Blíží se 21. Šachový festival Ústí n.L.

08.05.2013 18:06 | Uživatelské zprávy

10 turnajů, 5 do FIDE ela rapidu i bleskového, Grand-Prix ČR, MČR veteránů a mnoho atraktivních zajímavostí nabízí tradiční podnik 17.-19.5. v městě na hlavním železničním koridoru, kam dojedete vlakem asi rychleji z celé ČR než auty.

Otevíráme novou "dvacítku" ročníků a připravili jsme mnohá atraktivní překvapení.

O Fide elo

Zdá se mi, že snad každého zajímá elo. Když jsem byl na tréninku v jiném městě, kdo vyzve Ánanda žáci nevěděli, ale vzpomněli alespoň, že je to ten s největším elem. Tak proč si o elo v rapidu a blesku nezahrát.

Grand-Prix pro mistry a snaživé, B-open o ceny

Opět náš turnaj Grand-Prix (18.5.). Kdo se nechce srovnávat s nejlepšími, ale sobě rovnými, má možnost (má-li ela do 2000 a je ročníku 1997 a starší) hrát na předních stolech o slušné ceny, první 1.500. Kde jinde tato kategorie hráčů může o to hrát. 

Krátký rychlý Fischerův šach, na zahájení zapomeňte, ale ceny slušné 

Díky BF Company jsme obdrželi učelovou dotaci na turnaj ve Fischerově šachu a tak s cenovým fondem 4.300 Kč (první cena 2.000 Kč) se hraje v pátek večer od 18. hodin tento turnaj losovaných 960 pozic.

Mládež - o největší lamu aneb systém, kde vyhraje jak nejlepší, tak může vyhrát kdokoliv

Takový turnaj ještě žáci nehráli. V sobotu večer, po ukončeném turnaji jednotlivců se zápočtem do 4čl. týmů, se teprve žáci rozhodnou, zda chtějí pokračovat v play-off v neděli. První čtyři asi ano, první cenou je poukázka na libovolný turnaj ve výši 2.500 Kč. Další mohou hrát o medaile své elové kategorie po osmi pavoukem, hezká motivace pro slabší, kteří nikdy na stupních vítězů nebyli. A kdo ztratí šanci na zlato-stříbro-bronz-bramboráček (tedy poražený ve čtvrtfinále), "propadá" o poschodí níže do turnaje o největší lamu (krásná velká lama, ale "jen" druhá největší pro vítěze). Tu největší získá hráč v tomto turnaji, spočtený vzorcem počet bodů lomeno vlastní elo. A tak opravdu výherce nelze tipovat.

Prostředí velké, vzdušné, jídla na výběr a chutná a slevy

Dům kultury nabízí velký sál (pro tisíc lidí na plesech) a přísálí. Přijeďte ve velkém počtu, těsno nikomu nebude. Bufet v průběhu, objednejte si obědy předem, výběr ze dvou v sobotu. Oběd též v pátek, v neděli již párky u sálu.

Obětaví organizátoři z klubů mládeže i dospělých. Když vyplníte přihlašovacím formulářem 5 lidí nebo 4 do turnaje žáků/začátečníků, napíšete email se jmény vyplněných, obdržíte vklad do vybraného turnaje zdarma nebo oběd.

A pro nejzasloužilejší na závěr:

Veteránům každý rok, podruhé MČR

Není moc turnajů, kde hrají jen veteráni. U nás od roku 1999 ano. Jsme rádi, že podruhé za sebou jsme obdrželi značku MCR veteránů v rapidu. Očekáváme velkou účast i v této kategorii.

Těšíme se na vaši účast.  Přihlášky v řádném termínu do 10.5.

 Vše s propozicemi a přihlašovacím formulářem

Foto: Vloni se mistrem ČR veteránů stal Sergej Vesselovskij, pak porážel i mladší. Mrkněte na článek po Festivalu 2012: Dramatické okamžity fotem i slovem, srovnatelné s hokejem... 

8x 3979x Pavel Ch
Fotogalerie
Komentáře (8) Aktualizovat
Pavel Ch

Dnes 14.5. při organizační schůzce stahujeme přihlašovací formulář a tiskneme přihl. karty. Poslední možnost přihlášek bez příplatku do 19:00 hodin. Vše včetně startovek a zajímavostí

PS: Ted jsem si teprve všiml níže v příspěvku hrozné chyby. Psal jsem v rychlosti před odjezdem na turnaj do Teplic, druhým velmistrem je také Petr, ale ne Hába, ale Neumann (oběma se omlouvám).

+0 /-0 | 14.05.2013 07:10

Pavel Ch
Děkujeme všem, co se v řádném termínu 10.5. 24:00 přihlásili. Dohlášky možné do pondělí 13.5. 18:00 bezpříplatku. Avšak dle propozic již bez slev množstevních a bez slev/výhod hráčů s titulem.

Startovní listina a rekapitulace objednaného bude na 

http://chessul.org/index.php?show=sachovy_festival/festival2013/festival

11.5. 9:30 hodin, kde jsou veškeré podrobnosti.

Ve startovce dva velmistři Petr Velička, Petr Hába a obhájce titulu MCR sen. Seregej Vesselovskij

+0 /-0 | 11.05.2013 08:00

Pavel Ch

Dovoluji si upozornit, že dnes v pátek 10.5. ve 24:00 končí řádný termín přihlášek. Tzn.: Bez příplatku, množstevní sleva pro org. klubové výpravy, slevy pro titul. hráče.

Startovka hned poté (nejpozději ráno 8:00 v sobotu) na stránce k Festivalu, kde kromě propozic a přihlašovacího formuláře budou přibývat i další informace. Startovka též vyvěšena 11.5. na Mem. Drvoty v Teplicích)

PS: Martine, ano, tak nějak mi to počítačově chytří říkali, v tom to ještě tak nebývá dořešeno. Možná by někdo ten přenos mohl dovymyslel; Aby bylo snadné pro zadávajícího a pořadatel mohl jen překlopit do swisse. Myslím, že by uvítali na mnohých turnajích (třeba zatím pro hráče ˇCR).

+0 /-0 | 10.05.2013 07:23

Smajzr

Naimportovat data do SM není problém, je tam pro ten účel i funkce Import/Export dat, která funguje bez problémů. Napsat prográmek, který např. z Excelu vytvoří dané textové soubory, které SM akceptuje, si myslím, že taky není problém. Hlavní problém je to, aby v importovaných datech byl jednoznačný identifikátor, tedy nejlépe evid. číslo hráče ŠSČR nebo FIDE. To se většinou při webovém přihlašování nikde nezadává.

+0 /-0 | 09.05.2013 16:47

Pavel Ch

Ano startovka bude zítra zveřejněna.  Šikovní mladí kluci to proto ze systému přihlášek překlápěj přes exel do swissu.

Na to téma probíhaly debaty i mezi počítačovými odborníky, jak zautomatizovat. A nakonec to prý skočilo stejně klepáním do swissu jméno po jménu. Buď překlopí se nebo se na klepou hráči u 10 turnajů.

Předběžně, turnaj minimálně tak silný, jak tradiční minulé ročníky u nás. Výjimkou byl loňský, kdy se křížilo. Ale zase si mnozí krajští borci přišli na ceny o kterých se jim jindy a jinde nezdá, také výhoda, žewink.

Nyní zatím dva velmistři (tradiční toť počet u nás) Petr Velička a Petr Neumann.  Tak se Zdeňku připravuj a hlavně se přihlaš a výpravu z Děčína též. Máš za to vklad grátis (či můžeš jinému věnovat)  nebo oběd. Jako všichni co včas, do 10.5., webovým formulářem přihlásí z téhož klubu sebe 4 lidi nebo 4 do turnaje žáků.  A také připravte hvězdnou sestavu na sestavu pro KP blic.

+0 /-0 | 09.05.2013 15:54

Zdeněk Janda

Jooo, Pavle,turnaj v UL - nejlepší volba smiley. Jen se probírám CHR , a nevidím stav přihlášek vašeho Festivalu cool . Uvažujete o tom?  Mě by to docela zajímalo ( jaká se rýsuje sestava)  enlightened. Tepličtí jsou v tomto směru borci yes...

+0 /-0 | 09.05.2013 14:54

Pavel Ch

Děkuji za Váš zájem, samozřejmě bychom byli rádi, kdybyste navštívil náš Festival. O víkedech se hraje na více místech po soutěžích družstev běžně, což je přeji jen koneckonců dobře. Před třemi lety jsme museli couvnout z exponovaných termínů kolem 1. a 8. května, kde se hrají týdení turnaje nebo s prodlouženými víkendy otevřené KP, opny, atp.

Termín byl zveřejněn v srpnu, byl i v kalendáři G-P, více pro to udělat nemůžeme.

Když již někam pojedete, tak u nás můžete hrát nejen v sobotu.

+0 /-0 | 09.05.2013 13:51

Marhula

Akorát že v sobotu 18.5. se hraje nejenom v ústí nad labem ale i ve frýdlantě v praze-kam tedy jet? hodit si "korunou"?

+0 /-0 | 09.05.2013 09:22