Už jen Baden-Baden a Solingen

12.11.2012 03:43 | Německá bundesliga 2012/2013

Pouze dvojice družstev zůstává po čtyřech kolech s plným bodovým ziskem. Shrnující článek druhého víkendu německé bundesligy však musíme začít ještě protestem směřujícím hned ke kolu prvnímu. Jak je všeobecně známo, parti...

Pouze dvojice družstev zůstává po čtyřech kolech s plným bodovým ziskem. Shrnující článek druhého víkendu německé bundesligy však musíme začít ještě protestem směřujícím hned ke kolu prvnímu. Jak je všeobecně známo, partie Falka Bindricha byla ve druhém kola prohlášena za prohranou z vážného podezření z počítačové nápovědy. S odkazem na to, že se to patrně událo již v kole prvním (kdy Bindrich porazil Tregubova) se Navarův Mülheim pokusil zvrátit výsledek partie a tím pádem i zápasu. Rozhodnutí bylo šalamounské – rozhodčí měl již údajně při prvním dnu podezření, ale Bindricha nekonfrontoval. Zachoval se údajně správně, nicméně i kvůli tomuto „správnému“ postupu chybí přímé důkazy pro případnou změnu výsledku. Protest byl tedy zamítnut, a tak má Mülheim na čelo dvoubodový odstup.

Na čele se podle očekávání vyhřívá Baden-Baden, který se opírá o bezchybného Schlossera (4/4), ale ani bilance 3,5/4 v podání Bacrota, Naiditsche či Vallejo Ponse rozhodně není k zahození. O síle družstva vypovídá zatím jediná prohraná partie i skutečnost, že lídr nemusel využít hned čtyři elitní hráče své soupisky. Krok s Baden-Badenem drží Solingen, který táhne Američan Lenderman (2614, 3,5/4).

Československým zástupcům se o víkendu nedařilo. Úderná brémská dvojice Hráček – Babula tentokrát nenastoupila, i když při vší úctě k nim by na vydařené úvodní dvoukolo navazovali jen velmi těžko, protože Brémy čekal suverénní Baden-Baden (1,5:6,5). Nejlepší výsledek tak zaznamenal David Navara (2722), který však pouze s 50% ziskem rozhodně spokojen nebude. Po „povinné“ výhře s IM Kopylovem (2473) totiž nestačil na svého oddílového spoluhráče ze soupisky Mahrly Praha Yaroslava Zherebukha (2628). Jeho Mülheim ale i tak může díky dvěma zápasovým výhrám hodnotit víkend jako úspěšný. Vlastimil Jansa (2451) na obtížné první šachovnici nejprve remizoval s Buhmannem (2584), v neděli pak podlehl Tiviakovovi (2659). Pouze po půlbodu si připsala i slovenská dvojice Lubomír Ftáčnik (2547) a Peter Michalík (2508).

Partie

Odkazy

Stránky soutěže
Online přenos
Partie sezony 2011/2012
1x 1632x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
12.11.2012 15:43 | Autor neznámý

Nevíte prosím někdo, kde bych našel analýzu partie Shirov - Areshchenko?

Kalendárium

Víte o významné šachové
události na dnešní den?

Dejte vědět naší redakci
petr.boleslav@nss.cz