Zraky se upírají na indického mladíka

24.07.2012 12:19 | Czech Open 2012

Po čtvrtém kole hlavního velmistrovského turnaje je ve vedení s plným čtyřbodovým ziskem dvojice hráčů. Jedním z nich je velké překvapení dosavadního průběhu turnaje IM Srinath Narayanan (2399) z Indie, druhým pak izraelský GM Tam...

Po čtvrtém kole hlavního velmistrovského turnaje je ve vedení s plným čtyřbodovým ziskem dvojice hráčů. Jedním z nich je velké překvapení dosavadního průběhu turnaje IM Srinath Narayanan (2399) z Indie, druhým pak izraelský GM Tamir Nabaty (2582). „Zvláště indický mezinárodní mistr je pro všechny celkem překvapivý lídr turnaje. Patří k velmi mladým a nadaným šachistům z Indie, kteří každoročně trochu čeří šachové vody Czech Open,“ prozradil sílu indické výpravy ředitel turnaje Jan Mazuch. Že se v případě IM Narayana jedná o velký talent, prozrazuje i partie, kterou sehrál se svou krajankou GM Harikou. Ta je jedinou ženskou držitelkou mužské velmistrovského titulu v turnaji. V pátém kole se dva doposud bezchybně hrající šachisté – GM Nabaty a IM Narayan – střetnou na prvním stole o vedení v turnaji.

IM Srinath Narayanan

Poprvé v turnaji byl trochu přibrzděn GM Nisipeanu, jeho partie skončila po celkem zajímavém průběhu remizou s GM Gavrilovem z Ruska. „Za vedoucí dvojicí se vytvořila velká patnáctičlenná skupina šachistů se 3,5 body. Mezi ně po remíze patří i první nasazený GM Nisipeanu, ale jsou tam také tři čeští zástupci, což je skvělé,“ přiblížil stav v celkovém pořadí expert turnaje IM Petr Pisk. Trojicí 3,5 bodových Čechů tvoří GM Petr, GM Krejčí, který porazil v českém derby ve čtvrtém kole favorizovaného GM Cveka, a IM Žilka.

Další favorité turnaje nezaváhali a dostávají se do herní pohody. Výborné partie sehráli GM Kononěnko, který porazil IM Rojíčka (pro něj je tato partie první ztrátou v turnaji), i GM Sandipan. GM Schlosser z Německa porazil českého mladého šachistu FM Tadeáše Kriebela. Americký GM Hess pouze remizoval s IM Rašíkem a propadl se tak na čtyřicátou čtvrtou příčku. Nejvýše nasazeného českého zástupce GM Jiřího Štočka po dvou výhrách přibrzdil ruský velmistr Bryzgalin z Ruska.

Šach.Čís.JménoELOBody Výsl.Body JménoELOČís.