Spokojenost panuje v BŠŠ a Porubě

10.10.2011 10:43 | Extraliga 2010/2011

O uplynulém víkendu se do úvodních bojů nové sezony zapojil pouze čtyřlístek z dvanácti extraligových klubů. Skvělý výkon a všechny zápasové body si pochvalují ve Frýdku-Místku. Výhra 5:3 v sobotním zápase s Bohemians byla pře...

O uplynulém víkendu se do úvodních bojů nové sezony zapojil pouze čtyřlístek z dvanácti extraligových klubů. Skvělý výkon a všechny zápasové body si pochvalují ve Frýdku-Místku. Výhra 5:3 v sobotním zápase s Bohemians byla přeci jenom povinností, síla a připravenost měla být prověřena až v neděli, kdy na domácí hřiště BŠŠ zavítala pro letošní ročník významně posílená Lysá nad Labem.

BŠŠ zvýšilo na 2:0

GM Anton Korobov

Ani druhý duel s BŠS Frýdkem-Místkem nebude do extraligové kroniky týmu Výstaviště Lysá nad Labem zapsán velkým písmem. "Přece jen nám chyběli tři hráči z prvních pěti. Soupeř byl velmi silný," bilancuje za Lysou nad Labem Petr Saeckl. Zápas rozhodly duely na prvních dvou šachovnicích. Celý bod na účet BŠŠ připsal na jedničce Anton Korobov, který černými smetl Evgenyje Najera v pětadvaceti tazích a posléze přidal druhý bod Sergej Azarov, který porazil Jiřího Štočka. "Dva první hráči spadli do "domácí přípravy" velmi silných soupeřů a protože jsme nevyužili tří lépe rozehraných partií k vítězství, bylo rozhodnuto," popisuje Saeckl. Na zbylých šesti šachovnicích skončily všechny partie remízou a tak mohl rozhodčí zaknihovat výsledek 5:3 z pohledu BŠŠ Frýdek-Místek. "Zhruba po dvou hodinách nás Anton Korobov dostal do vedení, což přineslo našemu týmu potřebný klid," vypíchl stěžejní moment kapitán BŠŠ Pavel Benčo a dodal: "Další průběh jsme měli pod kontrolou a naše vítězství je zasloužené."

Nováčci o důležité body

Po delší odmlce prošel extraligovým křtem Slavoj Poruba. Zahřívání týmu na Evropském klubovém poháru ve Slovinsku splnilo svůj účel. Důležitá výhra nad Bohemians Praha 5,5:2,5 znamená první tři body do extraligové tabulky a celkovou pohodu. "Po víkendu jsme spokojení. Soustředili jsme se především na zápas s Bohemkou, což jsme potvrdili dobrým výkonem. Ale ani v sobotním zápase s Lysou jsme nebyli bez šancí," komentuje hráč Poruby IM Lukáš Klíma.

1.kolo - 08.10.2011
BŠŠ Frýdek-Místek5 - 3TJ Bohemians Praha
Slavoj Ostrava - Poruba2,5 - 5,5Výstaviště Lysá nad Labem
2.kolo - 09.10.2011
Výstaviště Lysá nad Labem3 - 5BŠŠ Frýdek-Místek
TJ Bohemians Praha2,5 - 5,5Slavoj Ostrava - Poruba

Partie

Odkazy

Tabulka a průběžné výsledky
on-line přenos (BŠS - Bohemians, sobota 10.00 hodin)
on-line přenos (Lysá nad Labem - BŠŠ, neděle 10.00 hodin)
0x 2704x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat