FIDE Grand Swiss 2021 2.kolo

29.10.2021 07:21 | Zahraniční zprávy

Druhé kolo bylo pro naše barvy nedobré kolo, ale ne vždy jízda dopadne dobře. Přitom to všechno začalo více než dobře.

David Navara (černé figury) záhy vyrovnal se Sergejem Movsesjanem. Bylo však jasné, že Sergej neusiluje o nějakou složitou hru, chtěl mít něco klidného s tím, že remíza není špatná. Jeden moment však nereagoval dobře a David měl lepší koncovku. Ale pak Sergej vymyslel hezkou oběť pěšce, rozehrály se mu figury a přešel do věžovky s pěšcem méně, ale na jednom křídle. Remíza byla logickým výsledkem.

Van Nguyen měl příjemnou pozici s Alexanderem Donchenkem. Ale pak začal hrát měkce. Nejdříve nabídl opakování tahů, které soupeř správně nepřijal a pak zcela zbytečně pustil pole e5. Jak Vanovi vyšla strategicky první partie, tak druhá byla přesným opakem. Nutno ale napsat, že soupeř to hrál silně. Hezký byl převod dámy na h8. Van pak asi obětoval dámu, ale soupeř byl pozorný a vyhrál.

Crazy partii hrál Alireza Firouzja. Ali divně nalezl věží do tábora bílého, podle stroje jeden moment stál více než podezřele. Ale soupeře "ušejdil". Vznikla pozice, kde dva jezdci černého byli příliš silní a finále určitě stojí za to vidět. Stejně jako u partie MVL. Maxime krásně obětoval kvalitu a soupeře zcela paralyzoval. Ale nejhezčím klenotem byla partie Alexandra Predkeho. Černý s KIDem na šachovnici provedl vzorový tah na boj o iniciativu, ale v tom bílými hrající Predke... přišlo...však se podívejte :-)

Los 2.kola:

David Navara - Sethuraman S.P. (2620)
Niemann Hans Moke (2638) - Van Nguyen


Pořadí, los: http://chess-results.com/tnr587230.aspx?lan=5&art=2&rd=3&flag=30
-
. kolo -
1x 3021x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Matt
Predke fakt nádhera. Je dosť možné že už 6...Jc6 je takmer rozhodujúca chyba, po tom ťahu už čierny ani nemá kde rozumne odbočiť.
+0 /-0 | 29.10.2021 11:29