Turnov se přiblížil

04.02.2013 13:43 | Druholigový souhrn 2012/2013 – skupina B

Nejočekávanějším zápasem kola bylo střetnutí o bronz bojující ERA Poštovní spořitelny “B“ a pouze o skóre druhého Turnova “B“. Do důležitého zápasu se ani jednomu z kapitánů nepovedlo svolat nejsilnější možnou sestavu,...

Nejočekávanějším zápasem kola bylo střetnutí o bronz bojující ERA Poštovní spořitelny “B“ a pouze o skóre druhého Turnova “B“. Do důležitého zápasu se ani jednomu z kapitánů nepovedlo svolat nejsilnější možnou sestavu, avšak viditelně méně to zasáhlo Turnov, který po jednoznačném průběhu zvítězil 6,5:1,5. Čestný úspěch domácích si až za rozhodnutého stavu připsal na nejvyšší šachovnici Kovář.

Pořadí po 8. kole (upraveno z databáze ŠSČR)

Pro Turnov to v očekávaných dostizích s Lysou nad Labem “C“ znamená neočekávané vylepšení skóre. Tento atribut ale málem vůbec nemusel být důležitý – Lysá se totiž na výhru 4,5:3,5 v polabském derby s Ústím velmi nadřela, a to přesto, že hosté dorazili v poměrně prořídlé sestavě. Stabilní docházkou se naopak může pochlubit Desko Liberec – proti Jičínu “B“ nastoupilo ve stejném složení již posedmé v sezoně. V zápase přenášeném online to však štěstí nepřineslo, i když bod po nejtěsnější porážce 4,5:3,5 rozhodně nebyl daleko. Pro Jičín je nejtěsnější výsledek v této sezoně obvyklý – třikrát odcházel se smutným pocitem z těsné prohry, třikrát se naopak radoval. Třetí výhrou v řadě se ale opět přihlásil do medailové hry. Na bronzové příčce mu překáží již jen definitivně zachráněný Děčín, kterému tentokrát situaci ulehčily Neratovice, které dorazily pouze v 7 hráčích, navíc bez úderného Drábka (6,5/7). Právě prázdná šachovnice pomohla utvořit rozdílový bod – zápas skončil 5:3. Povinnou výhru 7:1 v Kralupech n/V si připsala Mladá Boleslav, čímž o skóre odsoudila k prozatímní sestupové pozici Ústí n/L. Kralupy, které si ani v osmém vystoupení v sezoně nepřipsaly bod, nyní může zachránit již jen bláznivá matematická konstrukce. Daleko důležitějším záchranářským duelem tak bylo utkání Hořice – Dukla Praha, kde však domácí nevyhráli ani partii a nekompletní sestava hostů tak mohla slavit výhru 5,5:2,5 a hlavně posun na 10 bodů znamenajících 8. místo.

Pořadí po 8. kole (upraveno z databáze ŠSČR)

Při potulování se po ostatních skupinách tentokrát dáme prostor skupině vůbec nejvyrovnanější. Ve skupině F si totiž na postup může dělat reálný zálusk čtveřice družstev srovnaných v rozmezí tří bodů, zbylá družstva naopak bojují o záchranu, protože pátou Porubu dělí od sestupové příčky pouhé tři body. Na čelo tabulky se výhrou 5,5:2,5 se Sokolem Postoupky vyhoupl Třinec. TJ Ostrava, která jako poslední zůstává bez porážky, si totiž proti Baníku Havířov připsala již čtvrtou remízu v sezoně, což tříbodový systém neodpouští. Skončila zároveň série ostravských opor – Martin Veselý v šesté partii sezon ztratil první půlku, Oto Hladík po šesti předchozích výhrách dokonce prohrál. Na první místo pak odmítla jít Opava, která doma nestačila na VOKD Porubu.

Partie

Odkazy

databáze ŠSČR – skupina A
databáze ŠSČR – skupina B
databáze ŠSČR – skupina C
databáze ŠSČR – skupina D
databáze ŠSČR – skupina E
databáze ŠSČR – skupina F
Chess-results.com
1x 1709x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
04.02.2013 16:51 | Autor neznámý

S šoky na čele článek i o skupině 2.ČL A.