S velkým náskokem zvítězil Jan Bernášek

30.09.2009 07:48 | Memoriál Oldřicha Šípka 2009

Šípek Oldřich, (1947 – 2005), výrazná postava brněnského šachu minulého století, trenér, šachový organizátor, silný praktický hráč. Jeho synové Oldřich a Michal a dcera Blanka hráli a hrají nejrůznější soutěže v Lokomotiv...

Obligátní pohled na zaplněnou klubovnu Lokomotivy Brno. (foto: Zdeněk Závodný)

Partie 4. kola Bernášek (1. místo) – Smištík (7.), Vyskočil (6.) – Velička (2.) a Uhmann jr.(16.) (foto: Zdeněk Závodný)

Dvojnásobný český šampión seniorů Jan Píše se brání útoku bílé dámy Jiřího Vachka. (foto: Zdeněk Závodný)

Po delší pauze si rapid zahrála Michaela Svobodová (česká reprezentantka 90. let). (foto: Zdeněk Závodný)

Jediný velmistr ve startovním poli Petr Velička se snaží rozbít pevnou hru Ladislava Urbance. (foto: Zdeněk Závodný)

Nestárnoucí Vladimír Kosina (nakonec až 24. místo) si v 5. kole vyzkoušel, jaké je to hrát s mezinárodním mistrem (Jan Bernášek) na prvním stole. (foto: Zdeněk Závodný)

Sympatická Eliška Vavřínková vybojovala v této partii remízu! (foto: Zdeněk Závodný)

Dotknuto – hráno, zde se ale Jan Kalendovský (v partii s Janem Uhmannem) dotýká pole na šachovnici (snad Sh4-f2?). Nakonec zvolil Kg1-h1 a partie po Vf8-f7, De7-d8+, Vf7-f8 skončila dělbou bodů. (foto: Zdeněk Závodný)

Neklan Vyskočil tvrdě zaútočil pěšci na královské křídlo Jana Bernáška. (foto: Zdeněk Závodný)

Opět dobře stavěla své pozice Věra Medunová (4. místo). (foto: Zdeněk Závodný)

Libor Veselý (3. místo) a Petr Velička sledují, jaký tah zvolil Vyskočil s pozdějším vítězem Bernáškem. (foto: Zdeněk Závodný)

Mladí hráči Lokomotivy Brno Ondřej Šašon, Jiří Musil a Eduard Meduna tvrdě bojovali s generací hráčů, jejichž hlavy zdobí šediny. (foto: Zdeněk Závodný)

Odkazy

Komplentí výsledky - Memoriál Oldřicha Šípka - 2009
Lokomotiva Brno
Šípek Oldřich, (1947 – 2005), výrazná postava brněnského šachu minulého století, trenér, šachový organizátor, silný praktický hráč. Jeho synové Oldřich a Michal a dcera Blanka hráli a hrají nejrůznější soutěže v Lokomotivě Brno. Na jeho počest organizují každý rok Memoriál. Letošní se konal v pondělí 28. 9. a zúčastnilo se ho 57 hráčů. Ceny byly vypsány i pro nejlepší žáky, ženu, seniora a kategorie ELA.
0x 2245x Zdeněk Závodný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat