Dunajská Streda a Slovan Bratislava

27.11.2012 05:43 | Slovenská extraliga 2012/2013

Ještě před odehráním druhého dvoukola vyzvali zástupci Slovenského šachového svazu kapitány družstev k vyjádření k povinné ženské šachovnici a výsledek byl poměrně jednoznačný. Pokud by tedy záviselo pouze na jejich názoru, d...

Ještě před odehráním druhého dvoukola vyzvali zástupci Slovenského šachového svazu kapitány družstev k vyjádření k povinné ženské šachovnici a výsledek byl poměrně jednoznačný. Pokud by tedy záviselo pouze na jejich názoru, dámské souboje zpravidla na 8. šachovnici bychom neviděli, konečné slovo ale bude mít někdo jiný. Abychom se vrátili k výsledkům, na čele se oddělila dvojice uvedená v nadpisu, která s plným bodovým ziskem má na třetí bratislavský Doprastav náskok 2 bodů.

Dosud nechybující družstva měla i obdobný průběh víkendu – v sobotu nejtěsnější výhra (Dunajská Streda – Čadca 4,5:3,5, resp. Trenčín – Slovan Bratislava 3,5:4,5), aby následně v neděli přišlo nabírání skóre v poměru 7:1 proti Dunajovu, resp. 6,5:1,5 proti Dubnici. Obhájce titulu – 7 statočných Košice – nezažívá povedený start. Po úvodním „plonkovém“ víkendu přišla nejprve remíza s Liptovem a rozpačitá výhra s beznadějně poslední Nitrou. Ta nastoupila pouze v 7, přesto výrazně silnější sestava Košic zvítězila „pouze“ 5,5:2,5.

Českých zástupců nastoupilo méně než před necelým měsícem – v sobotu jich nastoupilo 10, v neděli již kvůli absencím IM Černouška a Josefa Kratochvíla, kteří upřednostnili české prvoligové soutěže, o dva méně. Dva body nezískal nikdo z nich, a tak bezpochyby vyzdvihnutí zaslouží dvojice z Čadci – bilance 1,5/2 IM Pláta a také Tadeáše Kriebela, který má v kombinaci s úvodním víkendem 3,5/4.

Partie

Partie v letošním ročníku ukazují fanouškům dvojí tvář – všechny jsou přenášeny online, což je bezpochyby chvályhodný počin, nicméně pokud někdo shání jejich následnou verzi ke stažení, má už bohužel smůlu. To je obrovská a pro mě i trochu nepochopitelná rezerva, která bude snad brzo odstraněna.

Odkazy

úvodník druhého dvoukola – Slovenský šachový svaz
výsledky z chess-results.com
online přenos
0x 1451x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat