Vítězí IM Edouard

11.11.2008 14:59 | Otevřené mistrovství Bavorska

Trochu ochuzená nakonec byla startovní listina Otevřeného mistrovstsví Bavorska v jihoněmeckém Bad Wiessee. Blížící se olympiáda a také velká konkurence dalších významných akcí zapříčinila, že na tradiční a oblíbený turnaj n...

Trochu ochuzená nakonec byla startovní listina Otevřeného mistrovstsví Bavorska v jihoněmeckém Bad Wiessee. Blížící se olympiáda a také velká konkurence dalších významných akcí zapříčinila, že na tradiční a oblíbený turnaj nedorazilo tolik špičkových hráčů, jako tomu bývalo v minulých letech zvykem. Překvapivá je zejména skutečnost, že výrazně ochabla účast hráčů bundesligového celku TV Tegernsee, což je oddíl sídlící na druhé straně místního jezera.

S letos bronzovým Eingornem jsem se zde před 7 lety také utkal

O všem podstatném se rozhodlo již během úvodních 8 kol, protože kolo závěrečné bylo na předních stolech odehráno spíše z povinnosti. O tom svědčí i průměrný počet tahů na 5 nejvyšších šachovnicích, který dosáhl “závratné výšky“ 9 tahů na partii... Komu to ovšem nikterak nevadilo, byl francouzský mezinárodní mistr Romain Edouard (2531), který jako jediný dosáhl na metu 7,5 bodu. V turnaji, kde startovní pole čítá 353 hráčů, je totiž dělení míst značně ošidné. Své o tom už jistě ví hráči ze skupiny 7bodových, protože peněženka po slavnostním vyhlášení jistě pocítí, jestli pomocné hodnocení znamená druhé nebo patnácté místo. V tomto ohledu byl jistě nejspokojenější nejvýše nasazený a také jediný hráč z klubu 2600+ Vladimir Burmakin (2625), kterého na stupně vítězů doprovodil ještě celkově třetí Vereslav Eingorn (2557). Z domácích hráčů byl nejúspěšnější Michael Prusikin (2538), i když jak už jméno napovídá, původem se jedná o Ukrajince.

Bad Wiessee (zdroj: Město Bad Wiessee)

Odkazy

Oficiální stránky turnaje
1x 2039x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
11.11.2008 17:04 | Autor neznámý

Článek jsem ještě nečetl, ale Bad Wiessee vypadá tak freundlich...