První ztráta Lysé n/L “C“

08.01.2013 03:43 | Druholigový souhrn 2012/2013 – skupina B

Zatímco v podzimní části byla Lysá nad Labem “C“ stoprocentní, v novém roce ztratila hned první zápas. Proti ERA Poštovní spořitelně “B“ přitom nastoupila v kompletní sestavě, jenže překvapivé porážky Neckáře s Pokorným...

Zatímco v podzimní části byla Lysá nad Labem “C“ stoprocentní, v novém roce ztratila hned první zápas. Proti ERA Poštovní spořitelně “B“ přitom nastoupila v kompletní sestavě, jenže překvapivé porážky Neckáře s Pokorným a Juráska s Kubou přivály výhru hostům. Těm nevadila ani nepřítomnost dvou silných hostů – náhradníci Jan Hučín a Nguyen Thai Dai Van je totiž více než dobře zastoupili. Za pozornost stojí zejména již třetí výhra v řadě teprve jedenáctiletého Nguyena.

Pořadí po 6. kole (upraveno z databáze ŠSČR)

Zaváhání Lysé naplno využil Turnov “B“, nicméně k posunu na první místo mu to nepomohlo. Proti Kralupům nabral výhrou 6:2 skóre, jenže ostatní zpravidla nabírali více. Zisk dvou partiových bodů je pro Kralupy pohříchu druhým nejúspěšnějším zápasem v sezoně. Lysá s Turnovem mají od dalších družstev odstup již 5 bodů, a tak následující kolo – s jejich přímým soubojem – může mnohé napovědět o případném postupujícím. O pořadí na 3. – 6. místě rozhoduje pouze skóre. Na Neratovice, které porážkou odnesly svízelnou situaci Dukly Praha a na nabitou sestavu nestačily, se remízou s Mladou Boleslaví dotáhlo Desko Liberec, již zmiňovanou výhrou s Lysou i ERA Poštovní spořitelna “B“ a výhrou místním derby s Ústím nad Labem i Děčín. V posledním zápase Jičín “B“ porazil nejtěsnějším poměrem Hořice a udržel je v nebezpečném pásmu, která po sezoně znamená sestup. Sestupové počty budou letos velmi dramatické – Kralupy se již pomalu mohou chystat na krajský přebor, avšak rozdíl mezi dalšími dvěma sestupujícími činí pouhý 1,5 bod na skóre.

Pořadí po 6. kole (upraveno z databáze ŠSČR)

Diskuze pod článkem je pro Vás ideálním prostorem pro prezentaci postřehů z dalších druholigových utkání, popřípadě pro přidání odkazů na Vaše stránky s reportážemi. V rámci souhrnů vždy v krátkosti zastavujeme u jedné ze zbylých skupin, dnes vyšla řada na skupinu C. Ta po přesunu rezerv Jičína, Lysé a Turnova již rozhodně neznamená skupinu „smrti“, několik velmi kvalitních týmů s prvoligovými ambicemi zde však bezpochyby najdeme. Předně je třeba zmínit Oazu Praha, která si těsnou výhrou 4,5:3,5 s taktéž nekompletní sestavou Říčan udržela první místo. Silnou sestavu – možná v předtuše problémů svého áčka o úroveň výše – sestavil i Vyšehrad “B“ , který ztrácí jediný bod. Ten už ale v přímém souboji zpět nezíská, protože svou jedinou porážku zaznamenal ve druhém kole právě s Oazou. Na opačném pólu tabulky alespoň na několik dalších kol vykrystalizovala trojice Tábor “B“ (0 bodů), Pankrác “B“ (1 bod) a Písek (4 body), která na záchranu již výrazně ztrácí. Prozatím je k ní potřeba bodů devět.

Odkazy

databáze ŠSČR – skupina A
databáze ŠSČR – skupina B
databáze ŠSČR – skupina C
databáze ŠSČR – skupina D
databáze ŠSČR – skupina E
databáze ŠSČR – skupina F
Chess-results.com
2x 1897x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
08.01.2013 11:46 | Autor neznámý

 Reportáž ze zápasu Tábor A - Bohemians B je zde.

08.01.2013 10:38 | Autor neznámý

Shrnutí též skupiny 2.ČL A na kraj str.  ve článku