve Švýcarů na poslední kola dostanete hratelné soupeře a smůla když dostanete soupeře moc silné tedy pro Vás nehratelné!

+3 /-2 | 11.08.2022 08:00

Petr Koutný

Pavle - reaguji na tento komentář...

R+P díky, jen "drobnost"...

 

... ještě, když přijde omluva Lence Kůsové, tak bude vše ok. Holt i člověk "bez zkušeností" (ikdyž já říkám, že to v uvozovkách byl relativní pojem), může svou práci odvést na více než 100%. A někdy lépe než "starý pes", jehož novým kouskům nenaučíš. Proto v mnohých firmách daj na klíčové posty mladé dravce (třeba bez zkušeností), přitom vědí, že může jít o zisk/ztrátu miliard.   

 Vedoucí výpravy na místě řeší, vyskytne-li se problém s čímkoliv (ubyt, strava, transfer, pohodlí hráčů, další co potřebují a jim co pomůže).  Aby měli kapitání, hráči, klid na svoji práci.  K tomu měla na starost videa, rozhovory, fotky, PaR.

 Mám info, že prý vše od ní v místě super. Tak kdy tipoval, že ne úplně "bez zkušeností" zvládne, měla by přijít omluva.

Opravdu člověk, který nemá zkušenosti, by neměl jet na Olympiádu. Takže stále volbu paní Kusové z tohoto pohledu na pozici vedoucího výpravy beru jako docela velký omyl. Kdyby jela jako tlumočnice, sekretářka, švadlenka, kuchařka tak možná ano, ale jako vedoucí výpravy to neeeeee.

+4 /-12 | 11.08.2022 07:57

Jirikovka@post.cz
Česká výprava si přivezla z Indie jistě nezapomenutelné životní zážitky!
+3 /-2 | 11.08.2022 07:54

Pavel Ch

skrytý talente: Často zde kritizují češtinu jiných ti, co sami píšou příspěvky daleko hůře. Nemají hlavu ani patu.  Vás nevyjímaje.  

K tomu některým chybí schopnost "porozumění textu". Potřeba trénovat. Upozorňuji, že nový (už tak nový není) občanský zákoník s tím pracuje. Předpokládá se u občana průměrná schopnost pozumění textu. Občan se tak nemůže vymlouvat, že zákonu, vyhlášce, předpisu, pokynu, nerozuměl. 

 

  Náš učitel technologie často říkal: "Čemu konkrétně nerozumíte studente? Blbost, že všemu, to jste líný číst nebo poslouchat výklad a líný přemýšlet. Konkrétně, čemu z minulé hodiny nerozumíte, rád vám vysvětlím znovu".  

 Takže, která moje věta je nepochopitelná? Třeba jen jednu vyberte, kterou jste skrytý talente až napotřetí pochopilenlightened.   

+3 /-0 | 11.08.2022 07:46

Jirikovka@post.cz

Ten pán Skrytý Talent je nějak záporné naladěný! Asi se špatně vyspal a závidí těm,co byli na Olympiádě a on ne!  To ho musí hodně štvát! Vždyť Olympiáda je svátek šachistů!

+6 /-2 | 11.08.2022 07:45

Jirikovka@post.cz

Indie děs a hrůza nemusela být! Možná tam bylo krásně! Proto čekám na zpravodajství Lenky Kůsove! Na videích že závěrečného ceremoniálu při údileni cen to v sále muselo být nádherné umocněné radosti vítězů! Kdo tam nebyl mohl jen závidět!

+3 /-3 | 11.08.2022 07:42

Jirikovka@post.cz

Pane Petan! Už to chápu a těším se na obsáhlá zpravodajství!

+3 /-2 | 11.08.2022 07:38

Agent Voňavka

Petan: nechape. Na to je ten clovek moc hloupy.

+0 /-5 | 11.08.2022 07:36

Petan

Re Jirikovka:Obsáhlá hodnocení od kapitánů a vedoucí výpravy  nikde otisknuta nebyla.A víte proč? Protože se včera vrátili z Indie. Už to chápete?

+3 /-0 | 11.08.2022 07:29

Agent Voňavka

Jirikovka si hraje na chytrolina, ackoliv na to nema kapacitu. Chrz tu dela z cestiny mongolstinu, protoze jeho prispevky je potreba si precist minimalne trikrat. Spousta spickovych hracu uz je rada, ze je zpet v Evrope doma. Indie des a hruza. A pokud si nejaka Kusova takto kupuje cleny svazu a ti ji na to skacou, tak to snad aby uz byl Babis prezidentem. Takhle naivni ocasove jsme my, Ceska republika...

 

+2 /-6 | 11.08.2022 07:25

Pavel Ch

@jirikovka:

Tomáš Oral šachy už dávno nehraje, smůla ve sportu neexistuje (jedině zranění, nemoc), na podzim se dozvíte nové vlády v obcích, nikoliv na svazu. Davida Navaru napadlo, i kapitána. Chyba byla jinde, že v tu chvíli nestál tým dobře, na maximálně 2:2, co nikdo nechtěl.

A ještě něco, silný soupeř je navíc štěstí, ne smůla (i já se 3 dny brodím přes papírově slabší, abych si dnes zasloužil konečně zas papírově silnějšího). Přes půl zeměkoule se letí za silnými týmy. To říkám i žákům, a byla radost mít žáka, který sám od sebe říkal, že chce vždy prvního nasazeného potkat a porazit. Kdo se podívá na los a řekne, že má blbej los, těžkého soupeře, tak....rekreačně teda hrát šachy může... Přesto i tak pro jeho větší radost ze hry, by se mělo s ním trochu podiskutovat. Aby měl radost, s kým hraje. '

  Promiňte pane Fialo těch zopár oprav, zas k Vaší cti (až na spory bývalých sousedů)  tady nikomu nenadáváte hats off

+3 /-1 | 11.08.2022 07:12

sarmatam
.......Mě osobně docela chytlo za srdíčko , jak se tam paní Kůsová Lenka s kamarádila , úplně nevinně s nějakou paní co měla rakovinu a doprovázela svou dceru (hráčku ) , snad byly něgde z Guatemaly , možná se pletu .......to se mi hodně líbilo od ní ....a potom ty fotky teda co jsem viděl .....to bylo hodně do pohody .....samý úsměv .....myslím si že ČR , dobře z viditelnila .....hlavně se teď do mě něgdo neobujte ....jsem zase na měkko.....zamysleme se uš trochu fákt nad sebou .....přeju Vám fšem hezký čtvrtek a kupte ZUZKÁM kytku a dejte jim pusu ....jejich dost ...si myslím ....TĚCH KYTEK :-) .......
+5 /-1 | 11.08.2022 07:01

Jirikovka@post.cz

Nevím,zda byla již někde otisknuta obsáhlá hodnocení Olympiády od kapitánu reprezentace GM Šimáčka a GM Poláka! To si myslím,že chybí! Očekával bych také obsáhlé hodnocení od vedoucí výpravy Lenky Kůsove! Čtenáře by jistě zajímalo cestování na Olympiádu,stravování,ubytování,tepelná pohoda,nebo nepohoda nálada v týmech apod!

+3 /-4 | 11.08.2022 06:49

Jirikovka@post.cz

Já si myslím,že na poslední chvíli,žádný lepší náhradník než byl Zwardoň do Indie jet nemohl! Láznička by nejel,Žilka by nejel, Plat by nejel do Indie,ani nemohl,neboť má 2 roky zákaz od ŠSČR reprezentovat! Máme i další velmistry,Štočka Orala ap.Jenže jet last minute do Indie není jenom tak! Takže Zwardoňovi poděkovat,že vyhověl a na poslední chvíli jel! Na poslední ,2 kola jsme měli smůlu že jsme dostali příliš silné Španěly a další smůla byla,že v posledním kole oporu týmu Navaru nenapadlo remizovat opakováním pozice!

+3 /-3 | 11.08.2022 06:41

Pavel Ch

Petře, Roberte, jinak díky za  rozbory partií, rychlé, aktuální zprávy z celého průběhu olympiádysad

+2 /-0 | 11.08.2022 06:37

Pavel Ch

R+P díky, jen "drobnost"...

 

... ještě, když přijde omluva Lence Kůsové, tak bude vše ok. Holt i člověk "bez zkušeností" (ikdyž já říkám, že to v uvozovkách byl relativní pojem), může svou práci odvést na více než 100%. A někdy lépe než "starý pes", jehož novým kouskům nenaučíš. Proto v mnohých firmách daj na klíčové posty mladé dravce (třeba bez zkušeností), přitom vědí, že může jít o zisk/ztrátu miliard.   

 Vedoucí výpravy na místě řeší, vyskytne-li se problém s čímkoliv (ubyt, strava, transfer, pohodlí hráčů, další co potřebují a jim co pomůže).  Aby měli kapitání, hráči, klid na svoji práci.  K tomu měla na starost videa, rozhovory, fotky, PaR.

 Mám info, že prý vše od ní v místě super. Tak kdy tipoval, že ne úplně "bez zkušeností" zvládne, měla by přijít omluva.

+6 /-2 | 11.08.2022 06:36

Pavel Ch

Já bych sem už nepsal, radší hraji turnaj v Praze, vedle naší kanceláře, vždy od 16.h. Takže dost času na něco jiného, práce+šachy.

Ale zas nějaký pomatený anonym včera večer skloňuje mé jméno.

Co se týče očkování, poviného není jistě nic, děkuji za odkazy. Je to jistě každého problém.

Otázkou je, jak "silné" slovo je "doporučený". A vyslat náhradníka a pak se mu něco stát, (zdravotního). Když čtu kritiku svazu za "neškodné" slabší sportovní výkony repre, to by byly na nss hody. Kdyby se někomu něco stalo. Neškodné, rozuměj, oproti zdraví.

 Nevím, čím prošli nominovaní. Vím, že výhodou náhradníka bylo, že je i tak "cestovatel", tak potřebné měl.

 Lékař také tehdy zvažoval, jestli nám do Vietnamu doporučit tehdy atimalarika, než mu leželo 5 dělníků z Thajska v hodně blbém stavu a nebyli na výletě někde v pralese, ale v průmyslové oblasti. Říkal pak, radši prý jo. Škodlivé účinky mohou mít, bereš 1 za týden, při nemoci 6-7 denně (45 násobek).

Srdce: Jsem rád, že se líbilo.

+5 /-1 | 11.08.2022 06:22

xdavx x

svou pravdu za kterou se nestydi nam zvestoval, hrdinny anonym :D a jinak si pripadas uplne v pohode a ne jako ubozak ;D

+2 /-5 | 11.08.2022 01:12

Remcik z Banika
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+5 /-0 | 11.08.2022 00:23

xdavx x

pavel Ch, lzes. Povinnost ockovani pred cestou do indie neni. viz odkaz pana kadlece...  pro cestu do indie se uvadi: Bráno čistě statisticky: význam má pouze očkování proti žloutence A. Všechno ostatní jsou tak vzácné nemoci, že člověka v Indii spíš srazí auto než že by je dostal... takze?

+2 /-4 | 11.08.2022 00:12

srdce

Pavel Ch=nebylo nám po šachové stránce na turnaji v Ústí dobře.Já bych si přal ,aby ŠSČR a RP  šachy našli společnou vůli a sedli si a normálně spolu komunikovali. S pozdravem Petr Kraus

+2 /-0 | 11.08.2022 00:08

Jiří Kadlec
+7 /-1 | 11.08.2022 00:06

Pavel Ch

Opravdu si Jiří Kadlec myslíte, že by Láznička,  Žilka, by chtěli být náhradníky na poslední chvíli? A Vojtovi P., nepíšu, tam byl postoj svazu danný.

 Někdo tu psal i Finěk.

  Krom jiného, prosím, alespoň základní znalosti. Náhradník (!) Na tuto cestu je třeba několik očkování a to s odstupem času. Vím o čem mluvím, byl jsem se žákem na MS ve Vietnamu, to podobná země. Vše jsme konzultovali s primářem co má na starost i cestovní medicínu.

 Psali si vzájemně v rámci výpravy ČR, jedni z rodičů mladé reprezentantky byli lékaři.

 

  Vygooglete si třeba přílbalový letáček antimalarik. Dozvíte se, co všechno mohou nežádoucí účinky způsobit, popsáno od vlasů až k nehtu nohy, přemýšlím, jestli něco po té cestě tělem bylo vynecháno. A ty se nepíchají, jen polikají. Očkování je dalších několik nutných, opět s nežádoucími účinky. Možné nežádoucí účinky očkování covidu (tolik i zde diskutovaných) jsou mnohokrát menší. 

  Když tu někdo píše, náhradník V.Finěk. Opravdu, byste vpravili do těla dítěte toto, vše ale s tím, že bude asi na houby,  že asi nepoletí. Jiná možnost pro náhradníka by nebyla. Letět bez očkování, dítě navíc, to je na krimilnál, kdo by ho vyslal. Ale říkám, k tomu jsou potřeba obecné znalosti. 

 

Takže suma sumárum, cestovatel, nejen šachový, Vojta Z byl očkován předtím i tak. Navíc byl minimálně srovnatelný (viz MČR) s dalšími možnými (krom dvou zmíněných, co z různých důvodů nebyli předtím v základu a tudíž roli náhradníka by nota bene nevzali).

+5 /-3 | 10.08.2022 23:51

Remcik z Banika
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+6 /-1 | 10.08.2022 23:31

srdce

Já osobně bych rád v reprezentaci viděl  pana Žilku.

+7 /-0 | 10.08.2022 23:21

Jiří Kadlec

David, Van, Zbyněk a Peter prohráli na olympiádě dohromady jen dvě partie. Vojta sám prohrál tři, ve 3., 6., a 10. kole. A právě tehdy náš tým prohrál, s Kanadou, Kazachstánem a Španělskem. Za nemocného Babulu měl být připraven kvalitní a zkušený náhradník, nehledě na peníze. Žilka, Plát, Štoček Kriebel, příp.Láznička. 

+5 /-4 | 10.08.2022 23:17

Remcik z Banika
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+7 /-0 | 10.08.2022 23:15

xdavx x

karel havel, jestli to nemuze byt tim, ze v ty nejlepsi roky jim svaz moc sanci nedal...

+2 /-2 | 10.08.2022 23:06

Pavel Ch

Pomatený talente:

 

Ba ne, funkcionáři sem už chodit nebudou, aby odpovídali pomateným talentům, kteří zapomněli i svojí identitu.

 

 Na email rádi odpoví, ale toho se nedočkají, protože zdejší hrdinové se tak bojí napsat cokoliv pod svým jménem, že se radějí zahrabou hlavičkou do písku.

 

  Nicméně zdraví je nejdůležitější, ať Vám slouží pomatený, pardon, skrytý talente.

+7 /-1 | 10.08.2022 22:57

Jirikovka@post.cz

V každém případě jsou na České šachové scéně velké rozpory,žádná soudržnost,že by všichni táhli za jeden provaz! Spíš jeden by zakroutil krkem druhému! Toto se týká té horní šachové špičky! Obyčejní šachiste to nijak nevnímají a je jim jedno kdo sedí v ŠSČR ani kdo je předsedou! Ti neřeší žádné dotace ani kdo bude v reprezentaci ČR! A pokud jsou v ŠSČR ,nějaké machinace tak o tom nemají ani ponětí!

+5 /-2 | 10.08.2022 22:50

Karel Havel
Re: Robert Cvek Moc nechápu, jak by se měl svaz více starat o pány Kriebela a Vykouka. Určitě patří mezi naši širší špičku, ale zatím nemají Elo ani 2500. Jsou to už dospělí lidé a tak na sobě, podle mého názoru, už musí pracovat hlavně sami. Tadeáš v poslední době nějak moc nehraje, ani nevím, čím se vlastně zabývá. Honza, jak jsem zaregistroval, hlavně studuje VŠE a tak asi na šachy teď ani nemá tolik času. Mimochodem, v nedávném přeboru VŠE byl až druhý za Martinem Hollanem. V Honzově případě asi jeho výkonostnímu růstu taky moc nepřispěl odvhod jeho trenéra Marka Vokáče. Štěpán Žilka je kapitola trochu komplikovanější. Jasně, že je dobrý šachista. Ale možná bohužel nejen to. Pebíze si umí vydělat i jinak a proto do nedávna šachy hrál jen minimálně. A ani dnes zdaleka nežije jen šachem jako třeba zmíněný pan Vokáč nebo pan Plát.
+4 /-1 | 10.08.2022 22:37

sarmatam
.....21:57...hihi :-).......
+3 /-1 | 10.08.2022 22:09

paulz
No pokud někdo nepochopil mírný sarkasmus v poslední větě a dává proto minus, tak jen doplním, na Slovensku mají mnohem menší rozpočet který mnohem lépe využiji. A u koho je bezedna díra si každý může domyslet.
+3 /-4 | 10.08.2022 22:01

Semod
Ciki tvé 21:37 patří do ... Diskusní článek - diskuze o čemkoliv ... kuř kurňa tu trávu s mírou.
+3 /-0 | 10.08.2022 21:57

paulz

Jinak víte jaký je rozdíl mezi naším svazem a slovenským tak pro zajímavost? Když se před pár měsíci hrálo finále trojkolo slovenské extraligy tak svaz každému družstvu zaplatil 4 místa v celkem pěkném hotelu. Což by náš svaz volně řečeno slovy Petra Martina nikdy neudělal a taky neudělá, protože prioritou našeho svazu je mládež. A bylo to na olympiádě vidět...

+10 /-6 | 10.08.2022 21:40

xdavx x

ciki, ale ja bych to tak nezral. jak bylo videt, je zde spousta spokojenych clenu svazu, teploucko smradecek... to jsou presne ti lidi co nechodi k volbam... podekujme jim za jejich nezajem, kdy dopousteji, aby nam vladli takovi dacani, at ve vlade, nebo svazu.

btw, budu ted pouzivat tohle... nejak me v dnesni dobe ta demokracie desi, tak nepotrebuji aby si me nekdo skenoval... at zije EU.

+2 /-7 | 10.08.2022 21:39

ciki333

Někteří diskutující, koukám, si ze všeho dělají srandu...Diletantismus svazových bafuňářů poškozuje malou skupinu lidí. Společenská nebezpečnost rozhodovacích procesů je malá. Což se ovšem nedá říci o vládě Petra Fiala. Ministry i premiéra měla jmenovat Poslanecká sněmovna na základě losování z klobouku pí. Pekarové-Adamové...Za všech okolností by to bývalo dopadlo lépe, než je současná realita.

+2 /-7 | 10.08.2022 21:37

xdavx x

To Semod: Ty Honzo, fakt dik. To je asi nejlepsi vec, ktera se mi za posledni mesic stala :D To jsem fakt potreboval vedet... :D 

+2 /-0 | 10.08.2022 21:35

Remcik z Banika
OK. Pokud se dvoukola osvedcila a vetsine druzstev to vyhovala, tak proc v tom nepokracovat, ze. Ale pokud je tam nejaka terminova kolize nebo neco takoveho, tak asi jo.
+1 /-0 | 10.08.2022 21:29

sarmatam
.....olga sikorová :-) .......
+4 /-1 | 10.08.2022 21:27

Semod
Davide Bražino, na tvé 20:15 jsem zmáčkl znaménko plus s pořadovým číslem 7, protože konečně po dlouhé době z tebe něco rozumného vypadlo.
+4 /-0 | 10.08.2022 21:26

sarmatam
.......Hanka Obšívačová .........néééé sranda.....
+3 /-1 | 10.08.2022 21:26

paulz

To PB: já to napíši a budu mít na svědomí Vojtu...

+2 /-2 | 10.08.2022 21:21

paulz

Když jsem se bavil jen po telefonu s předsedou tak říkal že neví. Mohl něco přehlédnou v nějaké zprávě. 

+2 /-0 | 10.08.2022 21:18

xdavx x

paulz, jako ktera?

+2 /-2 | 10.08.2022 21:14

paulz

Napadlo mne kdo, ale radši to sem nenapíšu, jsou zde lidi citlivý...smiley

+1 /-1 | 10.08.2022 21:12

Remcik z Banika
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+1 /-0 | 10.08.2022 21:10

srdce

Možná by mohla být v čele svazu žena.

+2 /-0 | 10.08.2022 21:09

Agent Voňavka

Jirikovko, myslet znamena hovno vedet, coz ve vasem pripade plati dvojnasob...

+3 /-3 | 10.08.2022 21:06

Jirikovka@post.cz

Pane srdce dobrá zpráva!

+2 /-2 | 10.08.2022 21:03

Jirikovka@post.cz

Pane Capjar! Až se mi bude chtít,tak to budu hledat nebo počkám až o volbách budou psát na NSS! Ale při nástupu proti ŠSČR jsem myslel,že volby jsou aktuální už na podzim!

+1 /-3 | 10.08.2022 21:02

paulz

To ST: já se ptát nemusím, prostě předehra pro příští rok kdy už zase budou dvojkola jen v extralize. Přece nebudou něco podporovat co se prosadilo přes docela velký odpor lidí ve vedení. Jinak vloni po dvou jednoznačných anketách v 1. lize východ závěrečné hlasování vedení dopadlo nejtěsněji 4:3 pro dvojkola. Přitom druhou anketu už dělal svaz na rozdíl od první kterou jsem dělal sám. 

+2 /-2 | 10.08.2022 20:59

srdce

Počkejte na propozice.Jenom prozradím, že se bude hrát rapid na 9 kol=2 na 15 minut.Prezentace bude od 9-9.45 hod. Začátek v 10 hod.Občerstvení bude.Rozhodčí velmi kvalitní.Kapacita  80 až 100 hráčů. Podařilo se sehnat dobrohého sponzora.Budou finanční ,věcné ceny, diplomy,poháry, a další zajimavostí. Pokusíme se pro vás připravit hezký turnaj.

+2 /-0 | 10.08.2022 20:55

xdavx x

ST, mas pocit, ze to nejde jo? :D ja bych nas svaz uplne rozpustil a nechal to ridit primo FIDE. 

+0 /-3 | 10.08.2022 20:55

Agent Voňavka

Movsesian trenuje Slovaky. To ma lepsi.

+1 /-0 | 10.08.2022 20:52

vevlad

Ono by to bylo jinak pokud by se domluvil gm Láznička v extra něco hrál a GM Movsesjan stejně ho Arméni nenasazuji pak by Česko bylo v TOP 10. 

+0 /-2 | 10.08.2022 20:50

Agent Voňavka

Davide, podle me to takhle nefunguje. Takhle to funguje jen v Rusku, kde si Putin vymenil role s Medvedevem :-D

+1 /-2 | 10.08.2022 20:44

Agent Voňavka

Pavle Z., ohledne tech soutezi muzes smerovat otazku na Chrze. Ten je v STK, ktera tohle dela. Treba se nam tu ten pomatenec vyjadri. Sice to nikdo nepochopime, ale bude v tom snaha :-)

+0 /-5 | 10.08.2022 20:43

xdavx x

ST, no mozna se zase obetuje viktor novotny a vezme to za martina petra, ktery obsadi takto uvolnenou funkci prezidenta svazu... :D

+1 /-2 | 10.08.2022 20:43

xdavx x

pavle, a je ti jasne, ze herna bude moci mit v zime jen 18stupnu jo? jen abyste s tim pocitali. predpokladam, ze k vetsimu zahrati by pomohl nejaky statnicky projev soucasneho premiera... 

+0 /-4 | 10.08.2022 20:42

Agent Voňavka

Po trech letech se voli novy predseda. Ten stavajici muze jit do voleb znovu. Pokud bude zvolen, tak to bude jeho posledni trilete obdobi. Takze pri nejhorsim nas jeste cekaji ctyri roky temna v ceskem sachu. Pokud nebude soucasny predseda kandidovat a bude jen jeden kandifat, tak je automaticky predsedou svazu. Slusi se dodat, ze tri roky zpet koncil druhe volebni obdobi Viktor Novotny a jako jediny kandidat byl tehdy Martin Petr. Tak snad nekdo najde odvahu a postavi se na odpor!

+3 /-1 | 10.08.2022 20:42

paulz

Jinak teď jsem se koukal na rozlosování 1.ligy východ, někdy na jaře jsem  si na svazových stránkách přečetl, že tato liga bude i v dalším ročníku pokračovat ve dvojkolech. Že jedno dvojkolo ubyde, budou tři jednokola a Vlčnov dají do dvojice z nejvzdálenějším družstvem Třinec místo 15 km dalekým Starým Městem což docela popírá smysl dvojkol, možná má nějaký důvod. Sice mě neznámý, ale jelikož jsem se vloni zařekl že už žádnou aktivitu v tomhle šachovém svazu mít nikdy nebudu, tak si říkám asi ví co činí.....a když neví není to má starost. 

+2 /-1 | 10.08.2022 20:40

capjar

Pane Fialo, jak už jsem psal, podle stanov je volební období tříleté. Tak si už najděte sám, kdy byly naposledy volby VV ŠSČR. 

+1 /-0 | 10.08.2022 20:35

sarmatam
......tak f tom případě DEFENESTRACE ! ....nééé sranda .....omlouvám se ......
+2 /-1 | 10.08.2022 20:28

Jirikovka@post.cz

Pane sarmatam! Ikdyž jste levák,za to Vás nikdo diskriminovat nebude!

+3 /-2 | 10.08.2022 20:27

Jirikovka@post.cz

Pane Capjar! Pokud tedy předseda svazu a VV dobrovolně neodstoupí,tak je nikdo nemůže odvolat?

+3 /-2 | 10.08.2022 20:26

sarmatam
.......nemám ani maturitu , to nepoznáte ? .....šak vidíte jak píšu ? ......ani podepsat se neumím ? ....a k tomu jsem ještě LEVÁK :-)........
+3 /-1 | 10.08.2022 20:26

xdavx x

pane cape, souhlasim ze to musi byt velmi slozita a narocna prace. dukazem budiz samotny martin petr, kteremu regulerne posledni dva roky silne hrabe.

+2 /-1 | 10.08.2022 20:24

Jirikovka@post.cz

Líbí se mi jak pan sarmatam sestavuje členy  ŠSČR i s předsedou! Sám je skromný a na post předsedy ŠSČR nekandiduje!

+3 /-2 | 10.08.2022 20:24

sarmatam
.....tak gdyby jste rezignoval , tak za odměnu by jste dělal maséra , ženskému týmu...... :-) ........
+5 /-1 | 10.08.2022 20:22

capjar

Pane Fialo, co zbývá ... Už vidím ty zástupy těch kandidátů. A nejsem si jist, jestli náhodou nebude příští konference tou volební. To je dáno stanovami. Pokud ano, v tom případě není třeba odvolávat, předseda a výkonný výbor odstupuje sám. A samozřejmě se volí nový předseda a výkonný výbor. Si to prosím nastudujte. Ale je to fakt velmi nevděčná práce, kterou nikomu nezávidím, Není to tak jednoduché, jak si asi myslíte.  

+4 /-0 | 10.08.2022 20:21

Jirikovka@post.cz

Skrytý Talente! Já už jsem moc starý! Na funkci hospodáře svazu bych rezignoval!

+3 /-2 | 10.08.2022 20:20

sarmatam
.....Pan Rubinus ten bude mít na starosti taktiku a pan Krolop tiskový mlufčí :-) ......
+3 /-1 | 10.08.2022 20:19

Jirikovka@post.cz

Semode! My zde,ale diskutuje k tomuto článku! Nová volba předsedy ŠSČR! Do Mořic byla jen odbočka!

+3 /-2 | 10.08.2022 20:18

Agent Voňavka

Jirikovka hospodarem. Ten se povedl :D :D :D

+6 /-0 | 10.08.2022 20:17

sarmatam
......a pan Kuželka bude Váš právník :-) ......
+7 /-0 | 10.08.2022 20:16

Jirikovka@post.cz

Pane Capjar! Měl by jste raději z vážnosti navrhnout svého kandidáta na post předsedy ŠSČR!

+3 /-3 | 10.08.2022 20:15

xdavx x

Novym predsedou svazu bych mel byt ja. Jirikovka bude hospodarem, Plat bude manazer repre, Domes expert na komunikaci, Chrz pokladnikem a kapitan muzske i zenske repre bude urcen losem... Rekl bych, ze by doslo k vyraznemu zlepseni.

+10 /-1 | 10.08.2022 20:15

Semod
Jiří zdravím, ale přepni se ... do toho svého článku.
+5 /-0 | 10.08.2022 20:14

Jirikovka@post.cz

Pane Capjar! Děláte si z toho srandu! Ale pokud konference předsedu ŠSČR Martina Petra odvolá? Tato možnost tady je! Kdo na jeho místo?

+3 /-3 | 10.08.2022 20:13

capjar

srdce 19:30:

yes

Ale ještě jste zapomněl na Rumcasje s Mankou z Řáholce, dále váženého Krakonoše, Ferdu mravence a brouka Pytlíka. cheeky  

+2 /-0 | 10.08.2022 20:10

Jirikovka@post.cz

Srdce tak to je perfektní! Je zajištěn oběd? Jaké je vstupné do turnaje? Je to rapid nebo Bleskáč? Již náboroval hráče na Vás turnaj Alda Hradský!

+3 /-3 | 10.08.2022 20:08

srdce

Z Nezamyslic bude rozvoz do obce Mořice a zpět.

+3 /-0 | 10.08.2022 20:04

srdce

Ceny budou opravdu pro všechny.

+3 /-0 | 10.08.2022 20:02

Jirikovka@post.cz

Skrytý Talente! Mám nejraději turnaje,kde jsou ceny pro všechny! Pokud nejsou nepomlouvam,ale nejedu!

+3 /-3 | 10.08.2022 20:02

Jirikovka@post.cz

Pane srdce! Jde o to,jaká je do Mořic doprava! Pokud jen autem je problém pro toho kdo auto nemá!

+3 /-3 | 10.08.2022 20:00

Agent Voňavka

Jirikovka hraje jedine turnaje, kde muze neco vyhrat. Takze musi byt ceny pro vsechny. Jak nejsou, tak je to v jeho ocich spatny turnaj a pomluvi ho siroko daleko. Na takoveho ucastnika bych si daval bacha.

+3 /-3 | 10.08.2022 19:59

Jirikovka@post.cz

Tak to jsem skrytý Talente popletl! Ikdyž volby budou v Únoru,bylo by zajímavé kdo navrhuje kterého kandidáta na post předsedy ŠSČR! Podmínkou,ale je že konference by pana Martina Petra odvolala!

+3 /-3 | 10.08.2022 19:57

sarmatam
.....aš Pavel Chrz dohraje dneska.....nebo možná uš dohrál .....má tam tři nuly a tři jedničky se mi zdá ? .....ten se bude divit , co mi tady kujem s jeho jménem :-) .......
+2 /-2 | 10.08.2022 19:57

srdce

Dobrý den pane Fiala. Určitě to nechci zlehčovat, spíš je mi z toho smutno. A ruku k dílu připojím ,ale po svém. 1.10.2022 uspořádám turnaj v rapidu. Blizko Prostějová v obci Mořice u Nezamyslic.Brzo vyjdou propozice.

+6 /-0 | 10.08.2022 19:53

Agent Voňavka

Jirikovko, volby nejsou na podzim. Si to pletete s volbami v politice. Predpokladam, ze novy predseda se voli na Konferenci v unoru, ne? Kdyby se volil na podzim, tak uz by snad musel byt znat seznam kandidatu. Premyslejte trosku...

+2 /-0 | 10.08.2022 19:53

Agent Voňavka

Klaus mladsi? To je ten kamos Braziny z Trikolory? Ten co ma krivou drzku? Ten si muze zpivat maximalne tak severni vitr je kruty...

+2 /-3 | 10.08.2022 19:51

Jirikovka@post.cz

PANE CVEKU A PANE KOUTNÝ! NAVRHNĚTE KANDIDÁTA NA NOVÉHO PŘEDSEDU ŠSČR! TEN KANDIDÁT MUSÍ BÝT PŘIPRAVEN! NEŽ SE NADÁTE PODZIM A VOLBY JSOU TU!

+2 /-2 | 10.08.2022 19:51

Agent Voňavka

Pan Chrz je znamy zmatkar, ten predsedou byt nemuze. Ale zase na druhou stranu s Chrzem by do posledni chvile nikdo nevedel, na cem vlastne je a to by moha byt sranda :)))))

+4 /-1 | 10.08.2022 19:49

Semod
Skrytý Talente ... co říkáte na šachistu Václava Klause mladšího? ... ten Vaše kritéria splňuje bez výhrad.
+2 /-2 | 10.08.2022 19:48

sarmatam
.....Ivan Hausner je mě znám z nějakejch článků , se mi zdá .....možná s toho Československého šachu , jak jsem ho pár let odebíral .....jj .....možná že i v Šachinfu jsem ho zaregistroval .......
+3 /-2 | 10.08.2022 19:48

Jirikovka@post.cz

Mě pan Chrz je sympatický! Popleta být nemůže! Je to aktivní šachista sportovec!

+4 /-1 | 10.08.2022 19:47

Agent Voňavka

Problemem ale bude, ze spousta krajskych predsedu leze MP do zadku a neuvedomuji si, ze to jde s ceskym sachem z kopce. Pokud oni nebudou chtit zmenu, tak muze kandidovat na predsedu treba Robert Rosenberg. Protoze to bude uplne jedno, jaky bude protikandidat.

+1 /-0 | 10.08.2022 19:47

Jirikovka@post.cz

Vidím,že kandidátů na post nového předsedy ŠSČR bude dost! Osobně mě zajímá koho na post předsedy ŠSČR navrhují pan Cvek a pan Koutný,když sami nechtějí kandidovat!

+3 /-2 | 10.08.2022 19:45

Remcik z Banika
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+2 /-1 | 10.08.2022 19:45

sarmatam
......Pavel Chrz ........mě připadá rozumnej....a pro šachy taky zapálenej......a zbytek REFERENDUM.........z aktivních šachistů ČR.......co nevidět si obnovuju po 10 letech členství v nějakém šachovém klubu nebo spolku nebo šachovém kroužku......jj........
+2 /-1 | 10.08.2022 19:44

Agent Voňavka

Mozna kdyby byla ve vedeni zena, tak by to bylo zajimave. Hlavne ne popleta Chrz. Staci, ze strasi v STK.

+2 /-1 | 10.08.2022 19:43

Jirikovka@post.cz

Ivana Hausnera znám jen od vidění,ale když mu dal důvěru skrytý Talent,tak by mohl kandidovat!

+1 /-4 | 10.08.2022 19:42

Agent Voňavka

Predsedou by mel byt nekdo nezavisly na penezich, co ma zkusenosti s rizenim neceho velkeho. Co treba pani Richtrova z Ceskych Budejovic?

+2 /-0 | 10.08.2022 19:40

Jirikovka@post.cz

Pokud odvolán Martin Petr nebude, no tak se nic nemění! Vše zůstává jako dřív!

+2 /-3 | 10.08.2022 19:40

Agent Voňavka

Za me by byl dobry predseda Ivan Hausner. Sefredaktor Ceskoslovenskeho sachu. 

+1 /-1 | 10.08.2022 19:39

Jirikovka@post.cz

Pokud by byl přdseda ŠSČR Martin Petr odvolán,kdo na jeho místo? Návrhy by měly padat už teď!

+3 /-2 | 10.08.2022 19:37

Semod
Tož volby budou a někdo vyhraje ... a já jsem rád za každý takový článek z dílny RP ... a nejen já si myslím, že RP si tímto článkem kope zasloužený pomyslný hrob. Šachu zdar.
+4 /-0 | 10.08.2022 19:34

Jirikovka@post.cz

Víc hlav víc rozumu!

+3 /-2 | 10.08.2022 19:33

Jirikovka@post.cz

Srdce nezlechčujte to a přiložte ruku k dílu! Kdo by měl být nový předseda ŠSČR!

+3 /-2 | 10.08.2022 19:32

srdce

Dobrý den, já sem slyšel ,že budou kandidovat. Sněhurka a sedm trpaslíku, stonožka a Rákosníček. A  kandidaturu zvažujou i Křemílek a Vochomůrka.

+5 /-1 | 10.08.2022 19:30

Jirikovka@post.cz

Vlastimil Jansa by byl jistě skvělý předseda ale má už moc let! Podle mě by nový předseda měl být stř.generace!

+4 /-1 | 10.08.2022 19:28

sarmatam
.......Vlastimil Jansa.......a k němu VP .......a zbytek od každého extraligového mužstva JEDEN DOBROVOLNÍK......... :-).......
+3 /-1 | 10.08.2022 19:23

Jirikovka@post.cz

Pokud předsedou Svazu nechce být pan Cvek ani pan Koutný a měl se volit nový předseda ŠSČR navrhují na nového předsedu pana paulze nebo pana Pavla CH!

+3 /-2 | 10.08.2022 19:23

Robert Cvek
Skryty Talent: Jj takovému přemýšlení těchto lidí bych se věru nedivil :-) Už jsem si všiml v minulosti, že někteří lokajové PK napadali, že chce být předsedou, což je naprostý nesmysl.
+2 /-1 | 10.08.2022 19:19

Agent Voňavka

Roberte, oni si vsichni tvi nepratele mysli, ze chcete ovladnout svaz, dosadit do funkci svoje lidi a ten svaz asi tunelovat. Jinak nechapu, co maji za kecy. Misto sebereflexe a pokani prichazeji nesmyslne utoky. Dobre veci svazu by mely byt samozrejmosti, ale je jich proklate malo. Otazkou je, zda je nekdo schopny ridit svaz bez svinaren. Mozna by stalo za to, kdyby tady nekdo z tech placalu navrhl smysluplneho predsedu a lidi k nemu.

+3 /-1 | 10.08.2022 19:10

Robert Cvek
Remcik z Banika: to jsou dobré a svým způsobem klíčové otázky. Zatím bych s nimi počkal. Ale zabýváme se jimi a byl bych nejraději, aby se našel tým, který se postaví proti tomu, co tam je nyní. Klíčové je, že my bychom v tom týmu nebyli na žádných postech. Jediné co chci je, aby svaz byl pro všechny a jednal se všemi rovně.
+7 /-1 | 10.08.2022 18:47

sarmatam
.....jdu se kouknout jestli tam byly nějaké Africké státy.....nějak jsem si vůbec neuvědomil , že tam taky mohly hrát.....a co gdyby , za ně nastoupili nějací neznámí hráči se skrytým talentem ?......kolik má ta Afrika vůbec těch států ? :-) .......podobně jako jižní amerika ? ....nebo ještě víc ? :-)........
+2 /-1 | 10.08.2022 18:34

Remcik z Banika
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+7 /-0 | 10.08.2022 18:32

Agent Voňavka

Svaz nema za umisteni do 16.mista zadnou dotaci. Tak to bylo driv, ale ne ted za NSA. Takze z pohledu svazu, je vicemene jedno, kdo nas bude reprezentovat. Takze i kdyby se nejlepsi hraci u nas domluvili a sepsali petici, ze za tolik nikdo z nich hrat nebude, tak tam svaz posle takovych Zwardonu pet. I proto hrali hraci jako Hracek, ackoliv nema dobre vztahy se svazem. Tak to proste je...

+2 /-0 | 10.08.2022 18:29

Agent Voňavka

Ti mladi IMka z Moldavie uhrali normu GM a je to asi x2, tak budou brzo velmistri. Nekteri z nich studuji v USA, tak jdou nahoru. U nas jsou talenti brzdeni jak rodici, tak trenery. Bohuzel...Treba v Uzbekistanu daji talentovi na rok 20000$ a objizdi turnaje po svete za pritomnosti nekoho z rodiny a treba do dvou let jsou z nich velmistri. U nas dostane Finek par set tisic a vsechno si vezmou zpet ti, co si to odhlasovali. Takze asi tak k te nasi mladezi alias nedorustajicim velmistrum.

+4 /-0 | 10.08.2022 18:26

Robert Cvek

Karel Havel:

Nevím jestli aktuálně, ale o to nejde, jen by mne zajímalo, nevím to, zda je o ně nějaký zájem. Protože by určitě měl být.

Ohledně Štěpána, viz článek.

Je chyba reprezentantů, že se spolu nedomluví na adekvátní odměně. Přesně nevím, kolik za to měli, ale pokud to, co si myslím, pak je to špatně. Pokud si vezmu kolik třeba stojí soustředění někde v lese... jenom pokud by se to )soustředění) nedudělalo, bylo by na dobré odměny reprezentantů. Otázka ale je, co je prioritou a kdo je prioritou :-) Asi to nebudou senioři :-) 

Ano, jistě nemá jen vinu Vás šachový svaz, ale je to hlavní viník. To je téma, na které bych Vám toho řekl osobně spousty. Snad se jednou setkáme.

 

 

+5 /-1 | 10.08.2022 18:24

Karel Havel
Re Robert Cvek: Váš názor, že hráči a jejich kapitán za nic nemohou, na vině je jen a pouze nekompetentní vedení Šachového svazu úplně nesdílím (asi jsem přisluhovač ŠS:-), ale neberu Vám jej, zejména pokud jste ho vyjádřil takto kultivovaně bez osobních invektiv. V članku zmiňujete mladé hráče Vykouka a Kriebela. Určitě talentovaní šachisté, ale myslíte vážně, že jsou aktuálně lepší než Ti, co na olympiádě byli? Pan Krejčí byl na MČR bronzový půl bodu před čtvrtým Zwardoněm. A má větší Elo. Takže by si asi zasloužil nominaci místo něj. Možná i byl osloven, ale nedivil bych se, kdyby ani ne, protože jeho výkon ve Slovinsku, který ještě nemohl být zapomenut, byl katastrofální. Plát býval dobrý šachista, aktuálně je dost z formy, ale má takové zvláštní, s repre těžko kompatibilní chování. Žilku beru, ale chápu, že když Navarovi stačí 50, těžko může Žilka dostat 100. No a ještě si dovolím okomentovat Vaše povzdechnutí o tom, že kdysi jsme bojovali s nejlepšími týmy světa, zatímco teď.. Myslím, že vinu tady nemá jen šachový svaz, ale nazvěme to třeba globalizací sportu. Na stále lepší úrovni dnes hrají země, kterým jsme se dříve mohli z dálky jen smát. Např. ve skoku na lyžích jsme měli olympijskégo vítěze. Dnes velké nic. Krasobruslení to samé. Ve fotbale jsme byli vícemistři světa. Dnes naprostá scifi. Dalších příkladů by se našlo x - gymnastika, hokej,... A v šachách je navíc motivace hráčů z chudých zemí se šachami živit úplně jiná než třeba u nás. Ale bždycky jde doufat ve štěstěnu a zřeba jednou dopadneme i my jako Moldavsko s týmem, který tomu našemu objektivně nesahal ani po kotníky. Třeba pro mě byli všichni jejich hráči před olympiádou zcela neznámí.
+8 /-1 | 10.08.2022 18:04

sarmatam
......škoda že se to nehrálo u nás v ČR......MOHLI jsme mít týmy tři :-) .......Našel jsem jen jednu bedlu , uš je zasazená na balkoně f květináču :-) ......zítra ju hned ráno ,, popravím ,, na snídaňu :-) ......
+2 /-1 | 10.08.2022 17:17

PanPohoda

Ano: „Neměli jsme tým, který jsme měli mít, nebo mohli mít.„

+4 /-1 | 10.08.2022 16:55

xdavx x

docela jo. ale to neni smerodatne... dulezite je, aby se lidi konecne probrali a dali soucasnemu vedeni svazu jasne najevo, ze nejsou zadne ovce... to driv ale snad padne nase mafianska vlada.

+6 /-7 | 10.08.2022 16:25

paulz

 

Ono jelikož se tam kontrolovali formuláře pouze pohledem myslím paní Šouralové, tak tam mohl hrát prakticky každý kdo si od někoho formulář půjčil a upravil na své jméno. Jak už tehdy bylo známo kontrolovat se mělo přes aplikaci s kontrolou průkazu totožnosti. A prostě byli lidé co tohle věděli jak se bude kontrolovat dopředu, tak si v klidu na MČR v blesku přijeli....Nebo je tam někdo pustil, ono je to jedno...

Skryty TalentPetan, tak zrovna o te hystericke mame bych pomlcel. Ona sama je sice pripad pro Chocholouska, ale ze jeji dceri predseda zakazal vstup a spoustu jinych hralo bez potvrzeni o ockovani, to nikomu nevadi. Chcete uvest, kdo vsechno takto hral? Predem upozornuji, ze slo i o hrace mimo repre. Mozna kdyby to nekdo zpetne nahlasil na hygiene nebo policii, tak by mohl svaz vyfasovat pokutu pul mega klidne. Ale se pak nedivte te hystericke mame?!

+4 /-3 | 10.08.2022 15:40

xdavx x
Host, řekl někdy Martin Petr, že se někdy něco svazu nepovedlo? Nebo mu osobně? Omluvil se za to? Já jen že už v bibli se píše že vidíš třísku v oku bližního a nevidíš trám v oku svém...
+4 /-5 | 10.08.2022 15:27

Robert Cvek
:-D ano Davide, rozesmáls mě to už nemůže být pravda :-)
+2 /-1 | 10.08.2022 15:23

xdavx x
Si říkám. Mohli bychom udělat anketu o nejkrásnější českou sachistku všech dob :D
+3 /-1 | 10.08.2022 15:22

Robert Cvek
HoSt: ano, samozřejmě, máte pravdu a Petr samozřejmě ví, že ne všechno co napsal bylo OK - myslím, že to je jeden z mála lidí, co se dokáže veřejně omluvit. Učí/me se, myslím si, že to je lepší než to bylo a také bude. Jdeme postupně dále a dále.
+4 /-1 | 10.08.2022 15:22

xdavx x
Roberte jasan, jsem jako hrob, navíc je to tak dávno, že už to snad ani není pravda :)
+1 /-0 | 10.08.2022 15:21

Robert Cvek
dolezal: pardon, nevšiml jsem si. Jinak jsem samozřejmě proto, aby se tyto věci probraly a objektivně posoudily.
+1 /-1 | 10.08.2022 15:20

Robert Cvek
david brazina: Davide, nejhorší je, že já už si pamatuji jen ty šachové věci :-D
+1 /-1 | 10.08.2022 15:19

Robert Cvek
HoSt: Ano, ta byla nádherná ... :-)
+1 /-1 | 10.08.2022 15:18

dolezal

Robert neodpovídá, doplním ale ještě jeden postřeh k úloze kapitána a střídání. Jansa na olympiádě náhradníka Petra postavil kupoříkladu jen dvakrát. Tady náhradník nastoupil 6krát z 9 (první dvě kola byl mimo Indii). Střídast Navaru je velká chyba a nenastoupit proti Španělsku v základu rovněž. Hodit na Zwardoně hráče skoro 2700 ... jak to asi může dopadnout? Bavme se o tom, kdo na olympiádu mohl jet jiný, ale co jsem měli, to jsme měli. A tahle sestava tam nechala skoro všechno. Takže jestliže všichni hráli dobře (což hráli a VZ hrál na co měl), tak najděme viníka. Ano Šimáček. Mimochodem zákuilisní hlasy hovoří právě o tom, že kapitán (aniž by mu někdo bral možnost rozhodnout) měl svou hlavu a ukázálo se, že "já tady rozhoduju" proti vůli týmu úspěchy nepřineslo.

+5 /-1 | 10.08.2022 15:07

xdavx x
Lol. Tak to jsem Roberte zvědavý.... Já si totiž pamatuji rozhovor v Karviné u piva :D
+1 /-0 | 10.08.2022 15:04

Robert Cvek
V předposlední větě má být NIKDO
+1 /-1 | 10.08.2022 14:56

Robert Cvek
Víte k výroku "PK rychleji píše než myslí" mohu jen napsat. Máte PK za neomylnou bytost? Má rodinu, dvě děti, práci, do toho dělá anglické videa, česká videa, web, články, e shop, zapomněl jsem na něco? A někdy se stane, že rychleji píše než myslí, někdy zapomene vyvenčit psa nebo uklidit pokoj. Kdyby byl PK jako normální člověk, nikdy by to, na co se díváte nebylo. Byl bych rád abyste si to uvědomili, nic více. Nikdy není neomylný a bez chyby. Je jen pouze ten, kdo pracuje na sobě a svých chybách.
+2 /-3 | 10.08.2022 14:56

xdavx x
Petan. Třeba Laznicka očkovaný nebyl a hrál... Když teda pominu, že to co svaz vyzadoval bylo zrušeno soudně asi 14x. Nakonec rozhodl nejvyšší soud.. Omluvil se za to někdo nám neockovanym? Ať už svaz nebo vláda? Porušovaly se naše práva. A neměly ani slušnost na omluvu.
+4 /-2 | 10.08.2022 14:49

xdavx x
Od příznivců svazu tedy vnímám, že není žádný problém, když naší top hráči z jakýchkoli důvodů nereprezentuji. A samozřejmě, že za to nemůže svaz, ale Koutný a Cvek, protože kritizují svaz... Vy si tu EU zasloužíte :D
+4 /-4 | 10.08.2022 14:45

Agent Voňavka

Petan, tak zrovna o te hystericke mame bych pomlcel. Ona sama je sice pripad pro Chocholouska, ale ze jeji dceri predseda zakazal vstup a spoustu jinych hralo bez potvrzeni o ockovani, to nikomu nevadi. Chcete uvest, kdo vsechno takto hral? Predem upozornuji, ze slo i o hrace mimo repre. Mozna kdyby to nekdo zpetne nahlasil na hygiene nebo policii, tak by mohl svaz vyfasovat pokutu pul mega klidne. Ale se pak nedivte te hystericke mame?!

+3 /-3 | 10.08.2022 14:39

dolezal

O prohře Davida s Jergušem není slov. Tyto dvě velké zjevné chyby byly jasné dopředu ihned po oznámení sestav. A kdybychom skončili 12. a potkali jen silnější Španělsko, pak by se na hodnocení nic nezměnilo. Kanada byl od pohledu silný tým na který nebylo třeba střídat Navaru a Španělsko je snad úplně bez debat. Uzbecký náhradník nastoupil kupříkladu  jen 4krát.

+1 /-1 | 10.08.2022 14:37

Petan

Re Skryty Talent: Pokud si přispěvky třeba HoSta pořádně přečtete, tak zjistíte že to není primárně o gramatických chybách (i když bychom se možná mohli shodnout na tom, že na nejbáječnějším webu který nemá žádnou konkurenci by být neměly...). Za mě je podstatné to, že aby kritika byla brána vážně a nešlo jí jednoduše rozcupovat, tak je to o tom, jak se prezentuje platforma, na které je kritika vedena a jak hodně jsou kritické články podložené argumenty. Tento článek je za mě v pohodě, ale bylo tu několik  vůči svazu kritických článků od Petra Koutného, kde bylo znát, že  PK rychleji psal než myslel. Namátkou bych připomněl bulvární článek o tom, jak se předseda svazu otočil zády k jakési hysterické mamince talentované šachistky, která nemínila respektovat pravidla, nebo článek o tom jak prý bývalý předseda komusi napsal něco ošklivého což bylo následně vyvráceno.  Aby kritika svazu dopadla mezi členskou základnou na úrodnou půdu, mělo by se jít spíše cestou kvality než kvantity. Než chrlit obden nepodložené bulvárně-kritické články, by bylo efektivnější psát kritických článků sice méně, ale propracovaných a podložených fakty, stanoviskem protistrany, případně nějakými důkazy apod.

+5 /-0 | 10.08.2022 14:36

Agent Voňavka

Horste, na kdyby se nehraje. Musis brat skutecny stav veci. A to je proste 25. misto a jasny neuspech. Dal si vykladej co chces. Nezachranis to.

+0 /-2 | 10.08.2022 14:35

Robert Cvek
A právě MČR už bylo tak, bohužel, že nešly žádné tři tečky :-)
+1 /-1 | 10.08.2022 14:35

Robert Cvek
HoSt: to bude určitě on :-) Však víte, doufám tedy, kde se vždycky po partii končilo a tam jsem také, pokud mne neklame paměť, poprvé poznal Lukáše Černouška.
+1 /-1 | 10.08.2022 14:34

Robert Cvek
dolezal: to je jednoduché, protože nevím jaké byly možnosti. Vím, že tam byly nemoci, ale nevím v jakém rozsahu. Vinu nevinu kapitána by měl rozhodnout svaz a měla by být, dříve či později, podána podrobná zpráva.
+1 /-1 | 10.08.2022 14:32

Robert Cvek
HoSt: já jsem tam jel jen proto, abych nemusel být na vojně, bylo absurdní, aby tam tak silný hráč hrál a nakonec z toho byl nejkrásnější turnaj v ČR, který jsem kdy hrál a díky za každou vzpomínku na něj!
+1 /-1 | 10.08.2022 14:31

dolezal

Robert ve své kritice patrně úmyslně (vzhledem k dobrým vztahům s Šimáčkem) opomíjí úlohu kapitána. A pokud se zde má jednat o neúspěch, pak je třeba ho pojmenovat. VINU ZA NEÚSPĚCH NESE, PAN ŠIMÁČEK ODPUSTÍ, PAN ŠIMÁČEK! Proč nenasadil Navaru proti Kanadě? Proč střídal Hráčka proti Španělsku - jedinému týmu, který byl proti nám nasazený? Zwardoń měl střídat jen v případě, kdy to týmu neublíží a klidně nastoupit jen třikrát. Ani nemoceného a unaveného Navaru nenahradí, nic proti němu.

+1 /-1 | 10.08.2022 14:29

Agent Voňavka

Blazina: kdyby nebyly v rybnice ryby, tak bys ted lizal stopadesatikilovou ciganku, sasku.

+1 /-3 | 10.08.2022 14:28

Robert Cvek
HoSt: ano, to je samozřejmě věc každého. To, že to mám tak napsané - že ty týmy jsou více než co jsme měli my, neznamená, že to je slovo boží. Ale já tomu věřím a stojím si za tím co jsem napsal. A když mi někdo napíše, že si myslí, že to tak není, třeba z hlediska čísel, nevadí mi to. Je to v pořádku. To je zdravá debata.
+1 /-1 | 10.08.2022 14:27

Robert Cvek
Jinak nejraději vzpomínám na Chudenice na přebor Čech, kde jsem byl brutální favorit, přebor ČR už to dobré nebylo, protože ... :-)
+1 /-1 | 10.08.2022 14:24

Robert Cvek
HoSt: jej, děkuji moc za připomenutí nejlepšího turnaje co jsem hrál, Chudenice, kde jsem byl každý den... . Jarda Krůta, jj :-) To byla nádhera a pro mne ráj, že jsem nemusel být na vojně.
+1 /-1 | 10.08.2022 14:22

Agent Voňavka

Jarda Kruta z maratonu v Pardubicich. Dobry strelec :-)

+1 /-0 | 10.08.2022 14:19

Agent Voňavka

Fascinuje me, jak tu nekteri resi gramatiku a odvadi rec jinam. Mozna kdyby jim svaz udelal nejaky podraz, tak by mluvili jinak. Funguje to ve vsech sportech stejne. V sachu to je specialni v tom, ze svaz se tvari, jaky je milius, kdyz nekoho nekam nominuje, resp. mu prideli akci, ale ve skutecnosi je test a cekani na chyby. Viz Luhacovice, Zilka, Krejci a jini. A kdyz byla moznost(jakoze kdyz chces psa bit, hul si vzdy najdes), tak se dotycnemu pomstili za ruzna prikori z drivejska. Takhle ma fungovat svaz? Z pozice sily si vyrizovat s nekym ucty? Vetsi prasarnu si dovoli malo kdo...

 

+4 /-0 | 10.08.2022 14:17

istr
Šachová drbna zase válí. Sám jsem kritizoval šs, když navrhl Matochu do mediální rady, dokonce mi Martin Petr slušně odpověděl. Nesouhasil jsem s ním. Podobně kritizuju i jihočeský svaz. Ale tohle není zhodnocení olympiády, výsledek jedné, dvou partií by znamenaly úplně jiný článek. Spíš ba ani nevyšel. Jak si vážím toho, jak Robert komentoval po každém kole partie, tady je ten slovník šílený. Nedejbože, aby byl výsledek ještě o půl partie ještě horší. Od nás k východu sláva českým, slovenským a ukrajinským šachistkám. Sláva hrdinkám!
+1 /-6 | 10.08.2022 14:12

tiplaik
to host: já jsem každý jejich článek pochopil. Víte kolik za den najdu na mediálních servrech chyb? A to píšou profesionálové! Ale to je jedno. Každému něco vadí, je to v lidech. Já měl skvělý šachový zážitek po celou dobu olympiády. A jen díky R.C. a P.K. !! ..howgh :))
+2 /-0 | 10.08.2022 14:11

Robert Cvek
tsonga6: jj :-)
+1 /-1 | 10.08.2022 14:07

Robert Cvek
HoSt: já to bral podle síly zemí a šachistů, které většinou znám. Myslím si, že stále bude platit, že lépe hrát s Chile než s Norskem, i když zrovna Norům totálně nevyšel závěr. Troufnu si tvrdit, že kdyby to bylo naopak, prohodili bychom si los se Slovenskem, tak neuděláme tolik bodů jako oni. Ale to je jen můj názor, postavený na tom, jak šachu rozumím. Nejsou v tom žádná čísla.
+2 /-1 | 10.08.2022 14:05

tsonga6
páči sa mi, koľko energie venujú niektorí diskutujúci, aby sa uistili, že český tím nehral až tak zle (respektíve hral porovnateľne ako slovensky) a celé zlyhanie by sa dalo zosobniť do jednej partie (pechac - navara) ktoré by ich posunulo o pár miest hore.
+1 /-0 | 10.08.2022 14:04

Tomáš Klimecký
Ohledně chyb,se je snažím já opravovat jako korektor takže si myslím , že už to tak hrozné není.....Časově to opravuji většinou až mne čas dovolí.Snažím se opravovat i před publikací ,ale ne vždy mne to časově vychází. to:Tiplaik (13:34) naprostý souhlas s příspěvkem
+3 /-1 | 10.08.2022 13:57

Robert Cvek
HoSt: A ještě mi mihlo hlavou, kdysi dávno jsme hráli nějakou ligu, asi juniorů a tam jsem hrál já na jedničce a na dvojce Vítek Valenta oba kolem 2300 a jednou jsme hráli s týmem, kde byli dva o hodně (elově) slabší hráči a jeden z nich byl myslím pan Blecha a druhý ... nebyl jste to Vy? :-) Ale to už je hodně dávno. My jsme oba ty partie prohráli, přestože jsme měli asi o 600 větší elo :-)
+1 /-0 | 10.08.2022 13:57

Robert Cvek
HoSt: Ano, já jsem si totiž myslel, že není žádná obrana proti ztrátě dámy a čekal jsem na vzdání a jak jste dělal ten tah, tak jsem si myslel, že se vzdáváte. I proto to byl takový šok! :-) Jinak největší šachový šok v životě.
+1 /-0 | 10.08.2022 13:52

Robert Cvek
Magiland: jj, je to kouzelná partie :-)
+1 /-0 | 10.08.2022 13:50

Robert Cvek
tiplaik: díky moc :-)
+1 /-0 | 10.08.2022 13:50

Magiland

tak mi to nedalo a tu partii Cvek-Stastny (hráno 25.01.2015) jsem si v databázi našel ... konec je opravdu celkem šokující .. a uvědomil jsem si, že ji Robert v nějakém videu ukazoval (možná při videotreninku). A fajn že diskuze sklouzla k šachové hře jako takové ...

+5 /-0 | 10.08.2022 13:36

tiplaik
Je mi smutno z některých komentářů tady. Jako aktivně hrající šachista jsem doslova hltal články a videa o dění z olympiády. Nikde jinde v ČR bych nic takového nenašel. Musím smeknout před bezesporu únavnou a neocenitelnou prací pánů Roberta Cveka a Petra Koutného. Tohle může fakt dělat jen člověk s láskou k šachu. Někteří z vás je však místo toho, aby jste byli rádi, jak vám servirovali na zlatém podnosu den po dni aktuální dění z Chennai, tak je kritizujete za gramatiku???? No a co, tak tam měli chyby. Chtěl bych vidět vás, jak byste to každý den takhle precizně zprostředkovávali šachové veřejnosti jako oni. Ty rychlá videa s vynikajícími komentáři k partiím, to nemá obdoby v historii šachu!! Buďme rádi za to, že v ČR máme mimořádný šachový web, na který můžeme být hrdí. Já teda aspoň jsem!
+8 /-1 | 10.08.2022 13:34

Robert Cvek

HoSt: Jo! To byl absolutně největší šok, který jsem kdy zažil :-) Nevím jestli jste si toho všiml, ale já jsem málem skutečně spadl a musel jsem se podržet stolu a hlavně jsem se začal strašně potit, protože já jsem si byl jistě, že se vzdáváte a najednou takový úder :-)

JJ, tak to chápu i já a děkuji za Váš pohled a moc děkuji za připomenutí mého největšího úleku co jsem kdy zažil :-)

Ps.: V té zavěrečné pozici jsem už stál hůře a modlil jsem se, abyste remízu přijal :-)

+4 /-0 | 10.08.2022 13:13

Robert Cvek
tchen: rádo se stalo :-)
+1 /-0 | 10.08.2022 13:10

tchen

Poupravil bych. Repre je dle mě i Mitropa, kterou hrál Vykouk v letech 2016, 2018 i 2019, takže zcela jistě ho někdo někdy ohledně reprezentace kontaktoval. S něčím v článku se ztotožňuji, s něčím méně a s něčím vůbec (opravdu hráč 2600 hrající katastrofálně jako Norové nemusí být aktuálně horší než 18letý Nogerbek s elem 2450 ve formě, ale souhlasím, že zápasy Slováků bavily víc)...přesto díky za pohled.

+2 /-0 | 10.08.2022 12:57

Robert Cvek
Hump: V pořádku, buďte důsledný.
+1 /-0 | 10.08.2022 12:28

HumphreyvanWeiden
Cvek: Tak to je špatný. Zas tak dobře vás neznám, abych vám slepě věřil. Takže pokud svá tvrzení nedoložíte důkazy, beru je jako pomluvu. V tom jsem důsledný.
+2 /-1 | 10.08.2022 12:21

Robert Cvek
Hump: myslím to smrtelně vážně, protože buď mi věřte nebo ne.
+0 /-2 | 10.08.2022 12:09

Robert Cvek
Šach, cituji "mi přijde, jakoby na kritice svazu byl snad pomalu založený váš byznysplán." To je nesmysl. Kolik článku bylo "kritika proti svazu". Kolik článků byl jen šachových? Ten nepoměr je přece obrovský. Koutný možná neovládá češtinu jako Vy, ale udělá toho sám více něž celý šachový svaz dohromady. Jasně, ještě koktám, nemám dobré sykavky, mám jednu ruku delší než druhou, moc už neumím velkou násobilku. Jo, špatně slyším, i už vidím. Potřebujete ještě něco? Pokud nám něco jde, je to, že makáme, den po dni, měsíc po měsíci, rok po roku. To jsme my. Tvrdá práce a láska k šachu.
+5 /-0 | 10.08.2022 12:08

HumphreyvanWeiden
Robert Cvek: To snad nemyslíte vážně, doufám. VY obviňujete Svaz z obrovských nepravostí, dokonce "prasáren", VY musíte dokazovat. Promiňte, ale v takových případech nevěřím nikomu.
+5 /-1 | 10.08.2022 12:05

Robert Cvek
HoSt : Ou, já si až nyní všiml Vašeho jména. Honza Šťastný. Pamatuji :-) Kdybyste chtěl, tak si můžeme promluvit více, jen prosím na email: sachycvek@seznam.cz PS.: Nehráli jsme v Praze tu partii, kde jsem málem spadl ze židle, kdy jsem myslel, že Vám dávám mat a Vy jste krásně obětoval dámu, což jsem přehlédl?
+5 /-0 | 10.08.2022 12:04

Šach

HoSt. Bravo. Vaše věta: "mi přijde, jakoby na kritice svazu byl snad pomalu založený váš byznysplán." vystihuje skutečnost. Kritika svazu je byznysplán NSS. Mimochodem čeština pana Koutného je katastrofální. Neovládá mateřský jazyk ani na úrovni absolventa 9. třídy základní školy. Oba dva pánové mají problémy s psaním a vyslovováním jmen slavných šachistů. Např. Tarkatower místo Tartakower. Skloňování jména Korčnoj a vyslovování jména Botvinnik, je také problém. Pan Koutný se stále ohání velkou sledovaností. Co je však na tomto serveru nejvíce sledované? Zprávy? Videa? Ne. Nejvíce je sledovaná diskuse na úrovni bulváru a žumpy, která zvyšuje sledovanost. Např. video pana Cveka s názvem Česko Slovenský souboj 2:2 má 1 900 zhlédnutí, ale tento článek 3 734. Drby, pomluvy a intriky zvyšují sledovanost. A o tu  v jejich "byznysplánu" jde nejvíce.

+6 /-0 | 10.08.2022 12:03

kraken8

Petan: Chudák Carlsen, že? smiley

+3 /-0 | 10.08.2022 11:47

Jirikovka@post.cz

Cílem NSS je zlikvidovat vedení ŠSČR a především předsedu pana Petra! NSS považuje toto vedení za špatné a za žábu na prameni rozvoje ČS šachu! Kolikrát ŠSČR ublížil RP to nevím,posledně psali o dýce do zad ohledně uspořádání šachového turnaje v Luhačovicích! Není pochyb že ŠSČR má své zastánce i odpůrce! Kteří zvítězí se dozvíme až v podzimních volbách! Hlavně,aby výsledek voleb byl ku prospěchu ČS šachu a ČS šachisté dosahovali úspěchu na mezinárodních kolbištích!

+1 /-2 | 10.08.2022 11:42

Robert Cvek

kraken: smiley

+1 /-0 | 10.08.2022 11:38

xdavx x

A ja doplnim Petana, ze je zajimava treba i statistika, kolik bodu udelali slovaci na jednotlivych deskach se silnejsimi souperi, a kolik my... resp, kolik jsme tech silnejsich souperu vubec meli... tam je podle me treba hledat puvod tvrzeni, ze slovaci hrali lepe - mozna ne podle vysledku, ale lepsi sachy, kvalitnejsi sachy, s kvalitnejsimi individualnimi souperi., tak to zcela urcite..  nasi se k nim totiz ani nedostali...

+3 /-2 | 10.08.2022 11:36

kraken8
+2 /-0 | 10.08.2022 11:36

Robert Cvek
Petan: přesně tak!
+1 /-0 | 10.08.2022 11:35

Robert Cvek
Host: Doufám, že odpovím alespoň na něco, byl to záhul, to všechno přečíst :-) Problém je ten, že když budete chtít, vždycky si něco najdete. Gramatiku, elo, hvězdu. S každým názorem, který není pevně ukotven se dá polemizovat, napadnout atd. Svazu a těmto věcem věnuji tak 1 promile času. Teď, s covidem, tedy ležím, čtu a odpovídám. Jinak neztrácím život těmito věcmi. Na druhou stranu můj názor je pevný a neměnný na svaz a nebojím se ho podat. Pokud máte nějaký konkrétnější dotaz, rád odpovím.
+1 /-0 | 10.08.2022 11:34

Petan

Já bych k těm Slovákům jen připomněl, že třeba jen Jerguš Pecháč odehrál 5 partií z 8 s Elově silnějšími soupeři, což je více než celý český tým dohromady. Proto taky ten pohled na slovenský výsledek vypadá trochu jinak než na ten český

+4 /-2 | 10.08.2022 11:30

xdavx x

honzo, prosim, kdyz ted zkopirujete co jste napsal a udelate odstavce primo v tom poli na vkladani komentaru, tak je tam mit zase budete... text jste zkopiroval zrejme z nejakeho textoveho editoru a ty tagy se nekopiruji s oznacenim textu - kopiruje se vzdy prosty text... proto vam to po vlozeni ty odstavce nevzalo... 

+3 /-0 | 10.08.2022 11:28

Robert Cvek
kraken: myslím si, že nemá smysl, po "sobě štěkat", to jsou naprosté malichernosti. Kdybyste mi to nepřipomenul, už bych na to zapomněl.
+3 /-0 | 10.08.2022 11:27