Kam letos zamíří zlato?

29.07.2009 07:00 | Metalmex Open FIDE 2009

Před půl rokem ještě značně nejasná situace, zda bude pokračovat před pěti lety započatá tradice libereckého turnaje Metalmex Open, se v průběhu roku k radosti všech šachuchtivých vyjasnila. V sobotu 8. srpna 2009 bude v budově libe...

Před půl rokem ještě značně nejasná situace, zda bude pokračovat před pěti lety započatá tradice libereckého turnaje Metalmex Open, se v průběhu roku k radosti všech šachuchtivých vyjasnila. V sobotu 8. srpna 2009 bude v budově liberecké SOŠ zahájen již pátý ročník, pořádaný klubem TJ Desko Liberec. "Navzdory současným divným časům, které fandí spíš drsnému ukončování letitých tradic mnohých podniků, se snažíme pro účastníky našeho turnaje připravit i letos zázemí takové, jaké jej zažili v minulosti," uvádí ředitel turnaje Petr Jakša zatím skrývajíc letošní novinky.

Padla hranice 2500

Obhájce loňského prvenství Zdeněk Maršálek

Obhajoba loňského vítězství čeká turnovského Zdeňka Maršálka, který jako dvojka startovní listiny 2008 předstihl o půl bodu i jedničku, svého oddílového kolegu, FM Josefa Kopala. Ten byl nasazenou jedničkou i v letech 2006, kdy mu 8,5! bodu jednoznačně přineslo stupínek nejvyšší, a 2007, kdy mu ale obhajobu znemožnil Christoph Natsidis. Do těchto chvil držel nejvyšší rating nasazené jedničky turnaje GM Jiří Lechtýnský (2431), který se účastnil prvního ročníku 2005 a s půlbodovým náskokem získal první cenu a zahájil tak tradici stěhování zlatých medailí do Turnova, kterou naboural pouze v roce 2007 již zmiňovaný Natsidis.

Dlouho letošní startovní listině vládnul IM Ivan Hausner z pražského klubu Mahrla, kterému se letos na openech velmi daří. V červenci se ale k účasti hlásí GM Robert Cvek, který se svým ratingem 2520 přebírá post jedničky a posunuje historickou laťku turnaje.

Více on-line, větší cenový fond

"Ve spolupráci s Novoborským šachovým serverem chystáme premiéru on-line přenosů hned z prvních šesti šachovnic." uvádí jedno z vylepšení letošního turnaje Petr Jakša. On-line přenos poběží na nss.cz v již známém prostředí, kde diváci budou moci pro diskuzi využít live chat.

Sponzoři Metalmex s.r.o. a Benox s.r.o připravili pro naše účastníky opět velmi bohatý cenový fond ve výši 70.000,- Kč s první cenou 10.000,- Kč. "Znalce jistě nepřekvapí, že fond bude jako obvykle rozdělen mezi velké množství hráčů, kteří šachově uspějí v rámci mnoha kategorií," upřesňuje Petr Jakša.

Odkazy

Metalmex Open 2009
Registrace
Výsledky minulých ročníků
0x 1670x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat