V Ostravě vše připraveno

28.04.2012 09:53 | Šachový festival Ostravský Koník 2012

Po simultánním turné mezinárodního mistra Lukáše Klímy, které bylo tradičně zakončeno ve čtvrtek pod otevřeným nebem na Masarykově náměstí v centru Ostravy, nastává přesun do Domu kultury města Ostravy, kde se dnes rozběhnou bo...

Po simultánním turné mezinárodního mistra Lukáše Klímy, které bylo tradičně zakončeno ve čtvrtek pod otevřeným nebem na Masarykově náměstí v centru Ostravy, nastává přesun do Domu kultury města Ostravy, kde se dnes rozběhnou boje o nejvyšší příčky hned ve třech turnajích. Vedle FIDE Openu veteránů a FIDE Openu "B" bude nejvíce pozornosti přitahovat hlavní turnaj, kde se jako nasazená jednička představí IM Pavel Šimáček z A64 Valoz Grygov následovaný IM Vojtěchem Plátem (2436) a GM Victora Komliakova (2419).

Simultánní turné č. 9 - Ostrava (Masarykovo náměstí)

Vyvrcholením druhého ročníku simultánního turné mezinárodního mistra Lukáše Klímy byla tradiční simultánka pod otevřeným nebem na Masarykově náměstí v centru Ostravy. Zahradní šachy a 28 stolů s připravenými šachy lákalo kolemjdoucí Ostravany na nezávaznou partičku. Brzcí odpadlíci byli nahrazeni novými uchazeči, a tak se nakonec proti Lukášovi utkalo 32 soupeřů. Celkový počet protivníků v celém simultánním turné tak dosáhl úctyhodného čísla 174.

V poslední seanci letošního roku byl Lukáš zpočátku tradičně nekompromisní a likvidoval slabší soupeře. S ubíhajícím časem a přibývajícími kilometry v nohách začínal slábnout, v čemž mu nepomáhalo ani vydařené slunečné počasí. Nakonec mobilizoval poslední zbytky sil a připustil "pouze" 7 remíz a dvakrát odbelhal poražen.

Téměř měsíc trvající propagační akce letošního ročníku mezinárodního šachového festivalu Ostravský koník tak byla úspěšně završena, Lukášovi pokořitelé si mohou přijít na festival pro získané slevy do FIDE turnajů a největší moravskoslezská šachová akce může začít. Přijďte si zahrát, poslechnout živé komentáře partií nebo jen tak nasát šachovou atmosféru našeho festivalu.

Fotografie

David Klimša

Jan Repák, Ladislav Kopec jr., František Outlý

Milan Balogh, Ludmila Kopcová, Hans van Nieuwenhuizen

Sandra Valenčíková, Jozef Valenčík, Roman Červenka

Adolf Wertheim, Ignacio Aparacio, Stanislav Hruška

Nikolaj Petrov, Miroslav Bagar, Pavel Hlubina

Kateřina Skočková, Ladislav Gavroň, Aleš Štefan

Vladimír Biolek, Jaroslav Kořínek, Jiří Kotouček

Vít Procházka, Viktor Olbrich, Josef Burda

Miroslav Stabryn, Jan Zavodi, Antonín Körber

Jakub Macíček, Antonín Körber, Robert Zavodi

Jakub Chlevišťan, Josef Burda

Jakub Macíček, Václav Kolář

Antonín Körber - remíza

Hans van Nieuwenhuizen - remíza

Sandra Valenčíková

Pavel Hlubina - remíza

Jan Repák - remíza

Jaroslav Kořínek - remíza

Ladislav Gavroň - výhra

Josef Burda - výhra

Lukáš splétá matovou síť... f3, b2; Sg4+, Kg6; f4

Jakub Chlevišťan - remíza

závěrečný souboj letošního turné probíhal ve stoje

Odkazy

Šachový festival Ostravský koník 2012
On-line přenos (16.00 hodin)
Startovní listina
6x 4990x tucnak
Fotogalerie
Komentáře (6) Aktualizovat
28.04.2012 23:28 | Autor neznámý

davide nejsou,bohuzel,ale po dnesni partii kdy sem zremizoval hrace 1920 fide,jsme si s bratrancem dal pravou moravskou slivovici-svestkovici,a hned sem spokojenej,i kdyz ja sem z cech,tak mam radsi pivko,ale na dovoleny,muzu vychlastat vsechno,zitra me ceka nejakej ota,toho musim rozsekat......-

28.04.2012 22:06 | Autor neznámý

Napadlo mě to samé jako Davida. U nás známe pod názvem Metylovice slovutné Vizovice.

28.04.2012 19:16 | Autor neznámý

Re magnuscarlsen: Přečetl jsem si, že budete jezdit z Metylovic. Omlouvám se za nejapný dotaz, ale Metylovice asi nejsou methylalkoholový destilát (po vzoru slivovice, meruňkovice,...), že?!

28.04.2012 14:02 | Autor neznámý

No jo, měl jsem ho na háku (když jsem byl teda předtím prohraný), ale nakonec remis. Oni by si stejně potom někteří stěžovali, že jsem na něho hupnul až v závěru když už byl vyšťavený, takhle mám alespoň klid

P.S. Partii možno přehrát zde:  http://members.chello.cz/sujaksystems/Chess/Games/GameViewerSIM.html

28.04.2012 13:25 | Autor neznámý

Proč má Bond nahoře na výstřižku prohru a na fotce remízu? Není u jednoho z těch obrázků blbě ten popis? Pokud (alespoň ta) remíza, tak gratulace.

28.04.2012 10:58 | Autor neznámý

tak uz se pomalu chystam na moji premieru na ostravskym koniku,jen mam trosku horsi dopravu,budu jezdit z metylovic,kdyby nahodou nekdo jezdil do frydku-mistku,nebo  pres metylovice tak se kdyztak ozvete na tel.606544941prispel bych na benzin diky.