Novoborští hráli BUD CUP ! ( aneb návštěva Slovácka )

03.09.2008 08:00 | Bud cup srpen 2008

moudro století: NAD ALKOHOLEM NELZE ZVÍTĚZIT, JENOM MORAVANÉ REMIZOVALI! Poslední srpnový víkend náš turnaj BUD CUP navštívili dva novoborští hráči a reportéři z novoborského serveru Petr Boleslav a Viktor Novotný, kteří na vlas...

moudro století: NAD ALKOHOLEM NELZE ZVÍTĚZIT, JENOM MORAVANÉ REMIZOVALI!
Poslední srpnový víkend náš turnaj BUD CUP navštívili dva novoborští hráči a reportéři z novoborského serveru Petr Boleslav a Viktor Novotný, kteří na vlastní kožu chtěli zažit budvarovú a šachovú smršť BUD CUP.

Novoborští Bolek a Lolek ( Petr Boleslav a Viktor Novotný ) navštívili Moravské Slovácko nejenom pracovně ale i společensky, právě sedijú ve sklípku gde nejsú erteple ale vinikající víno.

Už od jedenácti sem je očekával na naši základně Budvarce, ani sem nedopil pivo, gdyž sa ozvali brzdy a zastavilo auto, z kterého vystúpil Viktor a Bolek ešče než stačili dolézt na zahrádku tož přifrčel Evža na kole a přivezl klúče od cimry gde sa novoborští vychrápali. Potom sa je seznámil s Evžú a aj gdyž Bolek seděl na Kramnikovi asi o něco přes metr od Evži, tož ho nepoznal. Evža odjel chystat šachovnice a já sem si dal s Viktorem ešče jedno pivo a Bolek jako šofér kafe. Pak sa jelo ubytovat a zároveň sem jim po cestě zpátky , kterú absolvovali pěšky ukázal krásy Kyjova, které tady ešče zbyly. Např. Klvaňúv gympl ( gde chodil herec Jožka Somr do škole ale aj náš nejmladší generál, neomezený pán sibiře a předseda české obce fašistické generál Rudolf Gajda ) a Kyjovské náměstí. Potom sme už šli na základnu gde sa už na nás čekalo.


Bolek vykládá Ivanovi a Laďovi Š. svoje šachové zážitky.

BUD CUP sa u nás hraje švýcarským systémem a hraje sa na sedm kol 1x 20 min., body sa počítajú normálně : výhra 1 bod, remiz 0,5 bodu, prohra 0 bodu, zvláštnosti tohoto turnaja je ( jak už je některým známo ) , že za každé vypité pivo ( dvanáctistupňový Budvar ) se dává další bod, za vypité desítky, které tu ani nemajú a za gořalky, PITO a podobné nahrážky sa bod nedává.
Ešče než sa začalo hrát tak nás Libor přivítal vynikající slivovicú, kterú potom nalíval každému gdo si sedl k jeho stolu.


Libor podává Bolkovi štamprdlu vynikající slivovice a ten sa čertí, že už nechce, potom si uvědomil, že u nás odmítnútí je urážka a tak to do sebe hodil a potom tomu stolu sa vyhýbal jak čert křížu.

BUD CUP začal a na zahrádce bylo čut cvakot hodin, klapot figur na šachovnice , ťukání korbelú s pivem o stúl a Viktorúv hlas jak si objednává pivo aj gdyž ho neměl dopité. Viktora sem předem varoval, že Budvar je vynikající ale zrádný a proto furt něco zakusoval a stejně sa furt domáhal piva, nevím estli mu tak zachutnalo ale na druhý den sem sa dozvěděl, že chtěl vyhrát BUD CUP.


Věčně hladový Viktor hraje s Liborem, za Viktorem je Radek , který hraje s Tonckem.

Po skončení hry sa dycky čakalo až skončijú aj ostatní a než začalo kolo druhé tož sa popíjelo vesele pivko, Liborova slivovica a živě sa diskutovalo.


Co sa to tam děje ? Viktor tam předvádí nějaké kúzlo anebo tam ukazuje svoje přirození?


... ne, nic takového to jenom Viktor ukazuje svoju hru s Vojtú Plátem. Přihlížejí ( zleva ) Polis, Laďa K. a za ním schovaný Broňa, Vašek, Bolek, Laďa Š. sedící zády Libor a Toncek.

Hra šla rychle, piv přibývalo, bodú taky u mňa zrovna ne, protože Evžúv počítač sa proti mňa spikl a dal mňa ty nejsilnější hráče a proto sem musel sáhnút po pomocných pivních bodech, které mňa dycky pomohly. Příchodem novoborských šachová konkurenca byla silná , většinú ti co vyhrávali šachovú sútěž tak překvapivě končili na místech, na které nejsú zvyklí ale přesto nigdo si nestěžoval a příchod novoborských bral sportovně a s očekáváním, že sa od nich něco přiučijú. Naopak velkým překvapením byl Polis, který sa choval překvapivě slušně, nikomu nenadával, že ho na šachovnici vykostí a ani nebavil osazenstvo nejen šachových stolú svojima historkama a hláškama, že by nastúpil zaňho nějaký jeho dvojník?
Toť otázka ale pravdú je, že Polisa ten den nigdo nepoznával.


První šachovnica: Laďa Š. proti Ivanu Pařízkovi, druhá: Bolek proti Romanu Matulovi, třetí: Broňa proti Polisovi.


Docent chycený při pití sodovky ( vzácný to úkaz ) hraje proti našemu řídícímu Slámičovi.


Docent už má svú výhru nad Polisem v kapse.


Viktor hrající s našú šachovovú ale aj sportovní vědmú Evženem.

Turnaj už byl v púlce , piv přibylo a začalo sa domlúvat, že založení pivní - šachové ligy necháme až na sklípek, gde si dáme dobrého domácího vínka a protože ve víně je pravda tak sa tam proberú všechny neduhy šachu a založíme svoju sútěž gde pivo a šachovnica bude pravidlem ale turnaj šel dál a situace aj stav některých hráčú sa ubíraly jinačím směrem.


V poředí Jara Kozák s Ivanem Pařízkem, v druhé řadě Laďa K. čeká na súpeřa, patně na mňa, v třetí řadě je náš chirurg Broňa s Laďú J.


Zleva : občas hrající ale dneska nehrající Zdenál, ředitel nášeho turnaja Evžen, který právě zapisuje výsledky, Bolek zaostřující svúj zrak, včil nevím jestli mňa vidí 1x, 2x či 4x.


Ze předu : Ivan s Václavem, Viktor s Laďú K., p. Šebesta s Broňú.


Turnajem unavený Viktor hraje s Jarú Kozákem.


Turnaj skončil a Viktor stále čeká na súpeřa ...


... kterého sa nedočkal protože už proběhlo aj vyhlášení výsledkú ale Viktor přesto sa nevzdal a čeká furt.

Srpnový turnaj skončil, atmosféra byla vynikající a zde sú výsledky BUD CUPu:

jménobody celkemuhrané bodypočet piv
1. Bivoj 18,5 2,5 16
2. Viktor 13,5 6,5 7
3. Pařízek 10,5 3,5 7
4. Toncek 9,5 3,5 6
5. Laďa Š. 9,5 5,5 4
6. Polis 9,0 0,0 9
7. Laďa K. 9,0 3,0 6
8. Evžen 9,0 3,0 6
9. Broňa 9,0 4,0 5
10.Libor 8,5 3,5 5
11. Docent 7,5 1,5 6
12.Rosťa 7,5 4,5 3
13.Laďa J. 7,0 3,0 4
14.Kozák 7,0 4,0 3
15.Bolek 7,0 5,0 2
16.Slámič 6,0 3,0 3
17.Roman 5,0 5,0 0
18.Šebesta 3,5 3,5 0
19. Radek 3,0 3,0 0
20. Václav 2,0 2,0 0


Po turnaju sa odcházelo do sklípku gde nás čakalo vynikající vínko.


Ivan s Viktorem, který byl po turnaju ...


... furt vysmátý


Po příchodu do sklípku sme sa seznámili se strýcem Mrkúsem ...


... gde Bolek vybíral víno, které sa bude pit


K založení šacho– pivní ligy nedošlo díky Viktorově indispozici ...


...který odmítal jak tekutiny a tak aj potraviny, nechtěl ani uzené ...


...ale přesto tam bylo veselo.


zatím co byl Viktor ve stavu beztíže...


... tak si ostatní dali kúřovú pauzu a Bolek pozoroval zapadající slunko nad Kyjovem ( vlevo silueta skláren, vpravo Bolkova )


„Pane Bože dej mi sílu abych se dožil rána, slibuji Ti, že budu pít jenom vodu a mléko …… „ znělo tiše z Viktorových úst


Viktor už sa probral ale do zakládání něčeho nebyla nálada, nálada ale byla furt vynikající jak po celý den.

Poté sme sa rozlúčili se strýcem Mrkúsem a doprovodili sme Bolka a Viktora k hotelu, gde byli ubytovaní, to aby nezablúdili a aby je nigdo kromňa žíznňa nepřepadl. Šak to ho mňali dneska dost, zahráli si BUD CUP a poznali moravský trojboj: pivo, víno, slivovica.
Na druhý den, gdy byl den odjezdu sme ešče zajeli do súsedních Milotic pro víno, které si Bolek bral do Nového Boru.
To nejsú rodinné domky, to sú vinné sklípky. Bolek a Viktor obdivujú ...


...Milotické Šidleny...


... gde si Bolek nabral víno na cestu. Zleva Viktor, Bolek a L.Nedy v jejich rodinném sklípku

POPIS 59. BUDVAR CUPU PŘÍMO NA oficiálních stránkách
30x 2479x
Fotogalerie
Komentáře (30) Aktualizovat
07.09.2008 19:16 | Autor neznámý

JJ, druhý titul si připisuje Tomáš Vavřinec z Říčan! Výsledky pak dám alespoň vlevo do klubových aktualit...

07.09.2008 11:34 | Autor neznámý

V pátek jsem to v marné snaze vyrovnat se Bivojovi přehnal, a po na mé možnosti nadměrné konzumaci piva jsem po nadějném začátku prohrou v posledních třech partiích vypadl v boji o trofej nejvyšší. V kritickém momentě vyhlašování vítězů jsem sice neusnul, ale z pochopitelných důvodů si musel odskočit na WC, takže ani nevím, kdo vyhrál. Myslel jsem si, že to byl Bivoj, ale z Viktorova příspěvku se dozvídám, že jsme mu opět rafinovaně v rozhodujícím okamžiku utnuli přístup k Budvaru.

06.09.2008 21:28 | Autor neznámý

Já příště nemůžu, ale rád se zase někdy přijedu - tentokrát jen zúčastnit:-)). Bivojovi včera v Ajetu opět došel Budvar, takže jsme si tak zajistili jeho účast i příště (tentokrát nějakou sobotu), protože přece není možné, aby to jednou nevyhrál:-)).

06.09.2008 16:01 | Autor neznámý

Zdravím Bolka a Lolka, kteří nám minulou sobotu dali menší lekci v šachu. Potvrzuji Viktorových 11 piv - na vlastní oči jsem viděl jeho decentní placení a odchod z budvarky. P.S.: Číšník si narazil o 10 Kč na účtě navíc - zřejmě za ...:))))). Jó budvar není plzeň. Tahu zdar a příště zas dojeďte.

06.09.2008 09:35 | Autor neznámý

Oto je zajímavé, že už vám došlo 3x pivo. To nemože byt náhoda.Viktore, číšník mňa to potvrdil až včera a řekl, že už bylo dávno po turnaju, takže sis musel nasávat až po ale taky by mňa zajímalo gdo za tebe hlásil těch 7 piv.

05.09.2008 14:09 | Autor neznámý

Je to věru nepříjemný incident s nedozírnými následky. To Jste nám Kyjováci neměli dělat, takhle podle nám umazat čárky. To si nemůžeme nechat líbit. Protože šachisté mají v Boru dlouhé prsty, začalo se situací neprodleně zabývat vedení města. Rada se sešla na mimořádném zasedání ve stanu na náměstí, kde shodou okolností dohlíží na průběh pivních slavností. Proslýchá se, že sbor dobrovolných hasičů bude vyslán na trestnou výpravu do Kyjovských sklípků s cílem vyplenit je, lapit Bivoje a dovléct jej do městské šatlavy, kde bude po dobu 4 týdnů (= 1 woche za každou čárku) mučen nejrafinovanějšími způsoby, zejména tím, že bude nucen 11 x denně (= počet právoplatných Viktorových bodů) vypít tuplák nenáviděné Plzně.

05.09.2008 12:33 | Autor neznámý

Bivoj - Že ale nenapíšeš, že Ti číšník potvrdil mých 11 čárek:-). Nejhorší na tom ale je, že ani to by nestačilo:-)).

05.09.2008 12:23 | Autor neznámý

šlo o vtip, Viktor to pochopil taky a ví , že si dělám prdel ze všeho.

05.09.2008 12:17 | Autor neznámý

Nasr.ný Bivoj neexistuje, to by mu někdo musel stůpnůt na palec nebo vypit jeho pivo, všechno ostatní bere s nadhledem. Prostě rád štengruje. Důkazem budiž, že Bivoj se považuje za Kelta (má na to papíry) nebo Moraváka (viz níže), ale nedá dopustit na Budvar - typicky český produkt. Moravského piva by se nenapil ani kdyby měl zemřít. Navíc žije již slušnou řádku let v Jižních Čechách, s Češkou a mezi samýma Čechama a do Kyjova jezdí jenom na šachy a kuželky.

05.09.2008 11:01 | Autor neznámý

Docela by mne zajímalo, zda poslední příspěvek od Bivoje je stále v duchu jeho netradičního (a přínosného) slohu, nebo zda je opravdu na Viktora za jeho "čárkování tak nasr.tý!? Bohužel to nelze poznat ani z reakce Viktora. V rámci vtipu je totiž nacionalismus (v tomto případě moravský proti čechům) akceptovatelný, ale pokud je to myšleno vážně, tak se jděte bodnout.

05.09.2008 09:29 | Autor neznámý

S notářem to není špatný nápad, mám jednoho kámoše, co by se mu u Vás líbilo:-). Každopádně by mi pořád tak 2 body chyběly, takže na výsledek to stejně vliv nemělo a nemá cenu to dál řešit:-).

05.09.2008 08:18 | Autor neznámý

tož se sa ptal na základně jak to bylo, Evža psal to co mu každý sám nahlásil akorát u mňa sa to chodí počítat protože to mu nigdo nevěří co vypiju ale Tebe prý složila slivovica, mňal si ju prý požehnaně zapíjals ju Budvarem, gdo ví kolik čárek viděls v takovém stavu a navíc si mňa ešče říkals, že sis dával Pardála a to je 11-ka a to sa nepočítá j gdybys vyslopal celú sud. Optaj sa Bolka jest-li byla súťaž regulérní ešče si zatím po 59 turnajách nigdo nestěžoval až Ty. Draka si mňal jak vidle, ešče, že mlčíme co si tam dělal potom ( sú aj fotky ), hovno si pamatuješ a včíl si chytrý jak opica v parlamentu.Tož dojeď ešče jednú, co jednú, možeš ježďat furt a na zapisování čárek si vem aj státního notářa a ten Ti to potom dosvědčí kolik si mňal čárek a npotom nemusíš nikoho napadat, že Ťa něgdo okradl o čárky. Já sem to nesledoval ani nezapisoval, není to moja práca ale věřím lidem, kteří to tady dělajú furt a ani nevíš jak by byli rádi, gdyby sa našel konečně něgdo gdo by mňa porazil, s tím taky počítám a vím, že nebudu furt první ale nějakú hlúpú reklamacú až gdyž si v prdeli a psat, že Ťa okradli tož tož deš s křížkem po funuse a toto je typická vlastnost čechú,nepostavit sa věci jako chlap ale plakat jako roba a pomluvit každěho, že ho okradli.

04.09.2008 22:25 | Autor neznámý

Tomáš - 7 piv mě fakt nesložilo, to ani v kombinaci s nedostatečným tréninkem, budvarem 12, dlouhou cestou, nedostatkem spánku a Liborovou slivovicí (ač to nepiju, musím uznat, že byla vynikající) - pamatuju si na 100%, že jsem si říkal, že na oslavu té desáté čárky bych si měl dát asi pivo:-). Škoda, že jsem zaspal lhůtu pro reklamaci:-)).
JK - Přeji úspěch v turnaji a mnoho následovníků!

04.09.2008 17:42 | Autor neznámý

Zdravím srdečně, zítra zkusíme podobný turnaj v restauraci "U Šťávů" v Brně-Bystrci (u příležitosti 55tin pana Jiřího Řehůřka), v sobotu pokračuje náš již desetiletý (!) seriál bleskových turnajů v restauraci "U Pásků" v Brně, Hybešova ul., zde ovšem podle pravidel obvyklých. Třeba by se ta "pivně-šachová" liga mohla nakonec ujmout. Kdo se hlásí (z pořadatelů) jako další?

04.09.2008 17:35 | Autor neznámý

Se vším souhlasím: plus má pravdu, pětibodová ztáta druhého na prvního je urážkou šachu, ale z obrazové dokumentace je zřejmé, že Viktor bojoval podle sofijských pravidel do vyčerpání všech možností, prostě víc, než sedm kousků nedal. Čest vítězi, Bivoj je prozatím v domácím prostředí nedostižný. S Ivanem P. taky souhlasím, padesát devět turnajů oddělí zrno od plev, v Kyjově se zjevně odpovědně připravují i mezi soutěžemi. Snad i další budou následovat a naplní Komenského: "Opakování je matkou moudrosti" i Tyršovo: "V zdravém těle zdravý duch" a též obecně šachové Gens una sumus. Ota V. vyhmátl hned dva klíčové momenty: při nerovnoměrném přísunu mohou přežívat i slabé kusy. A předsevzetí správně rozložit síly bere za své hned po prvním úlevném půlitru.

04.09.2008 11:31 | Autor neznámý

Je vidět, že v Kyjově šlo o život. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že šachově pivní dvojboj je nesmírně náročná disciplína, v níž klíčový význam má správné rozložení sil. Dlužno ovšem podotknout, že v sedmikolovém turnaji nemá proti Bivojovi nikdo šanci. Novoborské pojetí turnaje na 11 kol s výpadky v zásobování piva (při narážení dalšího sudu apod) umožňuje zasáhnout do bojů o vítězství většímu počtu borců.

04.09.2008 08:39 | Autor neznámý

Re: + ) blbečku, ty seš fakt ubohej, jdi se raději oběsit a neopruzuj

04.09.2008 08:33 | Autor neznámý

To co ste předvedli, pánové, je degradace a urážka šachu !! Za to by vás měli vylejt ze svazu, stejně jako Maníka s Tallou !!!

04.09.2008 07:25 | Autor neznámý

Z uvedeného výše je jasné,že Viktor je málo trenovaný to sú ty konce!! "TAHU ZDAR" Ivan Pařízek BudChessClub Kyjov

03.09.2008 21:35 | Autor neznámý

No Viktore,stále jsem Vás novoboráky s Jindrou bral poněkud shovívavě,ale od této reportáže si Vás s Bolkem začínáme vážit :-). Jednou se poměříme,přijde čas :-).

03.09.2008 20:55 | Autor neznámý

Ten pacholek Bolek tý Kačence ještě naschvál napíše, ať se podívá:-). Moc jsem ale také neměl co vyprávět, dost věcí se mi tím soustředěním na výkon v turnaji vypařilo z hlavy...Však třeba příště to bude lepší, pojedu se raději jen zúčastnit.:-). Pamatuju si ale třeba tuhý odpor místních šachových borců, skoro nechápu, jak jsem vlastně udělal tolik bodů:-). Bivoje fotil naoplátku zase Bolek, tak třeba se ještě dočkáte...

03.09.2008 20:28 | Autor neznámý

:-)))

03.09.2008 20:26 | Autor neznámý

Katko, myslím, že podle fotek je celkem jasný, proč Ti nic nevyprávěl, lišák jeden...:-):-):-)

03.09.2008 20:22 | Autor neznámý

Nějak mi chybí obrazová dokumentace, jak vypadal vítěz a zda pokačoval v moravském trojboji.

03.09.2008 20:13 | Autor neznámý

už dlouho jsem se nad fotkama svého manžela nezasmála, tyhle nemají chybu a já proč mi z výletu nic nevyprávěl:)))

03.09.2008 20:10 | Autor neznámý

Tak díky Bivoji za další zajímavou reportáž aneb sláva vítězům a čest poraženým!

03.09.2008 17:55 | Autor neznámý

Tak,tak. Dal jsem do toho vsechno a prestoze jsem s chlastem sel za hranici svych moznosti, na Bivoja to nestacilo. Bohuzel jsem po turnaji nemohl ani reklamovat svuj pivni ucet, zarucene si pamatuju 10. carku:-).

03.09.2008 16:34 | Autor neznámý

Jsi fakt roztomilej Viktore... :-)))

03.09.2008 15:27 | Autor neznámý

Viktor ovšem předvedl v souboji s Bivojem o první místo v Budvar cupu statečný výkon a nechal v něm všechny síly po vzoru Katky Neumannové, která vždycky padala po projetí cílem vysílením k zemi jako podťatá.

03.09.2008 15:21 | Autor neznámý

Tak Viktor nakonec skutečně vyhrál - jeho čelo na stole nemá chybu:-)