Na Novoborský SummerBlitz si dojel zahrát aj GM Radek Kalod !

18.09.2009 05:00 | SummerBlitz

Tož totkaj sem dostal na facebooku, pozvání od Oty Válka , který mňa zval na šacho- pivní turnaj do Nového Boru, gde už sem párkrát byl a gde sa hrajú solidní šachy aj když to nebylo nigdy podle mojho gusta, protože Viktor Novotný, v...

Tož totkaj sem dostal na facebooku, pozvání od Oty Válka , který mňa zval na šacho- pivní turnaj do Nového Boru, gde už sem párkrát byl a gde sa hrajú solidní šachy aj když to nebylo nigdy podle mojho gusta, protože Viktor Novotný, vždycky nějak zařídil aby sem mňal pivo samú bublinku jako gdyby sa čepovalo ze sifóna, nebo už 2x nějak zařídil aby došlo pivo, posledně dokonca ukecal kuchařa aby mňa dal velkú porcu, že to snad kuchař musel vařit asi z nějakého rodiného balení , protože sem to nemohl vúbec sežrat a potom sem do sebe nemohl dostat ani pár piv. Taky porúznu na mňa scháňá rúzné šachové velmistry aby mňa porazili a já mňal tak co nejmíň bodú , co sa ale dá dělat já pomalu trénuju a snad ty velmistry něgdy porazím.

Podíval sem sa aj na webové stránky ale žádný šacho – pivní turnaj sem tam nenašel, protože Viktor to tam vždycky tak zašifruje do jakýchsi podčlánkú a podkolonek, že sem to tam nigdy nenašel aj když sem o tom věděl, že to tam bude. Naštěstí existuje facebook, gde mńa Viktor poslal pozvánku gde sem mňal potvrdit jest –lj dojedu, nedojedu nebo možná. Zase to bylo v pátek a jet za plného pátečního provozu přes celú republiku a kór ešče přes Prahu, to mám vždycky radost, naštěstí sem mňal v pátek v Praze jednu dúležitú schůzku a pak sem musel ešče zajet na Mladú Boleslav a z M.B. je to do Boru coby člověk kameněm dohodil a zbytek došel pěšky, takže sem do Boru nakonec jel.

Restaurace a bar A je to v Novém Boru, gde sa odehrávajú šacho-pivní turnaje.

Ota aj Viktor mňa dali avízo, že na turnaj dojede aj velmistr Kalod a když sem sa jich optal co je zač , že ho neznám , tož sa divili, že neznám a já sem sa zas divil proč by sem ho mňal znat, já znám enom velmistra Horta a Erotovú , s kterú sem v šestnácti rokách hrál simultánku a v té době Viktor tahal za sebú na špagátu kačera po dvorku a hovnu říkal koko a o šachách nemňal ani ponětí. Přesto sem tušil , že Viktor na mňa zas šije nějakú ledačinu, od rána sem nežral a hlad sem mňal jak smečka vlkú. Věděl sem , že gdyby sem něco malého sezobl v Boru, tož zas toho piva moc nevypil. Tož na Viktorovo doporučení sem sa stavil v Jestřabí což je kúsek před Lípú, musím řéct, že jako gurmán sem si pochutnal, žrádlo bylo přímo božské. Kúsek od hospody je skála na ní jakási ( jak sem sa gdesi dočetl ) čtvrtina rozpadlého hradu ale jakého to sem nevěděl a řekl sem si, že sa optám Viktora, Bolka nebo Oty , ale to mňa v Boru stejně nigdo nevysvětlil, tož musím pátrat sám.

Návštěvníci a hosté restaurace, možú při jídle, pří pití kafe,vína či piva sledovat skláře při práci a jejich výrobky si možú kúpit v galerii, která je jen pár krokú, ceny sú skoro za hubičku

Jako obvykla sem opět dojel na místo první já, tož sem sa rozhlídl po restauraci a přes sklo sem obdivoval prácu sklářských mistrú jak jim to jde pěkně od ruky, navštívil sem aj galeriu gde sem hlavně studoval ceny, na replikách středověkých číší a pohárú , které už mám doma, v Českém Krumlově toto sklo prodávajú za 1600,- až 1800,- a tady světe div sa za 300,- až 400 Kč což je dost velký rozdíl. Ne nadarmo sa v jížních Čechách říká, že Český Krumlov je nejdražší město hned po Praze.

anebo si možú prohlídnút fotogalerii s celebritami, které navštívili tuto restauraci a sklárnu, gde většinu výrobkú navrhuje Bořek Šípek.

Fotogalerie pokračuje aj na chodbě, která spojuje restauraci s barem a gde sa ide k toaletám.

Na zdejší fotogalerii, možú návštěvníci restaurace a sklárny vidět vzácné hosty zdejší sklárny aj restaurace, mezi ně např. patří Václav Havel, Arnošt Lustig, Jan Tříska, Bořek Šípek , který sem ježďá navrhovat rúzné svoje díla a zakázky, které mu skláři udělajú a řada dalších. Gdo chce obdivovat Bořka Šípka nemusí chodit nikam na výstavy stačí se rozhlédnút po restauraci a baru a člověk vidí všude jeho dílo dokonce aj zdejší toalety mistr Šípek navrhoval.

Toalety navrhoval Bořek Šípek a tak návštěvník i při konání svojí potřeby može obdivovat mistrovo dílo.

Tož sem si řekl, že počkám na baru, zapálím dýmku, dám si pivko a poluštím sudoku než sa ostatní slezú. Došel sem na bar, uviděl sem rozestavěné ceny a stúl plný žrádla a nechápal sem co sa děje, to tu ešče nebylo, snad tady čekajú nějakú mezinárodní delegacu či co a ani sem sa nad tím nevzrušoval, sedl sem si , nacpal dýmku vytáhl sudoku a chtěl sem si objednat pivo, které pro mňa Viktor objednává, bohužel servírka o ničem nevěděla a Viktor ji nic neřekl, to už sem věděl, že zas hovno vyhraju, nemám co pit a to sa ešče Viktor den předtím dušoval, že pivo budu mňat nachystané. Servírka sice našla ešče děvět Budvarú, které mňa tam ostaly od posledka, počítal sem a zjistil, že tam ležijú asi čtyry měsíce, no to sdá ešče asi pit, gdyž tak sa po tem poseru a jedno sem okusil , bylo dobré.

Ceny pro vítěze.

Pro hráče bylo nachystané malé občerstvení.

Je to nádhera, bylo sa na co dívat ale jen do doby než sa do toho pustili nenažraní hráči.

Jako druhý došel Tomáš Majstr, který dojel až z Itálie. Za chvílu dojel taky Viktor, kterému sem hned vynadal , s úsměvem mi řekl, že na to zapomněl, mávl sem rukú a společně s Tomášem sme šli Viktorovi pomoc donést šachy a hodiny, které pak už rozestavěl sám. Šestá hodiny sa pomalu blížila a ostatní hráči sa už slézali a Viktor obvolával ešče hráče jest-li dondú nebo nedondú a tak sem sa dozvěděl, že tolik avízovaný velmistr Kalod je něgde u Jihlavy a určitě prý dojede.

Mezi prvníma dorazila rodina Majstrova, zleva : Jura ml.,Alžběta, Jura st., schází Tomáš, který furt něgde běhal a fotil mobilem, aj když sem si myslel , že ho mám zvěčněného taky , tak opak byl pravdú, neměl.

Na turnaj je vše nachystané, Viktor obvolává poslední hráče jest-li dondú nebo nedondú.

Než turnaj začal, stala sa velká předávačka darú a dárkú, Ota Válek slavil šedesátiny. Jak jsem to tak sledoval, Ota musí být určitě skrytý notor anebo chce na stará kolena chlastat ( ani sa mu nedivím, gdyž sleduju politický bordel v našem státě, střízlivý se to nedá vydržet ) skoro všichni mu donesli nějakú flašku chlastu.

Než začal turnaj, tož starý šachový pardál Ota Válek, který ten den slavil šedesátiny přebíral od každého dárky od Viktora dostal šachovnicu s podpisama všech hráčú Nového Boru, kteří vyhráli extraligu.

Při losování hráčú, zvolil Viktor čtyři kapitány, každý kapitán si pak vybral hráča do své skupiny ale proč sa tak dělo nevím a taky nevím co tím chtěl Viktor řéct.
Šacho – pivní turnaj začal, já sem si popíjel své Budvary, které sem tam mňal uskladněny čtyry měsíce, pár lidí popíjeli pivo, které sa točilo na baru ( desítka a jedenáctka ) dalším hráčúm sa donéslo pivo z restaurace gde sa čepovala plnotučná plzeň. Hráči co slopali plzeňské plnotučné, dobře věděli, že za každé vypité plnotučné sa jim počítá bod, ostatní méně kalorická piva sa nepočítajú a proto co sa nenahrálo na šachovnici, tož sa dohnalo korbelama.

Turnaj je v plném prúdu: zleva bílý : bývalý trenér a učitel Viktora v královské hře Jarda Tryhuba, černý: Miloš Koudelka, za Jardú sedí Bolek a za Milošem Tomáš Tichý.

bílý: Ota Válek, černý : Honza Oreský

zleva: Patrik a Vašek Bartoš

Je známé, že pivo obsahuje hodně vitamínú B, který podporuje chuť k jídlu a proto hráči, gdyž mňali pauzu mezi kolama sa chodili občerstvovat ke stolu , který sa prohýbal pod studenýma , obloženýma taléřkama, výběr jídla musel připravit určitě nějaký uzenářský mistr protože fakt to bylo vynikající a múj gurmánský jazyk si došel na své a všiml sem si, že chutná aj ostatním a to ešče jeden druhému doporučoval co si má dat za svú škraň.

zleva: Jura Majstr st. a FM Petr Kučera

zleva: Honza Oreský hraje s Bolkem a za něma hraje (zleva) Miloš Koudelka s Jurú Majstrem ml.

bílý: Tomáš Tichý hraje s Viktorem Novotným

zleva: Honza Oreský hraje s Tomášem Vavřincem a za níma hrajú Tomáš Tichý a Jura Majstr st.

Po šestém kole sa hodila pauza, zhodnotil sa súčasný stav hráčú a skupin a bylo nám oznámeno, že si máme ešče objednat grilovací speciality, které sú pro nás hráče zdarma, já už sem byl přecpaný, uzeného, šunky,sýrú a kořeněných salámú a včíl ešče toto, aj přesto, že sem věděl, že už to do žaludku nedám ale přesto sem si objednal krkovičku. Mezitím přijel GM Radek Kalod, gdyž mňa viděl tož sa mu roztřásly kolena, protože prý sem byl tam jediný , který hrál s dvěma K, myslím si, že gdyby ty moje hry viděl tak by si spíš poklepal na hlavu a divil by sa, že to vúbec hraju.

Zrovna gdyž sme mňali pauzu na občerstvení, tož za nama přijel avízovaný GM Radek Kalod, který sa zdržel na D1 a vystřídal Patrika, který hrál mezitím za ňho, když mňa viděl, tož sa mu roztřepaly kolena, včíl nevím jest-li to bylo tím, že mňal strach ze hry anebo tím, že já už sem byl přežraný a přeslopaný až k prasknutí a myslel si, že ho co nejdřív pobluju.

Zatím co sme jedli a slopali chmelový džus , tož před restauracú hrála jakási duo kapela, která zrovna hrála Šlitrovku, kterú sem dlúho nečul: Každý ráno na piáno hraje Jack, hraje Jack, každý ráno na piáno hraje Jack,hraje Jack, honky tonk, honky tonk , honky tonky blues … , a někteří si aj u toho zatrsali a bylo veselo.

Jak sa náš plný stolečk vyprazdňoval tak sa nám už chystal další chod v podobě grilované krkovičky, kterú …..

… nám připravili zaměstnanci firmy A je to.

Musím přiznat , že ta krkovička byla vynikájící, zhltl jsem ji během chvilky, ostatním chutnala jak bylo vidět taky, jó to se nám to žralo gdyž to bylo zadarmo. Jak sem sa dozvěděl , tak všechny ty dobroty nám objednal Ota Válek aby sme uctili jídlem jeho šedesátiny, tedy žádný šampus, žádný tvrdý chlast ale kvalitní a dobré jídlo, které nám mohl závidět jakýkoliv Intercontinental. A má recht, chlastem bychom si zničili naše mozkové buňky a někteří už aj z piva mňali lehčího draka a gořalka by je jenom dorazila.

Já sem svoje masíčko rychle naházal do sebe,aby mňa ho náhodú něgdo nesežral a zapomněl sem si ho vyfotit, tož sem aspoň vyfotil Tomáša Tichého s jeho porcú.

Jó to se nám to žralo, když to bylo zadarmo …, zleva: Honza Oreský, FM Petr Kučera a Bolek.

… ale všem nám šmakovalo až sa nám dělali guče za ušima…

… po dobré věčeři sa vše zapilo pivkem, poklábosilo sa …. , zleva: GM Radek Kalod, Ota Válek a Jarda Tryhuba

… a pomalu sa začlo hrát další kolo, zleva : Tomáš Vavřinec, Viktor Novotný a už hrající Miloš Koudelka s Tomášem Tichým.

Bílý: Honza Oreský, černý FM Petr Kučera, přihlížá Jura Majstr ml.

Musím řéct, že s dnešním výkonem sem byl spokojený uhrál sem pět bodú což sa mňa tady ešče nestalo a mňal sem stejný počet bodú jako Tomáš Vavřinec, který tady býval velkým favoritem nad mojim bodovým ziskem sa podivoval jak Viktor, Bolek, Miloš Koudelka tak aj Ota Válek ale hlavně aj já. Nejvíc mňa naštvalo, že sme hráli údajně v jakých si skupinách a stejně hráčí, kteří byli v jedné skupině hráli proti sobě, takže to byl jakýsi bratrovražedný boj. Taky moja hra s FM Petrem Kučerú sa mňa moc nepovedla, ten mňa rozebral tak rychle, že hra skončila ešče dřív , že sem mu ani nestačil nabídnút remizu.

Zajimavá partia byla mezi Honzú Oreským ( 2181) a GM Radkem Kalodem (2490), Honza mňal Radka na lopatě ale nějak to zmršil a Radek vyhrál.

Turnaj sa pomalu končí a čeká sa enom na poslední dohrávky, zleva : Ota Válek hraje s Vaškem Bartošem, přihlížajú : zleva Miloš Koudelka, Tomáš Tichý a Bolek.

Je vyhlašování výsledkú a Bolek sa nestačí divit co to ten Viktor prováďá a to sme sa nestačili divit ani my.

Nejlepší událost večera bylo vyhlašování výsledkú. Viktor , který mňal draka jak vidle začal vyhlašovat výsledky, aniž by sa podíval do noťasa, gdo vyhrál, která skupina vyhrála apod., tak všecko si táhal z hlavy, za vítěza sa prohlásil sám aj gdyž sem s Milošem koudelkú protestovali, protože Viktor mňal sice děvět piv ale nemňal pivo plnotučné, vyslopal dvě desítky a sedm jedenáctek a to sa nemá počítat a proto sme s Milošem volali rozhodčího, bohužel nachmelený Viktor řekl, že rozhodčí je on a výsledek platí. Nechápal sem, jak sa tak něgdo može zmršit po vypití pár jedenáctek . Proto sme sa s Milošem dohodli, že si budem stěžovat, sepíšem to a budem chtět aby to řešil Otakar Motejl a gdyž to nepomože tak po vzoru našich politikú to dáme k ústavnímu súdú.

Jednu z hlavních cen dostal oslavenec Ota Válek.

Jedni z oceněných: Miloš Koudelka, Jarda Tryhuba , Viktor Novotný a …

… a Petr Boleslav.

Naša čilá servírka, stíhala všechno, včíl dává majzla aby ji něgdo nevzal roha aj s lístkem.

Jedna z posledních fotek , zleva Honza Oreský, Ota Válek, BM Bivoj von Mähren, GM Radek Kalod a Viktor Novotný.

Z Nového Boru zdraví novopečený šedesátník Ota Válek, Bivoj von Mähren a Viktor Novotný.

Odkazy:

výsledky
4x 2073x
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat
22.09.2009 09:47 | Autor neznámý

 Myslím, že jsem se z článku nedozvěděl nic o tom pivu. Petr Boleslav hrdě nese 6ti balení, ale co je to za značku? Tipuji, že belgické? Je to tak?

18.09.2009 10:18 | Autor neznámý

Na vysvětlenou bych pouze uvedl, že kdyby autor klikl v levém sloupečku u příslušné akce na "propozice", dozvěděl by se, že tentokrát nebylo vyžadováno dvanáctistupňové pivo a týmy se skládaly dohromady proto, že turnaj byl zároveň ligou, tedy soubojem čtyřčlenných družstev. Jako nejschopnější ligový manažer se ukázal Tomáš Vavřinec z Říčan, který přivezl i "dresy" a uplatil jimi sestavu, která nakonec slavila vítězství - mě, Otu a Bolka.

18.09.2009 08:19 | Autor neznámý

K poutavé reportáži zbývá doplnit už jen to, co autor ze skromnosti zamlčel. Vypůjčím si k tomu citát majora Halušky z Černých baronů: "Všeci ste hrali dobre, no najlepší bol Bivoj".

18.09.2009 07:39 | Autor neznámý

Dobrá reportáž