Dva zápasy dvou šachových legend

03.06.2023 17:00 | Zprávy

Hrají se dva zajímavé zápasy /na vážné partie/ mezi GM Svidlerem a GM Viditem a pak mezi GM Shortem a GM Sadhwanim. Indičtí hráči vyhráli úvodní partie, ale odvety dopadly přesně naopak.

 Zápasy se hrají na 4 vážné partie, pak se bude hrát rapid a pak blesk. První kolo vyšlo skvěle indickým hráčům. Krásnou partii sehrál GM Vidit, doporučuji si přehrát, jde o skvěle hranou koncovku. Video je zde:
To byl přímo brilantní výkon, hlavně tah c5 je asi se třemi vykřičníky. Celou partii sehrál GM Vidit velmi silně a GM Svidler neměl šanci.

A pan Short dopadl ještě hůře (bílé figury), přišel o pěšce e4 a nechal si dát mat, partie jde zde:

Budou to mít oba slavní velmistři více než těžké. Ale to platilo pro první den. Druhý den Nigel Short vyhrál Francii! A Francie s 3.Jc3 Sv4!? a pak systém s ...Jc6 začíná být populární. Tuto zbraň používá Richard Rapport a nyní tedy i Nigel.

Vyhrál i Peter Svidler. Partie přešla do věžové koncovky, která se zdála jako "jasná remíza", ale Peter pěkně vyhrál. Závěr partie je zde + analýza Petera:

https://www.youtube.com/watch?v=D7Lmx6XaFs0

Zatím je tedy tedy zápasy vyrovnané.

Odkaz ne výsledky je zde: https://chess-results.com/tnr773296.aspx?lan=1&art=0&fed=IND&turdet=YES&flag=30
Oficiální stránky zde: https://mcachess.in/
Partie na chess24: https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/maharashtra-matches-2023/1/2/2

Robert Cvek
1x 1518x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
honzales77

Peter Svidler vyhrál nedávno skončený turnaj TePe Sigeman ve švédském Malmö.Hráli zde mimo jiné Gukesh,Erigaisi,Keymer,...

+2 /-0 | 03.06.2023 23:23