Bavily vás arkádové retro automaty? Vyzkoušejte nejnovější verze

26.04.2017 07:00 | ostatní-články

Zdá se to skoro jako včera, kdy se chodilo hrát videohry pouze na arkádové automaty. Pařil se Pac Man, zápasilo se v Tekkenu a Mortal Kombatu, ale také se závodilo, střílelo, nebo třeba tancovalo.

S přibývajícím časem se i hry zdokonalovaly, přidaly se různé funkce, grafické vychytávky, nebo třeba hýbání s celým hráčem a vibrace. To zvlášť u závodních her dodávalo na výborné atmosféře. To, že grafika zrovna realistická nebyla, vůbec nevadilo a šlo hlavně o zážitek.

Arkádové hry na videoherních automatech se ale staly tak trochu reliktem minulosti. Nové hry samozřejmě vznikají, ale rozhodně se netěší takové oblibě. Moderní hry už vycházejí prakticky jen na konzole, PC, případně telefony. Hraní s ostatními hráči je díky internetu otázkou pár. To přináší samozřejmé pohodlí, protože se nikam nemusí chodit, na druhou stranu když už není potřeba přenášet a sesíťovávat počítače, tak LANparty nebo návštěvy arkádových center takřka vymřely. Přeci se hráčům také nechce nechat desítky nebo i stovky korun za hraní v době, kdy jsou počítače tak dostupné a hry mnohdy i zdarma, i když třeba jen ve verzi free2play.

Zvlášť pro pamětníky je ale zestárnutí arkádových automatů a nepořádání LANparty velikou škodou, protože atmosféra těchto akcí byla prostě nezapomenutelná a pouhé hraní online jí nemůže nahradit.


18+ Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

pokerarena.cz

0x 6189x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat