Obhájce bez bodu

30.10.2012 05:43 | Slovenská extraliga 2012/2013

Velice rychle se rozdělila tabulka ve slovenské extralize. Po úvodním dvoukole totiž 5 týmů udrželo plný bodový zisk, stejný počet zůstal bez bodu jediného a pouze dva týmy s jednou výhrou zůstávají ve středu tabulky. Velkým rozč...

Velice rychle se rozdělila tabulka ve slovenské extralize. Po úvodním dvoukole totiž 5 týmů udrželo plný bodový zisk, stejný počet zůstal bez bodu jediného a pouze dva týmy s jednou výhrou zůstávají ve středu tabulky. Velkým rozčarováním skončil víkend pro obhájce mistrovského titulu 7 Statočných Košice – oslabená sestava hned se třemi náhradníky nestačila nejtěsnějším poměrem na Slovan Bratislava a následně i díky překvapivé prohře Jiřího Štočka s Milanem Pacherem na další bratislavský klub Doprastav.

Nejvyšší skóre během dvou kol nasbíral Dunajov zejména díky sobotní výhře 7:1 s Nitrou. Činit z toho další závěry by však bylo velmi předčasné, protože v čelní skupině zůstávají silná družstva Dunajské Stredy nebo bratislavského Slovanu, který se o víkendu představil v nejsilnější sestavě vůbec – hned s pěticí velmistrů s ratingem 2500+ (Papp, Ftáčnik, Markoš, Michalík, Štohl).

Čechů se během úvodního víkendu představilo 14, přičemž největší důvod k úsměvu má určitě Tadeáš Kriebel (2359), který k 6 bodům své Čadci pomohl taktéž bezchybným výkonem 2/2. Naopak v naprosto opačném rozpoložení bude Lukáš Kuchynka (2310), jehož osobní výsledek i konto družstva zdobí nula. Ratingově nejsilnější hráč soutěže GM Zbyněk Hráček (2612) nejprve porazil mladého Tamáse Petényiho (2457), následně remizoval s GM Tomášem Petríkem (2534).

Partie

Budou doplněny po jejich publikaci, nicméně na webových stránkách Slovenského šachového svazu je již nyní k dispozici reportáž s ohlasy kapitánů i s bohatou fotogalerií.

Odkazy

úvodník – Slovenský šachový svaz
výsledky z chess-results.com
online přenos
zpravodaj č. 1
loňské shrnutí na nss.cz
2x 1571x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
30.10.2012 09:50 | Autor neznámý

V tom článku o. i. píšu, že Štoček v privyhratej pozícii s Pacherom prekročil čas. Za zmienku stojí jedna kontumácia za mobil a to, že zo 17 GM na súpiskách nastúpilo až 14.

 

30.10.2012 06:28 | Autor neznámý

Na chess.sk pěkně zpracovaný článek.