Olympijští vítězové v plné sestavě!

23.06.2009 06:59 | Rapid zápas Francie – Arménie

Zápasy reprezentačních družstev jsou v módě – vzpomeňme pravidelné utkání velmocí Rusko – Čína, nedávno skončený Ázerbájdžán proti zbytku světa, či s trochu historičtějším datem Rusko proti zbytku světa nebo dokonce samo...

O tom, že ani jedno družstvo nebere utkání na lehkou váhu, svědčí nejsilnější možné sestavy. Arménská sestava Levon Aronian (2754, 1. na arménském žebříčku), Vladimir Akopian (2696, 2.), Gabriel Sargissian (2660, 3.), Tigran L. Petrosian (2600, 5.), Artashes Minasian (2566, 9.) dokonce kopíruje vítěznou sestavu z loňských Dráďan. Čelit se jim pokusí kvintet Etienne Bacrot (2728, 1. na francouzském žebříčku), Maxime Vachier-Lagrave (2684, 2.), Laurent Fressinet (2664, 3.), Joel Lautier (2658, neaktivní, jinak 4.), Christian Bauer (2605, 5.). Francouzům se k zápasu dokonce podařilo přemluvit ve vrcholovém šachu již se nevyskytujícího se Joela Lautiera, který se jako jeden z mála šachistů může pochlubit pozitivní bilancí s Garry Kasparovem.

Přímý účastník a občasný komentátor serveru ChessDom.com Christian Bauer k utkání poznamenal: „Arménie je díky vyššímu průměrnému ratingu v tomto zápase jasným favoritem, ale v takovýchto zápasech vždy rozhoduje týmový duch a aktuální forma. V každém případě jsou podobné události příjemnou a vítanou událostí pro diváky i samotné hráče, protože rapid partie jsou obvykle atraktivní podívanou. Osobně očekávám velmi zajímavé partie.“ Doufejme, že se předpověď francouzského reprezentanta naplní a nás čekají dva dny plné řady atraktivních partií.

Odkazy

Stránky turnaje jsem zatím neobjevil, takže zatím nabízíme pouze preview z ChessDom.com

Zápasy reprezentačních družstev jsou v módě – vzpomeňme pravidelné utkání velmocí Rusko – Čína, nedávno skončený Ázerbájdžán proti zbytku světa, či s trochu historičtějším datem Rusko proti zbytku světa nebo dokonce samotný Garry Kasparov proti některým reprezentačním družstvům včetně toho českého. Inspirovat se nechali i Francouzi, kteří si na tuto středu a čtvrtek (24. – 25. 6.) pozvali do Paříže Armény, družstvo, které sice neudivuje hvězdnou sestavou přeplněnou hráči 2700+, avšak jejich dvě olympijská vítězství v řadě jim dávají plné právo nechat se nazývat nejlepším družstvem světa.

2x 647x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
23.06.2009 12:57 | Autor neznámý

LOL !

23.06.2009 12:00 | Autor neznámý

Protože se jedná o rapid, sotva lze toto utkání srovnávat s těmi předchozími zápasy...

Zdraví