Na čele beze změn

19.12.2012 06:43 | Druholigový souhrn 2012/2013 – skupina B

Vedoucí týmy v posledním letošním a celkově pátém kole nezaváhaly, a tak čelo skupiny B okupují rezervní týmy extraligistů – Lysá n/L “C“ se stoprocentním bodovým ziskem a Turnov “B“, který už má na kontě jedno zaváhán...

Vedoucí týmy v posledním letošním a celkově pátém kole nezaváhaly, a tak čelo skupiny B okupují rezervní týmy extraligistů – Lysá n/L “C“ se stoprocentním bodovým ziskem a Turnov “B“, který už má na kontě jedno zaváhání z předchozího kola s Libercem. Tahákem 5. kola měl být souboj právě Turnova s průběžně třetím Děčínem, avšak jak samotný výsledek napovídá (7:1), žádné drama se nekonalo.

Pořadí po 5. kole (upraveno z databáze ŠSČR)

Stejně suverénní byla i Lysá n/L “C“, která ač sama nekompletní využila ještě výrazně děravější sestavy Hořic. A do třetice výrazný rozdíl se – jako již v této sezoně tradičně – odehrál v utkání Kralup n/V, které nestačily poměrem 6,5:1,5 na ERA Poštovní spořitelnu “B“. Symbolický je tento výsledek i v tom, že dosavadní skóre Kralup je po 5 odehraných kolech právě 6,5 bodu. Další zápasy už byly o poznání dramatičtější. Na třetí místo se vyšvihly Neratovice, které i díky dosud bezchybnému Vojtěchu Drábkovi (2189, 5/5) zdolaly Jičín “B“. Ten již potřetí v sezoně prohrál nejtěsnějším poměrem 4,5:3,5 a místo očekávaného boje o medaile pouze zahajuje druhou polovinu tabulky. Z té by se určitě ráda vymanila Dukla Praha s Mladou Boleslaví, avšak remíza ve vzájemném zápase jim k tomu vzhledem k tříbodovému systému nenahrála a oba tak zůstávají pod průběžnou čarou ponoru.

Laštovka,J – Chrz,P

Vydařenější start do sezony naopak zažívá Desko Liberec, které si v Ústí n/L připsalo již třetí výhru v sezoně. Domácím zápas vůbec nevyšel, snad až na jednu výjimku, když se za již rozhodnutého stavu 1,5:5,5 podařilo korigovat Pavlu Chrzovi. Svůj ukázkový průlom nám zaslal okomentovaný: Po 29.Vxa6 jsem viděl lepší koncovku po 29...gxf3 (pozn. analýza ukázala, že dokonce vyhranou), ale pěšce věž přes mezišach chytá. Chybělo mi tempo do klasické učebnicové kombinace. Tak jsem počítal 29...h4 s průlomem. Vidím, že soupeř může ignorovat a po mezišachu na a8 dosáhnu shodnou koncovku jako po 29.....gxf3. Ovšem proč nevyzkoušet 29...h4. Soupeř zahrál 30.fxg4 a přišlo to, co ukazuji žákům při tématu dalekopostouplý pěšec. 30...f3 31.Va8+ Kg7 32.gxf3 h3 33.Vb8 Ve1!! Pak ještě bylo dlouhé vyhrávat dámou proti věži s převahou mnoha pěšců, ale zadařilo se.

Diskuze pod článkem je pro Vás ideálním prostorem pro prezentaci postřehů z dalších druholigových utkání, popřípadě pro přidání odkazů na Vaše stránky s reportážemi. V rámci souhrnů se budeme vždy v krátkosti věnovat jedné ze zbylých skupin. Kromě námi podrobně sledovaného béčka a áčka, kterému jsme se věnovali minule, má stoprocentní zisk lídr již jen ve skupině D. Chrudim by se totiž po sestupu z 1. ligy v sezoně 2009/2010 ráda vrátila zpět, čemuž také notně přizpůsobila soupisku. Družstvo je na poměry 2. ligy velmi silné, nicméně stále jej ještě čekají i silní soupeři – např. Hradec Králové “B“ nebo Vysoké Mýto, kteří ztrácejí pouhé dva body za remízy v 5. kole s Polabinami “C“, resp. 2. kole s Olomoucí.

Odkazy

databáze ŠSČR – skupina A
databáze ŠSČR – skupina B
databáze ŠSČR – skupina C
databáze ŠSČR – skupina D
databáze ŠSČR – skupina E
databáze ŠSČR – skupina F
Chess-results.com
5x 1810x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (5) Aktualizovat
19.12.2012 19:33 | Autor neznámý

bartosjan: 

19.12.2012 13:44 | Autor neznámý

Pojem klinické smrti u webových stránek je inspirativní a podnítil mou fantazii. Myslíte, že kdyby je znovu oživili, mohly by nám vyprávět své zážitky o cestě tunelem a tak?

Připomnělo mi to vtip z 80. let, s podtitulkem "Vtip, který je zakázaný všude na světě."

Pan Kohn prodělá stadium klinické smrti, využívá to finančně, pořádá přednášky a stane se celebritou.

Papež mu poskytne audienci a ptá se po Bohu. Kohn: "Nerad jim to říkám, ale není tam nic." Papež : "Vždycky jsem to tušil. My vám dáme milión dolarů, ale držte o tom hubu."

Přijme ho Brežněv a má stejnou otázku. "Nerad jim to říkám, pane tajemník, ale viděl jsem Boha v celé nádheře, andělé, harfy a tak dál." Brežněv:"Vždycky jsem to tušil. My vám dáme milión dolarů, ale držte o tom hubu."

Přijme ho Reagan v Bílém domě. "Pane Kohn, tady jste zbytečně, tohle je svobodná země, můžete říkat, že Bůh je nebo že není, žádný kšeft s námi neuděláte." Kohn: " Pane prezident, že jsou to oni, jim řeknu pravdu a docela grátis. Bůh je, ale je černej..."

19.12.2012 07:29 | Autor neznámý

Pavle, hezká kombinace  , asi jsem měl špatného trenéra,protože jsem ji neznal . Situace v naší skupině zajímavá , ty nejdůležitější zápasy teprve přijdou. V "A" skupině je pro mne nepříjemné překvapení postavení Teplic. jde o to , aby několik dobrých solistů vytvořilo dobrý orchestr.

Martine,třeba na 8.šachovnici jste měli elovou převahu 250 bodů. Ale tím to nebylo , uděli jsme moc chyb najednou . Více v uvedeném odkazu. Škoda,že ve stadiu klinické smrti jsou stránky Turnova, Neratovic nebo Deska Liberec. Na nich si člověk opravdu moc nepočte .

19.12.2012 07:14 | Autor neznámý

omluva, článek tímto proklikem

19.12.2012 07:12 | Autor neznámý

Souhrn i skupiny A  v článku na www.ukss.cz