Skleničky došly, řízek na příděl

23.07.2012 13:30 | Fejfarův memoriál 2012

Někomu by se mohlo opět zdát, že katastroficky a bulvárně laděný titulek jen programově sleduje ony "nízké cíle", avšak tak tomu není, jde o zcela pravdivý výrok. "Po půl století partnerství a spolupráce se k nám novoborský Cryst...

Někomu by se mohlo opět zdát, že katastroficky a bulvárně laděný titulek jen programově sleduje ony "nízké cíle", avšak tak tomu není, jde o zcela pravdivý výrok. "Po půl století partnerství a spolupráce se k nám novoborský Crystalex obrátil zády," uvádí zklamaným tónem ředitel turnaje Petr Boleslav. Přestavba podnikové jídelny nutí přesunout dění Fejfarova memoriálu do jiných prostor, přesuny ve vedení společnosti zase hatí přísun skleniček s emblémem bleskového turnaje, které si každý účastník odvážel jako tradiční suvenýr.

Loňské stupně vítězů (zleva): třetí FM Josef Kopal, vítěz IM Michal Konopka a druhý IM Pavel Šimáček

"Nevadí, jede se dál. Útrapy zvládnuty a my srdečně zveme všechny stálé účastníky a samozřejmě i nové tváře," zaznívá od organizátorů z Nového Boru. Startovní listina už několik jmen eviduje, pořadatele těší přislíbená účast obhájce loňského vítězství IM Michala Konopky. I letos bude bleskový turnaj na 15 kol součástí Novoborské šachové Corridy, kde bude soupeřem českého reprezentanta Viktora Lázničky lotyšský velmistr Alexej Širov. Účastníci sobotní (4. 8.) bleskové seance tak budou moci odpoledne zavítat na v pořadí třetí partii obou velmistrů. "Že jde pro hráče a šachové fandy o příjemné zpestření, jasně potvrdila loňská účast," uvádí Petr Boleslav.

Novým zázemím pro turnaj bude jídelna školy U Lesa v Novém Boru. "K povinnosti dodržet tradici jsme hledali prostor, kde budeme moci našim účastníkům servírovat i tradiční řízek. Z názvu je patrné, že se nám to podařilo," informuje ředitel turnaje a zároveň nabádá k bdělosti. "Jsme na školní půdě a tam se musí poslouchat. Byli jsme upozorněni, že počet obědů bude odpovídat počtu přihlášených k 30. 7. Kdo zaváhá, bude si muset vybalit svačinu."

Odkazy

FEJFARŮV MEMORIÁL 2012 - propozice
Startovní listina

Reportáž z loňského ročníku
Výsledky loňského ročníku
Historie Fejfarova memoriálu
4x 4242x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat
24.07.2012 08:58 | Autor neznámý

Tak to já se hlásím o dva řízky!! Kdybych náhodou nepřišel, tak s nimi naložte následovně:

1) o řízky se bude střihat, nikoliv nůžkami, ale kámen, papír a nůžky. Nebo

2) Losovat mezi nešťastníky. Nebo ještě lépe

3) Dostanou je ti s nejnižším BMI (body mass index = hmotnost v kg děleno výškou v metrech na druhou). Či

4) Ti nešťastníci, kteří na tom v turnaji budou v turnaji nejhůř, něco jako cena útěchy.

24.07.2012 07:59 | Autor neznámý

Zdravím. budou mít samozřejmě nižší startovné.

Jinak řízek nebudou mít "šťastnější", ale ti co se přihlásí do 30.7. - to je pak tutovka. Kdo přijde napřímo v sobotu na registraci, zahraje si, ale patrně bez řízku.

23.07.2012 23:10 | Autor neznámý

Ti, na které se řízek nedostane, tak ti:

1) budou mít nižší startovné? Nebo

2) Zasponzorují řízky těm šťastnějším?

23.07.2012 15:59 | Autor neznámý

Prosím o rezervaci jednoho řízku. Doufám, že účastníci nebudou u tabule zkoušeni ředitelem Novákem z dějin šachu.