Čelo tabulky zatím vyrovnané!

08.07.2009 06:59 | O pohár města Klatov

Boje o klatovský pohár se dnešním pátým kolem přehoupnou do své druhé poloviny. Na čele se po čtyřech kolech usadila skupinka Lukáš Černík (viz.foto), Pavel Kopta, Kuno Thiel, IM Petr Neuman a Václav Svoboda, která ztratila zatím po...

Boje o klatovský pohár se dnešním pátým kolem přehoupnou do své druhé poloviny. Na čele se po čtyřech kolech usadila skupinka Lukáš Černík (viz.foto), Pavel Kopta, Kuno Thiel, IM Petr Neuman a Václav Svoboda, která ztratila zatím pouze půl bodu. Dotahující početnou tříbodovou skupinu vede FM David Kubečka s Jaroslavem Voříškem. Příliš se nedaří nasazené dvojce IM Plischkimu a trojce Janu Sodomovi (oba 2,5/4).

První kolo

On-line přenosu šéfuje Jindra Havlík

Premiérově můžete z Klatov sledovat průběh partií na prvních pěti šachovnicích on-line přenosu, o který se vzorně stará Jindra Havlík. Úvodní kolo přineslo pro přední nasazené hráče značné ztráty, z první čtveřice uspěl jen první nasazený IM Petr Neuman, který si poradil bílými s Radkem Turnerem. IM Plischki a Jan Sodoma zaznamenali na úvod remízu, čtvrtý nasazený IM Josef Juřek dokonce podlehl černými Miroslavu Formanovi. I dále v rozpisu prvního kola bychom našli nesplněné papírové předpoklady. Na šesté šachovnici neuspěl Josef Erneker z pražské Bohemky s Jakubem Routnerem nebo Petr Folk utržil šrám s Tomášem Sladovníkem.

S klubovým kolegou Jaroslavem Voříškem (vlevo) diskutoval před zahájením prvního kola Břetislav Modr (vpravo), který je v Klatovech na odpočinkové dovolené. (zdroj: nss.cz)

Druhé kolo

Rychlý spád měla partie na třetí šachovnici mezi Tonym (Nguyen Dinh Phong) a Zdeňkem Maršálkem ze Zikudy Turnov. Domácí mladík obětoval již v 15. tahu věž za cenu vynucení věčného šachu. FIDE pravidla odsoudily FM Stanislava Kubu ze Sokolu Kdyně k nule v zápisu, jelikož mu během partie zazvonil mobil. Rozhodčí Otto Gutdeutsch musel být v tomto případě samozřejmě neústupný.

Nedělní druhé kolo se zahajovalo netradičně ve dvě hodiny po poledni, vzhledem k plánovánému večernímu bleskovému turnaji. Od dvacáté hodiny čekalo na 97! účastníků plných třínáct kol. Šnůra deseti bodů v řadě přiřkla Janu Turnerovi jasně vedoucí postavení a i přes prohru v jedenáctém kole s Václavem Svobodou z Oázy Praha si mohl dovolit poslední dvě kola odremizovat. Severní Čechy pěkně zareprezentoval na druhém místě Jiří Kadeřábek z Jiskry Tanvald, bronz získal IM Sebastian Plischki. Jedničce klatovského turnaje a i prvnímu nasazenému v bleskáči IM Petru Neumanovi se příliš nevyvedla závěrečná kola a s osmi body obsadil 14. místo.

V předu Jaroslav Voříšek, vzadu se schyluje k souboji Tonyho se Zdeňkem Maršálkem (zády) (zdroj: nss.cz)

Třetí kolo

diagram č.1

Spíše retrográdní úlohu připomínala pozice (viz. diagram č.1) po čtrnácti tazích partie Schleich - Voříšek na třetí šachovnici. Pomineme-li tahy pěšce, tak všechny zbylé pohyby věnoval černý dámě a králi. Kupodivu z přestřelky, která ještě dále pokračovala, se vyklubala materiálně rovná pozice V+J proti V+S s několika pěšci na obou stranách. Partie měla nakonec předlouhých 92 tahů a končila honbou věže na jezdce s podpisem smíru.

Třetí bod si připsali čtyři borci - IM Petr Neuman, Lukáš Černík, Pavel Kopta a Kuno Thiel. Ve dvanáctihlavé "smečce", která ztrácela na špici půl bodu, má své místo mimo jiné mladí z H16 - Kristián Chmel, domácí odchovanec Lukáš Vlasák, H18 reprezentuje Václav Svoboda z Oázy Praha a Josef Kratochvíl z Caisa Třebíč.

Čtvrté kolo

Čtvrté kolo ve své výsledkové podobě nakonec rozšířilo vedoucí špičku o pátého hráče Václava Svobodu, který porazil na šesté šachovnici Theodora Schleicha. V první desítce stolů přidal rezultát již pouze IM Josef Juřek, když porazil Jana Tesaře. Ostatních osm partií skončilo nerozhodně.

Fotografie

V prvním kole narazil na jedničku turnaje IM Petra Neumana (vlevo) Radek Turner (zdroj: nss.cz)

IM Josef Juřek a za ním Vladimír Pliev (zdroj: nss.cz)

Ve druhém kole podstoupil souboj na první šachovnici Petr Herejk (zdroj: nss.cz)

FM David Kubečka (zdroj: nss.cz)

Turnovský Zdeněk Maršálek (zdroj: nss.cz)

Pavel Kopta (zdroj: nss.cz)

Josef Kratochvíl (zdroj: nss.cz)

Kuno Thiel (zdroj: nss.cz)

Partie

Odkazy

Šachklub Sokol Klatovy
FIDE Open A
Open B
7x 5558x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (7) Aktualizovat
10.07.2009 22:49 | Autor neznámý

Výhrou nad Šenkýřem se do trháku dostal IM Petr Neuman, kterého v dalším kola čeká další těžká váha (a to v tomto případě doslova ) IM Plischki.

10.07.2009 12:42 | Autor neznámý

Jj, to je parádní kousek .

10.07.2009 11:53 | Autor neznámý

Partie Šenkýř x Černín, tah 29.Vh6!!

I love this game

08.07.2009 19:36 | Autor neznámý

ne ja to fakt nejsem :)) ted si me urazil smrtelne :) ja jsem krasny clovek

08.07.2009 17:05 | Autor neznámý

Romison: To jsi ty, či co? Jsem si právě lámal hlavu nad tím, kdo to je:)).

08.07.2009 16:27 | Autor neznámý

fuj to je oskliva ta uvodni fotka :) priste neco pekneho z Klatov prosim :)

08.07.2009 13:25 | Autor neznámý

Držím palce svým oddílovým kolegům Novoborákům Bolkovi, Milošovi a Jardovi.