Ve FIDE Openu čtyřbodová jedenáctka. Odvety v GM superturnaji.

07.05.2009 15:59 | ŠACHOVÝ FESTIVAL OSTRAVSKÝ KONÍK 2009

Velmistři mají za sebou polovinu uzavřeného GM superturnaje, která se našim hráčům náramně vyvedla. Jak Viktor Láznička tak Zbyněk Hráček májí se dvěma body bodový náskok na Poláka Bartosze Socka a Sergeje Azarova. Včerejší vo...

Velmistři mají za sebou polovinu uzavřeného GM superturnaje, která se našim hráčům náramně vyvedla. Jak Viktor Láznička tak Zbyněk Hráček májí se dvěma body bodový náskok na Poláka Bartosze Socka a Sergeje Azarova. Včerejší volný den využili hráči pro načerpání nových sil do zbývajících třech kol. Dnes uvidíte na on-line dvojice Azarov-Hráček a Láznička-Socko, zahajují tak vzájemné odvety.
Velkou vyrovnaností se letos vyznačuje FIDE Open. Stočlenné startovní pole zatím nepustilo nikoho do trháku a po pěti kolech má čtyři body jedenáct hráčů. Dnes se poprvné na on-line objeví GM Monika Socko (viz. foto).

Na první výhru stále čeká GM Bartosz Socko

Ve třetím kole přichází výhra Zbyňka Hráčka, která byla již na spadnutí. Jeho bílé figury odnesl Sergej Azarov, který tak má dosti tragickou bilanci černými figurami 0/2.
Dramatický průběh měla partie Socko-Láznička, zvláště pak v té závěrečné fázi. Viktor Láznička obětí kvality ve 22. tahu strhl iniciativu na svou stranu. Nepřesností 48...Ve8 však svou déle trvající výhodu vypustil: "Myslel jsem, že tahem Ve8 dosáhnu již jasně vyhrané pozice, ale.....Jednoznačně lepší bylo 48...a4." komentoval partii Viktor Láznička. Pozice na šachovnici vyvolávala, nejenom na live chatu, otázku. Kdo to vlastně hraje na výhru? Koncovka jezdce proti věži s několika pěšci nakonec skončila remízou. Více možných postupů však zůstalo v zákulisí a ven se dostaly až ve večerních hodinách v analýze klubových kolegů Viktora Lázničky a Zbyňka Hráčka.

Tabulka po 3. kole

Por.JménoFED1234Body TB 1  TB 2  TB 3 
1GMLaznicka ViktorCZE***½½12,02,500,51
GMHracek ZbynekCZE½***½12,02,500,51
3GMSocko BartoszPOL½½***01,02,000,00
4GMAzarov SergeiBLR001***1,01,000,01

Fotografie

Rychlou remízu podepsali na první šachovnici IM Kravtsiv s IM Hausnerem (foto: nss.cz, autor: Bolek)

Pěkné podání královské indické předvedli GM Dziuba a IM Plischki (foto: nss.cz, autor: Bolek)

FM Jaroslav Čempel nestačil na GM Nikitu Maiorova (foto: nss.cz, autor: Bolek)

(foto: nss.cz, autor: Bolek)

odkaz: fotogalerie z 5. kola.

Partie

Odkazy

Ostravský koník - oficiální stránky
On-line přenos - live chat
GM superturnaj - výsledky
FIDE Open - výsledky
Národní Open - výsledky
6x 2721x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (6) Aktualizovat
11.05.2009 12:56 | Autor neznámý

Aha, takže máš "východní turné" :-) Užij si to tam. Jen mi ještě prosím pošli na mail nějaké ty fotky pro ŠT.  Děkuju.

11.05.2009 12:29 | Autor neznámý

zdar. co doma? :) jsem ted na Slovensku a právě se chystám vyrazit do Prievidze na poslední kola Banického kahance. něco nafotit apod. článek Koníka posouvám na zítra, dnes už je to stejně plné.

10.05.2009 21:53 | Autor neznámý

Ahoj Bolku, už jsi doma, nebo ještě na cestě? :-)

10.05.2009 21:31 | Autor neznámý

zdravím. článek se připravuje, bude zítra kolem oběda. zpracování a přesun byl trochu náročný :)

10.05.2009 17:45 | Autor neznámý

Nevím, zda jsem kompetentní, ale Koníka jsem hrál a na vyhlášení byl, takže mohu potvrdit, že I.Hausner turnaj vyhrál a GM normu splnil. Jinak Bolek určitě ještě něco napíše a v Šachovém týdeníku také článek bude.

10.05.2009 17:08 | Autor neznámý

kedze novsi clanok z konika nie je, tak to pisem tu > podla toho jak som pozeral by mal IM Hausner okrem vitazstva splnit aj GM normu, titulov ma dost, perfo takisto sedi .. iba zeby tam nebola splnena nejaka z tych psycho podmienok, na celkovy pocet zahranicnych titulovanych hracov v turnaji atd .. vie sa k tomu vyjadrit nekto z kompetentnych?? .. ak naozaj normu splnil tak gratulacia :))