FIDE Grand Swiss 2021 7.kolo

04.11.2021 07:20 | Zahraniční zprávy

Jenom Alireza Firouzja dokázal soupeře porazit, jinak vpředu samé remízy. Napětí roste.

Ali se utrhnul, ale vede jen o půl bodu před MVLŠirovem a Sasikirianem. Jsem zvědav, jak dlouho vydrží poslední dva jmenovaní s dechem. Zatím hrají výborně, ale open má své úskalí jménem poslední kola. Dneska se hraje osmé kolo. Takže ještě čtyři kola. 


Najer rezignuje v partii s Firouzjou. Foto Maria Emelianova/Chess.com.


-
. kolo -
S "rámusem" prohrál Levon Aronian. Stačil jeden neopatrný tah v zahájení a Andrej Volokitin - pohotový taktik - okamžitě udeřil a hezky vyhrál v koncovce. Nic moc byla partie Fabi Caruany, který hrál se Samuelem Sevianem. Vůbec to mají favorité těžké. Dneska bude hezký souboj na prvních třech stolech. A sice: Firouzja x SasikirianMVL x Širov a Grandelius x Caruana. Můj tip je 1,1,0 z pohledu bílého, ale uvidíme, většinou - z hlediska mého tipu - je to naopak :-)


Levon Aronina nehraje zrovna ve své životní formě, ba naopak. Foto Maria Emelianova/Chess.com.


-
. kolo -
David Navara dlouho trápil Alexeje Saranu a myslím si, že i stál na výhru, ale byla to extrémně náročná koncovka. Plná dlouhého a přesného propočtu. Nakonec vznikla věžovka, kde se černý vtipně uvolnil tahem ...g4! Právě tomu tahu měl před tím David zabránit.

-
. kolo -
Van Nguyen skvěle zvládl zahájení s Julesem Moussardem, ale pak nepochopitelně nesebral pěšce (po h3) a pak zbytečně přešel do koncovky. Tedy opět remíza, což není špatné s hráčem +2600, ale bylo tam toho více...

-
. kolo -
Dneska Davida čeká Samuel Sevian. Borec, který - přijde mi - udělal v poslední době výkonností skok. Hrál výborně na přeboru USA a dobře hraje i zde. Zatím neprohrál ani jednu partii a hraje na perfo 2749. Uvidíme, ale těžko čekat od Davida nějakou pokojnou hru na remízu. Pokojnou hru spíše čekám od Vana, který má Vasifa Durarbayliho. Těžký soupeř, ale lehkého zde nenajdete. Uvidíme jak to dopadne, ale pomalu, ale jistě se nám blíží finiš.

Los na 8.kolo:

Samuel Sevian (2654) - David Navara
Van Nguyen - Vasif Durarbayli (2629)

Výsledky a los: http://chess-results.com/tnr587230.aspx?lan=5&art=2&rd=8&flag=30

Robert Cvek

-
. kolo -
2x 2863x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
sarmatam
tak to je mazec,ta včerejší partie,DN-sarana,to je na celý den :-)
+0 /-0 | 04.11.2021 10:17

sarmatam
můj tip dneska na první tři stoly- remis,remis,remis...........
+0 /-0 | 04.11.2021 07:40