Klatovy pokoří dvoustovku!

25.06.2009 06:59 | O pohár města Klatov

Rok se s rokem sešel a v Klatovech začne co nevidět již 17. ročník šachového turnaje „O pohár města Klatov – Unileasing Open“ hraný též jako 14. Přebor ČOS v šachu. Letos je zatím přihlášeno zhruba 206 hráčů, čímž by op...

Rok se s rokem sešel a v Klatovech začne co nevidět již 17. ročník šachového turnaje „O pohár města Klatov – Unileasing Open“ hraný též jako 14. Přebor ČOS v šachu. Letos je zatím přihlášeno zhruba 206 hráčů, čímž by opět po pěti letech měla být pokořena hranice 200 účastníků. Mezi hlavní favority bude opět patřit již pětinásobný vítěz turnaje IM Petr Neuman, dále IM Josef Juřek, který si nejvyšší trofej odnesl již třikrát a nově též IM Sebastian Plischki z Německa, který je velmi častým účastníkem nejen letních turnajů v České Republice. Z žen uvidíme také již tradiční účastnice Hanu Pirklovou, Martinu Folkovou, Alenu Kubíkovou a Kateřinu Palkovou s maminkou Hanou.

Obhájce loňského zlata a pětinásobný vítěz IM Petr Neumann

Kromě hlavních cen jsou připraveny v obou turnajích ceny pro nejlepší ženy, seniory a věcné ceny pro vítěze jednotlivých mládežnických kategorií. Oddíly mohou opět soutěžit v rámci turnajů jako 4-členná družstva. Zde mají nejvíce na výběr hráči domácího oddílu, ale i třeba početná výprava z SK Pyritu Příbram, která do Klatov přiveze celkem 13 hráčů, nebo i Sokola Praha-Kobylisy, TJ Spartaku Vlašim či Šachklubu Tábor.

Zlatá éra IM Petra Neumanna začala v roce 2001, když čtyřikrát po sobě nepustil v Klatovech nikoho ochutnat pocit vítězství. Až v roce 2005 stanul na nejvyšším stupínku IM Radoslav Doležal, následující ročník ho vystřídal Jan Turner a v roce 2007 slavil vítězství Jan Havlík. Loni, po čtyřech letech, vystoupal opět pro zlatý vavřín IM Petr Neumann.

Doprovodné akce

Hvězdný tým FC Amazonky

Pokud někomu nevyjde čas na celý turnaj, může se zúčastnit četných doprovodných akcí – oproti loňskému roku je bleskový turnaj přesunut ze sobotního dopoledne na nedělní večer 5.7. před státním svátkem v pondělí, ve čtvrtek 9.7. si pak ti rychlejší mohou zahrát turnaj v superblickách. Z mimošachových akcí se bude konat v pondělí od 9h oblíbený turnaj v malé kopané (reportáž z loňského roku), v úterý 7.7. můžete od 20h příjemně relaxovat při vepřových hodech a zpívané a na středu 8.7. od 9h je připraven ještě turnaj v pingpongu.

On-line přenos

Pokud se přece jen do Klatov vůbec nedostanete, můžete nově sledovat alespoň dění na prvních pěti šachovnicích on-line (live chat). Kromě nedělního druhého a devátého kola se začíná vždy v 16h. Informace o výsledcích na jednotlivých šachovnicích atd. lze získat na našem webu – www.sachy-klatovy.cz.

V porovnání s loňským rokem dochází letos ještě k další podstatné změně, turnaj je z důvodu pozdějšího ukončení školního roku posunut na začátek července a tím máte vy všichni, kdo do Klatov zavítáte jako hráči nebo i jen jako fandové, kromě jiného možnost shlédnout od 8. července výstavu klatovských karafiátů a užít si také klatovskou pouť a mezinárodní folklórní festival.

Na viděnou v Klatovech se těší pořadatelé :-)

Odkazy

Šachklub Sokol Klatovy
FIDE Open A - startovní listina
Open B - startovní listina
0x 2628x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat