Festival Czech Open 2021 pokračoval hvězdným rapid turnajem

23.07.2021 09:27 | Domácí zprávy

Rozhovor s řeckým velmistrem Antoniosem Pavlidisem, vítězem PARDUBICKÝ KRAJ OPEN, otevřeného mistrovství ČR v rapid šachu. K tomu výsledky otevřeného mistrovství ČR v rapid šachu a to vše v tomto článku.

V průběhu středy 21. 7. 2021 a čtvrtku 22. 7. 2021 se v pardubickém Ideonu uskutečnil velmi kvalitně obsazený PARDUBICKÝ KRAJ OPEN, otevřené mistrovství ČR v rapid šachu.

194 hráčů z 20 zemí během dvou dnů bojovalo o vítězství v tomto prestižním turnaji. Na startu se objevila hvězdná jména – nasazenou jedničkou byl „domácí“ Sergej Movsesjan (ARM), dvojkou skvostný Baadur Jobava z Gruzie, trojkou vícenásobný vítěz Czech Openu Liviu-Dieter Nisipeanu, čtyřkou vynikající Řek Antonios Pavlidis. Vítězem se stal právě řecký velmistr, který získal v devíti kolech 7,5 bodu a turnaj ovládl. Stejný počet bodů získal na druhém místě výborně hrající IM Jan Vykouk i třetí Baadur Jobava. Německý GM Nisipeanu obsadil čtvrtou příčku a pátý skončil Sergej Movsesjan, který v posledních dvou kolech nevyužil šance v turnaji zvítězit. Turnaj se hrál zároveň jako Mistrovství ČR, kde po parádním výkonu zaslouženě zvítězil IM Jan Vykouk, 2. místo obsadil GM Vlastimil Babula a 3. skončil IM Jakub Půlpán.


Kompletní výsledky jsou k nalezení na chess-results.

Kompletní zpravodajství z festivalu, fotogalerie, propozice, online přenos a další informace naleznete na webu Czech Open.

V pátek zahájí hlavní turnaj festivalu, PARDUBICE OPEN, otevřený velmistrovský turnaj. Příznivci šachu se mohou těšit na skvělá jména - předběžná startovní listina je uveřejněna zde.

Všichni jste srdečně zváni!

Rozhovor s řeckým velmistrem Antoniosem Pavlidisem, vítězem PARDUBICKÝ KRAJ OPEN, otevřeného mistrovství ČR v rapid šachu.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Antoniosi, gratuluji k vítězství, jak hodnotíš svůj výkon?

Byl to velmi náročný turnaj. Hrál jsem šachy, kvůli covidu, po hodně dlouhé době. Mým hlavním cílem je uspět v hlavním turnaji a rapid byl skvělou přípravou. Jsem velmi spokojený s vítězstvím.

 

Přijel jsi do Pardubic poprvé, nebo ses festivalu Czech Open zúčastnil již dříve? S Jakým cílem jsi přijel?

Jsem v Pardubicích na festivalu již potřetí. V roce 2014 jsem si tu uhrál druhou velmistrovskou normu, takže mám na tuto akci velmi dobré vzpomínky. Proto jsem se také rozhodl, z vícero možností, právě pro Pardubice. Základním cílem pro hlavní turnaj je hrát dobré šachy po dlouhé době, kdy nebylo možné zasednout za šachovnice. Samozřejmě se pokusím o vítězství, ale očekávám, že to bude složitější, než v rapid turnaji.

Pocházíš z Řecka, žiješ v Paříži…to zní zajímavě.

Minulý týden jsem dokončil doktorandské studium na Sorbonně. Teď si během léta odpočinu a zahraji si pár turnajů. Poté mě ještě v Paříži čeká šest měsíců práce na mém výzkumu. Až pak se rozhodnu, kde budu žít…☺

IM Petr Pisk, tiskový mluvčí Czech Open 2021


7x 1708x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (7) Aktualizovat
23.07.2021 19:30 | giocozo

Jan Vykouk skvěle ! Dalo by se říct velmistrovský výkon, kdy proti 5 GM udělal 3,5 bodu bez prohry ! Gratulace.

23.07.2021 13:57 | david brazina

co prosím? Koho tady tituluju? tam u vás je horko?

23.07.2021 13:09 | doktor.ák

brazina - tvoje výpotky z poslední doby jsou zřejmě zapřičiněny extrémním vedrem. Když už někoho tituluješ různými přívlastky tak se nedívej do zrcadla.

23.07.2021 12:44 | pawel

Já to napsal, že na fotce blahopřeji czech flag a v Čechách žijícímu Sergejovi M.

Né, že bych měl něco proti cizincům, ale nevidím jim do tváře.

Blahopřeji organizátorům, dobře obsazený turnaj.

 

 Víc jsem nechtěl tady situaci rozebírat, nejsem odborník, jen blbej lajk, který by poradil, "nechoďte na sluníčko v roušce".

23.07.2021 12:33 | david brazina

tsonga6 - a jak se tedy ta smrtelna nemoc u nich projevuje? ze je bez priznaku? tak to honem se ockovat ze?

23.07.2021 12:29 | tsonga6

samozrejme, ludia su uz tak oblbnutí, že polovica ceskej olympijskej vypravy v Tokiu bude onedlho v karantene, lebo leteli bez rusok s nezaockovanym lekarom

23.07.2021 10:31 | pawel

Je krásně vidět, že v jiných státech je oblbují lid covidem ještě více a jejich sportovci se bojí, aby fotka z venku na stupních vítězů nebyla pro ně kompro.