Divoká karta a uznání Jergušovi Pecháčovi

15.06.2021 23:56 | Zprávy

Je to stále krásný příběh. Jerguš Pecháč v kvalifikaci o World Cup nabídne remízu světové legendě, když Boris Gelfland udělá chybu svojí myší. Ten příběh nekončí a Jerguš získává za toto gesto divokou kartu a postupuje na Světový pohár!


Místo Db7 přišlo Db4 a černý mohl vzít dámu. Ale v tomto okamžiku začal psát úplně jiný příběh. Příběh, kterého si všiml šachový svět a Jerguš Pecháč je v těchto dnech možná nejslavnější slovenský šachista. Prezident FIDE mu dokonce osobně udělil divokou kartu s právem postoupit na Světový pohár! 


Je to krásný příběh. Má krásné pokračování a Jerguš Pecháč udělal neuvěřitelné jméno slovenskému šachu. A zaslouženě je středem pozorností. 

Je to skvělá zpráva pro slovenský šach, je to výborná zpráva i pro český šach. Hráč, kterého spoustu z nás zná osobně získal divokou kartu a postupuje na Světový pohár! 

A zasloužil si jí, gestem fair-play. Možná i gestem fair-play tohoto roku! 


Možná nikdo z nás si nemapatuje všechny hráče, kteří postoupili na Světový pohár. Ale hodně z nás si bude dlouho pamatovat neuvěřitelné gesto fair-play Jerguše Pecháče! 


Na druhé straně je snad hybridní šach minulostí a nikdy se už nevrátí. 


* v článku opraven tah, původně jsem si myslel, že bílý chtěl hrát Da4+, ale díky VP už vím, že chtěl hrát Db7

3x 1623x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
16.06.2021 07:09 | Petr Koutný

Díky Vojto, opraveno

16.06.2021 05:26 | sarmatam

Proto miluju hru v šachy,tohle se dalo i předpovědět, SUPER :-)