Výsledky z Boskovic, Hostivice a Týna nad Vltavou

14.09.2009 08:00 | Víkendové turnaje

Již v sobotu večer jsme Vás v rámci aktuality v pravém sloupci informovali o výsledcích turnajů konaných v Boskovicích, Hostivici a Týnu nad Vltavou, tento článek by měl přinést detailnější pohled a zároveň nabídnout prostor Vám...

Již v sobotu večer jsme Vás v rámci aktuality v pravém sloupci informovali o výsledcích turnajů konaných v Boskovicích, Hostivici a Týnu nad Vltavou, tento článek by měl přinést detailnější pohled a zároveň nabídnout prostor Vám, abyste pomocí příspěvku ostatním čtenářům sdělili své dojmy, případně zajímavosti z odehraného turnaje.

O pohár města Hostivice

TJ Sokol Hostivice uspořádal turnaj, který zároveň otevírá letošní seriál Grand Prix České republiky v rapid šachu. Ač by se mělo jednat o seriál nejprestižnějších turnajů, tak výsledky zřejmě podléhají přísnému utajení. O vítězi tak víme jen díky zprávě děčínského Zdeňka Jandy. Celkově zvítězil extraligový Turnov posilující IM Petr Neuman před Kovářem a Vodičkou.

Stránky pořádajícího oddílu

O putovní pohár Makkabi

Oživení tradice se dočkal turnaj, který si na jedenáctý ročník musel počkat plných 6 let. Počin je to jistě chvályhodný, protože během úvodní desítky ročníků si turnaj vydobyl velice slušné renomé a mezi vítězi můžeme najít velmi známá jména jako GM Miloš Jirovský, IM Jan Bernášek, IM Roman Chytílek nebo IM Petr Pisk. Do této společnosti se o uplynulém víkendu zařadil i IM Vojta Plát (2397), který během 15 kol bleskového turnaje dokázal nasbírat 13 bodů, když body ztratil pouze za porážky s Milanem Smištíkem (2325) a remízy s nakonec stříbrným IM Pavlem Zpěvákem (2390) a Martinem Šklíbou (2285). Na bronzový stupínek se s 11 body díky dobrému finiši vyšvihl IM Jan Bernášek (2469). Mírným zklamáním mohla být pouze účast – v dobách své největší slávy si do Boskovic našla cestu více než stovka šachistů, letos jich dorazilo 54.

Stránky pořádajícího oddílu
Výsledky z Chess-results

O putovní pohár starosty města

Sedmikolový rapid turnaj v Týnu nad Vltavou neměl kvantitativně ani kvalitativně tak dobré obsazení jako bleskový turnaj v Boskovicích, když se na startu objevilo pouhých 35 hráčů. Z nich byli bezesporu největšími kandidáty na prvenství písečtí Adolf Lacina (2234) a Milan Spal (2279), nicméně před oba se naprosto zaslouženě dostal Zdeněk Šlapák (2181). A když dodáme, že oba jmenované hráče, kteří se nakonec v uvedeném pořadí seřadili na druhé a třetí pozici, ve vzájemné partii porazil, jednalo se bezesporu o vítězství naprosto zasloužené.

Stránky pořádajícího oddílu
Výsledky z Chess-results
4x 1005x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat
14.09.2009 20:54 | Autor neznámý

Tak konečné výsledky rapidu v Hostivicích  : 1.Neuman 2.Kovář 3.Vodička Vl. 4.Hába Zd 5.Jedlička Al. 6. Vojta T. 7. Vojta P. 8.Černoušek L. 9.Tričkov 10. Komprda 11. Papay 12. Bauer 13. Gutman 14. Vaněček 15. Jirásek 16. Janda 17. Matras 18. Framberk 19. Purnoch 20. Groh atd Hrálo  79 hráčů

14.09.2009 13:39 | Autor neznámý

Povinnosti pořadatele turnaje seriálu Grand-Prix:

12.8. Po skončení turnaje poslat ten den podrobné výsledky a soubor turnaje (*.TUN) pověřenému členovi STK ŠSČR a předsedovi STK ŠSČR. Podrobné výsledky musí obsahovat celkové pořadí turnaje a musí být uvedeno příjmení a jméno hráče, datum narození, číslo LOK, ELO ČR (pokud hráč ELO ČR nemá, uvede se ELO FIDE, pokud hráč nemá ani ELO FIDE, uvede se ELO jeho národní šachové federace, pokud hráč nemá žádné ELO uvede se VT systémem podle klasifikačního řádu ŠSČR) a pomocné hodnocení.

14.09.2009 12:46 | Autor neznámý

v Hostivicích-samorřejmě..

14.09.2009 12:46 | Autor neznámý

Je to škoda,že jinak zdařilou akci rapidu v Hosticích kazí stále, do této chvíle , absence výsledků.Na vytištění jsme netrvali,byli jsme ujištěni, že je dostaneme mailem-a ono nic.O nasazování se dobře starali 2 mladíci,ale proč to do teďka není na webu Svazu či na jejich stránkách, tomu nerozumím, to je již práce na pár minut.Přece nebude do podmínek STK dávat, že pořadatel musí uveřejnit výsledky do 24 hod ?! . Naše dojmy,dobře jsme si zahráli, dobře fungovalo občerstvení (možná pro jednoho účastníka až tak aktivně,že na poslední 3 kola u šachovnice usnul ), účast ozdobilo několik IM (Neuman a Černoušek) a řada KM, o konečném pořadí rozhodovaly maličkosti.Trochu mě překvapilo,že jsou oddíly,co na rapidy vozí analogové hodiny (Jantarky patří skutečně již do muzea,mnohým chyběly nastavovací knoflíky a sklo),digitálek bylo na nemnoha stolech, neřešil se žádný spor,vládla přátelská atmosféra.Mě potěšilo seznámení s pravnukem dr.Karla Treybala,k tomuto  dříve známému šachistovi-dr.Treybalovi ,který tragicky během války zahynul, máme v Děčíně vřelý vztah,hráli jsme již 62.ročník jeho memoriálu.