O šachové kráse i šachách během válek

03.05.2009 06:59 | ČEZ CHESS TROPHY 2009

Přednášky velmistrů Lubomíra Kaválka, Vlastimila Horta a Jána Plachetky doprovodí šachový zápas velmistrů Davida Navary a Vasilije Ivančuka. Lubomír Kaválek si připravil přednášku "O šachové kráse, krásných partiích a cenách ...

Přednášky velmistrů Lubomíra Kaválka, Vlastimila Horta a Jána Plachetky doprovodí šachový zápas velmistrů Davida Navary a Vasilije Ivančuka. Lubomír Kaválek si připravil přednášku "O šachové kráse, krásných partiích a cenách za krásu", při které ukáže i skvosty z tvorby své i obou hlavních aktérů ČEZ CHESS TROPHY 2009.

Vlastimil Hort bude vyprávět, jak války zasáhly do života šachistů a do průběhu šachových turnajů. A slovenský velmistr Ján Plachetka přiblíží posluchačům Richarda Rétiho, který byl v anketě Šachového svazu ČR vyhlášen nejlepším českým šachistou uplynulého století.

Přednášky budou začínat v 16 hodin v Rytířském sále hotelu Best Western Kampa (Všehrdova 16, Praha 1) a jednotlivé partie zápasu nejlepšího českého velmistra s jedním z nejlepších velmistrů světa na ně budou navazovat. Zápas se bude hrát tempem 25 minut na partii pro každého hráče s přídavkem 10 sekund za každý provedený tah.

Přesný program zveřejní Pražská šachová společnost v nejbližších dnech. Vstupenky budou stát 40 Kč (děti, studenti a důchodci 20 Kč) a budou v prodeji od 15. 5. 2009 na recepci hotelu Kampa.

Odkazy

Pražská šachová společnost
0x 1233x pogous
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat