1. liga Východ Vlci prošli křest ohněm

14.10.2022 06:00 | Zprávy

Po bezproblémovém sobotním vítězství nad zálohou Poruby se naše Áčko utkalo s největším favoritem soutěže Slavojem Porubou "A". Tomu, že to byl zápas jako břitva, odpovídají soupisky týmů.

 6GM, 6IM, 2FM a pouze 2 netitulovaní vlčnovští hráči, kteří měli být " potravou pro děla ", ale opak byl pravdou. Dále by bylo vhodné podotknout, že v zápasu se utkalo 5 současných či bývalých olympioniků (zkuste uhádnout kteří). 

ŠK Slavoj Poruba „A“TJ Vlčnov
Kempinski Robert C Z2541½-½2514Krejčí Jan H Z
Bobras Piotr C2490½-½2493Zwardoň Vojtěch H Z
Jakubowski Krzysztof C2473½-½2362Maník Mikuláš C Z
Biolek Richard Jr. Z2437½-½2328Zpěvák Pavel Z
Kaňovský David Z24000-12147Gabriel Adam Z
Cvek Robert Z2476½-½2239Mudrák Josef Z
Malík Jan Z22690-12114Trávníček Kryštof Mikuláš
Klíma Lukáš23481-02125Babula Milan
-4½  

Utkání začalo malou úsměvnou příhodou, kdy porubský Bobby si stěžoval na nevhodnou židli, okamžitě se mně vybavila stížnost jeho slavnějšího předchůdce Bobbyho Fischera v zápase o mistra světa v roce 1972 (Robert Cvek: nikdy jsem nehrál na tak malé skládací židli. Poté, co jsem mizerně spal na partii (moc nepomohl příjezd na hotel ve 21:45 a pak dunivá hudba hotelové akce. Jinak dvojička Třinec-Vlčnov je kouzelná, blíž už to asi nešlo), jsem nechtěl za trest, že hraji šachy, hrát se svým "kostěným zadkem" na mini židličce, ze které jsem ještě samovolně sjížděl. Naštěstí svetr pod pozadí mnohé vyřešil, včetně určitého nepohodlí.) Zde byla žádost okamžitě vyslyšena a svou židli jsem Robertovi nabídl, protože na židli na které seděl, jsem v sobotu, jsem celkem hezky vyhrál a jak víte šachisté jsou velmi pověrčiví, zřejmě i z tohoto důvodu jsem byl s díky odmítnut.:-)  (Robert Cvek: důvod byl prostý, nikdy bych nechtěl hrát proti někomu ve výhodě, obzvláště ne proti Pepovi, kterého mám rád a vážím si ho.) To však bylo z našeho vítězného zápasu Slavoj Poruba - TJ Vlčnov 3 1/2 - 4 1/2 na dlouhou dobu vše veselé.

Soupeř se do nás pustil zostra a zhruba po dvou hodinách to nevypadalo vůbec růžově. Prakticky všichni naši hráči si prožili své peklo.  Pojďme se podívat, jak se zápas dál vyvíjel. (Robert Cvek - ano, zápas se vyvíjel dobře...)

GM Jan Krejčí hrající černými stál s GM Kempinskim horší a nakonec manko pěšce vyvážil v koncovce aktivitou a partii zremizoval. (Robert Cvek: Robert "Kempka" Kempinský mne velmi potěšil, protože po remíze mi "půjčil" normální židli, předávání trochu větší štafety (židle), vytvořilo bodrý úsměv na tváři mého soupeře).

 Na dvojce si IM Vojtěch Zwardoň připravil bílými velmi tajemnou variantu,  kterou GM Bobrase přinutil k dlouhým dumám, ale to bylo tak všechno a Vojta musel zachraňovat remízu dokonce v poslední partii zápasu, která rozhodla o našem vítězství (Robert Cvek: To byla zvláštní partie, kde se mi zdálo, že Vojta vyhraje a pak, že prohraje, takže čistě matematicky, ta trefa doprostřed je OK).  
Černými hrající GM Miki Maník chtěl ošálit GM Jakubowského, ale stál celou partii na pokraji prohry a přijetí nabídky remízy soupeřem bylo pro něho vysvobozením, protože počítač si v závěrečné pozici chrochtá +2 pro soupeře (Robert Cvek: No zde bych s Jožinem polemizoval, počítač sice chrochtá, ale když jsem viděl závěrečnou pozici, tak bych - za našeho Kryštofa - rozhodně blahem nechrochtal, ale spíše bych přemýšlel, jak nedostat mat. Mimochodem po partii Miki Maník venku vehementně sháněl šachový program, jak to vlastně ta závěrečná pozice stojí). 
IM Pavel Zpěvák si bílými připravil variantu na neortodoxně hrajícího IM Richarda Biolka, ten mu do ní spadl, ovšem po několika nepřesných tazích bílého se karta začala obracet a jediný, kdo mohl hrát na výhru byl černý. Proč černý přijal remiz, ví jen snad vedoucí družstva Peťa Dostál. (Robert Cvek: To není tak velká záhada, stačí se jen pohodlně usadit, nahodit Watsonův postoj a zaposlouchat se, co na to Sherlock. A Sherlock praví, že Ríša chtěl hrát variantu, ve které by hned prohrál - Ríša asi také nebyl nejčerstvější - navíc stav zápasu byl více než dobrý, takže zde nebylo třeba a hlavně tu dobu, riskovat.)
Vše se obrátilo na páté šachovnici, kde IM David Kaňovský tak dlouho v lepší pozici masíroval Adama Gabriela, až se Adam vzpamatoval a geniální obranou vyzval soupeře k hlubokému zamyšlení, což soupeř vyslyšel a překročil čas. Nutno však podotknout, že již v horší pozici. (Robert Cvek: To napsal Jožin skvěle, protože ať to vyzní sebedivněji, tak je to ve skutečnosti ještě daleko divnější. Prostě záhada bermudského trojúhelníku zasáhla i Vlčnov).
FM Josef Mudrák vyfasoval svého neoblíbeného soupeře GM Roberta Bobbyho Cveka, kterého ještě nikdy neporazil. Snad i proto začal zahájení trochu mimo knihovnu, ale hlavně žádné velké akce. Myslím si, že partie skončila spravedlivou remízou i když Robert stál určitě o něco lépe. (Robert Cvek: Ano, ale nemyslel jsem si, že jsem stál lépe. Byl jsem rád, ačkoliv už s pohodlnou židlí, že partie skončila. Hlavně jsem asi 3x obešel všechny šachovnice a vypadalo to "nejhůře" na naše těsné vítězství nebo remízu).
Super hrdinou zápasu se stal Mikuláš Kryštof Trávníček, který černými eliminoval FM Jana Malíka. Honza se pokoušel získat iniciativu jeho typickým způsobem, ale přehlédl drobnou taktiku. Miki místo výměny věží posunul věž na nechráněné pole na 2. řadu a využil slabosti 1. řady bílého. Dále několika přesnými tahy chytl soupeřovi dámu prakticky uprostřed šachovnice a jeho neuvěřitelně přesná hra vyvrcholila fantastickou kombinací, jíž převedl partii do snadno vyhrané pěšcové koncovky. Prostě klobouček.  (Robert Cvek: Ano, Kryštof sehrál skvělou partii. Zde není co dodat, jen smeknout klobouček).

Poslední šachovnice podle mě rozhodla o výsledku zápasu. Hosté zřejmě vsadili na to, že IM Lukáš Klíma černými brzy porazí IM Milana Babulu. Ano, černý stojí na výhru, ale Milan vzdoruje seč mu síly stačí a vytoužená jednička ne a ne přibýt do zápisu, snad i proto čtyři partie skončily jinak než měly. Proto Milane alespoň za mne VELKÉ DÍKY. (Robert Cvek: Milan Babula čaroval v horší pozici a nacházel stále jediné tahy a bránil se až tak, že Lukáš asi poprvé a naposledy v životě skončil partii jako poslední. A to měl na hodinách v době rezignace soupeře asi 1 hodinu a 15 minut. Milan zaslouží potlesk).

Tak jsme v obou zápasech bodovali, snad nás to trochu naladilo a radši již držím hubu.

Pepa Mudrák
51x 5624x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (51) Aktualizovat
azvl

Asi je to tajná informace. Proč to nám Pavlík už nevysvětlí....smiley Kdo chce s vlky žíti......  

+0 /-0 | 17.10.2022 22:13

paulz

Tady je dnes veselo.

+0 /-0 | 17.10.2022 22:04

Agent Voňavka

Pavle, jsi členem STK, tak bys výsledky měl znát. To je vážně takový problém je napsat? Nebo tu dotyčnému dát na sebe mail a napsat mu to soukromě? Nebo je únik informací ze svazu či STK trestán oběšením?

+1 /-0 | 17.10.2022 20:47

azvl

Nejsi ani schopný dát přesné výsledky anket na které se odvoláváš. A tady mluvíš o hospodských řečech. Buď sbohem a pamatuj na svá štastná čísla 383 a 69.

+0 /-0 | 17.10.2022 19:13

Pavel Ch

Byl jsem poslední z bafuňářů, co tu odpovídal, sami jste si mezi sebou dokázali, že to nemá cenu.enlightened

 

Pánové, převevším pro neznámého azvl,enlightened

psal jsem ráno a dával odkazy na kontakty kam je možné se obracet.

 

Byť jsem zde během roku a půl vysvětloval, jak to bylo s tou 1.ligou, radši někdo věří hospodským řečem nebo řečem různých nicků na nss. Tak holt mi nevěříte, tak dál nemá smysl psát, odpovídat. Žijte ve své něvědomosti a sdílejte si svou pravdu a společně si nadávjete na bafuňáře. Asi jsem špatně vysvětloval, tak holt se starejte sami, vždyť mě k tomu nepotřebujte.

 

 Tolik chyb (tím nemyslím pravopisných) jsem ani tady v diskuzích neviděl, jako v 19:02 od azvl.surpriseblush   

 Věříte 100x zde opakovaným blbejm kecům, že se po dotazu na offiko adresu emailu sekretariátu (šíří se jak přeposílané hoaxy) nedočkáte odpovědi. Samozřejmě, pokud Vaší mluvou (píšete, že jste psal včera za střízliva) nenapíšete: "Je mi z vás na Strahově na blití, stejně mi neodpovíte, tak se teda ptám, podepsán xy co je vám kur.. do mého jména xy@seznam.cz" .    Pak si jistě každý "ze Strahova" před delegáty konference obhájí, že na takový emaily se opravdu neodpovídá. 

    V Pardubicích a Praze mě zdravili moji přátelé (kteří nebafuniřili nebo na klubové úrovni) včetně lidí, kde jsem se omlouval, že nevím o koho jde a divili se, že mám zde svatou trpělivost odpovídat

.    Tak ještě naposledy, kontakty máte, tam je možné řešit, tady ztratilo jakoukoliv cenu. 

 

Hezký večer a nenechte si ho znechutit bafuňářem, mějte se krásně hats off 

+0 /-0 | 17.10.2022 19:07

Petan

Nemám žádné přesné informace z STK. Jen jsem se dočetl že na východě většina chce dvoukola a na západě ne. Většina je většina a je mi vcelku jedno, jestli to byly většiny 70:30 nebo 60:40. Rozumím tomu, že některé moravské kluby by chtěly udělat dvoukola na celé zeměkouli, ale někomu to holt vyhovuje více, někomu méně. Klubů ubývá, ale nemyslím, že to souvisí s dvoukoly nebo jednokoly.

+0 /-0 | 17.10.2022 18:48

paulz

Zbytečná diskuze....

+0 /-0 | 17.10.2022 18:28

azvl

Nebo teda pánové aspoň napište, ankety jsou tajné a nikomu je nedáme. Já přidám nějaký kompliment na funkcionáře a všichni budeme spokojení.smiley

+0 /-0 | 17.10.2022 17:51

azvl

Kde chtějí dvojkola ať je mají. Kde ne ať je nemají. Jde snad všem o tom aby pořád neubývalo klubů a šachistů. 

A neuveřejnit podrobné výsledky jako to udělala STK je ubohé a jen pak člověk musí přemýšlet proč.

No a Petane pokud víš jaké byly výsledky tak máš něco společného s STK, tak napiš výsledky těchto anket Ty.

Jde dohromady bez extraligy o 9 soutěží, to by i dítě na základním stupni dalo do tabulky tak za půl hodiny.

+1 /-0 | 17.10.2022 17:24

Petan

Proč pořád někomu nutíte dvoukola, když v první lize západ je většina nechce a v nižších soutěžích už tuplem ne? Si na Moravě udělejte třeba čtyřkola, když vám to vyhovuje.

Z hlediska volných víkendových termínů se tím samozřejmě celorepublikově nevyřeší nic, když kromě extraligy a 1. ligy východ jsou prakticky všude jednokola.

+0 /-1 | 17.10.2022 17:18

azvl

Chápu že někde dvojkola nechtějí. Mohou být třeba problémy ze zajištěním místností v sobotu nebo s hráči atd.atd.. Ale jedno teda nechápu vůbec, nějvětší odpůrce dvojkol je naše slavná STK v čele s panem Malcem. Přitom dvojkola ve více soutěžích by řešila nedostatek termínů a usnadnila práci zrovna STK. Jenom to že od loňska už pod STK proběhly dvě ankety a třeba podrobné výsledky dosud STK nezveřejnila. Což je nejen absolutní neúcta ke klubům které ankety STK vyplnily, každý člověk který nějakou anketu vyplní chce snad vidět podrobný výsledek. Ale taky jasný signál, nás to někdo donutil udělat, my to nechceme a houby je každém po tom jak to nakonec přesně dopadlo. Ono že nakonec vloni pro odpor STK musel o dvojkolech hlasovat až VV a výsledek byl ten nejtěsnější 4:3 pro dvojkola něco značí. Tohle snad mohlo rozhodnout STK samo.

Takže letos přichází další fáze, územní rozložení 1.lig je samozřejmě správně. Takže se  trochu domrší dvojičky, udělají se tři jednokola, přitom zrovna v lednu bez problémů mohlo být dvojkolo. A ono po takovém chaosu může STK chystat vesele novou anketu pro příští rok, však ono ty zapadlé vlastence na Moravě přejdou takové hloupé výmysly hlasovat pro nějaké novoty. My v Praze víme nejlépe co je správné. 

Takže se Pavle Chrzi vyjádři co je tady napsané nesprávně. Hlavně nepiš jako předseda svazu, že hlavní je klid a pochopení ve vedení svazu a že se tam všichni mají rádi, což třeba na Slovensku a v Posku nemají a je to hrozné. 

A pokud to není samozřejmě tajné, prosím o uveřejnění podrobných výsledků anket o dvojkolech. A na svaz jak známo je zbytečné psát, stejně nikdo neodpoví.

+2 /-3 | 17.10.2022 17:02

Agent Voňavka

Dvoukola na Moravě jsou super, ale občas to holt do dvojic nevyjde. Ale zase si vemte, že tam není Jihlava ani Polabiny, mohlo být hůř. Rozdělení je geograficky asi jak má být, i když třeba okolo Třince je teď dálnice a jede se do Brna lépe než do Vlčnova. Tam to tak prostě holt vyjde, že jsou tři Brna a široko daleko žádný jiný klub. A když spadl Vsetín a postoupila Hošťálková, tak to prostě jinak vyřešit nešlo. Odpoledne začátky od 12:00, případně od dvou. Tak jako v extralize. Na západě to týmy z Prahy nechtěly. Vemte si, že ty singl kola už takhle fungují přes 40 let, protože tehdy byla sobota pracovní, tak se hrálo jen v neděli. Bohužel od té doby posun naprosto minimální. Neochota něco změnit, přitom dneska čas jsou peníze. A čím dřív se soutěž odehraje, tím víc má potom člověk času na jiné věci(nejen na ligy jinde). Na Slovensku jsou v tomhle napřed. A jsou napřed i ohledně soupisek, když může být člověk na soupiskách od první až po pátou ligu. Třeba k tomu jednou u nás STK taky dospěje. A hlavně - nebude se ptát oddílů, prostě tak rozhodne a tečka.

+2 /-0 | 17.10.2022 11:13

Pavel Ch

azvl

Pokud se omlouváš za formu, taky já se omluvím za formu, prostě i bafuňář si čas od času nedá vše líbit.  

  Vídíme, že bude lepší komunikovat oficiálními kanály se jmény, emailovými adresy.

  Poslední doplněk (upřesnění mého předešlého, které mohlo vést k jinému pochopení): Ještě jsem zjistil, dle Tvé reakce, že nemusela byla pochopena správně moje věta. Upřesňuji,že tu "držkovou" za vůbec nějaká 2kola jsem nedostali "ze zhora", ale od některých klubů, krajů, Moravy a Slezska. S tím, proč tedy nezavedeme 2kola i na západě, abychom nekazili termíňák. Pokud Ti jde o vyjádření vůle většiny, pak by to ale nesouhlasilo nejen na západě, ale i v součtu západ+východ a museli bychom se vrátit všude k jednokolům všude.      

 

 Nicméně, jak už jste mi někteří psali, že hájím VV, ne, ne, snažil jsem se jen odpovídat a dávat do obrazu fakta. Sám za sebe. 

 

  Takže, cokoliv se chcete optat, bude lepší offiko, kontakty komisí najdete: https://www.chess.cz/komise-sscr/

Když nevíte nebo offiko na svaz: sekretariat@chess.cz 

 Pošta je evidována, dostane se pověřené osobě.

 Jiné kanály messenger, telegram (neplést název s tím, co pamatuje moje generace) atp. jsou možné jen mezi přáteli, avšak může dojít k tomu, že se jedná jen o bývalé přátele a jedna strana se pak diví, že nedostává odpověď. Tak offiko a  pak si můžete stěžovat, že včas nebylo odpovězeno. Co vím, je odpovězeno vždy.  

 Krásný celý týdenhats off

+1 /-0 | 17.10.2022 11:07

azvl

Tak ono neregistrovaný by se asi na dění v 1.lize východ neptal. A na jménu nezáleží, hlavně že konečně někdo odpověděl jak to letos s dvojkoly v 1.lize východ je, za což Ti samozřejmě dík. Příspěvek jsem psal absolutně střízlivý, za formu se omlouvám, za obsahem stojím. 

383 a 69 to jsou prý podle hvězd Tvá číslasmiley

 

+0 /-1 | 17.10.2022 09:23

Pavel Ch

Ještě jsem chtěl upozornit, když je někdo podělaný se představit, tak ať komentuje výsledky, články, ale na odpovědi na vážnější věci ohleně svazu prostě nemá nárok. Když se jeden představil, tak se zjistilo, že je neregistrován. Až zaplatí, zaregistruje, může se pak o dění ve svazu ucházet. 
 

 Ne, že bych nemohl odpovědět. Ale musí říci, nejsem registrován, jsem jen fanda, něco nepřesně znám z komentářů nss, mohl byste mi prosím vysvětlit problém?

 
 To je běžné u drtivé většiny lidí v naší společnosti. Takovéto slušné jednání.  Ano jsou lidé, kteří jednat slušně neumějí. Od těch nejlépe, doporučuji i dalším slušným lidem, říci jim max, maucta.

 Navíc mají smůlu. Zkušení funkcionáři si prožili při diskuzi na webu ČŠS. Nejvíce hloupých až sprostých invektivů tam bylo v neděli po hospodě, po zápase, to byli "hrdinové" s ostrou tužkou. Funkcionáři jsme si lámali hlavu druhý den s odpovědí, zatímco po vystřízlivění  autoři se už za své komenty styděli. Proto diskuze byla zrušena a už nebyla obnovena.

 

Takže postě, smůla, zažil jsem to kdysi, proto tato přiměřená reakce. sad

+2 /-1 | 16.10.2022 23:20

Pavel Ch

 

azvl

Když si přišel ze zápasu po hospodě se vyzracet,

tak se to dělá na záchodě, ne na nss.

Příjemné blití až do rána. 

Až vystřílivíš, tak se třeba omluvíš.

+2 /-1 | 16.10.2022 23:00

azvl

Tak jsi to konečně napsal. STK jak všem bylo jasné to od začátku blokovala, proto dvě ankety na východě, proto nakonec těsné hlasování VV ŠSČR jestli se vloni dvojkola na východě vůbec povolí. 

Tak samozřejmě co by nějaké funkcionáře zajímalo co někde na Moravě hráči chtějí. Vy máte totiž normální hráče u pr... jen vám přidělávají starosti. Důležité jsou dotace od státu třeba na neaktivní hráče, jinak by ani odměny nebyly. A jak to nejlépe udělat, nad tím se musí přemýšlet.

Doufám že v příštích volbách půjde tohle vedení kam patří a někdo udělá hloubkovou kontrolu hospodaření svazu. 

K dvojičkám už prosím nepiš nic, není to fakt potřeba, uděláno tak aby jste dvojkola znechutili. 

Prostě typičtí funkcionáři z kterých se chce normálním lidem blít.

+1 /-4 | 16.10.2022 21:45

Pavel Ch

azvl, jsem zpět v Ústí doběhl a přežil v Třeboni.

ad, dvojkola. V tom STK nemohla vyjít více vstříci "hlasu lidu". Počet kol v dvojkolech a jednokolech naprosto odpovídá poměru hlasování 1.ČL východ. Stejně jsem dostali "držkovou" od některých, že to narušuje mnoho dalších věcí termíňáku, že dvojkola kazí termíňák a na západě nejsou. Kdybychom chtěli sjednotil, tak prostě budou jednokola dle hlasování všech týmů  1.ligy v součtu.enlightened

 

 Řešilo se to skoro hodinu na rozšířené STK, užší STK + 14 předsedů krajských STK + vedoucí skupin.  Myslím, dost reprezentativní účast. 

Tak prosím si zrovna na to nastěžujte. 

  K těm dvojičkám ještě během pár dní odpovím. 

+1 /-1 | 15.10.2022 21:06

azvl
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 15.10.2022 20:27

azvl

To Pavel Ch: stačilo vytvořit  dvojice Staré Město - Vlčnov a Moravská Slavia- Třinec místo Vlčnov-Třinec a Staré Město-Moravská a všechno ostatní nechat stejné a bylo to pro všechny lepší na kilometry a mnohem lepší na dojíždění, ale chápu že zrovna tohle někdo nevěděl a nezeptal se. Udělat takový rozpis kde se po partii v sobotu večer jede do Vlčnova z Třince jako Poruba A a zpět jako Poruba B někomu prostě hráblo. A v posledním dvojkole si tohle zopakují Duras a Jundrov. Až se při takových nesmyslných nočních přesunech někomu něco stane pak teprve budete na STK zřejmě  spokojení. No a pokud to není tajemství kdo vlastně rozpis 1.ligy východ vymyslel?

A proč jsou tři jednokola když údajně byla odhlasované dvojkola je další věc.

+0 /-0 | 15.10.2022 19:58

Pavel Ch

azvl1 19:21

Tak nějak, on totiž Petr rád přehání.

Ano doktor.ák, dvojice a čtveřice.

  Tak zkuste napsat dvojice a čtveřice lépe, ale ne tak, aby to bylo výhodné jen pro někoho.

Odjíždím na půmaraton Třeboň, tak odpovím na případné připomínky až zítra.

+1 /-0 | 15.10.2022 05:48

azvl

Výborný a zajímavý článek Pepo.

Podle rozpisu kol jsou to klasické dvojice které prostě někdo schválně nebo nedopatřením dojeb... jak se slušně říká. Ale zase mohlo být i hůř třeba Poruba A a Poruba B v jiné dvojici atd.smiley

+1 /-0 | 14.10.2022 20:32

doktor.ák

Díky za kladné ohlasy,které jsem ani neočekával. A nerozdělil svaz náhodou soutěž do čtveřic? Jinak administrativní věci mě nezajímají.

+0 /-0 | 14.10.2022 19:23

azvl

No zrovna Pavel Chrz věřím, že vždy měl se své funkce houby, možná teď aspoň nějaké odměny, ale určitě to pro peníze nedělá. 

+0 /-0 | 14.10.2022 19:21

Petr Koutný

Pavel je poslední doubou hodně naježený, když se mu šáhne na jeho svaz. Jakoby se židličky třepaly a nikdo neměl nic jistého. Pavle, jestli chceš tady mluvit o klientelismu, podvodech, zničené reprezentaci, zlodějnách a korupci....můžeme klidně začit, vyber si kterékoliv téma a pokecáme veřejně....protože klientelismus je taková značka tohoto vedení. Možná bych ti mohl spočítat kolik peněz získali na dotacích za poslední volební období lidé ze svazu....Tipuji, jistě přes milión, možná i dva milióny a možná i víc....Do toho nepočítám další tunely, které se snad jednou prošetří.... 

+4 /-1 | 14.10.2022 19:07

Robert Cvek

Azvl:yes Přesně tak, k tomu netřeba více komntář. Jinak my jsme jeli, aby to bylo co nejrychlejší, přes Slovensko, za cesty jsme si kupovali dálniční známku a to, že jsme tam byli tak """brzy""" vděčíme jen skvělému umění šoferování našeho šéfa. A máte pravdu, jak bude sníh, tak to bude minimálně o hubu...

+1 /-0 | 14.10.2022 19:05

azvl

No ono Vlčnov Nový Jičín není skutečně Vlčnov okr.Uherské Hradiště. 

No zrovna Vlčnovu to může být jedno, možná dobře "naladěné družstvo z Poruby A" po takové pěkné noční projíždce bylo část úspěchu. 

A když člověk koukne na poslední dvojkolo kdy Jundrov v sobotu pojede do Vlčnova, pak večer do Třince a Duras to bude mít přesně naopak, to mohou být nasr... družstva. 

+1 /-0 | 14.10.2022 19:03

Pavel Ch

Říkám, měli jsem přesné podklady, níže jsem to napsal teď v rychlosti blbě, omlouvám se.

Buď by bylo naštvané Brno nebo Vlčnov, ale spíše jde o jejich soupeře, 

+1 /-0 | 14.10.2022 18:49

azvl

Ale zase člověk musí chápat, vytíženost pánů z STK je taková velká jak píše i předseda svazu PM nyní na konkurenčním webu, oni prostě na nic nemají čas.smileyA  přesto soutěže pořád pokračují....

+0 /-0 | 14.10.2022 18:41

azvl

Ono mimo zhruba 60km navíc je tam i další problém. Jak je Třinec Brno v sobotu večer většinou bez problémů, Třinec Vlčnov je mnohem náročnější trasa. A přejíždět v sobotu večer pro družstva co budou hrát SM Morenda přes Buchláky když třeba padá sníh nebo je tam havárka není vůbec sranda, ale to zase každý nemusí vědět. 

+0 /-0 | 14.10.2022 18:32

azvl
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 14.10.2022 18:11

Robert Cvek
Třinec - Vlčnov přes 2 hodiny autem i více... ještě jak je nyní vše rozkopané...
+1 /-0 | 14.10.2022 18:02

azvl

To Robert: a že jsou tři jednokola ze záhadného důvodu na to si se díval? Takže 4 dvojkola, tři jednokola, dvojice dojeb.... Na co vlastně máme svaz a jeho funkcionáře kromě toho aby žili z dotací státu?smiley

No jo Pavel Chrz běžně jezdí Třinec Vlčnov 45 minut...smiley

+2 /-0 | 14.10.2022 18:01

Pavel Ch
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-2 | 14.10.2022 17:57

Robert Cvek
Nic Nevim: dekuji :-)
+0 /-0 | 14.10.2022 17:50

Robert Cvek
azvl: Aha, děkuji za info, jinak přesně tak, to je divné, tedy, diplomaticky řečeno :-)
+0 /-0 | 14.10.2022 17:50

Petr Koutný

AZVL - to hlava fakt nebere, ale to by musel někdo na svazu přemýšlet. Ale možná to by člověk chtěl moc. Však oddíly a soutěže nejsou prioritou svazu. Ono, nakonec, jde to vidět...

+1 /-0 | 14.10.2022 17:33

azvl

To Robert: dat do dvojice Staré Město-Vlčnov které jsou 10 minut od sebe a pro každé družstvo včetně vás by to byl naprosto pohodový dvojzápas venku. A druhou dvojičku kde to už úplně nevychází Morendu-Třinec byla naprosto jasné varianta. Tak je Třinec-Vlčnov a Staré Město-Morenda kde i druhé dvojice je zhruba hodinu daleko od sebe. A jestli to někdo nepochopil nebo udělal naschvál aby to družstvům aspoň znepříjemnil když už ty dvojkola musí být je otázka. Jinak je to naprosto nepochopitelné.

+0 /-0 | 14.10.2022 17:20

Remcik z Banika

Moc pekny report Pepo a Roberte yes A propos, ve Vlcnove jsem chvilku hostoval a jsou tam fakt skveli lide!

+0 /-0 | 14.10.2022 17:07

Robert Cvek
Slash: děkuji :-) ciki333: ano, umírám, to se pak hraje těžko. Azvl: ? KM sarmatam: díky :-)
+0 /-0 | 14.10.2022 16:54

Slash

Hezký článekyes

+2 /-0 | 14.10.2022 16:11

HonzaSvatoš

Máte tam u prvního zápasu špatně šachovnice, jako by Vlčnov hrál všechno bílými.

+0 /-0 | 14.10.2022 16:07

ciki333

Teď koukám na tragédy z "BŠŠ Frýdek-Místek „B“"...Do vás, dřeváci, i kdybych nalil 5000 €, tak je to k prdu. Hlavně, že ŠSČR tlačí mládež...Stalmach, Miča, Rabatin, Nytra, Paseka...ve vašem věku Magnus, Arjun, Cipísek atd. se pyšnili ratingem 2600+ a šachy hrát uměli. Zapomeňte, že se kdy, kamarádi, budete královskou hrou živit. Věnujte drahocenný čas raději studiu na VŠ, ať za pět let neskončíte na ÚP, nebo jako doplňovači regálů v supermarketech.

+0 /-1 | 14.10.2022 15:30

ciki333

Pan Cvek se začíná podobat GM Aronjanovi. Žádná agresivita, místo testosteronu koluje v žilách estrogen...Kam zmizeli ti udatní bojovníci, jenž před 1 dekádou budili hrůzu v řadách soupeřů?

Roberte, Roberte...trocha agresivity do toho umírání by neškodila.

 

 

+0 /-0 | 14.10.2022 15:12

vladichess
Škoda, že som nestihol prísť pozrieť na A-čko a Roberta. Náš tím (Vlčnov C) pomerne neskoro dokončil zápas vo Velehrade a tak keď sme sa vrátili naša cieľová stanica bola už len klubovňa vo Vlčnove...
+0 /-0 | 14.10.2022 12:14

vladichess
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 14.10.2022 12:11

azvl

To Robert Cvek: "Jinak dvojička Třinec-Vlčnov je kouzelná, blíž už to asi nešlo"

Tak ono štvát STK s nějakýma dvojkolama v 1.lize východ to musí přestat nebo bude ještě hůř.

Zdraví STK ŠSČR

+0 /-1 | 14.10.2022 11:09

Kamil Mihálik
Tak tak na partiu veľmajstra Roberta Cveka sa pozeralo veľmi dobre, aj keď skončila len remízou.
+0 /-0 | 14.10.2022 10:40

sarmatam
....přehrál jsem si partii RC vs. FM josef mudrák .....a jsem rád , že to jde si to přehrát .....díky za ty dary .....
+0 /-1 | 14.10.2022 10:11

Agent Voňavka
Tento komentář byl smazán pro porušení pravidel diskuze.
+0 /-0 | 14.10.2022 08:03