Ostrava na dně! Grygovu to šlape!

09.12.2008 16:55 | Extraliga 2008/2009

Druhý extraligový víkend, obsahující třetí a čtvrté kolo nejvyšší soutěže družstev, byl oproti úvodním kolům na výsledková překvapení poněkud klidnější. Přestože Ostravu čekala návštěva Nového Boru a Turnova, tak že b...

Druhý extraligový víkend, obsahující třetí a čtvrté kolo nejvyšší soutěže družstev, byl oproti úvodním kolům na výsledková překvapení poněkud klidnější. Přestože Ostravu čekala návštěva Nového Boru a Turnova, tak že bude opouštět sever Čech bez bodu málokdo čekal. Po čtyřech kolech tak ostravský bodový účet zeje prázdnotou, což znamená v extraligové tabulce poslední příčku.
Naproti tomu skvělý začátek zažívají hráči A64 Grygov. Z obou kol uplynulého víkendu odcházejí s plným počtem bodů a i díky třem bodů z předehrávky 5.kola se Zlínem patří Grygovu druhá příčka.

Sobotní 3.kolo

V sobotu se v 10:00 hodin rozjíždějí dva extraligové on-line přenosy. Z Turnova zajišťuje přenos BŠŠ Frýdek-Místek a zprostředkovává svým fanouškům příjemný zážitek v podobě výhry 5,5:2,5. Přesvědčivou výhru zařizují vítězné první dvě šachovnice a na sedmičce Rojíček, který poráží Leonida Vološina. "Zápas se nám vůbec nepovedl, na co jsme v partiích sáhli, nebylo dobře," popisoval utkání kapitán turnovských Zdeněk Maršálek.
Souboj druhé dvojice se odehrával v Novém Boru, také za přítomnosti elektronických šachonic. První partii za novoborské sehrál GM Viktor Láznička a hned vítězně. Černými porazil Petra Veličku. I v druhé rezultativní partii zápasu slavily úspěch černé figury. Na čtvrté šachovnici poráží GM Jiří Štoček ostravského IM Vladimíra Tallu a při ostatních remízách končí duel 5:3 pro Nový Bor.
Těsné vítězství se Zlínem 4,5:3,5 zaznamenávají na domácí půdě Pardubice. Pro tři body si do Prahy jel A64 Grygov, kde změřil síly s Poštovní spořitelnou. Na osmi šachovnicích vznikla pouze jediná remíza. Úspěšných rezultátů bylo nakonec na straně Grygova více, což znamenalo vítězství 5,5:2,5.

Pražské týmy zavítaly na celý víkend do Třince. V sobotním 3.kole obě družstva sklízí bodový úspěch. Mahrla Praha vítězí s Třincem A 5:3 a klokani z pražské Bohemky získávají důležité tabulkové body s třineckým béčkem.

Oslava narozenin kapitána Marka Vokáče při extralize v Novém Boru

Výsledky 3.kola

Výsledek
ŠK Zikuda Turnov 2,5 - 5,5 BŠŠ Frýdek-Místek
1. Novoborský ŠK 5 - 3 ŠK GEOFIN Ostrava
TŽ Třinec A 3 - 5 ŠK Mahrla Praha
TŽ Třinec B 3,5 - 4,5 TJ Bohemians Praha
RC Sport Pardubice 4,5 - 3,5 ŠK SK Zlín
Space Poštovní spořitelna 2,5 - 5,5 A64 Valoz Grygov

Nedělní 4.kolo

Nejvyššího vítězství ve 4.kole dosahuje Mahrla Praha, když poráží nováčka extraligy Třinec B 6,5:1,5 a na žádné šachovnici nepoznává porážku. Bohemka hraje opět nejtěsněji, ovšem v obráceném gardu než v sobotu. Třinecké "áčko" je nad jejich síly.
Ostrava se přesunuje do Turnova, ale její černá série nekončí. Vítězství na první šachonvici GM Artura Jakobiece nad GM Lubomírem Ftáčnikem neodvrátilo celkovou porážku týmu 2,5:5,5.
V úspěném tažení pokračoval A64 Grygov a jeho hráče nezastavilo ani pardubické domácí prostředí. Své první prohry v letošní extralize zaznamenali pardubičtí GM Jan Votava a IM Martin Petr. Výpadek z poloviny vyvážil pouze IM Jan Bernášek, který porazil Erika Pintera, ale celkovou prohru 3:5 to neodvrátilo.

Výsledky 4.kola

Výsledek
ŠK GEOFIN Ostrava 2,5 - 5,5 ŠK Zikuda Turnov
BŠŠ Frýdek-Místek 2,5 - 5,5 1. Novoborský ŠK
TJ Bohemians Praha 3,5 - 4,5 TŽ Třinec A
ŠK Mahrla Praha 6,5 - 1,5 TŽ Třinec B
A64 Valoz Grygov 5 - 3 RC Sport Pardubice
ŠK SK Zlín 4,5 - 3,5 Space Poštovní spořitelna

Předehrávka 5.kola

GM Leonid Vološin

Novoborští a Turnovští hráči si prodloužili extraligový víkend předehrávkou 5.kola. Zápas proběhl v Turnově od 10:00 hodin. Zápas se pro novoborské začal vyvíjet poměrně brzy, když první výhru připsal na jejich stranu GM Viktor Láznička bílými s GM Falko Bindrichem. Svůj "černý víkend" završil GM Leonid Vološin, když podlehl IM Lukáši Klímovi. Za novoborské barvy přidali celé body ještě GM Petr Hába s GM Jiřím Lechtýnským a GM Jiří Štoček s IM Štěpánem Žilkou. Šrám v podobě prohry IM Pavla Šimáčka s IM Michalem Konopkou korigoval jen skóre v celkové vítězství - 1.Novoborský - Zikuda Turnov 5,5:2,5

V Turnově je příjemné hrací prostředí

Spoluhráči z loňské sezony se v té probíhající posadili proti sobě. GM Radek Kalod a IM Tomáš Kulhánek

Odkazy

Extraliga - tabulka po 4.kole
Partie 1.Novoborský - Ostrava
Partie BŠŠ Frýdek-Místek - 1.Novoborský
Partie Turnov - BŠŠ Frýdek-Místek
1x 2495x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
09.12.2008 18:29 | Autor neznámý

letosni extraliga bude velmi zajimava.Dominantni postaveni Noveho Boru posilena Mahrla muze ohrozit.S Drozdovskym a Tukmakovem ma prakticky stejnou sestavu a zatim vsechny zapasy vyhrala, tak se o titulu asi rozhodne v zajemnem souboji v poslednim kole, kde by Mahrle mohla stacit remiza