19.12 - On Line rozhovor s Táňou Šerákovou

19.12.2022 06:14 | Zprávy

Po on-line rozhovoru s Eliškou Richtrovou, přinášíme další možnost se zeptat na cokoliv v on-line rozhovoru. Táňa Šeráková bude odpovídat 19.12 od 18:00. Volby do vedení ŠSČR se blíží. Třeba se něco změní a doba temna skončí.

Rozhovor:

patmat

Síce som nečlen ŠSČR, no v článku by sa asi patrilo uviesť na akú pozíciu kandiduje, či aspoň odkaz na nejaký súvisiaci článok k tomu. Ako na čitateľa pôsobí na mňa článok akosi "neúplne".

Táňa Šeráková

Dobrý den, základní informace o mně byly doplněny v rámci tohoto článku. Jsem součástí týmu, který kandiduje do vedení ŠSČR. Moje případná role zatím není jednoznačně vydefinována. Ráda bych pomohla v oblasti propagace, marketingu, mezinárodní spolupráce. 

Rubinus

6.12. byla pražská konference. Martin Petr na ní jako host byl. Z vašeho týmu nikdo. Proč? V Praze se volilo 5 delegátů pro celostátní konferenci...

Táňa Šeráková

Dobrý den, ano to máte pravdu, možná se někdo z našeho týmu zúčastnit měl. Nicméně v rámci naší předvolební spolupráce máme v plánu včetně programu představit se všem krajským svazům. 

Karel Havel

Souhlasíte s p. Koutným, že český šach prožívá dobu temna? Podílela jste se nějak na tom předvolebním manufestu pi. Richtrové? Pokud ne, což doufám, víte, kdo je autorem tohoto dokumentu, který alespoň já osobně považuji, slušně řečeno, za velmi "odfláknutý". Co budete mít v ŠS na starosti, pokud paní Richtrová z ítězí? Působila jste někdy v politice? Pokud ano tak za jakou stranu? Předem děkuji za Vaši reakci.

Táňa Šeráková

Dobrý den, nenazývala bych současné období českého šachu dobou temna, ale rozhodně si myslím, že je v tomto směru prostor pro zlepšení. V době nabídky mého zapojení do týmu, byl již předvolební „program“ vydán, což nebylo připouštím příliš šťastné. Co se týká mého krátkého působení v politice, tak jsem v roce 2020 kandidovala v krajských volbách v Jihomoravském kraji jako členka Trikolóry. Po personálních změnách a nedodržování základních hodnot, postojů a principů jsem na svou žádost členství počátkem roku 2021 ukončila. Nikdy dříve jsem nebyla, ani nyní nejsem členkou žádné politické strany. 

benoni96

Dobrý den Táňo, mám malý dotaz. Co si myslíte o omezení, že hráč může být uveden pouze na 3 soupiskách. Děkuji za odpověď. Hezký den.  šachista z Moravy


Táňa Šeráková

Dobrý den, máte zajímavý dotaz. Možná, že je to omezující pro hráče, zejména pro ty, kteří chtějí hrát každý týden v soutěžích družstev. V tomto kontextu by bylo asi ideální, aby hráč mohl být na 4 soupiskách. Určitě by stálo za to, vyvolat diskuzi v rámci STK o tomto pravidlu a pokusit se hledat řešení. 

Petrsever

Zdravím Táňo a chci se zeptat. Jak důležitá je pro vás mužská a ženská reprezentace. Jak by to podle vašeho názoru mělo fungovat? Hezký den přeji.

Táňa Šeráková

Dobrý den, z mého pohledu má mít reprezentace velkou prioritu a to jak mužská i ženská. A měla by to být jakási „výkladní skříň“ našeho šachu. Dostat se do reprezentace má být prestiž a čest pro hráče. Reprezentant by měl "fungovat" tak, aby na něj byli fanoušci hrdí. 

Vojta Plát

Slečno Šeráková, šachisté registrovaní pod ruskou nebo běloruskou federací se u nás nemohou účastnit turnajů a soutěží družstev. Nevnímáte dané omezení jako diskriminační? Šachy by měli přece lidi spojovat bez ohledu národnosti či státní příslušnosti. Například v sousedním Rakousku žádné takové omezení není, nezastává český šachový svaz příliš radikální postoj?

 Předem děkuji za odpověď ať se Vám daří.

Táňa Šeráková

Dobrý den, je asi pravdou, že politika do sportu nepatří a pokud je nějaké pravidlo již vydáno, pak by mělo být v rámci jednotlivých zemí uplatňováno jednotně (stejně). 

diagramovnik

Zdravím vás Táňo. Rád bych se zeptal jakým způsobem by jste chtěla zvýšit zájem o šachy u dětí u nás?

Děkuji.

Táňa Šeráková

Dobrý den, děkuji za zajímavý dotaz, možná by pomohlo, kdyby šachy byly volitelným předmětem na Základních školách a staly se součástí osnov MŠMT. Zde by bylo vytvořeno „podhoubí“ potenciálních hráčů v šachu. Možná bychom se mohli inspirovat systémem výchovy šachistů např. v Uzbekistánu. 

Petrsever

Zdravím Táňo a chci se zeptat. Jak důležitá je pro vás mužská a ženská reprezentace. Jak by to podle vašeho názoru mělo fungovat? Hezký den přeji.

Táňa Šeráková

Dobrý den, z mého pohledu má mít reprezentace velkou prioritu a to jak mužská i ženská. A měla by to být jakási „výkladní skříň“ našeho šachu. Dostat se do reprezentace má být prestiž a čest pro hráče. Reprezentant by měl "fungovat" tak, aby na něj byli fanoušci hrdí. 

rasputin

Zdravím slečnu Táňu, co se týká úspěchu v šachové partii jakou roli z vašeho pohledu hraje psychická stránka hráče? Díky za odpověď a přeji pohodové dny.

Táňa Šeráková

Dobrý den, osobně se domnívám, že psychická stránka hráče šachu hraje velmi významnou roli. Šachy jsou naprosto vyčerpávající. Fyzicky i psychicky. Pokud budou spolu hrát 2 hráči se stejnou úrovní výkonnosti/dovednosti, pak bude úspěšnější ten, který bude mít lepší psychickou odolnost.

sarmatam

....doba temna ?....to uš je jak hláška s toho filmu ....Pán prstenů ? ... :-) .....jinak mě by zajímalo ?....jestli paní Šeráková Táňa hraje šachy ....a ským si např. zahrála něgdy ?.....s nějakým velmistrem , nebo s nějakým mladým talentem nebo s nějakým známým či významným člověkem co taky podporuje šachy ....ale nehrává je závodně či na vrcholové úrovni ....stačí mi napsat jeden dva šachistky či šachisty

Táňa Šeráková

Dobrý den, na Váš dotaz, týkající se, se kterým šachistou jsem si zahrála šachy, tak si vzpomínám na příjemnou simultánku s panem Davidem Navarou, dále v rámci rapid turnajů s reprezentantkami např. s dámami Evou Kulovanou, Natašou Richterovou, Magdou Miturovou, atd. Šachy nehraji na žádné vrcholové úrovni, pouze pro radost a potěšení. 

Bezvyznamny

Dobry den Tano, mam na Vas prvni dotaz - proc jste se rozhodla kandidovat? V jake oblasti byste se Vy sama nejvice "videla"? Dekuji za odpoved. Hezky zbytek dne.

Táňa Šeráková

Dobrý den, v šachu se pohybuji řadu let a když jsem obdržela nabídku do nově tvořícího se týmu, zvážila jsem ji a rozhodla se, že bych ráda pomohla v oblasti, která je mi blízká a zajímá mě.  

Bezvyznamny

Zde prosim predkladam druhy dotaz - chtel bych znat Vas nazor na soucasnou organizacni strukturu SSCR a fungovani svazu z pohledu "finacnich toku"? Dekuji za odpoved.

Táňa Šeráková

Dobrý den, na toto by bylo možné odpovědět, až po provedené analýze současného stavu (ideálně provedenou nezávislou společností), na základě které by byla navržena optimální organizační struktura. Součástí této analýzy by mohla být kontrola hospodárnosti výnakládání finančních prostředků. Tento model je podobně aplikován ve státní i komerční sféře. 

Bezvyznamny

A posledni dotaz na Vas - chci se zeptat, zda zvazujete ohledne cizincu na soupiskach druzstev zavest podobny model, ktery funguje na Slovensku? Kdy po sehrani urciteho poctu partii za dane druzstvo se cizinec jiz nepovazuje za "pismenko"? Velice dekuji za odpoved.

Táňa Šeráková

Dobrý den, tento zajímavý dotaz by bylo dobré určitě v týmu zvážit, jelikož tento model funguje na Slovensku tak, kdy cizinec po odehrání 35 partií za 5 soutěžních šachových sezón se stává tzv. naturalizovaným a tedy není považován za "písmenkového hráče" - cizince. 

kiklos

Dobrý den Táňo, předpokládám, že Vaše úloha má být ekonomická. Jednou z nejdůležitějších výzev nového vedení bude zřejmě zajistit dostatečné příjmy. Jakým způsobem toho chcete dosáhnout? Co můžete nabídnout potenciálním sponzorům? Jak chcete zajistit dlouhodobé finanční fungování svazu?

Táňa Šeráková

Dobrý den, děkuji za Vaše otázky. V současné době jsou tato témata ještě předmětem diskuze týmu. Budeme aktivně hledat odpovědi na tyto otázky.  


Děkuji všem šachovým příznivcům za předložené otázky a strávený čas. Na všechny jsem bohužel nestihla odpovědět. Závěrem bych Vám chtěla popřát příjemné prožití svátků vánočních, pevné zdraví a hodně dobrých tahů v roce 2023. S úctou Taťána Šeráková

 

Vážení šachoví přátelé,

 

dovolte mi prosím, abych se Vám stručně představila jako potenciální kandidátka do nového výkonného výboru Šachového svazu České republiky. Náš tým, který se pokusí uspět na volební Konferenci ŠSČR se dále skládá z Elišky Richtrové, Zbyňka Hráčka a Vlastimila Babuly. Rozhodla jsem se pro svoji kandidaturu, protože mám pocit, že současný svaz zde není pro všechny šachisty a to bych chtěla změnit s tím, že vidím další oblasti pro zlepšení. 

 Pocházím z jižní Moravy, konkrétně z malé vesnice Prušánky, kde jsem prožila své dětství a dospívání a nyní žiji v Hodoníně. 


 Od svého dětství se věnuji aktivně šachu při šachovém oddílu Prušánky. Účastnila jsem se řady mládežnických přeborů, memoriálů, mistrovství a soutěží družstev (od Znojemské královničky, přes Mistrovství Moravy a Slezska, až po Moravskoslezskou ligu dorostu, atd.). Taktéž jsem se účastnila různých Openů včetně ME žen, hrála jsem soutěže družstev. Věnovala jsem se řadu let trénování dětí v šachovém kroužku. Dlouhodobě jsem byla kapitánkou družstva Prušánky v 2. lize, postupem času jsem se stala předsedkyní šachového oddílu a nyní jsem předsedkyní sportovního klubu Prušánky sdružující oddíly fotbalu, kuželek a šachu. Jsem rozhodčí 2. třídy. 


 Dále mohu zmínit železničářský šach v České republice, kde organizuji přebor železničářů pro oblast Moravy a Slezska. Jsem kapitánkou železničářské reprezentace ČR v mezinárodní železniční unii sportu. Několikrát jsem se účastnila Šachového vlaku. 

 Velmi mě zajímá šachové dění na mezinárodní úrovni, v této souvislosti jsem navštívila mnoho akcí např. Wijk Aan Zee (2007), šachovou olympiádu v Drážďanech (2008), ME v rapidu a blesku v Katovicích (2018), MS v rapidu a blesku ve Varšavě (2021), zápas o titul mistra světa v Dubaji (2021), atd. 

 Jsem absolventkou oboru ekonomika a management na Brno International Business School a oboru Podniková ekonomika na vysoké škole Akademie Sting v Brně. Nyní dokončuji postgraduální studium v oboru Psychologie v managementu.  


 Celou svou profesní kariéru se profiluji v oblastech procesního řízení, projektového managementu, systémů řízení kvality a marketingu. Působila jsem ve státní správě, dále v různých pozicích středního managementu u národního dopravce a také jako soukromá osoba. 

 Myslím si, že jsem komunikativní člověk s přátelskou povahou, který se snaží myslet pozitivně a používat selský rozum. Své projekty mám ráda pod kontrolou, vše si plánuji a organizuji. Mám radost z dobře odvedené práce, která je za mnou vidět. 

  

S úctou 

Ing. Taťána Šeráková, BA (Hons)


- Otázky a odpovědi budeme vkládat do článku. Ptát se určitě můžete už teď. 

Pravidla diskuze:

1. Do diskuze smí přispívat každý registrovaný čtenář serveru nss.cz, který neporušil pravidla diskuze.

2. Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat.

3. Diskutující nesmí propagovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost či diskriminaci či jinak porušovat platné právní předpisy.


4. Nepřípustné jsou urážky, pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování jednotlivce nebo skupin osob. Nepřijatelná je neúcta vůči zemřelým a jejich rodinám.

5. Diskutující nesmí vyhrožovat násilím jednotlivci ani skupinám lidí.

6. Diskutující nesmí propagovat nezákonné činnosti či jinak společnosti škodlivé aktivity.

7. Neplacená reklama není povolena. Diskutující nesmí propagovat komerční aktivity a výrobky.

8. Je možné uvádět pouze odkazy na internetové stránky, které souvisejí s danou diskuzí.

9. Šíření spamu v diskuzích není povoleno.

10. Diskutující musí respektovat soukromí jiných osob, nesmí zveřejňovat jejich telefonní čísla, adresy či soukromé informace o nich.

11. Diskutující nesmějí zveřejňovat identifikační údaje obětí trestných činů.

12. Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, zejména ty, které nesouvisejí s tématem diskuze a které porušují pravidla diskuze.

* článek není pravděpodobně vhodný číst čtenářům pod 18.let.

* Diskuze nevyjadřuje názory redakce tohoto serveru. 

104x 7475x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (104) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Petrsever
Zdravím Táňo a chci se zeptat. Jak důležitá je pro vás mužská a ženská reprezentace. Jak by to podle vašeho názoru mělo fungovat? Hezký den přeji.
+4 /-0 | 12.12.2022 00:10

Táňa Šeráková

Dobrý den, z mého pohledu má mít reprezentace velkou prioritu a to jak mužská i ženská. A měla by to být jakási „výkladní skříň“ našeho šachu. Dostat se do reprezentace má být prestiž a čest pro hráče. Reprezentant by měl "fungovat" tak, aby na něj byli fanoušci hrdí. 

+1 /-2 | 19.12.2022 18:41

Jirikovka@post.cz

Naprosto souhlasím s paní Šerákovou! Dostat se do reprezentace má být čest a prestiž pro hráče! Reprezentant by měl,,fungovat,, tak,aby na něj fanoušci byli hrdí! To znamená výborně hrát a slušně se chovat! Žádný vulgárně se vyjadřující šachista! Tedy šachista který musí být na výši jak herně,tak morálně! Jeden bývalý reprezentant GM napsal že o reprezentaci nestojí! A dodal,ať si tam hraje sám předseda!

+1 /-1 | 21.12.2022 10:14

sarmatam

......neříkám nič! ....proč by měla mít reprezentace nějaké priority ? ....gdo chce tak ať reprezentuje! ....gdo nechce , jeho VOLBA ....skončil u fanoušků ...můj nazor ...a za tím si stojím ....viz DN,Van .....a zbytek mě sklamal ....omlouvám se ....a proto ! gdo má výsledky měl by reprezentovat ! .....a jinak hlasování třeba všech šachistů před nějakým zápasem ...odevzdat rozhodčímu ...to je můj názor ...asi blbost ...ale bylo to objektivní .....

+1 /-1 | 19.12.2022 18:57

Karel Havel
Souhlasíte s p. Koutným, že český šach prožívá dobu temna? Podílela jste se nějak na tom předvolebním manufestu pi. Richtrové? Pokud ne, což doufám, víte, kdo je autorem tohoto dokumentu, který alespoň já osobně považuji, slušně řečeno, za velmi "odfláknutý". Co budete mít v ŠS na starosti, pokud paní Richtrová z ítězí? Působila jste někdy v politice? Pokud ano tak za jakou stranu? Předem děkuji za Vaši reakci.
+2 /-6 | 10.12.2022 20:21

Táňa Šeráková

Dobrý den, nenazývala bych současné období českého šachu dobou temna, ale rozhodně si myslím, že je v tomto směru prostor pro zlepšení. V době nabídky mého zapojení do týmu, byl již předvolební „program“ vydán, což nebylo připouštím příliš šťastné. Co se týká mého krátkého působení v politice, tak jsem v roce 2020 kandidovala v krajských volbách v Jihomoravském kraji jako členka Trikolóry. Po personálních změnách a nedodržování základních hodnot, postojů a principů jsem na svou žádost členství počátkem roku 2021 ukončila. Nikdy dříve jsem nebyla, ani nyní nejsem členkou žádné politické strany. 

+0 /-0 | 19.12.2022 18:24

Karel Havel
Děkuji za Vaši vyčerpávající odpověď. Oceňuji ty uvozovky u slova program i to, že jste rychle pochopila, co je Trikolóra zač.
+0 /-0 | 21.12.2022 09:48

lykan

A co Babiš, ten už se ti, Táňo, taky nelíbí? Dřív to byl pro tebe bůh, ne? Nebo se pletu? Trikolóra, no ty vole...

+3 /-1 | 19.12.2022 18:27

sarmatam
....messer ? do očí si na se§....třeba PARAGRAF ....a tisíc kuliček ..........................
+1 /-1 | 20.12.2022 21:11

Messer56
Dobrý den, současné vedení získalo sponzoring 60.000,- Kč, co si o tom myslíte? Dokáže, jestli zvítězíte, nové vedení tuto závratnou částku překonat?
+1 /-0 | 19.12.2022 20:15

lykan

To vyberu u nás na vesnici víc za jeden večer v hospodě od štamgastů. Že Staňo?

+1 /-0 | 20.12.2022 07:05

Messer56
Vojto, to vyhraješ s Davidem, Menčou a Arnoštem v mariáši za půl roku.
+2 /-0 | 20.12.2022 19:01

istr
Myslíte to se svou kandidaturou vážně? Už jste se sešli jako tým?
+2 /-1 | 19.12.2022 10:36

istr
Když já pak nevím, jestli je podpořit, nebo ne.
+3 /-0 | 20.12.2022 12:32

pastýř_jehňátko
Dobrý den paní Šeráková. Zajímá mě váš názor na šachovou tematiku na filmové scéně. Který film se vám nejvíce líbil? Děkuji za odpověď, amatérský hráč a fanoušek šachu z Olomouce.
+4 /-0 | 14.12.2022 16:21

Táňa Šeráková

Dobrý den, děkuji za příjemný dotaz. Nejvíce mě v poslední době oslovila filmová série na Netflixu - Dámský gambit. Velmi zajímavé byly také filmy Pawn Sacrifice (Oběť pěšce) a Tah jezdcem. Šachová tematika ve filmu může zároveň podpořit zájem o šachy. 

+1 /-0 | 19.12.2022 19:44

sarmatam

....znám ty filmy ....mám je stáhnuté a s kuknuté ....jj ....

+1 /-1 | 19.12.2022 22:21

Jirikovka@post.cz

Dotaz pro paní Šerakovou! Myslíte si,že stačí,aby šachový reprezentant hrál šachy na vysoké úrovni ,nebo to nestačí a musí to být především slušný člověk,který neholduje alkoholu a není na veřejnosti vulgární? Souhlasíte s tím,že takovým příkladným reprezentantem,který hraje vynikající šachy a přitom je velice slušný je GM David Navara!

+2 /-2 | 16.12.2022 08:36

lykan

Stačí!

+1 /-1 | 19.12.2022 07:51

Jirikovka@post.cz

Já se z toho podělám! Za paní Šerákovou odpovídal  na mě otázky Vojtěch Plát!

+0 /-2 | 19.12.2022 21:35

lykan

Tak hlavně že ti neodpověděla Táňa. Kdo by takovýmu chudákovi taky kromě mě odpovídal! :-D

+0 /-4 | 19.12.2022 21:42

Táňa Šeráková

Děkuji všem šachovým příznivcům za předložené otázky a strávený čas. Na všechny jsem bohužel nestihla odpovědět. Závěrem bych Vám chtěla popřát příjemné prožití svátků vánočních, pevné zdraví a hodně dobrých tahů v roce 2023. S úctou Taťána Šeráková

+1 /-1 | 19.12.2022 20:12

sarmatam

....nevadí ...materiálu je dost ....máme čtení na pár hodin minimálně :-) ...děkujeme ....a hezké Vánoce přejem ....jj...

+2 /-1 | 19.12.2022 20:19

kiklos
Dobrý den Táňo, předpokládám, že Vaše úloha má být ekonomická. Jednou z nejdůležitějších výzev nového vedení bude zřejmě zajistit dostatečné příjmy. Jakým způsobem toho chcete dosáhnout? Co můžete nabídnout potenciálním sponzorům? Jak chcete zajistit dlouhodobé finanční fungování svazu?
+2 /-0 | 19.12.2022 10:34

Táňa Šeráková

Dobrý den, děkuji za Vaše otázky. V současné době jsou tato témata ještě předmětem diskuze týmu. Budeme aktivně hledat odpovědi na tyto otázky.  

+0 /-1 | 19.12.2022 20:05

emil

Dobrý den Táňo, mohu-li se zeptat, tak mě zajímá, který je váš nejoblíbenější šachista a proč? Děkuji za odpověď.

+1 /-0 | 14.12.2022 23:31

Táňa Šeráková

Dobrý den, na tuzemské scéně fandím panu Davidu Navarovi, jak z hlediska atraktivního vedení partií, ale také díky jeho osobnosti. Na mezinárodní scéně je pro mě vzorem Viši Anand, který byl a je vynikajícím šachistou a výraznou lidskou osobností. Potvrdilo se mi, že největší osobnosti se chovají skromě a nad nikoho se nepovyšují.   

+0 /-0 | 19.12.2022 19:56

diagramovnik

Zdravím vás Táňo, chtěl bych se zeptat, vyjma šachu, jaké jsou vaše další záliby a koníčky. Přeji vám i vašemu týmu v kandidatuře do vedení SŠ mnoho úspěchů a myslím si, že byste byla pozitivní změnou k lepšímu.

S úctou šachista z Liberce

+4 /-0 | 14.12.2022 17:31

Táňa Šeráková

Dobrý den, vyjma šachu, hraji amatérskou soutěž v kuželkách, taktéž si ráda zahraji squash. Sport mně obecně hodně dal do života. Naučila jsem se prohrávat, ale i vyhrávat. Člověk se naučí spoléhat sám na sebe, ale být i součástí kolektivu. 

+1 /-0 | 19.12.2022 19:49

sarmatam
...nevidím odpovědi na otázky od pana Fialy ? ....je možné mi to nějak vysvětlit ? ....děkuju ....
+0 /-1 | 19.12.2022 19:45

Bezvyznamny
A posledni dotaz na Vas - chci se zeptat, zda zvazujete ohledne cizincu na soupiskach druzstev zavest podobny model, ktery funguje na Slovensku? Kdy po sehrani urciteho poctu partii za dane druzstvo se cizinec jiz nepovazuje za "pismenko"? Velice dekuji za odpoved.
+3 /-0 | 12.12.2022 17:03

Táňa Šeráková

Dobrý den, tento zajímavý dotaz by bylo dobré určitě v týmu zvážit, jelikož tento model funguje na Slovensku tak, kdy cizinec po odehrání 35 partií za 5 soutěžních šachových sezón se stává tzv. naturalizovaným a tedy není považován za "písmenkového hráče" - cizince. 

+1 /-0 | 19.12.2022 19:32

Bezvyznamny
Zde prosim predkladam druhy dotaz - chtel bych znat Vas nazor na soucasnou organizacni strukturu SSCR a fungovani svazu z pohledu "finacnich toku"? Dekuji za odpoved.
+2 /-0 | 12.12.2022 17:00

Táňa Šeráková

Dobrý den, na toto by bylo možné odpovědět, až po provedené analýze současného stavu (ideálně provedenou nezávislou společností), na základě které by byla navržena optimální organizační struktura. Součástí této analýzy by mohla být kontrola hospodárnosti výnakládání finančních prostředků. Tento model je podobně aplikován ve státní i komerční sféře. 

+0 /-0 | 19.12.2022 19:25

Bezvyznamny
Dobry den Tano, mam na Vas prvni dotaz - proc jste se rozhodla kandidovat? V jake oblasti byste se Vy sama nejvice "videla"? Dekuji za odpoved. Hezky zbytek dne.
+2 /-0 | 12.12.2022 16:57

Táňa Šeráková

Dobrý den, v šachu se pohybuji řadu let a když jsem obdržela nabídku do nově tvořícího se týmu, zvážila jsem ji a rozhodla se, že bych ráda pomohla v oblasti, která je mi blízká a zajímá mě.  

+1 /-0 | 19.12.2022 19:21

sarmatam

.....to se mi líbí ....hezky napsáno ...

+0 /-1 | 19.12.2022 19:24

bonusov
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 19.12.2022 19:17

sarmatam
....doba temna ?....to uš je jak hláška s toho filmu ....Pán prstenů ? ... :-) .....jinak mě by zajímalo ?....jestli paní Šeráková Táňa hraje šachy ....a ským si např. zahrála něgdy ?.....s nějakým velmistrem , nebo s nějakým mladým talentem nebo s nějakým známým či významným člověkem co taky podporuje šachy ....ale nehrává je závodně či na vrcholové úrovni ....stačí mi napsat jeden dva šachistky či šachisty ......Děkuju.....
+1 /-3 | 10.12.2022 11:58

Táňa Šeráková

Dobrý den, na Váš dotaz, týkající se, se kterým šachistou jsem si zahrála šachy, tak si vzpomínám na příjemnou simultánku s panem Davidem Navarou, dále v rámci rapid turnajů s reprezentantkami např. s dámami Evou Kulovanou, Natašou Richterovou, Magdou Miturovou, atd. Šachy nehraji na žádné vrcholové úrovni, pouze pro radost a potěšení. 

+1 /-1 | 19.12.2022 19:10

sarmatam

...děkuji...

+0 /-0 | 19.12.2022 19:17

lubomir1959

Paní Šeráková hraje závodně, hraje za Prušánky, tam ji na soupiskách najdete...kromě toho, pro kvalitní práci ve svazu ELO není to nejpodstatnější...

+4 /-1 | 10.12.2022 19:12

rasputin
Zdravím slečnu Táňu, co se týká úspěchu v šachové partii jakou roli z vašeho pohledu hraje psychická stránka hráče? Díky za odpověď a přeji pohodové dny.
+3 /-0 | 12.12.2022 13:15

Táňa Šeráková

Dobrý den, osobně se domnívám, že psychická stránka hráče šachu hraje velmi významnou roli. Šachy jsou naprosto vyčerpávající. Fyzicky i psychicky. Pokud budou spolu hrát 2 hráči se stejnou úrovní výkonnosti/dovednosti, pak bude úspěšnější ten, který bude mít lepší psychickou odolnost.

+0 /-0 | 19.12.2022 19:11

sarmatam
...Když tam 5000 lidí co hrajou šachy ..po celé republice naší ...napíše že ANO ...tak potom ,ať se stím kapitán i celé mužstvo ...smíří .... vždyť to je turnaj na 14 dní plus mínus ....a příště ? uš si třeba nezahraje .....jen se stmelit ...tak jsem to myslel ....domluvit se na odměnách ....a prohry k šachu patří ....i výhry ..i remízy ....jde jen o to tam poslat to nejlepší no ? ....to je můj názor .....A potom by mě zajímali co nejvíc se semknout ....a sehnat co nejvíc sponzorů .....asi fikce ...OMLOUVÁM SE .....
+0 /-1 | 19.12.2022 19:04

emil

Slečno Šeráková,

šachisté registrovaní pod ruskou nebo běloruskou federací se u nás nemohou účastnit turnajů a soutěží družstev. Nevnímáte dané omezení jako diskriminační? Šachy by měli přece lidi spojovat bez ohledu národnosti či státní příslušnosti. Například v sousedním Rakousku žádné takové omezení není, nezastává český šachový svaz příliš radikální postoj?

 

Předem děkuji za odpověď ať se Vám daří.

+2 /-0 | 12.12.2022 10:40

Táňa Šeráková

Dobrý den, je asi pravdou, že politika do sportu nepatří a pokud je nějaké pravidlo již vydáno, pak by mělo být v rámci jednotlivých zemí uplatňováno jednotně (stejně). 

+0 /-1 | 19.12.2022 19:00

diagramovnik

Zdravím vás Táňo. Rád bych se zeptal jakým způsobem by jste chtěla zvýšit zájem o šachy u dětí u nás?

Děkuji.

+3 /-0 | 12.12.2022 09:15

Táňa Šeráková

Dobrý den, děkuji za zajímavý dotaz, možná by pomohlo, kdyby šachy byly volitelným předmětem na Základních školách a staly se součástí osnov MŠMT. Zde by bylo vytvořeno „podhoubí“ potenciálních hráčů v šachu. Možná bychom se mohli inspirovat systémem výchovy šachistů např. v Uzbekistánu. 

+0 /-1 | 19.12.2022 18:57

chess64geek

Dobrý den, když jsem se podíval na váš tým, máte silné zástupce v oblasti reprezentace, trenérské oblasti, v oblasti výchovy mládeže. Máte potencionálního kandidáty i na administrační oblasti (hospodář, STK, oblast rozhodčích)? Někdo to přece bude muset dělat, pokud vyhrajete. Děkuji za odpověď. 

+0 /-0 | 19.12.2022 18:52

sarmatam
...další moje otázka ? ...jste schopná s polupracovat s někým co zůstanou ve vedení ...gdiš to vyhrajete ? ...těma bývalýma členama ....ským ? ským né ? ....a s kým ráda budete pokračovat ve zlepšení ...zase opět nemusíte odpovídat ...děkuju ....
+1 /-0 | 19.12.2022 18:47

sarmatam
...další moje otázka ? ....jaký máte názor na Petra Krolopa ? ...zdejšího diskutéra ....děkuji za odpověď ..opět není nutná .....
+1 /-1 | 19.12.2022 18:42

sarmatam

....uš jsem tady ....omlouvás se ....otázka ? ....máte ,, slabost ,, pro nějakého šachistu ? .....nemusí být ani z naší malé republičky ? ...děkuju za odpověď .... není nutná .....

+1 /-1 | 19.12.2022 18:35

benoni96

Dobrý den Táňo, mám malý dotaz. Co si myslíte o omezení, že hráč může být uveden pouze na 3 soupiskách. Děkuji za odpověď. Hezký den.

šachista z Moravy

 

+4 /-0 | 11.12.2022 23:54

Táňa Šeráková

Dobrý den, máte zajímavý dotaz. Možná, že je to omezující pro hráče, zejména pro ty, kteří chtějí hrát každý týden v soutěžích družstev. V tomto kontextu by bylo asi ideální, aby hráč mohl být na 4 soupiskách. Určitě by stálo za to, vyvolat diskuzi v rámci STK o tomto pravidlu a pokusit se hledat řešení. 

+0 /-1 | 19.12.2022 18:32

Rubinus

6.12. byla pražská konference. Martin Petr na ní jako host byl. Z vašeho týmu nikdo. Proč? V Praze se volilo 5 delegátů pro celostátní konferenci...

+12 /-0 | 09.12.2022 14:56

Táňa Šeráková

Dobrý den, ano to máte pravdu, možná se někdo z našeho týmu zúčastnit měl. Nicméně v rámci naší předvolební spolupráce máme v plánu včetně programu představit se všem krajským svazům. 

+0 /-0 | 19.12.2022 18:21

chess64geek

Jen pro pořádek - Martin Petr tam určitě nebyl jen kvůli tomu, aby hledal hlasy. Konferencí (a nejen v Praze) se jako host účastňuje pravidelně a navštěvoval je už během doby, co byl místopředseda.

+4 /-2 | 10.12.2022 14:07

patmat
Síce som nečlen ŠSČR, no v článku by sa asi patrilo uviesť na akú pozíciu kandiduje, či aspoň odkaz na nejaký súvisiaci článok k tomu. Ako na čitateľa pôsobí na mňa článok akosi "neúplne".
+4 /-1 | 09.12.2022 15:52

Táňa Šeráková

Dobrý den, základní informace o mně byly doplněny v rámci tohoto článku. Jsem součástí týmu, který kandiduje do vedení ŠSČR. Moje případná role zatím není jednoznačně vydefinována. Ráda bych pomohla v oblasti propagace, marketingu, mezinárodní spolupráce. 

+0 /-1 | 19.12.2022 18:17

patmat
A ešte, mimochodom, na spomínanom predchádzajúcom online rozhovore vám nefungujú fotky.

Takto to "temno" neporazíte.

+4 /-1 | 09.12.2022 16:08

Táňa Šeráková

Dobrý večer všem. Děkuji za zajímavé otázky a budu se na ně snažit, co nejlépe odpovědět. Přeji pohodově společně strávený čas při otázkách a odpovědích. Taťána Šeráková

+2 /-0 | 19.12.2022 18:04

sarmatam
....mám dotaz na paní nebo slečnu Šerákovou ? ....Hrála jste aspoň jeden turnaj meteskum bleskum nebo aspoň jednu simultánku pořádanou RP šachy ? ....děkuju za odpovědˇ ..... mám ještě jeden dotaz , dělala jste průvodčí nebo prodávala jízdenky u čd ? .... nebo žeby jste dělala výpravčí tam u Vás v Prušánkách ? .....děkuji za odpovědˇ ......
+1 /-0 | 19.12.2022 10:56

Krolop

Alane, ty si démon! Táňa je Ing. tudíž neprodávala lístky u ČD a ani nedělala výpravčí. Prušánkami vlak vůbec neprojíždí.

+2 /-0 | 19.12.2022 11:06

sarmatam

...Petře já vím , že tam vlak nejede :-) ....jsem psal gdysi né ? ...že jsem do Prušánek jezdil chlastat , a né jednou :-) ....a potom s tama pěšky po polích , po bahně do Hodonína ...a to nekecám :-) ....kousek od Prušánek je nějaké jezírko , tam jsme se chodili mýt :-) ...a v hospodě s nás měli chlapi dost ....my s kámošem vždycky mrtě piv a potom večer jsme tam pili gdesi bokem od vesnice s borcama víno :-) ...na to nigdy NEZAPOMENU! ....že na ... ,, slopaj ! ,, a podal mi demižoon vína :-) ....

+1 /-1 | 19.12.2022 11:18

lykan

Pamatuju, že jsem jednou jel Railjetem a tam byla Táňa něco jako vedoucí vlaku. Takže jo, mohla být i průvodčí a mohla ti prodat i jízdenku :-D

+2 /-0 | 19.12.2022 11:01

Radek Zálešák

Dobrý den,

1/ Jaký máte názor na, dle tohoto webu, nesmyslné šachové autobusy a - já doplním - vlaky?

2/ Letošní příspěvek ŠSČR na provoz šachových klubů a kroužků pro mládež byl pro jeden ze tří  klubů v celém Karlovarském kraji cca 6000,- Kč. Zdá se Vám tato částka (jako autorům tohoto webu) také přemrštěná? 

Děkuji.

+2 /-0 | 19.12.2022 09:09

lykan

Tak ty vlaky vám asi neprojdou, když Táňa dělá(nebo aspoň dělala) skoro celý život pro České dráhy :-)))

+2 /-0 | 19.12.2022 10:16

Jirikovka@post.cz

Dotaz pro paní Šerakovou !Jaké vlastnosti by měl mít reprezentant,aby byl příkladem  šachové mládeži!

+1 /-2 | 15.12.2022 21:42

lykan

Vtipný, bystrý, co nezkazí žádnou srandu! A taky trošku bohém a aby vyčníval z davu! Jen o takové má mládež zájem a bere si od takových něco(samozřejmě jen to dobré).

+4 /-0 | 19.12.2022 07:52

Bezvyznamny
Slecno Tano, predem moc dekuji za Vase odpovedi a taktez preji mnoho stesti a zdaru ... Z meho pohledu je zmena na SSCR vice nez zadouci (v tom ma Petr Koutny naprostou pravdu). Hezky zbytek dne. Bezvyznamny sachista z Vysociny
+3 /-0 | 12.12.2022 17:44

rasputin
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 12.12.2022 13:14

Petrsever
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 12.12.2022 00:09

Petrsever
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 12.12.2022 00:09

Petrsever
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 12.12.2022 00:08

ciki333

Blíží se daleko důležitější volby, než ty do vedení ŠSČR. Otázka na Vás, paní Táňo Šeráková: "Mám dát svůj hlas generálu Petru Pavlovi nebo Danuši Nerudové?" 

Možná někomu připadám jako nesvéprávný jedinec, ale ve skutečnosti jsem jen nerozhodný a věřím ženské intuici. Ve hře je budoucnost ČR, a já stále váhám mezi dvěma laskominami - generálem a Danuší...Tolik na vysvětlenou.

+6 /-10 | 09.12.2022 15:18

giocozo
ciki333 - Nejen, že si nerozhodný, ale vůbec navíc nechápeš po čem ženy touží. ;)
+1 /-0 | 10.12.2022 20:30

ciki333

Gio, po čem ženy touží, nevěděl pravděpodobně ani Giacomo Casanova. Jisté je jen jedno, nedají pokoj, dokud to nedostanou...

+0 /-2 | 10.12.2022 20:38

lubomir1959

Tak z těchto dvou ani jednomu, nechce se mi ani věřit, že může někdo dát hlas bývalému komunistovi-převlékači kabátu a kariéristovi, který je schopen udělat cokoliv, jen aby se dodral k jakékoliv, dobře placené, fukci. A Nerudová? Proboha, to by byla stejná loutka jak Čaputová nebo jak by byl Drahoš, tu ani omylem! 

+6 /-7 | 09.12.2022 23:52

Kapucínek
Dobrá, omlouvám se za narážku, která byla nemístná a ptám se tedy ještě jednou. JAKOU MÁ SLEČNA ŠERÁKOVÁ KOMPETENCI (jakoukoliv) k řízení ŠSČR?
+3 /-3 | 10.12.2022 12:19

giocozo
Kapucínek - Příště prosím vše malými písmenky. Otázka potom působí agresivně.
+1 /-0 | 10.12.2022 20:38

lubomir1959

Paní Šeráková hraje závodně, hraje za Prušánky, tam ji na soupiskách najdete...kromě toho, pro kvalitní práci ve svazu ELO není to nejpodstatnější...

+2 /-1 | 10.12.2022 19:15

Kapucínek
Tento komentář byl smazán pro porušení pravidel diskuze.
+0 /-2 | 10.12.2022 09:30

xdavx x

zkus to lepe a bez sexistickych narazek... chtel bych videt tvoji pritelkyni jak by se ji to libilo, kdyby ses takto o ni vyjadril... 

+3 /-2 | 10.12.2022 09:32

David Navara
Asi by bylo dobré paní Šerákovou stručně představit, aby čtenáři věděli, na co se mají ptát.
+12 /-0 | 10.12.2022 07:29