O víkendu zahájeno

29.09.2009 18:48 | VI. ročník OPEN VYSOČINA

V sobotu 26.9. 2009 byl v hotelu Jehla ve Žďáru nad Sázavou zahájen VI. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN VYSOČINA 2009. Záštitu nad festivalem převzal starosta města Žďáru nad Sázavou Mgr. Jaromír Brychta. Součástí...

V sobotu 26.9. 2009 byl v hotelu Jehla ve Žďáru nad Sázavou zahájen VI. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN VYSOČINA 2009. Záštitu nad festivalem převzal starosta města Žďáru nad Sázavou Mgr. Jaromír Brychta. Součástí festivalu jsou následující turnaje: uzavřený mistrovský turnaj s možností plnění normy IM (26.9..- 3.10.), FIDE open – mezinárodní turnaj se zápočtem do svět. žebříčku ELO FIDE (26.9..- 3.10.), turnaj v rapid šachu (27.9.), bleskový turnaj (29.9.).

V turnaji v rapid šachu startovalo celkem 28 hráčů z České republiky, Ruska, Německa, Švédska, Polska a Ukrajiny. Zvítězil mezinárodní. mistr Gorbatov z Ruska před mezinárodním mistrem Piankovem z Ukrajiny (oba 5,5 bodu) a třetí místo vybojoval Roško z družstva extraligového nováčka ŠK 2222 Polabiny, který po celý turnaj vedl a až prohra v posledním kole s Piankovem ho sesadila z první pozice. Pořadatele zdatně zastoupil ředitel celého seriálu Czech tour Dr. Jan Mazuch, který obsadil celkem 17. příčku se třemi body.

Konečné výsledky - rapid turnaj

V uzavřeném mistrovském turnaji hraje 10 hráčů, z České republiky, Ruska, Německa a Ukrajiny. K největším favoritům patří mezinárodní mistři Heinzel (Německo) a Piankov (Ukrajina), kteří také získali v prvních 3 kolech po dvou a půl bodech a jsou tak spolu v průběžném vedení. Na paty jim šlapou dva mladí čeští hráči Roško a Vojta , kteří zatím získali 2 body a jistě se ještě v následujících kolech pokusí o splnění normy mezinárodního mistra. Příjemným překvapením úvodu tohoto turnaje jsou bezesporu výsledky velké naděje šachu na Vysočině – Kratochvíla, který se drží s 1,5 bodem na 50% úspěšnosti.

Průběžné výsledky - uzavřený mistrovský turnaj

Na FIDE openu startuje celkem 55 hráčů z České republiky, Ruska, Německa, Ukrajiny, Švédska a Polska. Papírově nejsilnějšími hráči měli být 2 mezinárodní mistři z Ruska – Gorbatov a Loktiev, avšak po třech odehraných kolech je jediným s plným bodovým ziskem překvapivě domácí reprezentant TJ Žďár nad Sázavou Večeřa. Za ním je seřazena silná devítičlenná skupina dvouapůl bodových pronásledovatelů, ve které najdeme 3 hráče z ČR (všichni z Vysočiny), 3 hráče z Německa a po 1 zástupci z Ruska, Ukrajiny a Švédska.